Keresés

Részletes keresés

VKOrsi Creative Commons License 2013.07.11 0 0 36687

Kedves Gábor,

mindjárt utánanézek az e-maileknek.

Az smst megkaptam, most lesz érkezésem válaszolni arra is.

Előzmény: gtamis (36684)
VKOrsi Creative Commons License 2013.07.11 0 0 36686

Südve mindent leírt :)

Előzmény: shopping basket (36683)
Südve Creative Commons License 2013.07.11 0 0 36685

Először is, minden jót kívánunk Aliznak, eseménymentes gyarapodást! Olyan két kiló körül szokták hazaadni a babákat, ez azért két-három héttel előbb már látható, hogy kb. mikor jön el, akkor érdemes Orsinak jelezni. :-)

Előzmény: shopping basket (36681)
gtamis Creative Commons License 2013.07.11 0 0 36684

Sziasztok!


Tudtok valamit a Manócsomagról? Több, mint egy hónapja írtunk nekik, majd egy héttel ezelőtt újra, de semmi választ nem kaptunk.
Működik még?
Fontos lenne tudni, mert ha nem, akkor máshonnan nagyon gyorsan be kell szereznünk pici ruhákat, mert hármasikreink lesznek.

 

 

Üdv.

Gábor

shopping basket Creative Commons License 2013.07.10 0 0 36683

Szia!

Közben kicsinap felvilágosított, hogy manocsomag.hu, és hogy még nagyon korai.

Az e-mailt tároltam. Ha minden rendben megy, mikor van értelme a jelentkezésnek?

Előzmény: VKOrsi (36682)
VKOrsi Creative Commons License 2013.07.09 0 0 36682

szia,

manocsomag.hu

illetve az info kukac manocsomag pont hu mailcímen elérsz.

Előzmény: shopping basket (36681)
shopping basket Creative Commons License 2013.07.07 0 0 36681

Sziasztok! Sajnos rossz hírrel jövök: van egy kicsi lány a MÁV Kórházban, aki október 17. helyett tegnap toxémia miatt megszületett a 25. héten. Szerencsére jól van.  570 gramm, magától lélegzik, csak C-PAP-on van (ha jól tudom). Már anyatejet is kap, igaz, még nem az anyukájától. Érdeklődnék a manócsomag iránt. Alíznak hívják. Itt egy kép is róla. :)

nikol 77 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 36680

Gratulálok a tesóidhoz!! Nagyon ügyesek,h eddig ilyen szuperül fejlődnek! :D Szerencsések is! További probléma mentes időszakot és ugyanilyen jó gyarapodást kivánok Nekik! Majd azért irjál,h tudjuk,hogy állnak,mi van Velük,légyszi! 

Petiii776 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 36679

Az én tesóim május 16-án  délbe születtek a   25. hétben   77 és 79 dekásan . Most   1hónaposan  1,0 - 1,1 kilósak :)

semmien problémájuk nem volt eddig !!!   valszeg  még  1-2 hónapig inkubátorba lesznek . 

 

 

2hounds Creative Commons License 2013.06.17 0 0 36678

"Tidenöt" :DD Az enyém huszonszáz, meg hasonlóakat mond. :) Édesek. :)

Előzmény: Betty Szentes (36677)
Betty Szentes Creative Commons License 2013.06.15 0 0 36677

Köszönjük szépen mindenkinek! Igen nagyra nőttünk szerencsére!!Boldogságom! :) Azt mondta "tidenöt" éves lett! :)

Most egy barátnőm van ugyanabban a cipőben mint mi,4évvel ezelőtt!Reméljük a legjobbakat,Neki és a Kislányának!!

2hounds Creative Commons License 2013.06.13 0 0 36676

Isten éltesse!! Annak idején nagyon izgultam érte! :) Csinos szép nagylány lett! :)

Ne haragudjatok, hogy itt kérdezem, de sajnos nem találok idevaló topikot, hátha tudtok ilyenről, van-e.

35 hetes vagyok, a babám IUGR,  nagyon kicsi súlyú, a 22. héten vették észre a 2 hetes lemaradást, azóta ez szép lassan 5 hétre kúszott fel. Jelenleg 1550 gramm, minden egyéb dolgot jónak látnak, nem tudják, mi okozhatja ezt. Ha semmi sürgősségi dolog nem jelentkezik a köv. 3 hétben, akkor kb. a 38. héten megszülesztik, főleg ha a növekedése tovább lassul, vagy megáll. Van esetleg ilyen topik az indexen? 

Előzmény: Betty Szentes (36672)
nikol 77 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 36675

Boldog szülinapot Csengének itt is! :)

Evy81 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 36674

Isten éltesse! :-) Mi együtt voltunk PIC-ik. :-) Hihetetlen, hogy 4 évesek már...

Előzmény: Betty Szentes (36672)
H_G Creative Commons License 2013.06.11 0 0 36673

Isten éltesse!

 

Előzmény: Betty Szentes (36672)
Betty Szentes Creative Commons License 2013.06.11 0 0 36672

Sziasztok! Hoztam egy ma 4 éves Csengét! :)
Születési súly 700gramm,most 12-13 kg! :)

fozsuzsi Creative Commons License 2013.06.05 0 0 36671

Kérlek szavazz rám ITT:  Vodafone Felelősségvállalás oldal lájk--> Projektek--> Földvári Nagy Zsuzsi / Gyermek rehabilitáció --> Szavazok--> Kampányolok érte 

 



 

Südve Creative Commons License 2013.05.22 0 0 36670

FONTOS!! Kérünk titeket, figyeljetek, ne dőljetek be a csalóknak.

***************************************************
KÖZLEMÉNY

A Koraszülöttekért Közhasznú Egyesület nevével és plakátjával visszaélve ismeretlen személyek jogosulatlanul pénzgyűjtési akcióba kezdtek.

A tettesek ellen a KORE rendőrségi vizsgálatot kezdeményezett.

A Koraszülöttekért Közhasznú Egyesület vezetősége ez úton tájékoztatja a nyilvánosságot, hogy készpénz adományt kizárólag rendezvényein, munkatársainak személyes részvételével gyűjt, illetve azokat bankszámlánkra utalva juttathatják el az Egyesülethez.

Budapest, 2013-05-21

**************************************************

 

Az Egyesület nem folytat ilyen jellegű pénzgyűjtést, kérünk titeket, ha ilyet láttok, jelezzétek nekünk, vagy a rendőrségnek. Köszönjük!


bandamari Creative Commons License 2013.05.14 0 0 36669

Júlia

 

Megkérdezhetem,hogy a kislányod a baross utcában született?

Mi a neve?

Előzmény: Julia4855 (36667)
fozsuzsi Creative Commons License 2013.05.13 0 0 36668

A Koraszülöttekért Közhasznú Egyesület (KORE) május 15-én, 16 órától ünnepélyes örökbefogadást és koraszülött találkozót szervez a Kecskeméti Vadasparkban a Kenguru Módszer Napja alkalmából. 
Az eseményen megszólal Dr. Schill Beáta a kenguru módszer magyarországi "nagykövete", Földvári- Nagy Zsuzsanna az egyesület elnöke, és Damásdi Anna az egyesület titkára. 
Jelen lesznek még a Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálat, a Peter Cerny Alapítvány képviselői és a kecskeméti kórház Koraszülött osztályának dolgozói. Várunk mindenkit :) 

Julia4855 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 36667

bandamari.

 

 

 

Bocs, hogy ilyen későn válaszolok. Már régen jártam itt. A kislányom sulya 11-kg. elég vékony a drágám. Budapestiek vagyunk. Ti is ilyen problémával küszködtök tán ? Ha igen légyszi segíts, hogy te mit teszel, hová viszed a gyermeked.

 

Üdvözlettel Julia.

Előzmény: bandamari (36637)
Timszike Creative Commons License 2013.05.09 0 0 36666
Kicsinap!
Sok szeretettel gratulalok, ez fantasztikus!
Kandra81 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 36665
Kedves Kicsinap!Én még Győrből ismerlek benneteket.Nagyon sok boldogságot, erőt és egészséget kívánok. Igazán nagy bátorság kellett ahhoz,hogy Vilmos elvesztése után újra merjetek vállalni babát. Mi is már rajta vagyunk a dolgon,hamarosan talán én is újra élvezhetem a terhesség minden gyönyörűségét.
Előzmény: kicsinap (36661)
ertal Creative Commons License 2013.04.26 0 0 36664

Kedves Kicsinap!

Nem adtam semmi hírt magamról, mikor végigizgultam veled a tavalyi megpróbáltatásokat. De most ANNYIRA boldog vagyok, hogy vállaltál még egyet, és jól vagytok. Sok boldogságot!

Orsi (4 gyerekkel)

Előzmény: kicsinap (36640)
fozsuzsi Creative Commons License 2013.04.25 0 0 36663

Korababa Találkozó

A Babanet találkozó keretein belül vár a KORE standja!

*Tanácsadás

*Beszélgetés

*KORE egyesületi találkozó

*(kora)babaruhagyűjtés leadópont

*www.koraszulott.com

Időpont: 2013. május 5., vasárnap 10-17 óráig

Helyszín: Millenáris Park – Budapest, II. kerület, Kisrókus u. 16-20.

Gyertek ti is!

 

GordonAnyu Creative Commons License 2013.04.24 0 0 36662

Nálam se derült ki, h mi okozta, de állandóan fájt a hasam, ami a mostani terhességem elején is előjött, de két kúp kúra után elmúlt. Így szinte már biztos, h akkor is fertőzés okozta azt  a fájdalamt és indította be később a szülést... (csak akkor hiába mondtam bárkinek is h mit érzek azt mondták normális).

Nálunk sose volt kérdés, hogy ismét gyermeket vállaljunk és most, hogy ennyire jó, teljesen nyugodt vagyok, de a 26.hét környékén biztos én is hasonóan fogok érezni, ahogy Te tetted....

Gordonnal alapvetően minden rendben "csak" most volt a 2. csípőficam műtéte és -6 és -8as szemcsit hord.  Más különben ha kissé lemaradva is, de szépen fejlődik.

Előzmény: kicsinap (36661)
kicsinap Creative Commons License 2013.04.16 0 0 36661

Nagyon örülök, hogy volt erőd, neked is ahhoz, hogy újra belevágjál! Nem tudom nálatok mi okozta a koraszülést, nálunk ugye sosem került ki igazából, hogy mi, csak annyit mondtak, hogy valószínűleg fertőzés, de ezt tényszerűen nem tudták alátámasztani (cervix kenet negatív volt, CRP negatív volt).

A terhesség elején volt egy kis vérzésem, de ezt leszámítva semmi említésre méltó esemény nem történt, a méhszájat végig nézték ultrahanggal, 36. hétig teljesen zárt volt, és hosszú méhnyak, szinte már szokatlan is ötödször szülő nő esetén. A 25. hét rémes volt, gyakorlatilag halálfélelemben telt, és éjszakánként semmit sem aludtam, de valahogy csak eltelt.

Kívánok neked is hasonló "eredményt".:-)

Gordonnal minden rendben?

Előzmény: GordonAnyu (36660)
GordonAnyu Creative Commons License 2013.04.16 0 0 36660

Tiszta szívből gratulálok!!!!

Ahogy olvastam, könnyek szaladtak a szemembe. Nagyon jó, hogy írtál, mert így pl nekem aki a 2. babámat várom a 26hétre született fiam után, megerősített, hogy igenis lehet így is. :)

Köszi, hogy írtad és tényleg sok-sok boldogságot kívánok!!!

Előzmény: kicsinap (36640)
VKOrsi Creative Commons License 2013.04.16 0 0 36659

nem gondolom, hogy az ujjszopásnak bármi ilyen hatása lenne. (Az én egyik fiam szó szerint végigaludta az első 6 hónapot).

 

A teljes kivizsgálás mindenképp jó, és az is, hogy a dévény hatását látod. Viszont a dévény sem old meg mindent, van amire nagyon jó, és van amikor kell más mellé.

Előzmény: pearl12 (36658)
pearl12 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 36658

Köszönöm a válaszaitokat. Az egész úgy indult, hogy van eg 8 éves lányom, így már nagyjából tudtam, hogy mit várhatok. Mellette beszéltem egy gyerekpszichológussal, és ő mondta, hogyha nagyon úgy látom, hogy valami nincs rendben, akkor kérjek egy időpontot a korai fejlesztőbe, ahol majd egy szakember megnézi a babát, és mond róla véleményt. Ide nem kellett se beutaló, se semmi.

Előtte egy nappal megnézte egy neurológus (a fejlesztőtől függetlenül) és semmi problémát nem látott, csak hogy nem tartja úgy a fejét. (Mondjuk az is igaz, hogy a leletet tovább diktálta, mint amennyi időt a gyerekkel töltött.) Emiatt kiírta a gyógytornát a kórházba. Másnap elmentünk a fejlesztőbe, ahol alaposan megnézték, és ott már azt mondták, hogy itt nagy gond van, eléggé el van maradva, és valahogy inkább katasztrofálisnak láttaták a helyzetet, mint olyannak, ami kicsit csúszásban van. Annyi lett a vége, hogy csináltassunk egy teljes kivizsgálást, szemészet, fülészet, vérkép, Dévény - és majd a leletek ismeretében mondanak valamit (mármint hogy hogyan tovább). Csak a szemészetre is 1 hónapra előre kaptunk időpontot, meg minden csúszik, így gondoltam megkérdezem itt, hogy szerintetek ez mit is jelenthet.

A Dévénynek minden esetre már látszik a hatása, tegnap egyedül megfordult, és mintha már ügyesedne is kicsit. A Dévényes szerint ez egyik nagyobb probléma, hogy szopja az ujját, és sokszor egész nap olyan, mintha be lenne nyugtatózva, mert csak fekszik, és szopizik. Ez ugye nem olyan mint a cumi, amit az ember elvesz tőle, ezzel nem tudok mit kezdeni. A mozgásfejlődés leállása is ezzel párhuzamosan kezdődött, előtte nagyon kis ficerge volt, egész nap üvöltött, miután meg megtalálta az ujját, a másik végletbe esett.

Persze megvannak a testi problémák is, féloldalas, az egyik kezét csak vállmagassági tudja megemelni, billeg, kényszertartása van. De gondolom ezt a Dévény-torna teljesen meg fogja szüntetni. Engem inkább ez a tárgyak iránti érdektelensége aggaszt inkább...

Pearl

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!