Keresés

Részletes keresés

Zoli334 Creative Commons License 2020.03.12 -2 0 5612

Marokkoban is van koronavirus?

Saria Creative Commons License 2020.02.17 -2 0 5611

Múlt héten még csak szóba sem került vásárláskor a dollár.Sőt a duty freeben is euróban kaptam vissza a dirham helyett

Előzmény: Flower2000 (5610)
Flower2000 Creative Commons License 2020.02.13 -3 1 5610

USA dollárt inkább mint eurot, de dirhamot is lehet időnként kapni, volt szó erről ebben a topikban. A taxisnak mindegy volt melyiket adjuk a kettő közül, ott meg pénzváltóban át lehet váltani a dollárt dirhamra.

Előzmény: Ircsy (5609)
Ircsy Creative Commons License 2020.02.13 0 0 5609

Sziasztok,

 

március közepén megyek Marokkóba, a kérdésem felétek az lenne, hogy milyen pénzt váltsak? Eurót mondták de gondoltam váltanék dirhamot is, ha van itthon... vagy USA dollárt? Bankkártyát is vinnék, nem tudom mennyi helyen fogadják el... Érdemes? Segítsetek! :) Köszi

Ildi és István Creative Commons License 2020.01.22 0 0 5608

Sziasztok! Tudtok Marokkóban élő magyar utazásszervezőt?

mouser Creative Commons License 2020.01.15 0 0 5607

Rabat és Meknes pont ezért nagyon kellemes helyszínek, mert tényleg alig van turista, nem ugrik rád minden sarkon valaki, hogy vegyél tőlük drogot, vagy bármit. A meknesiek kedvessége egész meglepő volt Fez után, de az a város nekünk a legrosszabb arcát mutatta. Péntek is volt, minden zárva a medinában, és zuhogott az eső.

 

Meknesben egy csomó helyen valósan minden eladási szándék nélkül behívtak a kis műhelyeikbe, hogy lássuk, hogy készítik a faragásokat, vagy a díszzsinórokat, vagy az ezüstberakásos szobraikat. De annyira eladási szándék nélkül, hogy volt, ahol még egy picike ajándékot is kaptunk. 

Előzmény: cassano71 (5606)
cassano71 Creative Commons License 2020.01.15 0 0 5606

Az a helyzet, hogy a rokonoknál volt a szállás Saléban ami gyakorlatilag egybeépült Rabattal. Nyilván Rabat nem Marrakesh, tehát turista szemmel kevésbé érdekes, de azért vannak jó dolgok, ezeket le is írtam részben a low-cost topikban. Maga Salé, vagyis ott a Marina is jó kis hely.

Szerintem a medinában vagy ahhoz közel érdemes megszállni egy riádban. Jóval kevesebb a turista mint Marrakeshben, a Marrakeshben vagy Fezben megszokotthoz képest a lehúzási kísérlet, zaklatás stb. is sokkal kevesebb.

Előzmény: kirgizke (5605)
kirgizke Creative Commons License 2020.01.14 0 0 5605

Szia!

 

Olvastam a beszámolód a low-cost topikban. A szállás hol volt Rabatban?

Nekünk eddig kimaradt, de egyszer szeretném beiktatni....

Előzmény: cassano71 (5604)
cassano71 Creative Commons License 2020.01.07 0 4 5604

Képek novemberi marokkói látogatásomról:

 

                               

Flower2000 Creative Commons License 2019.11.21 0 3 5603

A kert valóban gyönyörű. De Marrakesh maga is jó hely. 

Előzmény: cassano71 (5602)
cassano71 Creative Commons License 2019.11.21 0 3 5602
Most jövök éppen vissza Marrakeshből, átszállás közben vagyok Eindhovenben. Igaz csak másfél.napot töltöttem most Marrakeshben:-)
Két napban szerintem bolyongani a medinában + a Jemaa el Fna kb. és a Badi meg a Bahia paloták közül az egyik, esetleg mindkettő, ezzel el is fog menni a két nap.
Mondanám a Ben Youssef Medersát, de sajnos zárva van felújítás miatt, pedig nagyon szép hely.
Mivel én most harmadszor voltam Marrakeshben így a Jardin Majorelle-t néztem meg a korábban látott paloták helyett, ahol eddig nem jártam. Szép hely, botanikus kert rajongóknak kötelező.
Előzmény: Anna121212 (5601)
Anna121212 Creative Commons License 2019.11.02 -2 0 5601

sziasztok

decemberben terveznenk menni Marrakeshbe, de sajnos csak 3 napra, amiből 2 nap lenne városnézés? Tudnátok ajánlani helyeket amiket ebben a 2 napban érdemes lenne megnézni?

köszönöm előre is!

bandogo52 Creative Commons License 2019.10.29 -1 0 5600

ja bocs, most látom, már kint vagytok... Akkor remélhetőleg minden oké :)

Előzmény: bandogo52 (5599)
bandogo52 Creative Commons License 2019.10.29 0 1 5599

itthonról nem tudod megvenni sem a vonatjegyeket, sem pedig a buszjegyeket, a mi kártyáinkat nem fogadja el a rendszerük. Vonatjegyet tudsz venni az állomáson ha időben kimész, a buszjegyeket (ha esetleg az is kell valahová) érdemes előre megvenni, általában hamar elfogynak. A buszokra csak annyi jegyet adnak el, amennyi ülőhely van, állni nem lehet, ezért érdemes napokkal korábban lecsapni rájuk.

Előzmény: Hajma (5594)
mouser Creative Commons License 2019.10.28 0 1 5598

azért a Jemaa El-Fnaa este, mikor kipakolják a játékokat és mindenhol játszanak a helyiek, és lépten-nyomon mesemondókba és vásári komédiásokba botlasz, szerintem felejthetetlen.

Előzmény: primatti (5597)
primatti Creative Commons License 2019.10.27 0 0 5597

Marrakesh, valóban fantasztikus,  de a Jemaa El-Fnaa tér mely kapcsán gyakran használják az "1001 éjszaka varázsa" jelzőt, engem nem ragadott magával. Büdös, hugyszag, műanyag széken ülő hennafestőkön kívül,  volt egy majommal mindenkit "letámadó" pasi, egy kigyőbűvölő, aztán nagyjából ennyi. Sok a katona és a rendőr ezért itt a belvárosban biztonságban érzi magát az ember.

 

Akinek a lelke nem bírja kéregetőket, az készítse fel magát mert azért ez nem egyszerű. A felnőttre nem nézel rá, OK de én nem tudtam nem ránézni a gyerekekre, és ez bizony nem szívmelengető. Ha nem adsz pénzt, akkor elkérik az éppen fogyasztott szendvicsedet, vagy a hónod alatt lévő vizet. A belvároson kívül ez mégnehezebb, és ráadásul párosul a muszlimok szúrós tekintetével. 

 

Nem elriasztani akarok senkit, csak a friss tapasztalataimat szeretném megosztani. 

 

Essaouria (Szavira) 170 km Marrakeshtől érdemes elmenni, nekem nagyon tetszett. Suprabus nevű busztársasággal lehet elmenni, 

 

Figyelem

Reptérről a belvárosba a taxiért 2 ember ne adjon többet 130 dirhamnál, meg kell alkudni, előtte, hárman elutasítanak, majd látják hogy nem vagy madár és a 4. elvisz. Aztán jön a hidegzuhany a taxiba a soför átadja a telefonját egy angolul beszélő pasinak aki a telefonvonal végén először udvariasan kérdezget hogy vagy honnan jöttél stb............majd közli hogy a 130 dirham egy főre vonatkozik és adjunk 260 dirhamot. Erre határozottan kell reagálni, és közölni hogy már megalkudtatok, a beszállás előtt, aztán udvariasan szép napot kivánni, és visszadni a telefont a soförnek. El fog vinni a Taxi ahova kérted,  

 

 

 

tommyesmarcsy Creative Commons License 2019.10.20 -2 0 5596

Szia

Sajnos a megadott email cim és telefon nem megfelelő. Az ajanlasod utan szerettuk volna elérni Rashidot. Rá tudnal nezni, mert felvennenk vele  kapcsolatot felvenni. 

Koszonom

Marcsi

Előzmény: klemx (5426)
scutum1964 Creative Commons License 2019.10.11 -1 0 5595

Szeptember elején repültünk Marrakesbe a ryanair járatával. A reptérre történő megérkezéskor ki kell tölteni a terminálban található regisztrációs lapot, mindenkinek javaslom hogy íróeszközzel és a lap megismerésével készüljön fel a kitöltésre. A lap megtekinthető a következő linken https://drive.google.com/open?id=1R3lvxDkFcvVooophZ7O4_ELhuDBpECyu . Az érkezéskor egy-két lapot célszerű elraktározni és előre kitölteni, mivel a hazainduláskor ismételten fogják kérni. Autót a ryaneren keresztül foglaltunk, a reptér parkolójában tudtuk átvenni az járművet. Dízel dastert foglaltunk egy Jeep Cherokeet kaptunk, a jármű első ránézésre rendben volt, de menetközben tapasztaltuk a gumiabroncsok futófelületének szakadásait, hibánkból okulva javaslom mindenkinek ne csak a karosszériát, hanem a gumiabroncsokat is vizsgálja át tüzetesen, mivel sok biztosítás nem fedezi az abroncsszakadás költségeit. Kb 1500 km-t autóztunk, minden nagyobb városnál találkoztunk ellenőrzőpontokkal és sok helyen mérték a sebességet is. Sebességet mindenhol a sebességkorlátozó táblák után mérték közvetlenül, lassitsatok időben. Minket egy alkalommal a 80-as korlátozás után 10 méterrel fogtak be 86-tal 300 MAD bánta, kint egyébként végig 110 körül tudtunk haladni. A googlemaps kint nem működik ezért mindenkinek javaslom az autós gps igo használatát. Útmutatást az utcán ne kérjetek, sokszor aki tájékoztat az sem tudja hogy hol van. Információért menj be egy üzletbe, vagy hotelbe. Amennyiben nem mismered a potos útvonalat ne menj be  medinába autóval, először gyalogosan mérd fel a terepet. . Az utcai vendéglátóhelyeken a rendelés után azonnal kérdezd meg a pontos fizetendő összeget.

Hajma Creative Commons License 2019.10.09 0 0 5594

Szerintetek érdemes megvenni előre neten a vonatjegyeket?

Helyben , esetleg előtte levő nap is jó lehet? Helyszínen könnyebb eldönteni mikor induljak, ha jól látom, óránként indulnak.

cassano71 Creative Commons License 2019.09.30 0 1 5593

Nem macerás, tulajdonképpen nem nagyon más mint egy itthoni vonatozás a MÁV-al, úgy értem nem rosszabb semmivel. Itt egy friss video róla mire lehet kb. számítani, csak ők pont fordított irányba mentek:

https://www.youtube.com/watch?v=hmiv-4BRyxo

 

Nagyobb kihívás lesz Marrakeshben majd megküzdeni a helyi erőkkel, felhajtókkal, guide-okkal stb. mint maga a vonat:-)

 

 

Előzmény: Hajma (5590)
kirgizke Creative Commons License 2019.09.30 0 1 5592

Marrakeshbe sem bonyolultabb elvonatozni mint mondjuk Fezbe... és onnan át lehet menni az Atlaszba is (pl. Ourzazate, Ait ben Haddou). Mi soha nem voltunk irodával, de sok iroda van Marrakesben, akik különféle kirándulási lehetőségeket nyújtanak.

Előzmény: Hajma (5590)
Hajma Creative Commons License 2019.09.30 0 0 5591

Vagy ha bérlünk egy kisbuszt sofőrrel Casába és 1-2 napra átmegyünk az Atlaszhoz? Ez kivitelezhető?

Hajma Creative Commons License 2019.09.30 0 0 5590

Esetleg vonatozzunk át Marrakhesbe ? Mennyire macerás ? Mert a Casablancai szállásunk még lemondható.

Ott hogyan tudunk túrákat szervezni ? Helyi irodával? 

Előzmény: kirgizke (5589)
kirgizke Creative Commons License 2019.09.30 0 1 5589

Ha már Casába repültök, akkor inkább nézzétek meg Észak-Marokkót. Vonattal nincs messze Rabat, Meknes (Volubilisi kirándulási lehetőség) és Fez.

Előzmény: Hajma (5588)
Hajma Creative Commons License 2019.09.30 0 0 5588

Igen, most már én is így látom, ahogy mondod, sajna kicsit elkapkodtuk a foglalást, ill. sokat nem akartunk jönni-menni, mert lesz velünk 4 gyerkőc is. Az a baj, hogy Casától messze van Marrakaesh  az Atlasz , a sivatag ha jól tudom. Gondolom fürdeni nem igen fogunk tudni az óceánban...

Előzmény: cassano71 (5585)
cassano71 Creative Commons License 2019.09.28 0 3 5585

Ez elég érdekes megosztás szerintem, Casablanca 5 nap miért? Nem mondom hogy nincs ott semmi, de azért mondjuk ki, nem éppen a legérdekesebb marokkói város. Nagy, elég nehezen menedzselhető turistaként + drága is és aránylag kevés a látnivaló.

Rabat szerintem jó hely, októberben kellemes, nem túl meleg idő lesz. Van látnivaló is azért ott, Oudaia, Chellah, a Királyi palota és még pár dolog. Marokkói mércével mérve Rabat elég rendezett, élhető város, újabban még villamos is van. Sokkal kevésbé vannak jelen Rabatban a Marokkóban turisták életét néha megnehezítő jelenségek, lehúzások, állandó zaklatások, önkéntes guide-ok mint mondjuk Marrakeshben vagy Fezben. Rabatba egyébként én is megyek november közepén:-)

De 10 napban miért 5-5 nap eza két város és miért nem inkább Marrakesh vagy esetleg egy sivatagi túra? Én mindenképpen lecsípnék Casából és Rabatból is napokat és azokat Marrakeshben/Fezben/a sivatagban/Chefchaouenban vagy éppen az Atlaszban tölteném.

Előzmény: Hajma (5584)
Hajma Creative Commons License 2019.09.28 0 0 5584

Üdv Mindenkinek !

Okt 23-án érkezünk Marokkóba 10 napra ,Casablancában 5 nap és Rabatban 5 nap. Szeretnék kérni kirándulás, túra, látnivaló tippeket a Marokkót már megjárt fórumtársaktól. 

Előre is köszönöm !

UKPetya Creative Commons License 2019.09.12 0 0 5585

Kedves Judit!

Megkérhetlek, hogy jelentkeznél az adatlapomon lévő email-címen?

Nagyon megköszönném: Péter

Előzmény: Krealma87 (5578)
Juvejuve Creative Commons License 2019.08.30 0 0 5584

Sziasztok!

 

Jövő héten indulunk Marrakeshbe, kérdezni szeretném, hogy a reptérről a központba indul-e buszjárat? 

PAgi73 Creative Commons License 2019.08.02 -1 0 5583

 

 

 

https://www.facebook.com/groups/2250303611658858/ ajánlom ezt a csoportot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!