Keresés

Részletes keresés

AgentOrange Creative Commons License 2003.02.07 0 0 9
négy alagút a Győr-Veszprém vonalon, ebből három Vinye, és Porva-Csesznek megálló közötti szakaszon, egy (a leghosszabb) pedig Eplény, és Zirc között.

+két alagút (azthiszem) Eger-Szilvásvárad között.

__macsa Creative Commons License 2003.02.07 0 0 8
Leszoktam róla. Nagyon időigényes. (De legközelebb Bia25!)
Előzmény: Múzsla (6)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.07 0 0 7
Néhány meglátogatásra érdemes alagút, azzal a megjegyzéssel, hogy persze nem csak amiatt izgalmas a dolog:
-Miskolctól Lillafüred felé menetben van egy kis alagút, amin átmegy az út, aztán a Hámori-tó után tovább Eger felé megint egy, még mindig Lillafürednél.
-Ugyancsak Lillafürednél a kisvasút is átmegy két alagúton. Még Miskolc felől jőve, aztán közvetlenül a Lillafüredi megálló után, ahogy átment keresztbe az úton, rögtön egy alagút következik. Maga a Szinva völgye gyönyörű, érdemes arrafelé elnézni. A kisvonat egyébként átmegy egy viadukton is.

-A Zalalövő és Őrihódos között 2000-re újraépített vasúti kapcsolat az eredetivel csak kb. 15%-ban megegyező nyomvonalú, és Közép-Európa leghosszabb vasúti viaduktja található ott. Pankasz megálló után kifelé haladva következik Nagyrákos, ahol a viadukt után jön egy rövidke megálló (ez Nagyrákos, hosszabb vonat el sem férne), majd rögtön egy alagút. Jól néz ki.

-Van egy alagút a Balaton északi partján menő vasútvonalon is (29-es menetrendi mező), Budapest felől jőve a Balaton előtt. Ahogy kijön a vonat az alagútból, látható a Balaton.

Előzmény: Múzsla (-)
Múzsla Creative Commons License 2003.02.07 0 0 6
a leghosszabb vasúti alagút Piliscsaba és Pilisvörösvár között van, a Kopár-hágó alatt
Igen, én is így tudom.

Talán a leghosszabb közúti a pécsi alagút a Hunyadi utcánál.

Olvastam a topikodban, hogy futkorászol rendesen.
Teljesítménytúrázni nem szoktál?

Előzmény: __macsa (4)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.07 0 0 5
Éjszaka nem annyira vészes. Mármint az ott megrekedő kipufogógáz, ami miatt amúgy nappal nem ajánlott. A hangok viszont állatok, ahogy az a cső felerősíti őket.
Előzmény: __macsa (2)
__macsa Creative Commons License 2003.02.07 0 0 4
Ha jól tudom, a leghosszabb vasúti alagút Piliscsaba és Pilisvörösvár között van, a Kopár-hágó alatt. Vagy nem?
Hol van a leghosszabb közúti alagút?
Múzsla Creative Commons License 2003.02.07 0 0 3
Gondolom rájöttél, hogy miért.
Előzmény: __macsa (2)
__macsa Creative Commons License 2003.02.07 0 0 2
Egyszer átfutottam rajta. Aztán láttam a túlsó végén, hogy gyalogosoknak nem ajánlott...
Előzmény: Múzsla (1)
Múzsla Creative Commons License 2003.02.07 0 0 1
:)
Próbáltad már gyalogosan?
Előzmény: Vanek (0)
Vanek Creative Commons License 2003.02.07 0 0 0
Hát a 0-ás kilométerkő mellett is van egy. Esős időben oda tolják be a Lánchidat.
Múzsla Creative Commons License 2003.02.07 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
Érdekelnek az itthoni vasúti és közúti alagutak. Lehet olyan is, amit már nem használnak.

Somoskőújfalunál van egy 120m hosszú használaton kívüli, természetes boltozású alagút.
Kerékpárral vagy gyalog végig is járható.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!