Keresés

Részletes keresés

Cactus Creative Commons License 2003.01.07 0 0 147
Én írtam el. És valami hihetetlem módon az esetek többségében becsúszik az y. Egyébként nem csak nekem.
Előzmény: alto (146)
alto Creative Commons License 2003.01.07 0 0 146
Akkor nem ő, mert POKORNI és nem PokorNYi a neve. Bár lehet elírás.
Előzmény: Cactus (30)
budai93 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 145
Én lennék a legboldogabb,ha ezt komolyan is vennéd.
Mivel úgy érzem ez a beszélgetés nem meddő itt kettőnk között , megkérdezem :Te miért nem olvasol egy könyvet sem pld. amit Kiszely írt.
Talán a véleményed árnyaltabb lenne pld.mint kutatóról,politológusról.
Kiszely pld. a Hallom,Izráel.. /1997/ megkapta a Szentföld városának Pro Urbe diját.
Azér Frankával egy kalap alá venni..már ne haragudj,de felér egy " becsületsértéssel".:)
Próbáld meg elolvasni valmelyik könyvét hidd el a 2000-ben megjelent ÁVH egy terrorszervezet tőrténete nem okoz csalódást számodra./ nem fogja megégetni a kezed/, mint ahogy nekem sem égeti a kezemet Csizmadia könyvei:)
Ráadásúl ha jól emlékezem , itt a neten ajánlotta Csizmadiát Antisystem.
Előzmény: PuPu (144)
PuPu Creative Commons License 2003.01.07 0 0 144
De, marhára érintett vagyok. Elcsodálkoznál...
Amúgy nem érted ezexerint a problémámat.
Szvsz a totalitárius rendszerek rettenetes bűnöket követtek el az emberiség ellen. Nálunk is léteztek ilyen rendszerek, ezért nekünk is le kell vonnunk ezek kialakulásának és működésének tanulságait. Ezt meg kell ismertetni a mai magyar fiatalokkal, mert csak a tudás segíthet abban, hogy adott esetben idejében felismerjék azokat a törekvéseket, amelyek végső soron ilyen rendszerek kialakulásához vezethetnek, és módjuk lesz szót emelni ellenük.
Viszont a nép nem egy mongolidióta idétlen ökör, akinek a szeméből a csipát primitív idétlenkedéssel kell kitörölni, hanem értelmes emberek gyülekezete, akiket a valódi tényekkel és a történelmi összefüggésekkel kell megismertetni. Aki ezenközben hazudik, az súlyosan sérti a magyarság érdekeit, mert az alantas ösztönökre épített önkényuralmi rendszerek ellen ugyanezen alantas ösztönöket akarja felébreszteni, és ezzel manipulálhatóvá akarja tenni a fiatalságot, - ahelyett, hogy a XXI sz. demokratáit nevelné.
Nem véletlenül figyelmeztetik az amerikai bíróságokon a tanút, hogy amikor vallomását megteszi, akkor az igazat, a teljes igazat és csakis az igazat szabad vallania.
Nem kell túlozni és nem kell a történelmet ideologiai alapon szemlézgetni: ez teccik, mert beleillik a világképembe, ez nem teccik, mert esetleg nem szimpatizálok azokkal, akik mellet a tény szól...
Legyél tárgyilagos és mértéktartó, - akkor lesz a nemzet számára érték az, amit átadsz az utánad következőknek. A történelem végső soron úgyis igazságot tesz majd, - a magukat történésznek mondó percemberkék meg mennek, ahová valók, - a sülyesztőbe...
:O)))
Előzmény: budai93 (143)
budai93 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 143
"Azt gondolom, hogy egy ország fiatalságával szemben az viselkedik felelősséggel, aki a valósággal ismerteti meg őket, - csak abból lehet ugyanis tanulni.
Árnyalt gondolkodást például. "

Ezt úgy érted ,hogy amit az iskolában tanúltunk a 60 -as években az mind ok?
Amit azóta hozzáolvastunk ,az meg a felelőtlenség?
Nem igazán értem mi a problémád ha mocskos emberek mocskos dolgait kell megismertetni ill. megismerni.
Eszembe sem jut a feltételezés ,hogy netalán valamilyen szinten érintve vagy.
Vagy igen?
Abban mi a felelőtlenség

Előzmény: PuPu (125)
budai93 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 142
Ma már megismerheted.Olvass!
Előzmény: maxernst2002 (130)
budai93 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 141
vallomásokjegyzőkönyveiről =vallomások jegyzőkönyveiről
Előzmény: budai93 (140)
budai93 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 140
Nem baj ,hogy csak vallomásokjegyzőkönyveiről és a dokumentumok ismertetéséről szól?
Ha 1 ferdítést bebizonyitassz megyek a Mea Culpába:)
OK?
Előzmény: Törölt nick (135)
peacemaker Creative Commons License 2003.01.07 0 0 139
'89-ig jelentett? A fiáról is? Vagy vele együtt?
Előzmény: maxernst2002 (130)
Zoli009 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 138
Rosszul tudod!
Előzmény: Egy polgár (131)
PuPu Creative Commons License 2003.01.07 0 0 137
Tévedsz.
Minimum...
:O)))
Előzmény: Egy polgár (131)
Zoli009 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 136
Cactus !

Olvasd el figyelmesebben a hozzászólásokat!

Én ezeket állítom: Pető tökön rúgta a gyanúsítottakat, Bauer "manikűrözött" 1957.ben !
Az ÁVÓ nélkül is "ügyesen" vallattak!

Előzmény: Cactus (116)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.07 0 0 135
Ja, tényleg sok jegyzőkönyv-részlet van benne. De ettől még Kiszely tendenciózusan rátesz mindenre néhány lapáttal, egy hányinger a könyv. Részben ezért, részben meg azért, mert valóban szörnyű dolgok vannak benne.
Előzmény: budai93 (90)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.07 0 0 134
És Podgornij et. mi volt? Köteles? Mert felakasztották, akiről jelentett?

Ti nooormáálisak vagytok?

Előzmény: Zoli009 (15)
Egy polgár Creative Commons License 2003.01.07 0 0 133
Nyugodt vagyok.
Olvastam már pár hozzászólásod.
Előzmény: PuPu (129)
Egy polgár Creative Commons License 2003.01.07 0 0 132
Na, több helyen félrevezettem a fiatalságot?
Vagy mi a gondod?
Előzmény: Cactus (128)
Egy polgár Creative Commons License 2003.01.07 0 0 131
Az Államvédelmi Hatóság 1956-ig birtokolta a házat.
De ez ne zavarjon, inkább nézz utána, mielőtt osztanád az észt...
Előzmény: PuPu (117)
maxernst2002 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 130
Meg még egy bibi volt vele kapcsolatban, ha jól tudom: az, hogy '89-ig jelentett. Én jól emlékszem arra az időszakra, akkor, de már úgy a 80-as évek közepétől nagy volt a puhulás, nem hiszem, hogy ne tudott volna kilépni, ha akar. Bár - szerencsére - közelről nem ismertem a besúgórendszert...
Előzmény: budai93 (62)
PuPu Creative Commons License 2003.01.07 0 0 129
Te bátran lehetsz nyugodt.
Se ész, se tájékozottság.
:O)))
Előzmény: Egy polgár (127)
Cactus Creative Commons License 2003.01.07 0 0 128
Azér' te sem panaszkodhatsz.
Előzmény: Egy polgár (127)
Egy polgár Creative Commons License 2003.01.06 0 0 127
"az viselkedik felelősséggel, aki a valósággal ismerteti meg őket"

Szerintem azt nyugodtan kijelenthetjük, hogy Te nem tartozok az ilyen emberek közé.
Se felelősség, se valóság.

Előzmény: PuPu (125)
Cactus Creative Commons License 2003.01.06 0 0 126
Soha nem is fogod megérteni. Erre ugyanis születni kell.
Előzmény: PuPu (125)
PuPu Creative Commons License 2003.01.06 0 0 125
Azért engem érdekelne az, hogy azok közül, akik itten vitáznak, - már ha ez vitának nevezhető, - mit gondolnak az olyanok, akik hittérítői hevülettel hirdetnek bődületes baromságokat?
Kiket akarnak meggyőzni? A fiatalokat?
Azt gondolom, hogy egy ország fiatalságával szemben az viselkedik felelősséggel, aki a valósággal ismerteti meg őket, - csak abból lehet ugyanis tanulni.
Árnyalt gondolkodást például.
BVár ahol a vezető szépirodalom a Harry Potter és a filmművészet csúcsa a Csillagok háborúja...
Persze ehhez én nem értek, - nem vagyok egy mélymagyar...
:O)))))
Előzmény: Cactus (122)
VII. Nagyapó Creative Commons License 2003.01.06 0 0 124
A nácik esetében az ellenséges hadsereg számolt be a történtekről a saját országának, az ÁVOéban a túlélők...

Ez most nem igazi ellenérv, csak azt mondom, hogy van, ami miatt meg az előbbi a hiteltelenebb. Mégis, azt tagadni bizonyos országokban bűncselekmény - ezt pedig "józan gondolkodás"...

A holocaust megtörtént? Meg. Volt olyan borzalmas, mint a Terror Házában bemutatott események? Igen. Ezek szerint megtörténhettek azok is? Igen.

Hogy aztán elhiszed.-e, hogy megtörténtek, az már a te dolgod...

Szerintem egyébként van azokról is némi dokumentáció, itt igazán bekapcsolódhatna egy szakértő is...

Előzmény: Cactus (121)
VII. Nagyapó Creative Commons License 2003.01.06 0 0 123
:-)))

Ennek ellenére én adnék neki még egy esélyt, hogy leírja az apósa pontos sztoriját, olyan hiba eddig nincs benne, ami ne fakadhatna tájékozatlanságból.

Előzmény: Cactus (122)
Cactus Creative Commons License 2003.01.06 0 0 122
Most meg mit vitatkozol te itten? A papa 57-ben 2 évet ült az Andrássy 60-ban, miközben Péter Gábor ÁVO-s átszúrta a heréjét, és Horn Gyula ÁVO-s kirúgta a fogait. Láthattad, ezek a dolgok hitkérdések. A hittel pedig hegynyi baromot is meg lehet mozgatni.
Előzmény: PuPu (117)
Cactus Creative Commons License 2003.01.06 0 0 121
Nézd, a nácik esetében nem volt idő takarítani, a hullákat az ellenfél dózerolta be a gödrökbe, dokumentálták is ennek megfelelően. A kommunista esetben a bizonyítékok eltűntetésére volt idő. Tevékenyen közrejátszottak ebben demokratikus kormányaink is (mér' nem lehetett bemenni a levéltárakba 1990 júniusában?). Úgyhogy innentől a teljes igazság kideríthetetlen. Nem is volt ez érdeke valamiért senkinek. Akinek meg átszúrták a heréjét, annak igazsága meg azt hiszed érdekel egyetlen politikust is ma? Figyelj, van neve annak a herének? Nincs. Csak annak, aki állítólag átszúrta. Ennyi.
Előzmény: VII. Nagyapó (119)
Cactus Creative Commons License 2003.01.06 0 0 120
Egyik sem hiteles. Egyik bosszút akar állni, a másik megúszni. Néha ez a kettő együtt van jelen. Egyik érzés se segíti elő az objektív látásmódot. Hittel szemben meg vitának helye nincs. Innentől folytathatjuk a vallás-filozófiában.
Előzmény: VII. Nagyapó (118)
VII. Nagyapó Creative Commons License 2003.01.06 0 0 119
Szóval szerinted is létezhet ilyen ember, pl. én. Miért nem gondolod, hogy PG is olyen lehetett? :-)

Ha a holocastot meg lehetett csináltani emberekkel, az ÁVOt is meg lehetett. Az előbbit manapság nem szokás kétségbe vonni. Sőt, az ÁVÓsok még mondhatták is maguknak, hogy a nácik ellen harcolnak a jó ügyért :-(

Előzmény: Cactus (114)
VII. Nagyapó Creative Commons License 2003.01.06 0 0 118
Azt a lámpaernyős históriát mindenesetre eléggé tényként mesélik, nem biztos persze, hogy konkrétan Goebbelssel... Persze, sok a legenda, de szerintem ez egy elég jó párhuzam.

Tudod cáfolni? Nem. És bizonyítani? Azt sem. Akik átélték, ezt állítják, akik elkövették, az ellenkezőjét. Az előbbiek hitelesebbek, nekem legalábbis.

Előzmény: Cactus (113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!