Keresés

Részletes keresés

_c_ Creative Commons License 2021.12.05 0 0 3938

Szia!

 

Köszönöm a részletes leírást. A fal és plafon lekaparásával végeztem, elhasználtam pár csomag pengét meg némi kalóriát.

Még megvárom, hogy a villanyszerelők, fűtésszerelők elvégezzék amit kell, aztán nekiállok az "építő" munkának. Idáig csak romboltam.

 

Diszperziós festék lesz a befutó. A lakás a 3. emeleten van, nem nedves. Akkor gipsz alapú lesz.


Mélyalapozóból melyiket ajánljátok? Egy nagy festékbolt polcán lévő összes mélyalapozónak elolvastam a használati utasítását, de csak a Düfa Tiefgrund LF tesz említést az enyves festékről. Szóval ezt néztem ki. Vélemény?

 

Néhány lakást már kifestettem, de idáig sose kellett festéket kaparnom mert diszperziós festékre ment az új réteg. Maszkolás, díszléc felrakása falra, sarokba, némi glettelés, csiszolás már nem újdonság.

 

Köszi!

Előzmény: Masgas (3932)
occseb Creative Commons License 2021.12.04 0 0 3937

Sziasztok!

 

Ha OSB lapból szeretnék szerszámfalat mivel volan érdemes lekenni az OSB-t és a szerszámtartó fa elemeket hogy ha véletlenül összeolajozom/zsírozom akkor le tudjam törölni?

Parketta lakkra gondoltam, azt elég kopásállónak gondolom.

 

Köszi!

Zöldár Creative Commons License 2021.11.30 0 0 3936

  Nem vagy te túl olcsó  ?

Előzmény: Ferenc Jánosek (3935)
Ferenc Jánosek Creative Commons License 2021.11.29 -1 0 3935

 

https://www.facebook.com/groups/272720158154793/?ref=share

 

 Tisztelt Megrendelő!

Szobafestést, illetve mázolást vállalunk ,ez alatt értve a külömböző dekorációs mintákat és megoldásokat is.

-Kissebb szobák, konyhák ,fürdőszobák decemberben akár 2héten belüli kezdéssel!
-Meglehetősen igényes, magas minőségű anyagokkal és eszközökkel gyors és precíz munkavégzés.
-Korszerű,tiszta eszközökkel és megfelelő előkészülettel. (fóliázás,szalagozás,portalanítás)
-A munkánkat szigorúan ,megfelelő odafigyelés és akadálytalanítás mellett végezzük!
-2héten belüli kiszállás (Pest megyén belül ingyenes kiszállás a felmérésre és egyeztetésre)
-Ár megbeszélés szerint.
Átlagosan.:
-Anyagbeszerzéssel 1500ft/nm2
-Esetleges NAGYOBB! javítások ,vésések esetén ez változhat.

Telefonszám:
Ha esetleg bármilyen kérdéssel fordulna hozzám ,kérem telefonon keressen meg reggel 8:30-21:00.ig hívható
+36 30-475-1847
Tisztelettel.
J. Ferenc.

 

Zöldár Creative Commons License 2021.11.28 0 0 3934

 Ja  50 éves falnál még lehet enyves festés... azt pedig le kell kaparni, áztatással előtte.

Előzmény: _c_ (3931)
Zöldár Creative Commons License 2021.11.28 0 0 3933

 

 

 " Kaparásnál egy praktikus dolog ha az áztatóvízbe raksz mosogatószert avval jobban nedvesít és a feldolgozást korongecsettetel végezném mivel jobban bemasszírozod a régi festékbe ." 

 

 Valahogy így. De azért a kaparás az csak a régi un.  enyves festékekre volt a jellemző.  

 De az már a régmúlt vagy  25 éve már csak un. műanyag diszperziós festékek dívnak, az lekaparni nem lehet, legföljebb lecsiszolni.

 mosógató szer helyett korábban mosó szert alkalmaztak, pl. a biopont.

 Jó a leírás, de azért a festő és mázoló szakmát legalább 2 évig tanulják.

 

 A leírások is legalább 15 - 25 oldalasak,   6 - 9 sorban nem lehet leírni.

Előzmény: Masgas (3932)
Masgas Creative Commons License 2021.11.27 0 1 3932

Kedves C

 

Kaparásnál egy praktikus dolog ha az áztatóvízbe raksz mosogatószert avval jobban nedvesít és a feldolgozást korongecsettetel végezném mivel jobban bemasszírozod a régi festékbe .

Mélyalapozásnál figyelni kell hogy a falfix ne legyen túl sűrű mert akkor kifényesedik a fal és gátolja a glett tapadását.

Gletteléshez én a hagyományos por alapú gletteket ajánlanám. Nem köt az olyan gyorsan normál hőmérsékleten kb van fél háromnegyed órád bedolgozni. szerintem először keverj kb 3marékkal és ha megjön a rutin akkor lehet többet is.

Nagyon fonos keverések között a spaklit glettvasat vedret tisztára mosni vízzel, mivel a régi döglött glett csak karmolja az új glettelést és gyorsítja  a glett kötését.

Glettanyag kiválasztásánál én jobban ajánlanám a gipszalapút ha csak nem túl párás nedves a hely.

Kétszeri glettelés után igen csiszolás , ez lehet falcsiszológéppel vagy kézzel ég és föld a külőnbség időőtartamban és minőségben.

A csiszolással érdemes várni a glettelés után egy két napot a száradás függvényében. Akár ha gépet bérelsz szerintem egy lakáshoz megéri. Itt érdemes nagyon figyelni a csiszoló tárcsa finomságára, tapsztalatom szerint

gipszkarton glettelve 100-120 as

vakolt fal gelttelve150 es

beton fal glettelve 180 as

ekkora lakáshoz szerintem 3 db tárcsa elég

Csiszoláskor a max fordulat szán fele alatt lehet a legjobb eredményt elérni, mivel magasabb fordulaton hamar belekap.

A gépet nem nyomva csak odatartva amennyit a porszívó rászív. legyező mozdulatokkal vagy ovális mozgással egy pillanatra sem megállva.

Portalanításhoz elég partvissal le partvisolni a falat persze a sarkokból is ki kell kefélni a port.

A festésnél fontos hogy az első rétegnél meghígítsd az anyagot amennyire a festék utasítása engedi mivel a glett erősen fog szívni és nem tudod egyenletesen eldolgozni, a második réteg már nem szív annyira.

Diszperziós vagy meszes festék?

Jó kérdés, mi a cél?

Ha hosszú távra tervezel én a diszperziósat ajánlanám, mivel a későbbiekben átfestésnél csak gurítani kell.

Sok sikert

Masgas

Előzmény: _c_ (3931)
_c_ Creative Commons License 2021.11.12 0 0 3931

Én is hasonló cipőben járok.

Egy ~50 éves lakás felújításának én is nekiálltam. Egyelőre a falakat kaparom. Két nap alatt a harmada megvan. Bevizezem a felületet, normális kaparót használok pengével (rendszeresen cserélem), de elég nehezen jön le.
A plafon szerintem meszes festékkel volt volt festve ezt egy mozdulattal letolom. Az oldalfalakkal küzdök. Azok mintásak szerintem enyves lehet. (Bár ha az ujjamat végighúzom rajta akkor fog).

 

Egy megerősítést szeretnék kapni, hogy amit olvastam és elterveztem az OK:

 

Szóval:

1. Kaparás után valamilyen mélyalapozó felkenése.

2. Glettelés 2 rétegben. Olyan glettet vennék ami készre van keverve, és nem kell lóhalálába felkenni, sokáig felhordható. Ezt néztem ki: Baumit FinishExpert

Itt egy kicsit elbizonytalanodtam, mert nem tudom eldönteni, hogy bármilyen összetételű glett jó lesz-e a falra. Mélyalapozás után mindegy milyen glettet választók? Nem fog lejönni?

3, csiszolás, portalanítás, mélyalapozás.

4, Festés. Még agyalok, hogy diszperzit legyen vagy valamilyen "légáteresztő". (Fehér lesz minden).

 

Infókat, jótanácsokat előre is köszönöm.

Előzmény: Ofenbau (3923)
occseb Creative Commons License 2021.10.28 0 0 3930

Sziasztok!

 

Garázs/műhely aljzat festéséhez az alábbi 2K epoxy festéket vettem:

https://www.bauhaus.hu/swingcolor-garazsfestek-kavicsszurke-5-8kg.html

 

Azt írja a leírás hogy vizesbázisú lakkokoz való hengerrel kell kenni. Ez a szivacshenger vagy a velúr?

 

Köszi!

gravir007 Creative Commons License 2021.10.25 0 0 3929

A metabo festék, lakk marógépét használta valaki?

A videók alapján nagyon jó, de a valóság sokszor más szokott lenni mit a uyub....

Téli nap Creative Commons License 2021.10.03 0 0 3928

  Kaparás, de előtte alapos feláztatás !

Előzmény: Nyergelj Szergej (3927)
Nyergelj Szergej Creative Commons License 2021.10.03 0 0 3927

Sziasztok!Előttem nemrég volt szó az enyves festék eltávolításáról,én is hasonló problémával kapcsolatban kérnék segítséget .Adott egy régi kb 50-60-as évekbeli lakás,a falakon alul több réteg enyves,rákenve felülre a diszperzit,ezt kellene eltávolítanom,hogy glettelni tudjak.A kérdés,hogy a csiszoló zsiráf alkalmas lehet erre a feladatra,vagy csak a kaparás a megoldás?Ha kaparás,akkor milyen spakli,vagy kaparó kell hozzá,valami speciális erre a célra való?Köszönöm,ha válaszoltok,üdv mindenkinek.

csaba0769 Creative Commons License 2021.10.02 0 0 3926

Sziasztok !

 

Sajnos még nem találtam segítséget a problémánkra.

2. emeleti panel lakásban lakunk. Színes festett falaink vannak. Egy időben fehér porszerű anyag jelent meg a falon. Néha olyan formában mintha oda lenne kenve. Nem olyan szétszórtan mint a penész. Az egyik szobában kipróbáltuk, hogy lemossuk. Ez egy ideig rendben volt, majd újra megjelent. Aztán lekentük mély alapozóval. Ez egy fél évig tartott most újra megjelent. Kézzel ledörzsölhető. Nem tudjuk mitől van és mi lehet az ellenszere. Talán van akinél előfordult vagy találkozott ilyen problémával ?

szuszetti Creative Commons License 2021.09.15 0 0 3925

Neked ismert festékkel festett és (nyilván) nem foltosodó-foltosodott falra kerülne ugyanaz a termék, ezért szerintem nem szükséges a használata, anélkül is jó eredmény érhető el.

Előzmény: Törölt nick (3921)
Dunit2 Creative Commons License 2021.09.15 0 0 3924

 

 

" kontár, szakembernek kicsit sem mondható senkiháziak miatt folyamatosan szopó ágon vagyok egy ház felújításánál. "

 

 

  Egy valamire való festő  harmadmagával dolgozik.

 Egy mester és kettő segéd. Vagy  egy segéd és egy inas.

 

 " folyamatosan szopó ágon vagyok egy ház felújításánál.  " 

 

 

  Egyéb szívatás ?  Pl. a villany szerelők  ? A vizesek ?

 

 És a még  32 féle művelet.

 

 

 Anno régen   nagyon régen egy külső... na nem felújításnál  csak egy   vápa összefolyónál a bádog  kilyukadt   nagyjából az alsó szektorban.. folyt a víz már vagy  kettő éve -áztatta a falat / én párhónapja vettem birtokba a kéglit /. Hogy  ne ázzon tovább felfogadtam egy bádogost, megcsinálta  és helyre állította a palát. Na ez útobbi nem sikeredett neki.   de  nem akart visszajönni. Majd egy másik bádogos munkára felkértem, Kijött elvégezte .

 

 Amikor fizetnem kellett,  felhívtam a figyelmét addig nincs zsozso amíg az előzőt el nem végzi. Megrökönyödött, de immel  - ámmal elvégezte.  Kb   plusz   3/4 óra.

 

 Mondjuk azért tanúnak kell lenni, nálam az egyik piás fivér volt erre felfogadva. Mondtam : Karcsi  kávézol, cigizel  és fülelsz.

Előzmény: alligator3 (3922)
Ofenbau Creative Commons License 2021.09.14 0 0 3923

 Nagy valószínűséggel csak a tapéta segít.

Abból is a vastag tapéta.

 

 

 Mondjuk ha megbíz valakit az ember azért tájékozódik róla.

 Anno  10 éve amikor vettünk egy használt lakást annak falain is enyves festék volt.

 A megbízható  és ügyes festő  kettő napig csak a falat vakarta. lejött a falról  200 azaz kettőszáz liter laza kaparék.

 

 Ks fekete zsákokba gyűjtötte  és  én vittem teríteni a közeli kukákba.

 

 Egy használ gurulós bőröndben. Talán  6 x vagy  7 x fordultam.

 

 

  52 nm a lakás, a falfelület  pontosan 200 nm.

 

 A kaparék tömören  ennyi,   lazán még több. A festő szerint volt rajta legalább  3 -4 réteg.

 Tehát  lekaparta, glettelte , csiszolta és festette. 

 

 A lakás  még a  Ferenc-József idejében épült.  15 évenkénti festéssel   is ennél több festéknek kellett rajta lenni.... nyilván azért 50 -60 éve csak kaparták.

 

 Amúgy az enyves festés már a régmúlt. Nálam 44 éve volt az utolsó. Azóta a diszperziós megy !!

Előzmény: alligator3 (3922)
alligator3 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 3922

Sziasztok!

Lehet már volt téma, de megköszönném, ha valaki konkrét tapasztalatát, tanácsát megosztaná velem a következőkkel kapcsolatban.

Sajnos a felhígult, kontár, szakembernek kicsit sem mondható senkiháziak miatt folyamatosan szopó ágon vagyok egy ház felújításánál.

"Festőbarátunk" úgy gondolta, hogy az ezer éves vélhetően enyves hengermintára ráfestett, ahelyett, hogy lekaparta volna az egészet. 
Mint aki jól végezte dolgát elment... Pár hétre rá szépen kirajzolódott a régi minta. Én naivan - akkor még nem tudtam, hogy teljesen felesleges, de - rákentem még 3 réteget azokra a részekre, ahogy átütött... Megnyugodtam eltűnt... Csak hogy eltelt 3 hét és talán még erőteljesebben átütött a régi minta. Most már tudom, hogy miért, és mindenki tudja, aki életében már legalább 2x fogott ecsetet a kezébe. Na de a lényeg, hogy a teljes lekaparáson kívül van-e esetleg ötlet, hogyan lehetne eltüntetni? Esetleg beimpregnálni vagy tapéta  vagy bármi csak lekaparni ne kelljen, közben persze parketta, ajtók minden a helyre került.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Üdv, 

Árpád

Törölt nick Creative Commons License 2021.09.13 0 0 3921

Mélyalapozó pro kontra. 

Nem először fogok festeni életembe, de ezt nem tudom eldönteni, hogy kell-e, előny-e a használata vagy épp "hátrány"

 

Én is tapasztaltam már, hogy lehet jobban megtapad a festék és festő is mondta, hogy ő nem nagyon használ.

Ahogy én is észre vettem már többször. Mintha fényes felületet képezne és ezáltal ok. hogy nem szív a fal, de meg se tapad annyira a festék mintha valamennyire be tudná szívni.

 

Pár éve platinum festékkel festet falat kenek át ugyanazzal a platinummal.

Nem tudom használjak-e....

Véleményetek?

sch04 Creative Commons License 2021.08.25 0 0 3920

Üdvözlök Mindenkit!

 

  Kérdezni szeretnék!

Kültéri vaskerítés festéshez, melyik festéket javasoljátok.

Ezerféle festék van, természetesen a bolt az összest ajánlja.

Nagyobb tételre lenne szükségünk,  ezért nem szeretnék belefutni valami hülyeségbe.

Kicsit rozsdás már, de az előkészítést megoldjuk.

Valakinek van tapasztalata?

     Előre is köszönöm!

nixon70 Creative Commons License 2021.08.13 0 0 3919

Próbáld ki 1m2-en, egy nap múlva láthatod az eredményt.

Előzmény: gravir007 (3917)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.08.13 0 0 3918

  Nagy valószínűséggel megmarad !

Előzmény: gravir007 (3917)
gravir007 Creative Commons License 2021.08.12 0 0 3917

Egy régi lakásban szedem le a regi festéket, a felső rétegek szépen le is jönnek felvizezve, aztán le lehet tolni, alatta van egy keményebb, nem nedvszívó réteg, egy barnás szinű réteg, 

Ez valami alapaozó lehet, gondolom az maradhat a falon, nem lereg, nem málik, csak kérdés, hogy egy alapozó és glett megmarad-e rajta.

Oksoboyy01 Creative Commons License 2021.08.09 0 0 3915

Sziasztok, 

 

Hallottam erről a boltról, pár ismerősöm ajánlotta ugyanis éppen nagy festés előtt állok. Szerintük nagyon jó oldal, szerintetek? 

https://folyekonycsempe.hu/

 

KÖSZI

pítör84 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 3914

Ilyen lett:

pítör84 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 3913

Ha az alapozó nem megfelelő felhordása miatt, (mert hengerrel történt a felhordása) foltos, csíkos lett a fal, akkor alapos újra alapozás vagy egész fal glettelés oldaná meg a problémát? 

Csúnya csíkos lett a fal, ilyen alapozót vittem fel a falra, használatai azt mondja nem szabad hígítani és hengerrel kell felvinni, de így tiszta egyenletlen lett a dolog és festés után csúnya foltot csíkos lett a fal 3 réteg után is


https://www.dulux.hu/hu/termekek/dulux-grunt

successful77 Creative Commons License 2021.07.06 0 0 3912

Egyedul csinalom es igy sikerult :) ja hát a szin az lehet eros de a feher helyett mar nem akartam mas szint igy is egy vagyon volt 10 liter szinkeveres. De falun ettol csumpibbak is vannak es amikyen volt ahoz kepest ez csudalatos 😁 neten lattam ilyen szinkombinaciot bar ott mas elrendezesben. Na majd tiz ev mulva kap

uj szint

Zöldár Creative Commons License 2021.07.03 0 0 3911

  Hamar készen lettetek.

 Az a felső piros kissé erős !

Előzmény: successful77 (3910)
successful77 Creative Commons License 2021.07.03 0 1 3910

Es ilyen lett 😊😁

Előzmény: successful77 (3899)
Zöldár Creative Commons License 2021.07.03 0 0 3909

  Alapozó  és csak utána a zománc festék !! 

 

 

Más !!  

 

 

 55 éve építették az első panelházakat.

 

  Pont a bérlők (albi ) azok akik  nem hoznak bútort.

Előzmény: rezso54 (3908)
rezso54 Creative Commons License 2021.07.02 0 0 3908

Egy 50+ éves panel társasházban azt gondolom elmegy, nem luxus szint.

Nem az egész falat kell csinálni csak itt ott leütéseket.
A kosz/por lemosható róla....csempézni nem fogjuk :D meg ott törnék össze az összes fordulóban, bútorcipelés közben, pont nem érdekli az albisokat.
A gond inkább az, hogy egy fehér falat pik pakk kijavít az ember, kis glett egy kis fehér festék és kész.

De itt látszik a szín különbözet...

 

Nah igen a szín, mikor felújítottuk a lakást, a bejárati mellett a festő kikevert színt, majdnem eltalálta, alig van egy halvány árnyalat. Profi volt színekben.

 

Akkor tehát fal javítás után meg lenolaj és mehet rá a sima színezett zománc festék ha jól értem.

 

A neten még olyat találtam, hogy ez esetleg olajfesték.

 

 

 

Előzmény: Zöldár (3907)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!