Keresés

Részletes keresés

szsze1 Creative Commons License 2016.11.29 0 0 825

Mondjuk egy 120 000-es keret legyen. 

 

Legutoljara egy Nikon L840-en adtam tul. 

Homalyos kepek, elmosodottak, lassu,... 

 

Szeretnek tanulni a fotozasrol, erdekelne a dolog.

Előzmény: mckmester (824)
mckmester Creative Commons License 2016.11.29 0 0 824

"Altalaban az a gondom, hogy nagyon lassuak. "

Milyen géped van most?

 

"Megnyomom a fenykepezes gombot, es akar 10(!!!) masodperc is eltelik, mire keszit egy kepet. "

 

Ha kevés a fény vagy nincs kontrasztos vonal a fókuszmezőben, akkor ez ilyen. Sokszor a DSLR sem jobb.

Ha fontos a pillanat, akkor érdemes előfókuszálni, azaz félig lenyomni az expógombot. Ilyenkor a gép fényt mér és beállítja a fókuszt. Ez a művelet telik sok időbe. 

Aztán félig lenyomott expógombbal meg kell várni a fotózandó "történést" és akkor lenyomni teljesen a gombot, mikor ténylegesen el akarod készíteni a fotót. Ez már csak egy pillanat lesz, hiszen az automatika a művelet időigényesebb részét már elvégezte mikor félig lenyomott helyzetbe nyomtad a kioldót.

Próbáld ki ezt.

 

"Kezdo vagyok, nem tudom, erdemes-e tukorreflexes gepbe fektetni?!"

Ez baromira attól függ, hogy mennyire fontos neked a fényképezés és az ez irányú érdeklődésed túlmutat-e a "szép képet csináltam a gyerekről" és az "itt voltunk nyaralni" c. kattintgatáson, illetve hogy mennyit kell spórolni ahhoz, hogy legyen 120 000 forintod.

 

"Nem tudom, hogy hivjak azt a funkciot, amikor elmosodik a hater, de szeretnem, ha azt is tudná a gép."

 

A háttér elmosására több technika létezik. Svenkelni pl minden géppel lehet. Ha egy virághoz közel mész és úgy fotózod le, hogy mögötte 10 méteren belül nincs semmi, akkor a mostani gépeddel is lesz elmosott háttér.

 

"Tudtok ajanlani egy nem tul draga, de okos gepet?"

 

Mi az a nem túl drága? Mennyi?
Mert ez mást jelent egy befektetési bankárnak és mást egy Tesco árufeltöltőnek.

Előzmény: szsze1 (823)
szsze1 Creative Commons License 2016.11.29 0 0 823

Sziasztok!

 

Segitseget szeretnek kerni. 

 

Mar sok kompakt fenykepezogepem volt, de meg egyikben sem talaltam meg, amit keresek. Altalaban az a gondom, hogy nagyon lassuak. Megnyomom a fenykepezes gombot, es akar 10(!!!) masodperc is eltelik, mire keszit egy kepet. 

 

Kezdo vagyok, nem tudom, erdemes-e tukorreflexes gepbe fektetni?! 

 

Nem tudom, hogy hivjak azt a funkciot, amikor elmosodik a hater, de szeretnem, ha azt is tudná a gép.

 

Tudtok ajanlani egy nem tul draga, de okos gepet?

 

Koszonom szepen! 

 

 

mckmester Creative Commons License 2016.11.27 0 0 822

Hehh.

Nehéz (de szép) dolgot választottál. Én is művelem ezt (műveltem inkább, idén csak kétszer voltam, a harmadik amire mentem volna, elmaradt). Kick box, ökölvívás és néha capoeira.

Kell hozzá

 

- Magas érzékenység

- Gyors sorozat

 - Jó autofókusz kevés fényben is

 

+1 Fényerős objektív, de ez most nem téma

 

Ebből az első az ami igazából elengedhetetlen (ISO 1600, de inkább 3200 vagy 6400), 

A második nagyon ajánlott (könnyebb elkapni az akció látványos elemeit)

A harmadik nagy segítség, de tapasztalataim szerint ez az amit ügyességgel legkönnyeben lehet pótolni

 

Ez a 3 együtt csak a felső-közép kategória és a csúcsgépek terepe. 

A D300S mindent jól teljesít, de körülbelül ISO 3200 körül vége van. Ez egyébként egy átlagos amatőr teremverseny fényviszonyai között kb 1/125 - 1/250 körüli záridőre elég egy 2.8 -as objektívvel. Van, hogy bejön, van hogy nem. Volt, hogy ISO 6400 -on sem mindig tudtam 1/250 fölé menni.

Bár a bemozdulást is lehet kezelni, de azért jobb ha ki tudjuk merevíteni amit akarunk.

Ha Nikonban gondolkodsz, akkor jó irányban keresgélsz, bár én a helyedben inkább a D7000 -et választanám. 100 -120 ezer körül van használtan és ISO 6400 -on is használható.

Kicsit jobb szenzor mint a D300S. Az AF rendszer meg ugyanaz. Nekem ennek a Pentax féle "testvére" van, ISO 6400 -on is egész pofás eredmények jönnek ki, bár értelemszerűen mindig van följebb.

 

Kb ez ami kijön belőle:

  

 

Igaz itt 1/160 és 1/200 záridőket adott a gép ISO 6400 -on, holott ilyen jellegű képeknél az 1/500 lenne ideális. Be is mozdult kicsit.

Innen is látszik, hogy ennek a meccsnek ISO 3200 -on nem is lett volna értelme nekiállni sem. Van amikor jobb a világítás a teremben, olyankor le lehet menni akár ISO 1600 -ig is.

 

 

 

 

Szabadtéren azért jóval egyszerűbb a játék. 

 

Mivel téged így a Nikon cuccok hátrányai csak az objektívek árában fognak érinteni, nem igazán ajánlanék mást. Főleg 80-100 ezer forintért.

Mellé egy jó stabilizátoros F2.8 fényerejű alapzoom (17-50) kell és kezdheted is. 

Ha van még kérdésed tedd fel nyugodtan. Ha nincs, akkor sok sikert és szép fényeket.

 

Előzmény: Pityusz (821)
Pityusz Creative Commons License 2016.11.26 0 0 821

Nem biztos,hogy tükrös gép kell nekem...:)

 

Teremben szeretném használni,karate a sport és sacc 80-100e ft.

Előzmény: mckmester (820)
mckmester Creative Commons License 2016.11.24 0 0 820

Nikon D500.

 

Komolyra fordítva a szót.

 

Mennyid lenne rá?

Milyen sport?

 

Előzmény: Pityusz (819)
Pityusz Creative Commons License 2016.11.24 0 0 819

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni!

 

Venni szeretnék fényképezőt,első sorban sport fotózásra (gyorsnak kell lennie),illetve természetesen átlagos felhasználásra is... Ami most van dög lassú,mit javasoltok?

mckmester Creative Commons License 2016.11.22 0 0 818

Az attól függ, mire akarod használni.

 

Előzmény: simonmikos (817)
simonmikos Creative Commons License 2016.11.22 0 0 817

Szép jónapot mindenkinek! Nikon d300s vásárlásán határoztam el magam van bárkinek bármi jobb ötlete mint ő? Ugy termeszetes hogy ebben az árkategoriaban! Nagyon ráérős profik emailban is kioktathatnak 

simmonattila88kukacgmailpontcom

Előre is köszönöm

vagrand75 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 816

Sziasztok!

 

Szerintetek Canon 80d 

EF-S 18-135mm IS nano USM kit objektívvel, vagy 

Tamron AF16-300mm f/3.5-6.3 Di-II VC PZD MACRO objektívvel?

Hornyák Ivett Creative Commons License 2016.10.07 0 0 815

Sziasztok! Tanácsot kérni jöttem kezdőként. Jelenleg egy 40.000 kompakt gépünk van, amit szeretnénk lecserélni. Főleg családi fotókhoz, kirándulásokhoz használnánk. Szeretnék kicsit komolyabban is megismerkedni a fotózással.

 A fórumot olvasgatva ezek a variációk merültek fel:

1. Nikon Coolpix b500

2. Panasonic Lumix Fz200

3.Canon Power Shot SX540

3. Sony Cyber Shot 400b

Ezek közül melyiket javasolnátok? Illetve ha nem ezekközül kellene választani akkor milyet keressek? 

A válaszokat előre is köszönöm.

mckmester Creative Commons License 2016.09.05 0 0 814

Szerintem nincs.

Előzmény: Ladila (813)
Ladila Creative Commons License 2016.09.05 0 0 813

4k videóra képes fényképezőgépből marad a Lumix, vagy van jobb áron más márka is?

mckmester Creative Commons License 2016.09.04 0 1 812

Szia

 

Magam is Pentaxosként nem értem, miért marad ki mindig a szórásból . Ár/érték arányban nem akad párja. Szabolcsi Mihály mesterünk is erre célzott volna. Valószínűleg te is bementés egy MM -be és végignézted az alsó polcos DSLR választékot. Az a baj, hogy egy csomó minden van azokon a cuccokon kívül is. Mi több kispénzű amatőröknek szinte csak jobbak vannak. Itt van pl ez:

 

http://fotoplus.hu/hu/termekeink/fenykepezogepek/dslr-tukorreflexes/pentax-k-s2-digitalis-fenykepezogepek/pentax-k-s2-feher-digitalis-fenykepezogep-dal-18-50mm-dc-wr-es-dal-50-200mm-wr-objektiv

 

Nem tudom meddig akciós, de ezért az árért ma nem igazán kapsz jobb tükröst kishazánkban.

 

http://cameradecision.com/compare/Pentax-K-S2-vs-Canon-EOS-700D

 

Ha nem kell kihajtható kijelző, még olcsóbban megúszod egy Pentax K-50 -el, ami valamilyen szinten a K-S2 elődjének tekinthető. Kivéve, ha sokat videóznál, mert arra vannak jobb választások is. Fényképezni viszont.....

 

 

http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-700D-vs-Pentax-K-50

http://snapsort.com/compare/Pentax-K-50-vs-Sony-SLT-A58

 

 

Menj be a Fotoplusba és próbáld ki őket. Meg fogsz lepődni. Például a kéttárcsás vezérlésen és azon, hogy nem az objektívben van a stabilizátor (ergo még a sörösüveg aljával is stabilizált rendszered van).

Ja meg a bámulj bele a keresőbe is. Csak olyan 20% -al nagyobb és fényesebb mint az általad kinézett két belépő tükrös. Ezerszer leírtuk már itt is meg meg más topikokban is ezeket, nem akarom tovább ragozni.

 

Na mindegy, ha a Canon és a Nikon preferált, akkor jó választás lehet az is. 

 

"Nikon nekem nem annyira kényelmes, mint a Canon, de egyelőre nem szeretném teljesen kizárni."

 

Akkor nincs igazán kétség, a Nikon kiesett. Amatőrként az egyik legelső szempont, hogy kézbe véve szimpatikus és kényelmes legyen a gépezet. Tudásban kb hasonló a kettő. A Canon szenzorban picit rosszabb, de kezelésben és tudásban bőven kompenzál. 

 

"MILC-ek közül Sony A6000 nagyon tetszene, de sajnos akciósan kerül 200 ezer Ft-ba, én meg pár hónap múlva tervezem megvenni, nem most."

 

Karácsonykor is akciós lesz hidd el (ha még lesz belőle). Az utolsó darabokat meg még olcsóbban hozzád vágják majd.

 

"Leginkább tájképek, épületek, városképek fotózása érdekel, ill. makró."

"A cél, megismerni a fotózást, és beletanulni valamennyire. Nem profi fotóssá akarok válni, de azért jó lenne jó képeket készíteni. Szóval egyelőre hobbi lenne a fotózás."

 

Arra bármelyik fent leírt cucc jó. Ha a Sony EVF -je szimpi és elég jó fogás esett a MILC markolaton, akkor én azt az A6000 -et tartom a legértelmesebb választásnak. Hosszabb távon legjobban a Sony E bajonettjével jársz.

Utána jönnek a tükrösök, jelen állapot szerint Pentax - Sony - Canon - Nikon sorrendben. 

A Canon APSC érzékelői magasabb érzékenységen elmaradnak a többi márkától. A Nkon/Pentax/Olympus/Panasonic cuccokba a Sony gyárt érzékelőket, valamivel fejlettebbek. 

Cserébe nincs akkora respektjük a laikus közönségnél, mint egy Canon feliratnak a nyakpánton. 

Ennek ellenére nem egyszer ajánlom én is a Caonont, mert a szenzor messze nem minden. Aki ISO400 fölé nem tekeri, annak lényegében mindegy. Aki meg azt se tudja mi az az érzékenység, annak meg pláne :-)

Cserébe nagyon szépen lehet fejleszteni a rendszert 150 0000 -től az 5 milliós szettig. 

 

Annyi még, hogy az árhatár miatt a Canon és a Pentax esetén is kiesett a 18-135 mint kitobjektív. (K-50 + 18-135  218 900 ft, Canon 700d 18-135 meg 230.)

Egy 18-135 (hiába drágább) messze jobb befektetés mit az olcsóbb 18-55/50-200 kitobjektívek.

Egyszerűen azért, mert azt utazáshoz és túrához, egyszerűbb feladatokra még akkor is fel-felteszed amikor már a 18-55 -nek már az emléke is szertefoszlott a táskádból, mert régen leváltottad.

A két olcsó kit objektív minden rendszeren csak arra való, hogy hamar rájöjj arra, hogy kell valami szebb/jobb/drágább (vö: beetetés).  Persze ragyogó képeket lehet csinálni velük, de azokkal fotózva hamar világos lesz, hogy  az ember nem ezért vett DSLR -t. :-)

 

 

Előzmény: JB_007 (810)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2016.09.03 -1 0 811
Előzmény: JB_007 (810)
JB_007 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 810

Leginkább tájképek, épületek, városképek fotózása érdekel, ill. makró.

Azt egyelőre nem tudom, hogy MILC, vagy DSLR lenne megfelelőbb.

Ilyen árban, amit találtam:

Canon EOS 700D, vagy Nikon D5300/5200, vagy kicsit 200 fölött Sony A68. A Nikon nekem nem annyira kényelmes, mint a Canon, de egyelőre nem szeretném teljesen kizárni.

MILC-ek közül Sony A6000 nagyon tetszene, de sajnos akciósan kerül 200 ezer Ft-ba, én meg pár hónap múlva tervezem megvenni, nem most.

Valamint új gépet szeretnék, használtra szerintem nem mernék 200 ezret költeni.

 

A cél, megismerni a fotózást, és beletanulni valamennyire. Nem profi fotóssá akarok válni, de azért jó lenne jó képeket készíteni. Szóval egyelőre hobbi lenne a fotózás.

Előzmény: mckmester (809)
mckmester Creative Commons License 2016.09.02 0 0 809

Mit akarsz fényképezni és mik a főbb választási szempontjaid?

MILC vagy inkább tükrös?

Merre akarsz fejlődni, van e célod a fotózással/fotózásban?

Használt vagy kizárólag csak új gép?

Előzmény: JB_007 (808)
JB_007 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 808

Sziasztok!

 

Milyen fényképezőgépet ajánlanátok úgy 200.000 Ft-ig? Legfeljebb 10-20 ezerrel mehet fölé, de többel semmiképpen sem.

Cserélhető objektíves gépek érdekelnének.

Chris80 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 807

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni a döntésem meghozatalában, mely szerint a két, viszonylag "régebbi" felsőbb kategóriás kompakt gép közül melyik a jobb?

 

1. Canon PowerShot S110
2. Panasonic Lumix DMC-LX7

 

A specifikációkat ismerem, főként azok véleményére lennék kíváncsi, akik használták, kézbe is vették ezen gépek valamelyikét. Köszönöm!

mckmester Creative Commons License 2016.07.21 0 0 806

Nézd 

Én eddig szerettem azt a helyet és jó néhány százezer forintom kötött ott ki. 

Ne cs*szd el jó? Végtelenül utálatos reklám ez.

Köszi 

Előzmény: Granato (804)
ötfelezős Creative Commons License 2016.07.21 0 0 805

Aki reklámot akar elhelyezni, az ostoba, vagy a világot nézi ostobának?

Előzmény: Granato (804)
Granato Creative Commons License 2016.07.21 -3 0 804

Sziasztok!

Ha fényképezőgép vásárlására kerül sor szerintem érdemes profiktól tanácsot kérni. Nekem a Fotoplus-nál segítettek a választásban. Azóta is tökéletesen meg vagyok elégedve vele és más szolgáltatásukat is igénybe vettem már. Rendkívül praktikus például az online képrendelés funkció. Ha valakinek nincs ideje állandóan berohangálni, elég ha online feltölti a képeket és megrendeli. 

Érdemes szétnézni rajta ;) ---> http://fotoplus.hu/

boxer-gs Creative Commons License 2016.07.04 0 0 803

Lehet, hogy akció volt, de tavaly ősszel a MM-ban láttam annyiért. Gondolkoztam is rajta, de végül mást vettem. Most viszont 105-ért láttam a MM-ban. Kategóriájának egyik legjobb gépe volt (ha nem a legjobb), de akkor is szokatlan műszaki termékeknél, hogy felfelé menjen az áruk, ráadásul úgy, hogy a még szuperebb utód is ott van már a polcon vagy egy éve.

Előzmény: mckmester (802)
mckmester Creative Commons License 2016.07.04 0 0 802

Az Árukereső statisztikája szerint 89.890 volt az alja (eddig).



 Az is valami behozott "csak a boltban érvényesíthető garancia" cuccos lehetett.

Előzmény: boxer-gs (801)
boxer-gs Creative Commons License 2016.07.04 0 0 801

Érdekes, hogy nem olyan rég már kb 80ezerért is lehetett ilyen FZ200-ast kapni, most meg drágábban, holott az utódja is piacon van jó ideje. :o

Előzmény: Kriszta800508 (799)
mckmester Creative Commons License 2016.07.04 0 0 800

Örülök, hogy segíthettem

A Digitcamről itt olvashatsz. https://www.arukereso.hu/stores/digitcam-s22567/#velemenyek

 

Szerintem korrekt. Én is vásároltam már ott. Igaz nem online, hanem a boltban. Rendesek voltak.

 

Előzmény: Kriszta800508 (799)
Kriszta800508 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 799

Megfogadva a tanácsodat tegnap közelebbről megnéztem mindegyiket. Hát ég és föld a bridge javára. a milcek sem voltak nagyon gázak, de a panásat inkább nem az ára miatt. az Olynak meg utáltam a kijelzőjét, mivel nagyon nehezen volt dönthető. Bár egyrészt akadályozta is az alján a bigyó a boltban, de két helyen is néztem, az egyik helyen kisebb volt rajta, és ott is elég nehézkesen tudtam használni(tutira félnék, hogy letöröm). A panás milcnek viszont nagyon jól lehetett nyitogatni, de az ugye kiesett.

A FZ200-t jó volt kézbe venni, stabilabban tartható. Nézegettem sok ezzel készült képet. Azt szűrtem le, hogy elég jó képeket lehet vele csinálni, főleg ha megtanulja az ember megfelelően használni.

Már csak egy kérdésem van:

A digitcam mennyire megbízható? Találtam egy elég jó ajánlatot tokkal együtt.

http://www.digitcam.hu/Kompakt/Panasonic-Lumix-DMC-FZ200-2-EV-tok-23673-p23673.html?ak=0

Válaszodat előre is köszönöm

 

 

 

Előzmény: mckmester (797)
Kriszta800508 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 798

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Képeket én is nézegettem, jó sokat, holnap pedig megyek fogdosni a masinákat.  :-)

Előzmény: mckmester (797)
mckmester Creative Commons License 2016.07.01 0 0 797

Ja és próbáld ki őket ha tudod valahol. 

 

Lehet, hogy a nagyobb (FZ200) gép lesz idegen számodra és kisebbet szeretnél. Egy női kézben máshogyan áll egy kisebb markolatos MILC mint az enyémben, így lehet hogy a "jól megfogható" kategória is mást jelent neked mint nekem.

 

 

Előzmény: mckmester (796)
mckmester Creative Commons License 2016.07.01 0 0 796

Szia

Ismerős a helyzet (tavaly vagy tavalyelőtt már ezt eljátszottuk valakivel). Aztán DSLRt vett a végén :-)

Szóval

"

Az FZ200 még mindig játékban van, de közben nézegettem még ezt is

https://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/olympus/e-pl6-ez-m1442-ii-r-zuiko-40-150mm-p265885085/

meg ezt is, de ez már drágább

https://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/panasonic/lumix-dmc-gf6w-14-42mm-45-150mm-p165355444/

"


Nos a kezdetekkor megfogalmaztál pár igényt.

Had idézzem

"Sziasztok!

Tanácsot szeretnék tőletek, hogy milyen fényképezőgépet vegyek, ami egy kicsit komolyabb mint a 40.000-es kategória. Nem igazán értek hozzá, sajnos, így nem is igazán tudom, milyeneket nézegessek.

Kritériumok:

- 100.000 (max 120.000) körül.

- Főként családi fotózás, nyaralás, tájképek.

- szeretek távoli dolgokat fényképezni.

- ne elemes legyen

- jól megfogható"

 

Ezek a gépek igazából két dologban térnek el az eredeti elképzelésedtől, mégpedig a "jól megfogható" kritériumnak nem tesznek eleget. 
Egyrészt kereső nélkül ugye magad elé kell tartani, ami hosszabb távon nem túl jó és könnyebben remeg. Másrészt a kényelmes fogáshoz kicsi a markolata. 


A másik megsértett kritérium a "szeretek távoli dolgokat fényképezni." c. Attól függ, hogy mennyire távoli dolgokat. Ez a 150 -es végű teleobjektív ekvivalens (ezt most nem írom le micsoda) 300 mm -t tud. Ez annyit jelent, hogy egy álló ember kb 15-20 méter távolságból tölt ki egy álló formátumú képet. Egy kerékpárost kb 25 m távolságból tudsz lefotózni vele úgy, hogy maradjon is hely körülötte. Lehet ezzel is távoli dolgokat fotózni, de meg kell válogatni, hogy milyen távoliakat. Össze sem hasonlítható az FZ 200 600 mm végével.
Cserébe lényegesen jobb képminőséget kapsz és kevés fényben sem fog olyan könnyen elvérezni mint egy kis szenzoros kompakt gép, mint az FZ200.
Ja és számíts arra, hogy az objektíveket gyakran cserélgeted majd, ami családi alkalmakkor és nyaralásnál nem mindig jó dolog. Én anno (mikor a fiaim még kisebbek voltak) hamar meguntam :-). Bár egy idő után lenyugszik annyira az ember, hogy megint ráér ilyesmire. Ja és persze a 14-15 éves kölyök sem rohangál már összevissza mint egy 7-8 éves.

 

"Ezek közül melyik a nyerő képminőségben.

A felhasználási terület maradt családi fotók, nyaralás, tájak. Tűrhető minőségi videót is lehessen vele készíteni."

Képminőségre és tudásra kb hasonló a kettő. Képminőségben én nem látok különbséget. A Panával nem sok kép van fenn a pixel-peeperen, ezért a Flickren néztem körül.
Videózásra is jobb a Panasonic. Tud 60 frame/sec videót és videózásra valamivel jobb az objektívbe épített stabilizátor mint a szenzoros. A képernyő felbontása is jobb. 



Fotózni meg talán az Olympussal lehet jobban. Vehetsz hozzá keresőt (bár az újabb 80 000 Ft) , és tehetsz rá külső vakut is. Az Olympus E-PL6 szenzor stabilizált, így minden objektívvel működik a stabi. Adapterrel még nagyapád régi Zenit objektívjeit is ráteheted, azzal is működik a stabilizátor :-)

Az Olympus objektívek is olcsóbbak általában, bár nem hiszem, hogy az elkövetkező két évben szükséged lenne újabbakra, ha most megbarátkozol a cuccaiddal.

 

A két rendszer ugyanaz, így egymás objektívjeit is fogadják (így a nagyapó objektívjeit is lehet adapterezni mindketzőre), de a Panasonic gépben nincs stabilizátor, így ha Olympus vagy más objektívet teszel rá, akkor nem lesz stabilizált a rendszer. Ez egyébként általában nem is jelent problémát, kevés fényben nő meg a stabi jelentősége és persze videózáskor.

 

Ellenben ha "felhasználási terület maradt családi fotók, nyaralás, tájak" komoly akkor bármelyik gépet is választod, ezen két objektíven kívül nem nagyon lesz szükséged másra, így én a Panát venném a videó miatt. 

Sima nyaralásos és szülinapi kattintgatáshoz nem hiszem hogy külső vakura lenne szükséged. Sőt a kereső is mellőzhető ha nagyon akarjuk (80 000 -ért meg pláne). Bár nekem a kereső fájna legjobban. Sokkal jobban lehet azzal fotózni. Biztosabb a géptartás, és minden körülmények között látod mit fotózol. LCD -n ez eléggé esetleges egy verőfényes napsütéses napon.

Ha ezeket levonjuk, akkor az Olympusnak nem marad előnye. A Pana beépített vakuval bír, ezért családi fotókhoz egyszerűbb használni mint az Oly "felteszem-leszedem" megoldását.
A külső vaku lehet sokkal jobb, bár amit a géppel adnak azzal majd'mindegy. Ellenben nem tudom, hogy az ilyesfajta finomságokra mennyi szükséged van. Amit nekünk itt az elején fölvezettél, az alapján szerintem nem sok, de akár tévedhetek is.


Előzmény: Kriszta800508 (792)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!