Keresés

Részletes keresés

Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.03 0 0 25

A film szövege szerint Judás azt veti Jézus szemére, hogy már kiégett és csak halálával akar feltünést és dicsőséget kelteni, mert már az életével nem tudna. Judás szerint Jézus tudatosan kitervelte, kipovokálta és segítkezett is bene, hogy megöljék.

Ez pedig így egy sajátságos öngyilkosság kivégzésnek álcázva.

Előzmény: a legkisebb ugrifüles (22)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2003.01.03 0 0 22
Ha több olyan érdekes topic is indult, akkor talán azokban feszegethetnéd ezt a kérdést. Mert a film szerint nem volt sem drogos, sem depressziós. Vagy más filmet láttunk?

"most nem tudom a többi nevét, de állítólag... "
Látom, képben vagy :)

Előzmény: Iván Gábor (20)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.03 0 0 20

A legtöbb depressziós példát akar állítani halálával, vagy üzenni kiván vele valamit. Ezt tette Jézus is, amit a film is feszeget és itt is ez a fő téma.

Az öngyolkosság kissé bonyolult módjától eltekintve, még ettől annak számít.

Több olyan érdekes és nagyon szokatlan topik is indult itt a fórumon, hogy Jézus nem volt más, mint egy sajátságos öngyilkos szektavezér. Az ott érvelők felhozták tanítványai öngyilkosságait is.

Judás - kötél
most nem tudom a többi nevét, de állítólag több tanítványa önként és dalolva feladta magát, hogy kivégezhessék.

Előzmény: a legkisebb ugrifüles (16)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2003.01.03 0 0 18
És szerinted is csupán egy szerencsétlen drogos volt?
(még mindig nem értem, hogyan kapcsolódik ez a topic témájához)
Előzmény: Iván Gábor (17)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.03 0 0 17

"Egyébiránt a tömjén
- a hasishoz hasonlóan -
Tetrahydrocannabinol (THC)
hatóanyagot tartalmaz."

Előzmény: a legkisebb ugrifüles (13)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2003.01.03 0 0 16
Szerintem nem volt depressziós, meg öngyilkosságnak sem azt hívják, amikor tudod, hogy meg fognak ölni (mások, és nem saját magad).

De mi a konkrét köze egy osztrák karikaturista általános Jézus-vélekedésének ehhez a filmhez, meg a topicban felvetett kérdésekhez?

Előzmény: Iván Gábor (14)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.03 0 0 14

Igy sokkal érthető a depressziója és az öngyilkossága is.

Nem is szólva a sok önellentmondásos beszédéről.

Előzmény: a legkisebb ugrifüles (13)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2003.01.03 0 0 13
És?
Előzmény: Iván Gábor (11)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.03 0 0 11

Egy osztrák karikaturista könyve szerint meg Jézus sima drogos volt.

Nagyon logikus az érvelése.

Előzmény: a legkisebb ugrifüles (10)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2003.01.03 0 0 10
Szvsz az a dilemma, hogy meghaljon-e AZÉRT, hogy nagyobb híre-foganatja legyen a tanításainak, vagy sem - ez fel sem merült Jézusban, ez a filmben egy mondvacsinált "dilemma", pontosabban nem is Jézusé, hanem Júdásé: ő nem érti a dolgot, ezért szeretne más megoldást, földit. Az egész film egyébként földhözragadt nézőpontból készült, valahogy azt sugallja: Jézus csak egy nagyon jó ember volt (nem Isten Fia), és nagy és igaz és békés tanító volt, és ENNYI.
Holott ennél több volt, sokkal, nemcsak tanított hanem megváltott is minket, csak ez a filmben elsikkad.
Előzmény: Canis (8)
Canis Creative Commons License 2003.01.03 0 0 9
Ami engem zavarbaejtett, az Júdás, aki a végén mintegy angyalként megjelenik, citálva az egyszer előadottakat, de szinte vidáman, felszabadultan. Vajon mi ez? Beletörődés a végzetbe, ami ellen harcolt az egész film során? Bizonyosan nem cinizmus, talán azt kihallanám...
Előzmény: pasa_ (6)
Canis Creative Commons License 2003.01.03 0 0 8
Jézus pontosan tudta hogy mit csinál, fel sem merültek benne a filmbéli dilemmák!
Pontosan tudta, hogy mit csinál, ezért felmerültek benne a filmbéli dilemmák. A filmnek a savát-borsát az adja, hogy nagyrészt hű a Bibliához - a hetvenes évek hangulatával, ami nagyon hitelessé teszi.

Hogy kinek (is) kellene a Bibliát olvasni, az morte hozzászólásából kiderül... Nem is tudod, hogy milyen közel vagy a bálványimádáshoz. :-(

Előzmény: tanú (3)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2003.01.03 0 0 7
Kedves Pasa,

azért Jézus nemcsak ember volt, hanem ember IS, és isten IS, vagyis a Mindenható Isten Fia, maga is isten. Már jóval a beteljesülés előtt hirdette tanítványainak a saját megfeszíttetését, merthogy ez volt a lényeg: az Ő halála, mert EZ, ennek a megváltásnak az elfogadása békítheti vissza az embereket az Atyához. Szóval a halála tervben volt,ezért történt minden, és ezt Jézus maga is előre tudta :). De attól még félt, közvetlenül mielőtt sor került volna rá, félt, mivel ember IS volt. Az emberi mivolta mondatta vele, hogy ha lehetséges, ha van más mód, AKKOR múljék el tőle ez a pohár. Az isteni mivolta (része) pedig tudta, hogy ki kell innia. Erre vállalkozott, már mielőtt elküldetett volna, erre kenetett fel! Hát akkor hogy lettek volna valós kétségei, dilemmái? Félelme igen, az volt egy ideig, de azért a félelem és a kétség az kettő :)

Előzmény: pasa_ (6)
pasa_ Creative Commons License 2003.01.03 0 0 6
>Jézus tudta, hogy kereszthalálával híre és tanitásának foganatja nagyobb lesz, mint halála nélkül?

Nem tudta. A film/mu kozpontja, csucsa a Getsemane kerti resz, ahol pont ez a kerdes van teriteken. Jezus vegigmegy a szokasos staciokon, ertetlenseg, harag, miert-en, tegy-amit-akarsz, majd vegul lelekbol valo elfogadas. Az atya jelenletet szvsz zsenialisan mutatja a film. (En azert par masodperccel tovabb hagytam volna fenn az eget a kovetkezo vagas elott.)

>Júdás meg pont azt hitte, hogyha meghal, vége mindennek, ezért akarta, hogy visszafogja magát Jézus?

Judas gondolatait a legelso dalban hallhatod.

tanu:
Jézus Krisztus történetét nem ismerheted meg a Jézus Krisztus Szupersztárból!
Olvasd inkább a Bibliát!
Jézus pontosan tudta hogy mit csinál, fel sem merültek benne a filmbéli dilemmák!

Javaslom neked sajat javaslatodat. Jezus teljes es valodi ember volt. Es bizony vegigelte az emberi erzeseket. Az evangelium is termeszetesen leirja ezt, pl Mt 26, 36-46.Mk 14, 32-42. Utobbit kulonosen javaslom neked.

A JCSS termeszetesen nem alkalmas Jezus tortenetenek megismeresere, amikor eletebol mindossze kb egy hetnyi idot olel fel. ;-) De abbol a lenyeget nagyon jol megragadja. Kinek fule van, hallja meg.

Pasa

morte Creative Commons License 2003.01.03 0 0 5
Hali !
Ez nem igaz!
A Biblia szerint Jézus, azt hiszem szó szerint vért izzad , mert fél.
Gyorsan kikerestem a Könyvből az idevonatkozó részt:
Máté evangéliuma:
Jézus imája a Getszemáni kertben
37 :
Jézus "Maga mellé vette Pétert és Zebedeus
két fiát,s elkezdett remegni és gyötrődni."
39:
"Egy kissé előbbre ment, arcra borult és így imádkozott: 'Atyám, ha lehetséges múljék el tőlem ez a kehely.De ne úgy legyen, ahogy én akarom, hanem ahogy te.' "
Jézus halála:
46:
"A kilencedik óra körül Jézus hangosan felkiáltott: 'Istenem,Istenem,miért hagytál el engem?' "

Hali !

Előzmény: tanú (3)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.03 0 0 4
Azt meg honnan tudod mit gondolt?
Előzmény: tanú (3)
tanú Creative Commons License 2003.01.03 0 0 3
Jézus Krisztus történetét nem ismerheted meg a Jézus Krisztus Szupersztárból!
Olvasd inkább a Bibliát!
Jézus pontosan tudta hogy mit csinál, fel sem merültek benne a filmbéli dilemmák!
Előzmény: csl (-)
RobUr Creative Commons License 2003.01.02 0 0 2
Ugyan mar, ne szerenykedj.
Hogyan lehet elfelejteni Herosztrateszt.
"Hero" akart lenni.
Az is lett.
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.02 0 0 1
Ha jól tudom olyan ember is volt, aki templomot gyujtott fel, hogy soha ne feledjék a nevét:-)
Hogy hogyan hívták? Már elfelejtettem!
Előzmény: csl (-)
devereaux Creative Commons License 2003.01.02 0 0 0
Hadd NULLÁzzalak le!
csl Creative Commons License 2003.01.02 0 0 topiknyitó
A Kulturán van egy ugyanilyen cimü topik, de ott föleg a zenei és egyéb részeket tárgyalják. Ide jöhetnek a vélemények a szövegröl.
Jézus tudta, hogy kereszthalálával híre és tanitásának foganatja nagyobb lesz, mint halála nélkül? Júdás meg pont azt hitte, hogyha meghal, vége mindennek, ezért akarta, hogy visszafogja magát Jézus?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!