Keresés

Részletes keresés

Tiborc Creative Commons License 2003.03.06 0 0 22
Nekem tetszik a hozadék is:
Csilléry látszólag az állatkínzás ellen lépett fel a kóservágás betiltását követelve: „Budapesten ugyanis a vágómarhának mintegy 70%-át vágják le zsidó rítus szerint. Ez ellen az elmaradt barbár állatkínzás ellen már többen felszólaltak és a közönség, valamint az önkormányzat szervei körében mind gyakrabban merült fel az a kívánság, hogy a közvágóhídon a zsidó rítus szerint történő vágás alkalmával követett állatkínzó eljárást a főváros szüntesse meg.” A főváros tanulmányt készített, hogy megalapozott intézkedést hozhasson. A tanulmány megállapította, hogy a sakterolás előkészítése során az állat lábait összekötik, ledöntik, gerincére fektetik, és a nyakat erőszakosan visszafeszítik. Ez a durva beavatkozás gyakran tíz percig is eltart. „Az előkészített állatok nyakát a sakter a csigolyáknál haránt átmetszi. Ezen nyakátmetszés után az állatok szemükben a legnagyobb rémület kifejezésével igyekeznek kötelékeiktől szabadulni és izomerejük teljes megfeszítésével mintegy 5-6 percig a legkétségbeesettebb ellenálló mozdulatokat végzik.” A bizottság külön felhívta a figyelmet, hogy „Nagy-Britanniában és Lengyelországban csak a zsidó lakosság számarányának megfelelő számú állatnak rituális módon való levágását engedik meg.”

A Közvágóhíd Pesten volt, s ez felveti a kérdést, hogy ez az alig burkolt zsidózás mennyiben tartozott egy budai lokálpatrióta lap profiljába. Nos, Csilléry már a lapalapításkor leírta: „Budán erősebben él a keresztény hit, tisztábban ragyog minden nemzeti ideál. Ezeket a szempontokat Pesten mindenkinek méltányolnia kell és terveink valóra váltásához segítséget kell hogy adjanak.”
Ld:
http://www.bp-xi.hu/nep1.htm
Tiborc

kuvik55 Creative Commons License 2003.03.06 0 0 21
Legyenszíves nem sértegetni a marhákat!
Kikérik maguknak !
Előzmény: beowolf (20)
beowolf Creative Commons License 2003.03.06 0 0 20
Rég olvastam ennyi primitiv állatságot.
Hajrá marhák!!
meret99 Creative Commons License 2003.03.06 0 0 19
És én kóserül leváglak, ha már átmentünk személyeskedésbe!
Előzmény: kuvik55 (18)
kuvik55 Creative Commons License 2003.03.06 0 0 18
Megfelelően méretes vagy.
Vihetnek a vágóhídra.
Előzmény: meret99 (3)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.06 0 0 17
Mivel folyamatosan teszed, úgy hogy semmi más nem fér az agyadba, elhiszem, hogy nehéz értelmezned.
Előzmény: meret99 (16)
meret99 Creative Commons License 2003.03.06 0 0 16
És mi az, hogy zsidózni? Ti felvértezettek!
Előzmény: meret99 (15)
meret99 Creative Commons License 2003.03.06 0 0 15
Mindegy, disznó vagy bárány, vagy akár krokodil! itt most arról van szó, hogy rövidülnének a zsidó szokások pont abban az EU-ban, ahol zsidó uralom van! no ne mán!
Előzmény: Daemon (12)
dzsászti Creative Commons License 2003.03.06 0 0 14
Ott a pont, de a topiknyito a koser vagasrol szolt. Azt pedig szvsz. erinti az EUs szabalyozas.
Előzmény: Jereváni rádió (11)
Daemon Creative Commons License 2003.03.06 0 0 13
Tied a pont! Erről lemaradtam. De látom nem csak én vettem észre, hogy meret mennyire egyszerű lélek.
Előzmény: Jereváni rádió (11)
Daemon Creative Commons License 2003.03.06 0 0 12
"Ők nem, de a disznók, mit bekebeleztek, biztosan!"

Én ugyan katolikus vagyok ,de annyit azért még én is tudok, hogy a zsidók még kóserolva sem ehetnek sertéshúst. Szóval mielőtt durván zsidózni kezdesz, olvasni kellene egy kicsit. Ha már iskolába nem jársz.

Előzmény: meret99 (3)
Jereváni rádió Creative Commons License 2003.03.06 0 0 11
Hol láttál kóser disznóölést? Küldd el a képet, mert világszenzáció lesz:)))
Előzmény: meret99 (3)
Jereváni rádió Creative Commons License 2003.03.06 0 0 10
Az EU-ban is élnek zsidók, biztos valahogy megoldják, nem beszélve a pár milla muzulmánról, akiknek ugyanezek az előírásaik. Mellesleg irigyellek, hogy ez a lenagyobb problémád:)
Előzmény: Somoza (9)
Somoza Creative Commons License 2003.03.06 0 0 9
Ismereteim szerint , az állatot nem lövik fejbe a vágóhídon szokásos eszközzel , hanem elvágják a torkát , hogy a szív munkája kipumpálja az összes vért , mint ahogy ez szokásos a közönséges mezei de betiltásra kerülő disznóvágásnál is.Hogy ájult állatnál mi a megengedett kóser nézet , azt valóban nem tudom.Viszont volt már vita régebben erről , hiszen úgy tudtam Budapesten van az egyetlen kóser mészárszék Európában.
Előzmény: Tiborc (4)
qncogi Creative Commons License 2003.03.06 0 0 8
Eddig azt hittem, hogy az egész EU erről szól!

Tételesen?
Én meg hasonló szellemi fejlettségem szintjén (régen volt) azt hittem, hogy a legjobb ember a szomszéd Barna néni.

Előzmény: meret99 (3)
MoavePress Creative Commons License 2003.03.06 0 0 7
Hmmm... Konkrétan mik is az EU-kompatibilis disznóvágás előírásai? Továbbá konkrétan hol ütköznek ezek a háztáji, illetve kóser vágás bevett szokásaival?

Innentől lesz érdekes, ha valaki lesz oly kedves, ezeket felsorolni - tételesen - és kimutatni a feloldhatatlan ellentéteket, addig kénytelen vagyok óccsó zsidózásnak tekinteni a topicot.

Előzmény: dzsászti (6)
dzsászti Creative Commons License 2003.03.06 0 0 6
Lehet, hogy nem ismeri, de a kerdes teljesen jogos. Az EU eloiras szerint meg a magyarorszagi haztaji disznovagast sem lehet az eddig megszokott formaban megtenni, ugyanis elotte el kell kabitani a disznot. Ez azt mondja szamomra, hogy a koser vagas procedurajaba is be kene beiktatni egy elkabitasi reszt, hisz jelenleg nincs benne.
Előzmény: Tiborc (4)
jarlaxe Creative Commons License 2003.03.06 0 0 5
maga, kedves tiborc, mámegin csak akadékoskodik...hát mér kellene ösmerni bármit is ahhoz, hogy zsidózzunk kipirult arccal?
na.
Előzmény: Tiborc (4)
Tiborc Creative Commons License 2003.03.06 0 0 4
Ismeri asztaltársam a kóser vágás előírásait?
Akkor van értelme a topicnak, ha nem, akkor felesleges.
Tiborc
Előzmény: Somoza (-)
meret99 Creative Commons License 2003.03.06 0 0 3
Ők nem, de a disznók, mit bekebeleztek, biztosan! Pont az EU-ban ne lenne kóser vágás? No ne! Eddig azt hittem, hogy az egész EU erről szól!
Előzmény: blackhole (2)
blackhole Creative Commons License 2003.03.06 0 0 2
Ki voltak véreztetve? :-O
Előzmény: meret99 (1)
meret99 Creative Commons License 2003.03.06 0 0 1
Nem láttad az EU liberális képviselőit? Jó tápláltnak tűntek, pedig kóserek voltak, annyi szent!:D
Előzmény: Somoza (-)
ohrana Creative Commons License 2003.03.06 0 0 0
Csinálnak egy nagy O-t, és azt mondják, kívül körös-körül EU van, de belül nincs! Ott aztán vághatnak.

o

Előzmény: Somoza (-)
Somoza Creative Commons License 2003.03.06 0 0 topiknyitó
Mi lesz a kóser vágással az EU csatlakozás után , mivel az EU szabályai nem preferálják eme élőben történő kivéreztetős vágási módot ? Ez a kérdés nyugtalanit engemet , ha már a szombat az szombat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!