Keresés

Részletes keresés

kis_juli Creative Commons License 2011.08.01 0 0 395

Ühüm, vagyok: Juci Kis

http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000956564999

 

Nagyon jól állnak, úgy örülök :D

Előzmény: Gupppy (394)
Gupppy Creative Commons License 2011.08.01 0 0 394

Facebookon vagy?

Eddig akkor jól állnak a dolgok!:))))

Előzmény: kis_juli (393)
kis_juli Creative Commons License 2011.08.01 0 0 393

Szerintem eszik, nem látom , hogy felköpik a fészekbe. Nézem a fészket és ott sem látom alulról a kis fehérségeket.....

most volt egy adag ikra ismét, majd kiesett a szemem, annyira lestem, most láttam, hogy fölszedi, levegőt vesz aztán FELKÖPIIIIIII a pasi :)

Előzmény: Gupppy (392)
Gupppy Creative Commons License 2011.08.01 0 0 392

Eszik, vagy felköpik a fészekbe?

Előzmény: kis_juli (391)
kis_juli Creative Commons License 2011.08.01 0 0 391

Van ikra, nem kevéééééééés és esziiiikkkkk :(((((((

ez ellen gondolom nem tehetek semmit :)

Előzmény: Gupppy (390)
Gupppy Creative Commons License 2011.08.01 0 0 390

 Naggyon király!!!!:DDD

 

Ikra egy kicsit később szokott elindulni.:) Most izguljunk azon, hogy ne egyék meg az ikrát.....

Előzmény: kis_juli (389)
kis_juli Creative Commons License 2011.08.01 0 0 389

Jajjjj, jajajajajajaaaaaa :D

Csináltam a kézműves munkámat, az aksi előtt, már őrzöm őket :D kicsit el is feledkeztem róluk  munka közben....felnéztem.... képzeeeeelllddd, pont össze "akadtak" pár másodpercreeeeeeee juhéééééééé :D :D

Most már nem bántom őket. Összegabajodás után volt egy kör futás, de már ez is haladás :D

Ikrát nem látok, de úgy örülök most :)

Előzmény: Gupppy (388)
Gupppy Creative Commons License 2011.08.01 0 0 388

Szia!

Aha..ismerős...:D Lehet, hogy lesz 1-2 sikertelen próbálkozás, mire rájön, hogy mi van..:DD Én ilyenkor előveszek egy öregebb, tapasztaltabb nőstényt..azok nem annyira menekülnek, inkább visszacsipked, feszeget..ettől a kispasi nagyon meglepődik, visszavesz..:DD 

Nálad viszont ez az egy lányka van..legyenek akkor ma külön, úgy hogy lássák egymást...és délután, vagy holnap próbáld összeengedni.. hátha..

Jól etesd meg mielőtt összeengeded.. tele hassal, csak nyugodtabb.. gondolom..:DD

Előzmény: kis_juli (387)
kis_juli Creative Commons License 2011.08.01 0 0 387

Szia

kezdem azt hinni, hogy apával van baj. Egyébkánt pont arra gondoltam, hogy első párzásként, tudják e, hogy mit kell csinálni..... hát apa lehet nem tudja.... ahogy tegnap írtam, hogy nyugiban vannak, rögtön utána jöttek az üldözések, anya farka meg gyötört. Abbamaradt... de éjjel csetepetéra ébredtem :( úgyhogy 1 órakor anya ment üvegbe. Reggel gondoltam még egy kísérlet, anya nagyon igzatott volt. Kicsit üldögéltem mellettük, és látom, egyszer csak, hogy anya fejét letartva ott van a fészek alatt. Ez a dinka fátyolos meg kihajtotta, csipkedte..... jó nagy kört futottak.

 Ebből gondolom, hogy lehet nem tudja mit kell csinálni.... gondoltam ha már anya benne lenne, akkor apa csere kellene?

még együtt vannak, megvárom, hogy mit javasolsz. Persze, ha apa csare, akkor előről minden....

Ahogy látom anya be-beúszkál a fészek alá....

Mit csináljak? Hagyjam? Pihenő? Vagy maradjanak?

Előzmény: Gupppy (386)
Gupppy Creative Commons License 2011.07.31 0 0 386

De a türelem rózsát terem!:)

Remélem a pasi tudja a dolgát! 

Előzmény: kis_juli (385)
kis_juli Creative Commons License 2011.07.31 0 0 385

Szia!

Mostanra, ill 1-2 órával ezelőttre érték el azt, hogy nem hajtja apa anyát.... csak csalja és építget....

pfff egész napos csetepaté... most már látszik a csajszin némi csíkozás. Csak menne már a fészek alá :D :D talán holnap..... nehéz szülés ez :D

Előzmény: Gupppy (384)
Gupppy Creative Commons License 2011.07.31 0 0 384

Szia!

Egyenlőre ez normálisnak hangzik.:) Csalogatja, néha megcsippenti, megkergeti. Ha nagyon kergeti, támadja, akkor vedd szét. Gyakran van, hogy a lányt egy kissé megszaggatja apa, ez majd utána szépen rendbejön.:) 

Előzmény: kis_juli (383)
kis_juli Creative Commons License 2011.07.31 0 0 383

Szia!

hát együtt vannak, de félek nem lesz semmi most sem :((

Van kis csetepaté, csak nem tudom ez meddig normális, mert kissé rojtos anya farok úszója. Csalogatja apa, de van hogy megkergeti...... van, hogy közeledik apa és csalná, máskor meg belecsippant, akkor megy egy kis kergetőzés...

Anyának ilyenkor is csíkosnak kellene lennie???? várjak még , vagy vegyem ki anyát? Vagy mit csináljak, már nem tudom :(

Előzmény: Gupppy (381)
kis_juli Creative Commons License 2011.07.30 0 0 382

Szia :)

Köszi a drullolást és a tanácsot!

Nap végére még épült a fészek és anya már nagyon menni akar, ha jól látom :) ha apa közeledik, nem bújik az üveg aljára, hanem széttárja az úszóit és mutogatja magát.

Remélem most már lesz valamit :) holnap jövök a beszámolóval :)

Előzmény: Gupppy (381)
Gupppy Creative Commons License 2011.07.30 0 0 381

Szia!:)

Egészen jóképű fészket csinált!:) nagyon drukkolok!:))

Lehet, hogy a kavicsos tálkákat szerencsésebb lenne kivenni. Az ikrákat a kavics közül nehezen, vagy egyáltalán nem tudja majd felszedni. Inkább növényt tegyél még be, ha tudsz.

Szerintem a hím nagyon szép! Innen nézve nem látszik rajta semmi gyanús. Nekem akkor "plöttyedtek" kicsit össze, ha nem mozogtak eleget.. ha nem feszegeti az úszóját, egészen össze tud nőni (vagy legalábbis úgy néz ki).

Előzmény: kis_juli (380)
kis_juli Creative Commons License 2011.07.30 0 0 380

Szia!

Tegap napközben néhány alkalommal kivettem a takaró papírt anya és koronás apa közzül, hát anya rögtön csíkos lett. Közben fátyolos apa még a meleg medencében volt és reggelre nézd mit épéített, mikor megláttam álmos fejjel, azt hittem "az agyal eldobom" :D Muszály volt lemérnem: 16,5 x 7 x 17 cm

Mivel tegnap anya csíkos volt a balhé után is, így ment be fátyolos apa mellé, az elkülönítőbe. rögtön csíkos lett, így majd holnap vagy holnap után engedem be a közösbe, most több idő lesz a szokatás. Remélem így jó lesz.... a hely is nagyobb.....

Kis máanyag tálba tettem kavicsot, hogy még több búvó helye legyen anyának :)

 

Nézd már meg légyszi apának a farkát, olyan meg gyötört, ráncos, hullámos :( Egy hónapig nem voltam itthon, nem történt vele semmi, a párom gondját viselte. mire haza jöttem, ilyen lett :( Lehet, hogy már öregszik? Meg a hasi úszója sem olyan szép tűrkizes, mint mielőtt elutaztam. Arra gondolok talán öregszik, csak nehogy a végét járja már.  Olvastam, hogy ha öregek, akkor fakulnak..... Kb 2hónapja lett véve a két hím, anyát meg elutazásom alatt vette a párom, így ő kb egy hónapja van nálunk. Nem tudom mennyi idősek,de látszik, mikor a két hím egymás mellett van, hogy a kékság sokkal nagyobb, mint piroska. Nem az úszójukat tekintve, hanem a testüket.

most nézem, mintha ma anya érdeklődőbb lenne, feszíti az úszóit, lesi apát.

Na, meglátjuk mi lesz ebből :D

 

 

 

Előzmény: Gupppy (379)
Gupppy Creative Commons License 2011.07.29 0 0 379

Oh! Sajnálom!:( Egy határig normális a bunyó, de el tud fajulni. Ez az 1 lánykád van?

Előzmény: kis_juli (378)
kis_juli Creative Commons License 2011.07.29 0 0 378

eddig tartott :(((((((

Anya a befőttesben van, mert a farka már szétnyílt, meg a testén is látszik, hogy hol csippentett bele apa, meg már csíkjai sem voltak. már sajnáltam a csajszit és inkább ment vissza az elkülőnítőbe. közben a fészek épül.....

Most esznek..... adtam nekik egy kis fagyasztott lárvát.

vagy nem kellett volna különíteni? már nekem fájtak a csípések :)

 

Előzmény: Gupppy (377)
Gupppy Creative Commons License 2011.07.29 0 0 377

Szia!:)

Akkor eddig minden ok!:) Teljesen normális ez a viselkedés..:)

Előzmény: kis_juli (376)
kis_juli Creative Commons License 2011.07.29 0 0 376

Szia! :)

 

Reggel egy szép kis tömör fészkecske fogadott :) gondoltam várok még, anyut nem engedem  össze a apával, de egyszer csak azt vettem észre, hogy kergetőznek a közösben :D pedig van némi szintkülömbség . Úgyhogy megoldották maguknak. Az üveget nem vettem ki, mert kicsi is a hely, a fészket meg nem akartam rongálni, meg ez is ad némi búvó helyet.....

a halak meg..... van, hogy hajtják egymást, futnak pár kört, van, hogy apa odacsippent anyának, ennek ellenére anya olyan fűggőleges csíkos, hogy nagyon, így mivel nem olyan veszélyes a csetepaté, még nem vettem ki. két edzés között apa szorgalmasan gyarapítja a fészket, aztán csalogatja anyát, nagyon mutogatja magát.....

Jó magas már a fészek :D

Előzmény: Gupppy (375)
Gupppy Creative Commons License 2011.07.28 0 0 375

Szurkolok!:)

Előzmény: kis_juli (374)
kis_juli Creative Commons License 2011.07.28 0 0 374

Köszönöm a tanácsokat! meg is csináltam mindent, ahogy tudtam: búvóhelynek nem nagyon volt még mit betennek :S

mostanra lenyugodott a csajszi. ja, sajna a fészek kicsit rongálódott, akár hogy vigyáztam :( de remélem piroskám építkezni fog.

kíváncsian várom mit hoznak össze kettecskén, ha össze engedem őket :)

 

Előzmény: Gupppy (373)
Gupppy Creative Commons License 2011.07.28 0 0 373

Szia!:)

Én biztos megpróbálnám!:) Fűtsd fel akkor azt, tegyél még bele búvóhelyet meg anyut és várj türelemmel. Ha ma megcsinálod, mondjuk reggel összeengeded, akkor ha minden jól megy, holnap délután lesz akció. De ha mégsem és úgy látod, hogy nincs balhé, hagyd őket együtt, lehet, hogy csak következő napra jönnek hangulatba..:) Arra figyelj, hogy maga a párzás általában 2 óra (nem mindig, van, hogy több) és a nőstény már elvonula fészektől, minél hamarabb ki kell venni, mert ilyenkor már biztos, hogy nekimegy apa és bizony , nagyony csúnyán elverheti.

Előzmény: kis_juli (372)
kis_juli Creative Commons License 2011.07.28 0 0 372

Szia!

jajj, de helyesek! Gratula!!!

 

Én is nagyon szeretnék ilyeneket, de az én halaim olyan dinkák :S

Mivel a kék fátyolosom építkezett a 6 l-esben, a hűvösebb vízben, így beraktam  a nagyobb ívatónak szánt aksiba. Hát azt hiszed építkezik? nem. De a piros koronásom az bezzeg csinálja  a fészket a 6 l-esben.

 

Mikor a kék volt a kicsiben és megmutattam neki a csajszit, akkor a leányzó csíkozódott.

most, hogy a szintén kicsiben a piros hímnek jó nagy fészke van, megmutattam neki a csajt, a lány meg rá sem bagózik, semmi csík.

 

a nagy, kb 15 l-es kaváriumban miért nem építkeznek? Ott, ahogy elég hely lenne mindenhez?!?!?!?

 

próbáljam meg a 6 l-esben a dolgot? De ott olyan kevés hely van. Bent van egy díszkő, meg egy cserepes virág. ha teszek még be valamit hogy legyen búvóhely a csajnak, akkor már a halak nem férnek el....

 

 

Előzmény: Gupppy (371)
Gupppy Creative Commons License 2011.07.28 0 0 371

A legifjabbak ma:  :))

Gupppy Creative Commons License 2011.07.27 0 0 370

Szia!:)

Nekem van olyan hímem amelyik nem épít fészket, csak ikrázás közben. Békés legényke, nem verekszik, így szépen összerakom asszonykával, aztán egyszercsak látom, hogy nagy a szerelem..ahogy szedi fel az ikrát, úgy építi a fészket. Aztán kiveszem a mamit , ő pedig tovább építget. Nagyon jó apuka, mindent végigcsinál ahogy az a nagykönyvben meg van írva.:)

Nem egyformák ők sem.:D Próbálkozni kell.:) Előbb utóbb sikerül!:)

Előzmény: kis_juli (368)
kis_juli Creative Commons License 2011.07.27 0 0 369

Nagyon szép!!!

Előzmény: Gupppy (366)
kis_juli Creative Commons License 2011.07.27 0 0 368

Sziasztok!

Tegnap ismét elkezdtem próbálkozni az ívatással.

hát... én már teljesen értetlenül állok  a halak előtt :D

Csináltam egy jó kis ívatót: vize 28-29 fokos, néhány búvóhellyel a lánynak..... aztán beletettem a koronás hímemet. Mint ahogy az általam lejjeb  belinkel leírásban is olvasható, szépen , türelmesen várom, hogy a lelkem csinálja a habfészket. Azt hiszitek csinálja? ááá....

Tegnap a másik két akváriumot is renbe tettem, mivel azok 6 és 3 l-esek, azokban nincs melegítő, így hűvösebb a vizük. Nos, ebben a hűvösebb vízben a fátyolos hímem reggelre akkora habfészket épített, mint egy papírzsebkendő.

Reggel az ívatóban a víz tetején elszórva találtam pár buborékot, de hát ez semmi.....

Kínomban kihúztam a melegítőt :S

tudom kell ennek 1-2 nap, csak azt nem értem, hogy akkor a fátyolosom reggelre miért tudott szinte egy erődöt építeni?!?!?!?

Most mit csináljak? Várok a meleg vizessel még, a másikat meg sajnálom, olyan szép fészket épített, de oda nem merem betenni a lányt, mert ott nincsenek pl búvóhelyek....meg az a 6 l kevés.... vagy nem???????

Gupppy Creative Commons License 2011.07.26 0 0 367

Laura, az akvarista.hu -n regelj.. van ott egy fickó Brekk néven fut.. nála időnként akad egy-egy lélegzetelállító darab!:) Nekem volt egy fehér hím , még tavaly a Terraplázán vettem. (sajna elhunyt, úgy 2 éves lehetett).

Előzmény: Laura&&& (358)
Gupppy Creative Commons License 2011.07.26 0 0 366

Sziasztok!:)

Most ilyen a fiatalúr: 

Az etetéssel kapcsolatban, nálam nagyon nem szeretik a tápot, semelyiket.. bekapja és már köpi is ki.:) Talán elkényeztetem őket.:D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!