Keresés

Részletes keresés

policecars Creative Commons License 2023.11.04 -1 0 3300

Nagyon szimpatikus eb volt a könyveid alapján, így ismeretlenül is vidám másodpercek kötődnek hozzá.

Előzmény: pó_apó (3299)
pó_apó Creative Commons License 2023.11.04 -1 0 3299

Nincs, sajnos... 5 éve már... Betegség. Tök kikészültünk, az egyik gyerekünk nem bírta nézni, lepett meg a Lunával.

Amúgy: Tésa nem tipikus útvonal. Pár kilométerre északabbra, Ipolyvisknél van híd az Ipolyon, inkább azon masíroztak át -eddig. A szlovákoknál volt (vagy van is még) egy nagyobb gyűjtőtábor, ott kaptak okmányokat is, amivel lényegében szabadon mozoghattak, de Fico szerintem ezt beszünteti.

Előzmény: policecars (3298)
policecars Creative Commons License 2023.11.04 0 0 3298

Pöpec kutya nincs már velünk?

Előzmény: pó_apó (3292)
Bombyna Creative Commons License 2023.11.04 -1 0 3297

Arra a környékre gondoltam. Én nem mondom senkinek a többiek reméljük nem olvassák el.

Előzmény: pó_apó (3296)
pó_apó Creative Commons License 2023.11.04 0 0 3296

A rendőrök miatt nem akartam... De mondjuk azt, hogy én csak hallottam, hogy miként (nem) intézkedtek, és valójában mégiscsak, és az előírások szerint szitává lőtték őket, mielőtt visszavitték volna őket a déli ideiglenes aknazárhoz. Ha kettőnk között marad: Tésa.

Előzmény: Bombyna (3295)
Bombyna Creative Commons License 2023.11.03 -1 0 3295

A lényeget nem írtad melyik volt ez a falu a szlovi 6árnál?

Előzmény: pó_apó (3292)
pó_apó Creative Commons License 2023.11.03 0 0 3294

Háppersze. 0,5-ös Kelt, üveges, 0,34 ért.  A többi miatt úgy gondoltam, hogy összekevernek a Ms. Rothschild és a Mr. Mészáros közös egyedüli örökösével. 

Előzmény: hunaqua (3293)
hunaqua Creative Commons License 2023.11.03 -1 1 3293

..és sört vettél?

Előzmény: pó_apó (3292)
pó_apó Creative Commons License 2023.11.03 -2 4 3292

Miután a Magyarok Igaz Barátja, Fico vette át a szomszédban a kormányrudat, egyből lépett is migráncs-ügyben, és kivezényelte az Elrettentő Szlovák Haderőt a határra, ahogy mondta, elrettentésül, aztán úgy elrettent, hogy másnap vissza is rendelte őket. Én ebből azt láttam, hogy a szalkai határnál egy rendőrautóban egy rendőr elrettentően aludt, de hát értek én a harcászathoz? Ugye, nem. Hogy egyáltalán miért kellett kirendelni a szlovák vitézeket a magyar határra, már azt sem értettem, mert bár a déli határunkon teljesítő határvadászaink szerint a migránsok úgy jönnek át kerítésen, mint ’ing a gatyán, szó szerint, de ezt nem hiszem el, mert megmondta Az, Aki az Ő Népének Sosem Hazudik, még annyit sem, hogy gyerekkorában, a törzsi wigwamban belenyalt volna a tejfeles köcsögbe, hogy mi csak azt engedjük be a határon, akit mi akarunk. És ez tényfaktum. Ennek kapcsán következzen írói munkásságom egy szelete: „Első migránsom”. (És mert esik az eső és ráérek.)

 

Gyerekkoromban anyámék kezembe nyomták Széchenyi Zsigmond vadásznaplóit, merthogy a nagy vadász nagy hazafi is volt, egyben, és a szállóige szerint, amikor megkérdezték, miért nem ment Nyugatra, azt mondta, hogy a Zsiga ment volna, de a Széchenyi nem. Mindamellett eléggé viszolyogtam a könyvben levő fotókon, amelyeken a szerző pl. egy impala (oroszlán, bivaly stb.) mellett mosolygósan guggol, az illető állat fejét szépen megemeli, hadd lássa a kamera, amint néz az üveges szemével, mintha csak a Luna kutyám lenne, azzal a különbséggel, hogy a Luna kutya sosem nézne szépen a szemével a kamerába, hanem a fejét kapkodná, hogy hol van a labdája. És még azzal az apró különbséggel is, hogy a Luna kutyába nem lövöldöztek bele bizonyos lövedéket, hogy addig is, amíg ilyen szép, kamerába néző, üveges szeme nem lesz, azok a lövedékek neki nagyon fájjanak. Szóval nem tetszett a dolog, pedig akkor még nem tudtam, hogy az ilyen nagy vadászok –brit stb.- irtották ki Afrika vadvilágának jelentős részét, és azt sem tudtam, hogy a valóban kedvenc körzeti orvosunk, bizonyos dr. Semjén Miklós, szintén nagy vadász, miért lépett be a Munkásőrségbe. Kérdeztem is tőle –apám korabeli volt, de az egész család orvosaként én is tegeztem, velem is tegeződött-, hogy ugyan miért, mert akkor már nagyobb voltam, és ezen már tudtam álmélkodni, de azt mondta, hogy csak úgy, meg különben is, néha van ügyelet, és akkor kártyáznak, miközben még így is a szocializmust is védik a rátörő imperialistáktól, bár jönnének már, ő rajta ne fog múlni, elhihetem. És ez meggyőző volt, főként így, visszatekintve, mert azt is mondta, hogy itt van ez a fia, a Zsolt, -talán hallottatok már róla- aki egy nagyon jószándékú gyerek, de bizony nem egy észlény. És ezt 50 %-ban el is találta.

 

Szóval ennyit az elsőkről.

 

Migráns kérdésben pedig mindeddig eléggé el voltam maradva: nem mentem bámulni őket a Keleti pályaudvarra, sem a Vérmezőre, hogy is háltak, szóval nem. Ám a napokban épp a szlovák határ melletti kisfalunk erdei útján barangoltam, mikor is érkeztemre egy csapat migráns szökkent be a rekettyésbe. Persze, mivel én még sosem láttam migránst, nem is tudtam, hogy migránsok, hanem hogy arabos kinézetű természetjárók, ezért nem is fújtam őket azonnal a zsebemben levő szprével, amit azóta vagyok kénytelen magammal cipelni, amióta tőlük párszáz kilométerre az erdőben egy medvét láttak és a feleségem óv. Így hát azt mondtam nekik, szép szóval, hogy Szálem Alejkum, ők meg hogy Alejkum Asszalam, meg hogy ők szírek, meg hogy ez ugye, Szlovákia. Mondtam, hogy momentán még nem vagyunk ilyen szerencsések, Magyarország, de … és egy bottal felvázoltam a földre, merre kiránduljanak, ha Szlovákiába készülnek.

 

Hogy mégis migránsok voltak, az onnan derült ki, hogy a falun áthaladva egy éber polgár riasztotta a rendőröket, akik két Skoda típusú gépjárművel meg is érkeztek, majd azt mondták, nagyjából –a szolgálati nyelvet nem ismerem- hogy mi a ’aszt kezdünk ennyi emberrel, arra van Szlovákia, csá.

Namármost, ez nem csak az „első migránsom” volt, hanem egy igazi migránshorda! A horda állt két férfiből (30 és 50 körüliek), valamint kb. 8 kisgyerekből, 8 – 10 évesek. Majd, amikor továbbmenve az erdei úton egy magyar rendszámú autót intettem le, boldogan és mosolyogva, mert azt hittem, az Attila haveromé, de nem ő volt, hanem egy arab kinézetű sofőr (embercsempész, de azokat úgyis elengedjük) mögött egy rakat arab jellegű asszony mosolygott vissza. Ezt követte a hatékonynak mondható rendőri intézkedés, de én csak másnap szereztem tudomást, lévén tovább bandukoltam az erőben.

Szögezzük le: nem vagyok migráció-párti. Épp eleget jártam arab és egyéb muszlim vidékeken, ahol mindig szívélyes fogadtatásban részesültem –egyszer dobáltak meg, Jordániában, kisebb szikladarabokkal, de lám, nem találtak el-, de pontosan érzékelem, hogy lehet, hogy a nagy többség talán be is tud illeszkedni, de a hírekbe az apró kisebbség fog bekerülni, és egy erőszak, vagy bűncselekmény épp elég –nekem is az lenne.

 

Ellenben látni ezeket a kisgyerekeket… Kissé más volt, meg is ütött.

 

Szóval, bandukoltam az erdőben és eldobott névjegykártyákat találtam. Mivel ezek nem honosak errefelé, felvettem. Az egyik arab nyelvű volt, a telefonszám alapján ciprusi, és egy szemorvosé. Ezek tehát Szíriából Ciprus felé is elkirándultak. A másik meg egy Urfa-card, rajta nagy betűkkel, hogy Göbekli Tepe.

 

Nomármost. A törökországi Sanliurfa két dolog miatt nevezetes, azon túl, hogy voltam ott. Egyrészt a közelében van egy nagy menekült tábor (láttam) és hogy csomó ókori nevezetesség, benne a nagyon is őskori Göbekli Tepével. És hogy ez a kártya jogosít ezeket megnézni.

 

Nem tudom, hogy a migránsok, úgy általában, mennyire lesznek hasznos tagjai a nyugati társadalomnak. De abban biztos vagyok, hogy az a menekült, aki Sanliurfába elmenekülve fontosnak tartotta megnézni ezeket a helyszíneket, hamár úgyis ott van, inkább elfért volna egy kulturált Magyarországon, mint a családszerető Tóth Gabi keresztény rajongói, vagy netán Kisgrófó-Győzike fanok.

De hát ezt dobta a gép.

 

Bombyna Creative Commons License 2023.10.28 -1 0 3291

Jó ronda vagy hátúlrol is meg ekkora kábelt hogy lehet fektetni? Szegény kanec.

Előzmény: finl0 (3289)
JAWA SK/CZ Creative Commons License 2023.10.28 -1 0 3290

Olympia-BRNO?

Előzmény: Bombyna (3288)
Bombyna Creative Commons License 2023.10.28 -1 0 3288

megfizethetetlen lett

Előzmény: yulo62 (3284)
Bombyna Creative Commons License 2023.10.28 -1 0 3287

Én is szoktam ott.

Előzmény: yulo62 (3286)
yulo62 Creative Commons License 2023.10.27 0 0 3286

Budapest. 

Előzmény: Bombyna (3285)
Bombyna Creative Commons License 2023.10.27 0 0 3285

Hol vagy elkap6ó? Rohangálok nagyon sokat az a baj kevés időm van bármire is.

Előzmény: yulo62 (3284)
yulo62 Creative Commons License 2023.10.27 -1 0 3284

Nem hozol nekem 1-2 üveggel? 

Előzmény: Bombyna (3278)
hunaqua Creative Commons License 2023.10.27 0 0 3283

Most már a 12-es Krusovice is készül Ógyallán a Zlaty Bazant gyárban. Eddig csak a piros 10-es készült ott,de már a 12-es alján is sk van.

Bombyna Creative Commons License 2023.10.25 -1 0 3282

Mert ez Český

Előzmény: Real Putyur (3279)
JAWA SK/CZ Creative Commons License 2023.10.25 -2 0 3281

                                               NOVINKA-UJDONSAG

Előzmény: Bombyna (3278)
hunaqua Creative Commons License 2023.10.25 -1 1 3280

Mert a sörös pultot nézted! :-)

Előzmény: Real Putyur (3279)
Real Putyur Creative Commons License 2023.10.25 0 0 3279

Azta.

Én miért nem láttam ilyeneket…? :-(

Előzmény: Bombyna (3278)
Bombyna Creative Commons License 2023.10.25 0 0 3278

NOVINKA

JAWA SK/CZ Creative Commons License 2023.10.24 -2 0 3277

Hat ezert irok,iden ketszer is voltam a Delszlav-testvereknel,igy volt alkalmam venni Coctat-:),de nekem egy kicsit olyan fuszeres-olyan tulzott herbarium-a ize,lehet mert a Kofola-hoz vagyok szokva:),ezt pedig foleg a dobozosat-a Citromosat a hutotasak-ba tartom,ha biztonsagi okokbol,nem ihatom a Pisen Urquelle-t:)

Előzmény: Bombyna (3275)
Bombyna Creative Commons License 2023.10.21 -1 0 3276

Kár. Így soha nem tudjuk meg hogy működik.

Előzmény: Real Putyur (3274)
Bombyna Creative Commons License 2023.10.21 0 0 3275

Erre nem jön válasz JAwa?

Előzmény: Bombyna (3266)
Real Putyur Creative Commons License 2023.10.11 0 0 3274

Végül nem próbáltam, váltottam pénzt: mint kiderült, tökfeleslegesen. A Parasztéttermbe 2 hónappal előre kell asztalt foglalni (hétvégére)... Oda kellett volna, mert állítólag csak kp-t fogadnak el, bankkártyát nem.

 

Azért sörből betáraztam néhány hétre... :-)

Előzmény: Bombyna (3270)
hunaqua Creative Commons License 2023.10.11 -1 0 3273

Cz-ben is bevezetik januártól a "doboz" díjat ?

Nyaky Z. Creative Commons License 2023.10.09 -2 0 3272

Hali! A pénteki nap milyen a vásárban? 

Demo78 Creative Commons License 2023.10.08 -1 0 3271

Tegnap voltam párkányban.Volt egy magyar civil és egy szlovák határőr.Rám néztek,de nem volt semmi.Autót sem állítottak meg.Már készülnek a vásárra.Fel vannak már címkézve az elárusító helyek a földön.

Előzmény: yulo62 (3262)
Bombyna Creative Commons License 2023.10.07 0 0 3270

Adnak vissza manit ha ott vasarolsz.

Előzmény: Pierr_Kardán (3269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!