Keresés

Részletes keresés

GYURMÓKA Creative Commons License 2016.04.14 0 0 1307

Szia !

 

Puerto de San Miguel csodaszép hely, van ott egy cseppkőbarlang, amit érdemes megnézni, na meg a kilátót, de ezentúl az égadta világon semmi nincs. 

 

üdv

Gy

Előzmény: rebkaa (1306)
rebkaa Creative Commons License 2016.04.14 0 0 1306

Köszönöm. Nem diszkó, kissé túlkorosak lennénk ott:)) bár a két iker lányunk élénken érdeklődik egy Martin Solvey(fogalmam sincs ki az, ne kérdezzétek) buli felől, dehát sajna ők pedig nem érik el a 18-as karikát, így megspórolunk legalább 80 euró beugrót, hurrá:))

Olyan kölcsönzőt találok még, hogy OK rent a car, az autó olcsó, 5 napra 60 euró, de  a full biztosítás 15/nap.

 

Szállás tetszik még egy azon kívűl amit lefoglaltam(lemondható május közepéig) San Miguel Park, Puerto de San Miguel öbölben. Nagyon szép helyen van, de kicsit tartok tőle, hogy azon kívűl nincs ott semmi.

 

Előzmény: ZolKa (1305)
ZolKa Creative Commons License 2016.04.14 0 0 1305

Ha kirándulni akartok akkor egyértelműen autó. Valószínűleg nem sokkal jöttök ki drágábban mintha mindenhova buszoznátok (pláne ha még taxiztok is).

 

Akkor nem kell autó ha bulizni mentek, szállás a Playa d'en Bossa környékén, egész nap mozogtok a környéken gyalog, este pedig diszkóbusz vagy taxi a diszkóba.

 

Viszont ha el akartok menni egy két eldugott kis öbölbe vagy naplementét nézni pláne ha úgy akartok menni ahogy leírtad egyértelműen autó főleg gyerekkel.

 

Mi a Goldcar -nál szoktunk (megnézzük máshol is de mindig ide lyukadunk ki) autót bérelni soha nem volt még gond. Mi mindig full to full választunk. A flex fuel policy -t én sem értem, pontosabban értem csak azt nem tudom, hogy hogy tudom kivitelezni, hogy ne rántsanak le :)

 

Mindig előre foglalunk nem tudom, hogy mi az ottani azonnali ár de szerintem jóval magasabb.

Érdemes olyan autót bérelni amit ingyen le lehet mondani. Az utazásig nézegetni az árakat és ha van olcsóbb akkor átfoglalni mert szoktak akciózni (ez igaz a szállásra is).

 

A busszal nem igazán vagyok képbe.

 

 

Előzmény: rebkaa (1303)
'szti Creative Commons License 2016.04.13 0 0 1304

biztos vagy san antonioban? igaz, hogy jó rég voltam már ibizán, talán 15 éve is van, de akkor megállapítottam, hogy az az angol bulihely. én ibiza város szélén laktam a parton, hotelben.

Előzmény: rebkaa (1297)
rebkaa Creative Commons License 2016.04.13 0 0 1303

Változhatna a hotel és a helyhez sem ragaszkodom, de árban nem nagyon találok lefelé, illetve  a szállás nálunk nem igazán számít, mert többször megyünk valahova egy évben rövidebb időkre és sokan vagyunk(ritka, hogy csak 2 gyerek jön velünk), de olyan 5.8-6.2-es értékelésűt nem szoktam választani.

Egyébként mennyire kell a szigeten autó? Északi végében  szeretnénk kirándulni, tengeri kajakozni, biciklit bérelni(Port de Benirras), barlang ilyesmi + Ibiza város. Mindenhova el lehet jutni busszal?

A Goldcar-ral egyébként nekünk is volt egy kis afférunk, emiatt a náluk szokásos benzin visszatérítéses mizéria miatt(vagy mi em értettük meg a szisztémát), azóta csak olyan cégtől bérelek akinek a fuel policy-je full-full és nincs vita.

Így első körben ahogy megnéztem ilyet nem is kínálnak az olcsóbb kategóriában.

Zolka ha már többször béreltél Ibizán, meg tudod mondani, mi itt a jónak mondható ár? Esetleg érdemes-e valami helyi kölcsönzőt majd ott keresni vagy jobb a gyűjtő oldalakon és reptéren?

Előzmény: ZolKa (1302)
ZolKa Creative Commons License 2016.04.12 0 0 1302

Ha még változik vagy változhat a hotel akkor a Playa d'en Bossa környékét is zárd ki mert az sem a csalási programokról szól.

Előzmény: rebkaa (1297)
ZolKa Creative Commons License 2016.04.12 0 0 1301

Mi már többször is béreltünk a Goldcar -tól. Soha nem volt semmi gond.

Érdemes elolvasni a term and condition -t mert ahogy látom sok probléma abból adódik, hogy nem tudják az emberek, hogy milyen feltételekkel bérlik az autót.

Előzmény: Flower2000 (1298)
ZolKa Creative Commons License 2016.04.12 0 0 1300

Ibizán nem nézik túl szigorúan a karcolásokat (legalábbis a goldcar -nál) mi béreltünk olyan autót amiben 27 ezer km volt és nem volt egy ép sarka, ráadásul nem is a legkisebb kategóriából volt.

 

Mikor átvették az autót akkor sem nagyon nézték körbe csak azt nézték, hogy keze lába megvan e.

 

A goldcar -nál általában magadnak nézed át az autót én be szoktam mindenhova húzni sérülést és ha én szedek össze valamit akkor az "már ott volt"

 

Mondjuk San Antonio tényleg egy kicsit "suttyósabb" környék a higgadt Britt fiatalok miatt, de például a Playa d'en Bossa környékén nem tartom valószínűnek, hogy valami kár keletkezik benne.

 

Előzmény: rebkaa (1297)
ZolKa Creative Commons License 2016.04.12 0 0 1299

Én biztos, hogy összeraknám a helyedben ha már viszem, nekem tök mindegy lenne, hogy a reptéren vagy máshol rakom össze.  Ráadásul egy problémát a bicikli hurcolásár is megúsznád.

Előzmény: Robert8 (1286)
Flower2000 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 1298

A Goldcart felejtsd el szerintem, mert nagyon sok a panasz rá.

Előzmény: rebkaa (1297)
rebkaa Creative Commons License 2016.04.11 0 0 1297

Bocs, hogy nem reagáltam, de közben a hétvégére elreppentem Barcelónába.

Az apartman SanAntónióban van, nem volt rossz az értékelése és 4 főre 97000-be kerül 5 éjszaka junius közepén.

Kifelé BCN-en keresztül megyünk, hazafelé pedig a közvetlen Wizzel, ami éjjel indul, így szombaton éjszakára már nem kellett szállás.

Az apartman neve Apartametos Poniente Playa.

Közben szétnéztem autóbérlés ügyben. Már több spanyol szigeten, illetve szárazföldön béreltem kocsit, de itt meglepődtem az árakon:(

A klasszikus spanyol kölcsönzőnél a Goldcar-nál megnéztem, tök jó ár, de a biztosítás 20 euro/nap, így már nem hangzik túl jól. Azt olvastam pedig, hogy a sok bulizó miatt sok a meghúzott, itt-ott összetört autó, szóval önrészmentesítő nem árt.

Tenerifén, Lanzarotén béreltünk az elmúlt évben és ott megúszható ugyanez 72-80 euróból 5 napra.

Előzmény: borgyur (1290)
doncike Creative Commons License 2016.04.10 0 0 1296

Soha nem ültem buszon Ibizán, mi mindig autót béreltünk a reptéren.

 

www.ibizabus.com

-- ezt találtam hirtelen, szerintem csak szezonban van rendszeres buszjárat.

Előzmény: borgyur (1293)
Flower2000 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 1295

8-23:00 -ig jár busz juniustol

 

Flower2000 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 1294

csak szezonban megy a busz, akkor se megy éjjel.

Előzmény: borgyur (1293)
borgyur Creative Commons License 2016.04.08 0 0 1293

Szia doncike, szia Flower2000!

Köszi a válaszokat.

Közben szétnéztünk a neten aztán képbe is kerültünk hogy a repülőtér valóban délen van és azzal is

hogy Santa Euláriába vagy a környékére akarunk menni mert azok nem olyan bulizós helyek.

Amit nem találtunk meg és ebben kérném a segítségeteket hogy tudtok-e olyan menetrendről ami

a repülőtérről Santa Euláriába és onnan visszafelé jövő buszok menetrendjét tartalmazza.

Azért lenne nagyon fontos mert a repülőgép éjszaka érkezik oda és éjszaka is jön vissza.

Válaszotokat köszönöm

Flower2000 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 1292

Azt olvastam éppen, hogy San Antonioban angolul szólnak az emberhez mindenütt, mert tele van angollal. 

Előzmény: doncike (1291)
doncike Creative Commons License 2016.04.07 0 0 1291

San Antonio a sziget nyugati oldalán van, a reptér meg a déli csücskében. De ott nincsenek távolságok, hosszában sincs több 35 km-nél.

Szerintem SA eléggé tele van angolokkal, bár elég rég voltam utoljára, szóval nem biztos, hogy ez még most is így van.

Nézd meg az értékeléseket a booking.com-on, azok nemzetiség szerinti arányaiból szerintem nagyjából lehet következtetni a vendégkör összetételére is.

Előzmény: borgyur (1289)
borgyur Creative Commons License 2016.04.07 0 0 1290

Szia rebkaa!

Hogy hívják az apartmant amit lefoglaltatok?

Köszi előre is.

Előzmény: rebkaa (1287)
borgyur Creative Commons License 2016.04.07 0 0 1289

Sziasztok!

2 éve voltunk Laganasban ahol rengeteg angol bulizott nem akárhogy.

Laganasban olyan szállodában voltunk ahol nem voltak angolok, így tudtunk pihenni nem úgy mint 

számos szállodában a környékünkön.

Most Ibizát néztük ki, ehhez kérnénk segítséget.

Tudtok olyan szállodákat amik nem nagyon drágák és nem a bulizók kedvence?

Elsősorban S.Antonio érdekelne, ha jól tudom S.Antonio van közel a reptérhez.

Válaszotokat köszönöm

GYURMÓKA Creative Commons License 2016.04.06 0 0 1288

Szia !

 

Bár én nagyon régen voltam Ibizán (2004-ben, viszont előtte sokszor ) és  azóta biztos megváltozott sokminden, szerintem a legjobb választás San Antonio, én mindig ott laktam.  Igazi kisváros, hangulatos, és bár itt is vannak bulik, korántsem akkorák, mint a "fővárosban", Santa Euláriában, vagy a sziget keleti partján található településeken. A  legnagyobb, leghíresebb diszkók többsége egyébként is a városok szélén, vagy a városokon kívül vannak .

 

üdv

Gy 

Előzmény: rebkaa (1287)
rebkaa Creative Commons License 2016.04.05 0 0 1287

Sziasztok,

San Antonio-ban lefogaltam családi nyaralásra egy apartmant . Úgy olvastam, hogy ez is bulizós város Ibizán, de úgy látom, hogy az apartman inkább a széle felé van, Calo des Moro öbölnél .

Botrányos értékelésű szállások vannak a szigeten jó drágán, ez árban sem volt rossz.

A város szerintetek jó választás?

Helyi autóbérlős céget tudtok-e ajánlani?

 

 

 

Robert8 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 1286

Igen ez nekem is eszembe jutott csak az a baj, hogy kicsit szét kell szerelni a biciklit a reptetéshez (kormányt, pedálokat leszedni, gumikat teljesen leengedni, pukifoliával és kb 2 tekercs dobozragasztóval körbetekerni) ez még megy is itthon, de nincs kedvem a reptéren összerakni. nekem busz kell vagy olyan taxi amibe befér. Az a pár euró nem igazán számít mert horror összegért reptetik a biciklit Stuttgartból Ibizára :(

Előzmény: ZolKa (1285)
ZolKa Creative Commons License 2016.03.27 0 0 1285

Nem lenne egyszerűbb ha hátizsákkal mennél és reptérről bebicikliznél?

Ráadásul 2X 1x EUR -t meg is sprórolnál...

 

Előzmény: Robert8 (1284)
Robert8 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 1284

A reptérről kellene eljutnom a szállásra egy bőrönddel és a fullon becsomagolt biciklivel (érdekes szabályok vonatkoznak a biciklik reptetésére). Igen, gyalogosan a sziklák már meg voltak két éve, de most szeretnék biciklivel körutakat tenni a szigeten. Azért köszi :)

Előzmény: HunGeo (1283)
HunGeo Creative Commons License 2016.03.06 0 0 1283

Ha a buszon akarod vinni a biciklid minek kivinned a biciklid? Ha pl a tengerpartokat akarod felfedezni, akkor azt gyalogosan érdemes, biciklivel hogy mászol le a sziklákon? Pl Ibiza és Sant Antoni között egy nap alatt is végig lehet rohanni, meg kényelmesen 3-4 nap alatt is. 

Előzmény: Robert8 (1281)
christiansmith Creative Commons License 2016.03.03 0 0 1282

Sziasztok!

en 06.25 - 07.23 an megyek wizzair-el.Sajnos ugy alakult,hogy egyedul.

Megy valaki ebben az idoben?

Robert8 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 1281

Sziasztok, én augusztusban tervezem a ki repülést, és vinném magammal a biciklim is, mert szeretném felderíteni a sziget zeg-zugait is a bulizás mellett :D

Azt szeretném kérdezni, hogy a buszokon vihetem magammal a biciklit, vagy nincs rá lehetőség, esetleg olyan taxik tuti rendelkezésre állnak a reptérről amibe beférne...?

stefanell Creative Commons License 2016.02.22 0 1 1280

Sziasztok.Útitársat,útitársakat keresek Ibizai bulizós nyaraláshoz.Nekem ez az út fontos,egy álmom válna valóra ha sikerülne kijutnom 2016 nyarán a Fehér szigetre!Sajnos jelenleg egy akadálya van a dolognak nem tudok hozzá megfelelő társaságot aki ki is jönne és rá is áldozza a kesh-t.Leginkább olyan embert keresek,aki szavahihető, nagyon bulizós alkatú,pörgős és jól beszéli a német,vagy angol nyelvet,mivel én jelenleg minimális nyelvtudás birtokában  vagyok,de korrekt jófej társasághoz is szívesen csatlakoznék. Ha érdekelne ez a téma e-mail címem publikus,azon elérhető vagyok mindig.Köszönöm.Üdv István

doncike Creative Commons License 2016.02.11 0 0 1279

Vagy ha nem akarsz éjszaka repülni (megérkezni), akkor próbáld meg Bécsből vagy Pozsonyból.

Előzmény: robinho6 (1277)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.02 0 0 1278

wizzair.com

 

06.18. - 09.18 között

 

kifelé szombaton 21:25 - 0:15

visszafelé vasárnap  0:55 - 03:35 

 

 

Előzmény: robinho6 (1277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!