Keresés

Részletes keresés

ketni Creative Commons License 2021.10.25 0 0 1732

"eleve nincs olyan szituáció, hogy ne lenne mindegy ki szerepel benne. hanem normál vagy extrém helyzetek, de semmi ciki. miért helyettesítenének ők akárkit, akit ismerek? "

Az álomban soha semmi sem véletlen.

Ha a "valódi" célszemély szerepelne az álomban, akire ténylegesen vonatkozik az álom, kínos és talán szégyenteljes

érzést keltene.

Ezt fedi el az álommunka a cenzúra által. Hogy ne legyenek rossz érzéseid és tovább tudj aludni.

Lényegében az álom és minden torzítása az alvás őrzője.

Ha túl erős a tudattalanból felszabaduló vágy, akkor igen durva lehet az álom, mert mindent elkövet

az álommuka, az álomtorzítás, hogy ne törjön felszínre az eredeti, kínos késztetés.

Előzmény: a drága bárány (1728)
Elvin_Atombender Creative Commons License 2021.10.25 0 1 1731

Az is lelomboz mikor visszatér onnan

Előzmény: Elvin_Atombender (1729)
a drága bárány Creative Commons License 2021.10.25 0 0 1730

ezt az álomcenzúrát honnan szeded? szerintem ilyen nincs is. ha lenne, nem lennének az embereknek rémálmaik. az álmok csak szimbolikusak, pont hogy nem cenzúráznak, hanem kifejezik a tudattartamokat. 

Előzmény: ketni (1724)
Elvin_Atombender Creative Commons License 2021.10.25 0 1 1729

Engem is lelomboz mikor egy nő kimegy pisálni. 

Előzmény: a drága bárány (1727)
a drága bárány Creative Commons License 2021.10.25 0 0 1728

"

Ez az álcázás része.

Olyan személyt vagy személyeket helyettesítenek az "idegenek", akiket az adott szerepben nem enged az álomcenzúra

megjeleníteni, mert mondjuk illetlen volna az álmodó számára éber állapotban."

 

 

ezt nem értem. mire gondolsz? eleve nincs olyan szituáció, hogy ne lenne mindegy ki szerepel benne. hanem normál vagy extrém helyzetek, de semmi ciki. miért helyettesítenének ők akárkit, akit ismerek? 

Előzmény: ketni (1725)
a drága bárány Creative Commons License 2021.10.25 0 0 1727

hát ezt mondom én is. a nőnek a természetes biológiai dolgait is titkolnia kell, nehogy lelombozza a férfit. máshol szívesen megvitatom.

Előzmény: ketni (1726)
ketni Creative Commons License 2021.10.24 0 0 1726

":'))) nehogymá kiderüljön, hogy fingik"

 

Nem azért.

A nőies jellegek kihangsúlyozása végett van szükség rá.

A vonzerő fokozására szolgál.

 

Egy férfi sem akar egy férfiimitátorral kezdeni.

Előzmény: a drága bárány (1720)
ketni Creative Commons License 2021.10.24 0 0 1725

"engem is érdekelne, hogy miért álmodik az ember állandóan idegen fazonokkal."

 

Ez az álcázás része.

Olyan személyt vagy személyeket helyettesítenek az "idegenek", akiket az adott szerepben nem enged az álomcenzúra

megjeleníteni, mert mondjuk illetlen volna az álmodó számára éber állapotban.

Előzmény: a drága bárány (1721)
ketni Creative Commons License 2021.10.24 0 0 1724

"Jövőből, múltból, másik dimenzióból, tudatalattiból, előző életekből..."

 

A tudattalanból.

Az álom szerepe a vágyteljesítés.

Amikor rossz az álom, akkor dolgozik az álomcenzúra.

Eltorzítja az eredetileg kikívánkozó, az egyén számára elfogadhatatlan manifesztációt.

Előzmény: cucucu (1719)
a drága bárány Creative Commons License 2021.10.24 0 0 1723

szerintem is az a biztos, hogy a te fejedből pattant ki a dolog. te tudod miért. minden szakkönyv azt írja, hogy neked kell tudni. 

Előzmény: justNick (1722)
justNick Creative Commons License 2021.10.24 0 0 1722

"Jövőből, múltból, másik dimenzióból, tudatalattiból, előző életekből..."

 

Ezek egyszerre jelölhetik ugyanazt a forrást, csak nézőpont kérdése az egész.

 

Nem az a lényeg, hogy honnan jönnek, hanem hogy mit üzennek számodra.

 

Úgy látszik foglalkoztatnak az álmaid. A magyarázat keresések során eljutottál már oda (találkoztál olyan információval), hogy az álom szimbólum rendszere egyéni, mindenkinek magának kell rájönni, hogy mi mit jelent(het) az álmában?

 

Az biztos, hogy valamilyen szempontból releváns számodra a tartalma (vagy a körülmény, környezet, amiben játszódik az álom), neked kell rájönni, hogy mi lehet az aktualitása. Mivel csak kis töredékére emlékszünk az álmainknak, gyakran nem az a töredék, a jellemző üzenet vagy a segítség az aktuális kihívásokkal kapcsolatban. De nem gond, ha nem emlékszel a lényegre, mert az a tudatalattidban fejti ki hatását. Maximum nem tudatosul benned, hogy egyes esetekben miért (mi alapján) hoztál meg bizonyos döntéseket.

 

Vannak technikák, gyakorlatok, hogyan teheted az álomra való emlékező képességedet jobbá, illetve hogyan tudod jobban kihasználni álmaidat (lucid dreaming).

 

 

 

 

 

Előzmény: cucucu (1719)
a drága bárány Creative Commons License 2021.10.24 0 0 1721

engem is érdekelne, hogy miért álmodik az ember állandóan idegen fazonokkal. 

Előzmény: cucucu (1719)
a drága bárány Creative Commons License 2021.10.24 0 0 1720

"A tűsarku cipő drága kényelmetlen nevetséges és leginkább C S U N Y A !"

 

Viszont a férfinépre felpezsdítőleg hat. Kivéve, ha a nőnek rogyadozó léptei lesznek tőle.

Az nagyon lelombozó.

 

 

:'))) nehogymá kiderüljön, hogy fingik

Előzmény: ketni (1718)
cucucu Creative Commons License 2021.10.24 0 0 1719

Mostanában nagyon gyakran álmodok ismeretlen személyekkel, ismeretlen időben ismeretlen körülmények között. Az álmok érzelmi hatása általában közömbös se nem jó se nem rossz egy két kivételtől eltekintve. Mivel brutálisan Merkúr ember vagyok gyötör a kíváncsiság egészen addig még valaminek a végére nem járok. Honnan jöhetnek ezek az álmok? Jövőből, múltból, másik dimenzióból, tudatalattiból, előző életekből...

 

Vélemények?

 

 

 

 

ketni Creative Commons License 2021.09.23 0 0 1718

"A tűsarku cipő drága kényelmetlen nevetséges és leginkább C S U N Y A !"

 

Viszont a férfinépre felpezsdítőleg hat. Kivéve, ha a nőnek rogyadozó léptei lesznek tőle.

Az nagyon lelombozó.

Előzmény: polária (1703)
ketni Creative Commons License 2021.09.23 0 0 1717

"Fehér vagy sárga színben jelent meg egyetlen egy fürt."

 

A szőlő férfi jelkép. A színe szerint a magva.

 

Előzmény: cucucu (1713)
cucucu Creative Commons License 2021.09.22 0 0 1715

Inkább pozitív érzés volt mint negatív. (Vagy inkább semleges?!)

Legutóbb az anyai nagyszüleim lakásán jártam (Ami már nincs mag) Megjelent egy kedves barátom aki már meghalt - s akkor ugrott elő egy sárga szőlőfürt. (A többi körítésre sajnos már nem nagyon emlékszem csak magára a szőlőre)

Előzmény: Törölt nick (1714)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.22 0 0 1714

kene a konkretabb kontextus, plusz a szemelyes erzeseid

Előzmény: cucucu (1713)
cucucu Creative Commons License 2021.09.22 0 0 1713

Már vagy két hete minden nap szőlőfürttel álmodok. Fehér vagy sárga színben jelent meg egyetlen egy fürt. A körülötte lévő motiváció mindig valami más volt. Nyilván ez nagyon markánsan jelent valamit. Itt megnéztem, de nem éreztem valahogy teljesnek és igaznak.

 

http://alom.puha.hu/

 

Fogalmam sincs mi a csuda lehet ez.

 

Vélemények?

Seth-Gecko Creative Commons License 2021.08.28 -2 0 1712

Szivi, de én sose viccelek. Minden érett és halál komoly meg ilyenek

Előzmény: Törölt nick (1711)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.28 0 0 1711

Hű, köszi! A viccet értettem...

Előzmény: Seth-Gecko (1710)
Seth-Gecko Creative Commons License 2021.08.28 -2 0 1710

Eztet az álmot kurva könnyű megfejteni. Azt jelenti ma délben pizzát fox enni baconnel meg marhahússal

Ezt kell átfordítani majd belegyúrni filozófiát:

 

https://www.youtube.com/watch?v=_W1dxXxAlUU

Előzmény: Törölt nick (1707)
Seth-Gecko Creative Commons License 2021.08.28 -2 0 1709

Há én meg azt, hogy  a hullaházba hamburgert gyúrtak és eladták csirkepaprikásként. De a rendőrök elkapták őket és kénytelenek voltak az összes marhát víz alatt megenni.

Előzmény: Törölt nick (1702)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.28 0 0 1708

Talán Itt olvasztották be régen a vasakat (?) gondoltuk. , de hogy miért és mikor szűnt ez meg, az nem derült ki. 

 

vagy hogy egyáltalán megszűnt e végleg (?), az nem derült ki. 

Előzmény: Törölt nick (1707)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.28 0 0 1707

Álmomban kamasz voltam, 16-17 éves. Nem kinézetre, érzésre. Egy másik kamasz lánnyal (akinek az arcára sem emlékszem) és egy 40 körüli hawaii inges férfival (szintén nincs előttem az arca) mászkáltam egy városban. Valami kirándulás lehetett, és a két társam nem rokonom volt.

Egy olyan városrészbe értünk, ahol égig érő halomban álltak régi, rozsdás konténerek. lakótelepi konténerek. De nemcsak így egymásra hajigálva, hanem szépen egymásra rakodva stabilan,  nehogy ledőljön, egy egész hatalmas építményt képezve ezzel (kb 3-4 egymás melletti tömbháznak nézett ki)  A környékbeli gyerekek játszottak is bent. Nem dőlt le, nem ingott. Nem helyenként volt rozsdás, hanem teljesen, mindenütt csak rozsdaszín, míg a szem ellát. Emellett egy ennél jóval kisebb (szemétdombnyi vashulladék állt, szerszámok, ilyesmi, részleteiben kivehetetlen szintén rozsdás vashulladéktömeg. 

A helyiektől úgy tudjuk, ez konténer-monstrum , illetve ez az egész telep "ez a huta" - így mondták tömören, és többet nem is mondtak róla. ( kicsit olyan benyomással, mintha régi korokról nem beszélhetnének, vagy már nem akarnak, talán örülnek hogy végre véget ért) 

Talán Itt olvasztották be régen a vasakat (?) gondoltuk. , de hogy miért és mikor szűnt ez meg, az nem derült ki. 

 

---

ilyesmit találtam a rozsdára, hogy valami régen elavult eszme, 

a huta, ill. kohóra, hogy szenvedélyesség, ami eszmékhez való ragaszkodásban nyilvánulhat meg. 

ez így igaz lehet-e, és még próbálom akkor a saját életemre átfordítani. köszönöm, ha valaki válaszol. 

polária Creative Commons License 2021.08.12 0 0 1706

Álom és emlékezete KETTŐ fogalom.

Szinte minden ember TÖBBET álmodik és leginkább amire emlékszünk az sem konkrétan ugy történt hanem FELDOLGOZÁS mintha öntöttek volna rá kormot !

aranyláz Creative Commons License 2021.08.12 0 0 1705

De érdekes, mire felébredtem, teljesen kiment a fejemből, amit ma álmodtam, aztán egy videóban megláttam egy nyulat, és eszembe jutott! 

Egy falu szélén(talán, mintha Hantos lett volna, ahol anyu is élt) megláttam egy nyulat ilyen buckás terepen, egy darabig néztük egymást, aztán elszaladt, és láttam, amint bebújik egy lyukba. Csak ennyire emlékszem. Meg hogy meg voltam lepődve, mikor megláttam. 

Törölt nick Creative Commons License 2021.06.15 0 0 1704

én meg a férfiakat nem szeretem. gusztustalan és büdös egy népség. buták mint állat. nincs is jobb annál, amikor a butaság agresszivitással társul, mint a ffiakban.

Előzmény: polária (1703)
polária Creative Commons License 2021.06.11 0 0 1703

Én meg a divatmacákat nem szeretem :

A tűsarku cipő drága kényelmetlen nevetséges és leginkább C S U N Y A !

Ja hogy az álom ? Nos az emberi létezés zöme TUDATTALAN kb csak tizede tudatos és ez igy a jó miért kellene feltárni a titkot ha célszerübb békén hagyni ?

Törölt nick Creative Commons License 2021.06.11 0 1 1702

erről jut eszembe, egy hete meg azt álmodtam, hogy a szüleim fekete kutyája iskolába járt, és hogy újratermelődő húsa volt, gyönyörű fehér, olyan, mint a csirkéé. azt ettem, mert nagyon jó hatással volt a szervezetemre.

Előzmény: Seth-Gecko (1700)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!