Keresés

Részletes keresés

XonoX Creative Commons License 2006.01.19 0 0 61

Sziasztok!

BC++ 5.0 alól szeretnék procedurát hívni. A procedurában kurzort használok, ha a feldolgozandó adatmennyiség amin végig fetchelek nagyobb mint 50-60000 a progim elszáll general sql error-ral. Mi lehet a hiba, hogy tudom megoodani?

Köszi,

X

elami Creative Commons License 2005.10.07 0 0 60

Sziasztok,

 

BC++ alatt szeretnék Crystal reportot használni. Van erre lehetőségem, vagy hiába túrom a netet? Ha nem megy tudnátok ajánlani olyan riportgenerálót, ami használható VC++, és BC++ alatt is.

 

Köszönöm,

Elami

Pille Creative Commons License 2005.09.30 0 0 59
Megvan, ne keresd...
Előzmény: Pille (58)
Pille Creative Commons License 2005.09.30 0 0 58

C++ Builder 5 + Paradox

 

Hogyan tudnám a logikai mezőt, ami alapértelmezésben true/false értéket jelez ki, igen/nem-ként megjeleníteni (gridben, reportban)?

 

Találtam egy DisplayValues -t, de valamit rosszul csinálok.

 

Use DisplayValues to specify strings you want used to represent Boolean values. Use any pair of phrases, separated by a semicolon. For example, to have the true and false values correspond to the letters T and F, respectively, set DisplayValues to

Table1LogicalField->DisplayValues = "T;F";

 

Ha azt írom be a programba, hogy tabla->FieldByName("mezonev")->DisplayValues = "igen;nem"; akkor a fordító azt üzeni vissza, hogy a DisplayValues nem tagja TFieldnek. Ez igaz is. Mert csak a TBooleanField-nek a tulajdonsága. De hogyan lesz az én paradox logikai mezőmből ilyen?

 

Előre is kösz a segítséget!

terrigena Creative Commons License 2005.09.27 0 0 57
"Extrém gonosz felhasználó úgy veri át a programot, hogy a számla kinyomtatása után azt hazudja hogy sikertelen volt a nyomtatás..."

Tévedés. A mostani előírások szerint a program nem kérdezheti meg a felhasználót, hogy sikeres volt-e a nyomtatás. Ha elsőre nem sikerül kinyomtatni, úgy az már sztornó... Ez így majdnem szó szerint le van írva a törvényben: "Amennyiben a számla nyomtatása közben beragad a papír, kifogy a festékszalag, stb-stb., a számlát le kell sztornózni"
NevemTeve Creative Commons License 2005.09.27 0 0 56
Extrém gonosz felhasználó úgy veri át a programot, hogy a számla kinyomtatása után azt hazudja hogy sikertelen volt a nyomtatás... alapvetően három, egymásnak ellentmondó követelményt kellene teljesíteni: 1. nem ismétlődhetnek a számlaszámok, 2. folyamatosaknak kellene lenniük, 3. a felhasználó rosszhiszeműségét kell feltételezni
TaKy99 Creative Commons License 2005.09.26 0 0 55

Értelmezd az előírást!

 

a számlaszám ismételhetetlen kell legyen, a felhasználó nem módosíthatja

Azaz felhasználó és nem Hacker! :-)

 

Egyébként ha az adatbázisodat jelszóval véded, és programból nem módosítható illetve ismétlődhet a a számla száma, akkor megtettél mindent.

Előzmény: DMA (54)
DMA Creative Commons License 2005.09.25 0 0 54
Sziasztok!

Nem igazán bilderes téma, csak én is ezt használom időnként.
Tehát: az APEH előírásai szerint a kinyomtatott számlán a számlaszám ismételhetetlen kell legyen, a felhasználó nem módosíthatja. Ti hogyan akadályoznátok meg? Egy táblába tárolt számlaszám, ami a _programból_ nem elérhető elég? Vagy fel kell készülni advanced-ebb userekre is, akik az adott adatbáziskezelőn le tudnak kérdezni/módosítani adatokat?

nagya Creative Commons License 2005.09.14 0 0 53

Hasznald az Image-hez kapcsolodo TBitmap objektum ScanLine[x] operatorat. Ez az x-edik sor kezdocimet adja vissza (Byte *, ami unsigned char *-nak fele meg), a sor tovabbi pixelei ettol a cimtol indulnak - a te esetedben (256 szinu kepek) bajtonkent megy a dolog. Ez pontosan a pixelek kozvetlen eleresere szolgal.

A sorok kezdocimei kozotti tavolsag nem feltetlenul egyenlo a kep szelessegevel, mert a Windows 4 bajtra igazitja a sorok hosszat - a ScanLine ezt korrektul kezeli. Az elso sor alapjan kepzett cim tehat nem feltetlenul egy folyamatos leirasat adja egy ketdimenzios matrixnak (pixelek).

NevemTeve Creative Commons License 2005.09.14 0 0 52
Windows-ban vagy DOS-ban kellene? Ha az előbbi, akkor keresd meg a HELP-ben a WinExec-et vagy a CreateProcess-t, ha az utóbbi akkor a spawn-t.
Note: Nem utasítás és nem parancs, hanem függény a neve!
Előzmény: XonoX (51)
XonoX Creative Commons License 2005.09.14 0 0 51

Sziasztok!

Szeretnék egy programot meghívni, c++ ból. Nem adok át neki paramétert, nem kapok tőle vissza semmilyen értéket, csak azt akarom, hogy a progrmaom egy bizonyos pontján lefusson. Ehhez ugye az exec utasítást kell használnom? Hogyan kell meghívni?

Köszi, X

cramer Creative Commons License 2005.06.14 0 0 50
Ha jól emlékszem van olyan hogy TBitmap osztály és ha azt használod, akkor egy képnek bármelyik pixelét könnyen le lehet kérdezni.
tesvir Creative Commons License 2005.05.26 0 0 49
Bocs, hogy zavarok, de volna egy kérdésem. Most kezdek Builderben programozni. A célom képfeldolgozó algoritmusok (szürkeárnyalatos) lennének, és már sikeresen jelenítek meg a képernyőn képeket. A képfeldolgozáshoz szükséges lenne az, hogy a képek pixeleinek értékét egy mátrixban elérjem. Tehát az Image objektumból hogyan tudom egy n*m-es mátrixba konvertálni a pixelek szürkeárnyalatos értékét? (Alternatív megoldásként írtam egy saját beolvasó függvényt, ami a merevlemezről olvassa újra a pixelek értékeit, de ez nem a legelegánsabb megoldás. ) A válaszokat előre is köszönöm.
NevemTeve Creative Commons License 2005.04.29 0 0 48
Épp most írtam le a 45-ben: az angol Excelben a "," a mezőelválasztó jel, a magyarban viszont a ";".
Előzmény: cramer (46)
cramer Creative Commons License 2005.04.29 0 0 47
Bocs, most látom, hogy tényleg elirtam. Nem kettőspontot akartam írni, hanem pontosvesszőt. CSV=pontosvesszővel elválasztott értékek. (Bár szó szerint a comma csak vesszőt jelent)
Előzmény: NevemTeve (45)
cramer Creative Commons License 2005.04.29 0 0 46
A comma valóban vesszőt jelent és a .csv fájlokban a nevével ellentétben mégis pontosvesszőket használnak. Ha valaki érti hogy hogy van ez, akkor várom válaszát.
Előzmény: NevemTeve (45)
NevemTeve Creative Commons License 2005.04.28 0 0 45
Azért egy kicsit kavarognak itt az írásjelek;)
: colon kettőspont
, comma vessző (angol Excel-hez)
; semicolon vesszőspont/pontosvessző (magyar Excel-hez)
Előzmény: cramer (43)
XonoX Creative Commons License 2005.04.28 0 0 44

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséged kedves cramer !!!

 

Üdv, X

Előzmény: cramer (43)
cramer Creative Commons License 2005.04.22 0 0 43
Javaslom, hogy hozz létre egy sztringtömböt és abba pakold át. Az alábbi kis példa pl egy háromoszlopos StringGrid adatait menti el kettősponttal elválasztva: (Szerintem hasonlóképpen dbgridre is meg lehet csinálni) Egyébként ha az adatokat kettősponttal választod el és .csv kiterjesztést adsz a fájlnak, akkor azt az excel simán beolvassa. CSV=Comma Separated Values (kettősponttal elválasztott értékek)

AnsiString s;
TStringList *TempList = new TStringList;
int i;

for(i=0;i<StringGrid1->RowCount-1;i++)
{
s=StringGrid1->Rows->Strings[0];
s+=";";
s+=StringGrid1->Rows->Strings[1];
s+=";";
s+=StringGrid1->Rows->Strings[2];
s+=";";
TempList->Add(s);
}

if (SaveDialog1->Execute())
TempList->SaveToFile(SaveDialog1->FileName);
delete TempList;
XonoX Creative Commons License 2005.04.08 0 0 42

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, a helyzet a következő:

dbgird -ben van egy csomó mezőm adatokkal, ezeket szeretném szöveges formátumba pakolni, mondjuk listboxba ;-vel elválasztva. Szerintetek mi a legjobb megoldás. (átpakoltam mezőnként dbeditekbe, és onnan át a listboxba, de csak van valami közvetlen megoldás is...) Előre is thx!!!

X

Ishniggarab Creative Commons License 2005.03.22 0 0 41

Nem kifejezetten 6.0, de CBuilder téma:

 

Jelenleg melyik ebből a legújabb verzió? Volt szerencsém a CBuilder X-hez, de ez vmi tiszta Visual Studio koppintás, nekem az 5.0 után teljesen furcsa volt a felépítése. Az egész 1 ablak, az 5.0-ban több kicsiből állt össze. Felül sok egyéb mellett a controlok, formok "shortcut"jai, balra az object viewer, itt meg az egész 1 ablak, sehol semmi vizuális elem amiből építkezni kéne, valahogy nem borlandos, inkább ms visual studio. Ez mióta divat a Borlandnál? Vagy ez az X vmi különc próbálkozás, és a "hagyományos" CBuilder is fut még külön termékként?

cramer Creative Commons License 2005.03.07 0 0 40
Szerintem a 9600-at nem feltétlen kell módosítani, viszont a dcb méretét nem ártana beállítani:
dcb.DCBlength = sizeof(DCB);
Egyébként jónak tunik a progi, csak még kilépéskor CloseHandle-val le kell zárni a portot.
Előzmény: elso_utemes (38)
szgy620 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 39

Első közelítésben a dcb struct feltltéséneé dcb.BaudRate = CBR_9600; al próbálkoznék.

 

Egyébként pontosabban mit is csinál, vagy nem sinál?

Előzmény: elso_utemes (38)
elso_utemes Creative Commons License 2005.03.02 0 0 38

C++ Builder 6 -ban szeretnek soros portra egy 'a' (ascii 61) karaktert kikuldeni, de nem mukodik a program.

Mi lehet a baj?


//---------------------------------------------------------------------------

#include <vcl.h>
#pragma hdrstop

#include "Unit1.h"
//---------------------------------------------------------------------------
#pragma package(smart_init)
#pragma resource "*.dfm"
TForm1 *Form1;

HANDLE hCom;

//---------------------------------------------------------------------------
__fastcall TForm1::TForm1(TComponent* Owner)
        : TForm(Owner)
{
}

//---------------------------------------------------------------------------
void __fastcall TForm1::BitBtn1Click(TObject *Sender)
{
BYTE Byte=61;
DWORD dwError,
      dwNumBytesWritten;

WriteFile (hCom,              // Port handle
           &Byte,              // Pointer to the data to write
           1,                  // Number of bytes to write
           &dwNumBytesWritten, // Pointer to the number of bytes
                               // written
           NULL                // Must be NULL for Windows CE
 );
}
//---------------------------------------------------------------------------

void __fastcall TForm1::FormCreate(TObject *Sender)
{
        DCB dcb;
        DWORD dwError;
        BOOL fSuccess;

        hCom = CreateFile("COM1",
          GENERIC_READ | GENERIC_WRITE,
          0,    /* comm devices must be opened w/exclusive-access */
          NULL, /* no security attrs */
          OPEN_EXISTING, /* comm devices must use OPEN_EXISTING */
          0,    /* not overlapped I/O */
          NULL  /* hTemplate must be NULL for comm devices */
         );

         dcb.BaudRate = 9600;
         dcb.ByteSize = 8;
         dcb.Parity = NOPARITY;
         dcb.StopBits = ONESTOPBIT;

         SetCommState(hCom, &dcb);
}
//---------------------------------------------------------------------------

cramer Creative Commons License 2005.02.24 0 0 37
"A kerdesem az lenne hogyan tudok soros portra (rs232/rs484) karaktert kikuldeni"

Rákattintasz a BC++ Builder helpjében a Windows SDK - ra, és ott részletesen le van írva, hogy hogyan lehet a soros portot programozni.
Röviden: Először a CreateFile-vel meg kell nyitnod a soros portot, utána tudod használni a ReadFile es WriteFile -t, amelyekkel lehet adatokat venni illetve küldeni. A SetCommState-vel lehet beállítani a DCB stuktúrát, amely a soros port beállításait tartalmazza, mint pl. paritás, baudrate, stopbitek stb. A végén pedig CloseHandle-val be kell csukni a megnyitott portot.
Előzmény: elso_utemes (35)
cramer Creative Commons License 2005.02.24 0 0 36
Igazából szinte semmi különbség sincs a Borland Delphi és a Borland C++ Builder között. A Delphi a pascal nyelvre épül a Builder pedig a C-re. Úgy is mondhatnám hogy a C++ Builder a Delphi ikertestvére. Én a C++ Bulidert használom, a kapcsos zárójelek valahogy jobban bejönnek nálam mint a sok begin-end.
Előzmény: peter_tester (33)
elso_utemes Creative Commons License 2005.02.21 0 0 35

Sziasztok!

 

Segitseget szeretnek kerni C++ BUILDER 6 -ban. A kerdesem az lenne hogyan tudok soros portra (rs232/rs484) karaktert kikuldeni, pl.: akkor ha egy adott gombot a grafikus kepernyon lenyomok.

 

Elore is koszi

pfander Creative Commons License 2004.07.30 0 0 34

Na itt  a kutyus elasva b@szki:

Graphics::TBitmap* bmp;

 

ollleee...

Előzmény: Sir Kán (32)
peter_tester Creative Commons License 2004.07.06 0 0 33

Kedves Tagok,

 

Kisebb rendszerek fejlesztéséhez keresek fejlesztő eszközt. Eddigi pályafutásom során főleg Oracle eszközökkel dolgoztam, de az elég drága bizonyos piaci segmensek számára. Kellene egy olcsóbb megoldás. MS VC++-t már próbáltam, de az "nem jött be" túlságosan (nem a C++ része miatt). Vagy a Borland Delphi vagy pedig a Borland C++ Builder jöhet szóba. A cél az egyszerű és gyors fejlesztés mellett az lenne, hogy:

- alkalmas legyen triggerek kezelésére (eseménykezelő legyen benne),

- 4GL típusú fejlesztő legyen (szerintem ilyen)

- és ODBC-n keresztül lehessen távoli adatbázisokhoz kapcsolódni.

Nagyon fontos kérdés a riportok (nyomtatott listák) készítésének lehetősége. A Borland eszközöknél ezt hogyan lehet megoldani. Ha jól emlékszem, akkor az MS VC++ mellé kellett volna venni egy Crystal Report nevű eszközt, ami nem teszett túlságosan.

Mit ajánlantátok? Delphi-t vagy a C++ Buildert? Árban egyformák, szerintem tudásban is, de nem tudom.

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

Sir Kán Creative Commons License 2004.06.22 0 0 32
Ez sajnos nem müködik.
Ellenben pl. TImage* -t csont nélkül elfogadja, úgyhogy egyelöre annak a ->Picture->Bitmap részét használom.
Előzmény: NevemTeve (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!