Keresés

Részletes keresés

hth.cs Creative Commons License 2023.11.13 0 0 730

Sziasztok,

 

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata a WOOWW homes Kft.-vel kapcsolatban?

 

Köszönöm

zayjanos Creative Commons License 2023.09.04 0 0 722

Szia!

Kérlek, beszéljünk. Az e-mail címem: zayjanos@gmail.com

Előzmény: Tamáss55555 (562)
zayjanos Creative Commons License 2023.09.04 0 0 721

Szia! Kérlek, beszéljünk privátban.
zayjanos@gmail.com

Előzmény: Csaba9547 (541)
Birjuhov Creative Commons License 2023.08.19 0 1 720

Nagyon kerüljék el a HBm Naplóban kiemelt hirdetésben szereplő vállalkozást Tel: 06-30-416-4116, mely őszi megrendelőknek 20% kedvezményt ígér. A hirdető nem vállalkozó, szakemberei nincsenek, az előleget felveszi és a munkát nem végzi el, vagy különböző ígérgetésekkel kifogásokkal halogatja a munka megkezdését. Ha a munkát elkezdték, akkor minősíthetetlen a munka színvonala és általában be sem fejezik, és a helyszínről szeretnek lopni is. A fő munkaszervezőjük a kisebbséghez tartozó selyemfiú. Jelenleg milliós nagyságrendű köztartozása van, mivel nincs a nevén semmi nem tudják rajta behajtani, az autó amivel közlekedik más nevén van.

ToMe92 Creative Commons License 2023.08.02 0 0 719

Szia!Én a Pannonháza92 építettek mi lenne a kérdésed? 

tilian Creative Commons License 2023.07.24 0 0 718

Sziasztok!

 

A kecskeméti Pannonház92 kivitelező cégről van valamilyen tapasztalatotok?

ThaiWichienmaat Creative Commons License 2023.07.19 0 0 717

Szia! Te kaptál plusz infót? Érdekelne...

Előzmény: f0pdev1l (714)
ThaiWichienmaat Creative Commons License 2023.07.19 0 0 716

Szia! Engem is érdekelnek a részletek!

Előzmény: Triumph21 (713)
f0pdev1l Creative Commons License 2023.06.21 0 0 715

szia mire jutottál az Imperial Holding Kft-vel? Holding Kft:D

Előzmény: Arek85 (616)
f0pdev1l Creative Commons License 2023.06.21 0 0 714

Szia! Engem érdekelnek részletek! pro.mobile.parts@gmail.com

Előzmény: Triumph21 (713)
qirentoren Creative Commons License 2023.04.07 0 0 712

Sziasztok!

Sajnos mi is a szlovák kerámiaház károsultak sorába léptünk be a tavalyi évben. Ráadásul a magyar alvállalkozójuk, aki az alapot szokta a legtöbb helyen készíteni is egy szélhámos csaló mint kiderült. Mind a két cég megkárosított minket sajnos.
Írtam morisz19640203 -nak e-mailt, hogy csatlakoznék a csoportos feljelentéshez vagy bármihez ha közösen többet el tudnánk érni.

Akinek szintén magyar alvállalkozó csinálta az alapját azzal teljesen meg volt elégedve? 

_lala_ Creative Commons License 2023.03.22 0 0 711

- Advanced Houses,  őket már név alapján nem tudtuk a nyilvántartásba megtalálni mert valahogy megoldották hogy ezen cég adószáma ugyanaz mint a Progresszív házak Kft-jé.

 

Akkor az ugyanaz a cég. Pl. nevet változtathattak.

 

Ez is valamiféle trükközés, menekülés.

 

Ez nem trükközés, ezzel ugyanis nem lehet elmenekülni semmilyen kötelezettség elől.

Előzmény: Slivovica81 (707)
Lacko1979 Creative Commons License 2023.03.22 0 0 710

Üdv!

 

Személyes nincsen. Csak józan paraszti ésszel átgondolva amennyiért vállalják a kivitelezést annyiból fizikai képtelenség haszonnal építkezni!

Előzmény: gerda1101 (709)
gerda1101 Creative Commons License 2023.03.21 0 0 709

Sziasztok, imperial holding group kft.-vel van valakinek tapasztalata?

Előzmény: Monalisa15 (503)
Lacko1979 Creative Commons License 2023.03.20 0 0 708

Kedves Slivovica81!

 

Amennyiben gondja van a Szlovák Kerámia ház használatbavételi ügyintézéssel, kérem keressen meg lehet, hogy tudok segíteni a 06 70 204 9 204 telefonszámon!

Előzmény: Slivovica81 (707)
Slivovica81 Creative Commons License 2023.03.07 0 0 707

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek a jelenlegi helyzetet hogy állunk a Szlovák kerámia ház céggel.

Intézzük a lakhatási engedélyt az Építési hatósággal és próbáltuk közösen kigobozni ezt a cég hálózatot amit ezek a csalók maguk köré húztak.

- Kerámiaház Globál Kft, ez felszámolás alatt van de még nem szűnt meg.

- Advanced Houses,  őket már név alapján nem tudtuk a nyilvántartásba megtalálni mert valahogy megoldották hogy ezen cég adószáma ugyanaz mint a Progresszív házak Kft-jé.

Ezt nem tudjátok véletlenül hogyan fordulhat elő hogy van 2 különböző cég, más székhellyel de az adószámuk ugyanaz? Ez is valamiféle trükközés, menekülés. 

Van esetleg valakinek ilyen problémája hogy enaplót nem zárnak vagy lakhatási engedélyt nehezen tudnak kapni?

Esetleg akik pereskednek velük, mi a tapasztalat? 

Tudomásul veszik a feljelentést vagy reagálnak bármire is?

 

Köszönöm szépen ha írtok ide. További szép napot mindenkinek.

HubaVarjasi Creative Commons License 2023.03.04 0 0 706

Kedves Csaba9547!

Tudnank beszelni kiss attila ugyeben? 
elerhetosegem:

huba.v@hotmail.com

 

udvozlettel,

egy szep otthon kft karosult

Előzmény: Csaba9547 (541)
Mortdecai-official Creative Commons License 2023.02.19 0 0 705

Én velük építettem, a minőség szerintem nagyon jó, meg a technológia, nálam ugyanaz amit leirtatok infláció, milliós plusszok, és eddig 6 hónapos csúszásban vannak, levelekre csak akkor válaszolnak ha akarnak… majd perelünk, ha átadták!

Előzmény: Nacsa14 (703)
Energyvet Hungary Creative Commons License 2022.12.28 0 0 704

Szia! Igen van tapasztalat! Az email címemet már megadtam, oda írj, hogy kapcsolatba kerülhessünk és egyeztessünk: molnargabormiklos@gmail.com üdv morisz19640203

Előzmény: Nacsa14 (703)
Nacsa14 Creative Commons License 2022.12.27 0 1 703

 

 

Aziránt érdeklődnék, hogy van-e valakinek bírósági tapasztalata a szlovákiai Ceramic Houses nevű céggel, vagy az ADVENCED HOUSES, illetve a PROGRESSZÍV HÁZAK elnevezésű magyarországi bejegyzésű vállalkozásokkal.

Konkrét tapasztalataink: Előre fizettettek, majd egyáltalán nem tartották be a határidőket, de az emiatti néhány hónapos késlekedés miatt inflációra hivatkozva több milliós nagyságrendben árat emelnek, és bírósággal fenyegetőznek. Közben óriási elmaradásban vannak a kivtelezéssel. Lehetséges, hogy pereskedésre kerül majd sor.

 

Jó lenne, ha legalább kicserélnénk a tapasztalatokat a módszereikről és a megrendelői oldalon lévő bevált vagy kevésbé sikeres megoldási próbálkozásokról. Esetleg privát e-mail címet is cserélhetünk. Később ezen a fórumon is összegezhetjük az összegyűlt tapasztalatokat. 

Előzmény: morisz19640203 (693)
trebront Creative Commons License 2022.12.10 0 0 702

amit nekem kidobott a google ott a "kerámiaház"-ak így épülnek fel:

csinálnak előregyártott falpanelokat, és helyszínen összelegózzák a házat. ez így nem tégla, mert nem kiselemes technolológia helyszínen falazva, hanem előregyártott falpanelos.

a leírás alapján liapor/duzzasztott agyagkavics az adalékanyag.. ez lenne a legközelebb a kerámiához, mert agyagból van. csakhogy nem az 1000 éves téglának jó agyagból, hanem speciális "keramzit" agyagból, így az nem közel azonos méretben kiég (mint a hagyományos agyagtégla), hanem felfújódik, így teljesen más tulajdonságú anyag jön belőle létre (üreges könnyű kis golyók, amik jó hőszigetelők).

és ezeket a kis golyókat használják a beton adalékanyagának sóder helyett (ill. így is kell bele egy kis sóder).

tehát a falpanelt nem a kiégetett agyag (mint a téglában) hanem a cement tartja egyben. ezért könnyűbeton a helyes megnevezés.

 

amit te írsz "legnagyobb tömegű anyag a kerámia": ez igaz egy klasszikus kisméretű téglából falazott házra. akkor teljesen OK a "kerámia házban lakom".

ha ebben a könnyűbeton panelos házban élsz, akkor úgy igaz, h "kerámia ház néven hirdetett épületben lakom", de ebben az esetben a legnagyobb tömeg nem a kerámia (liapor), hanem a cement+sóder a falpanelben.

90 éve még nem volt liapor, így a tiéd valószínüleg hagyományos téglaház.

 

nem ellened írtam, csak azoknak próbálok segíteni, akiket átvertek. mert szerintem már az elnevezés is megtévesztő

Előzmény: Varek1 (701)
Varek1 Creative Commons License 2022.12.10 0 1 701

  Én is kerámia házban lakom.

 A legnagyobb tömegű anyag kerámia.  Azaz égetett agyag tégla.   A 250 tonnából  200 tonna ez az anyag.

 

90 éves és elégedett vagyok vele.

Előzmény: trebront (694)
F_Zolee Creative Commons License 2022.12.09 0 0 700

Ebből él. De azt nem értem, hogy lehet mindig új céget alapítania. Helyben is ismerniük kell. Rendőrség meg csak felteszi a kezét, mert ez polgári peres út. Lefoglalni nincs mit tőle így csak végrehajtási eljárás után csak hátra lehet dőlni, hogy legalább megpróbálta. Persze az sem 2ft mire lemegy.

Előzmény: Angéla1208 (699)
Angéla1208 Creative Commons License 2022.12.05 0 0 699

Volt számlánk, szerződésünk, minden. Felvettem egy Pesti hölggyel a kapcsolatot, neki is volt mind a kettő. Az Ő ügyvédje fel is kereste, de még neki sem válaszolt. Folyamatban lévő nyomozás van ellene, több feljelentő is van. Sokkal nem kecsegtetnek, kártérítéssel meg pláne, de azt mondták, minimális esély megvan rá. 
Azóta furcsa mód többször is felkeresett, hogy jön, megcsinálja, stb, de valamiért sosem ért még ide. A mai napra is ígérte magát, de hogy ide az udvarra a lábát nem teszi be, az is biztos. Öröm az ürömben, hogy itt hagytak pár dolgukat. Mondjuk amennyivel megkárosítottak minket, abból több tucatot is vehetnének. 

Előzmény: F_Zolee (698)
F_Zolee Creative Commons License 2022.12.04 0 0 698

Sajnos ilyen eldobós cégeket alakít így nem sok sikerrel lehet utána menni de legalább az is pénzbe kerül a károsultnak. Végrehajtást lehet indítani ellene ha úgy van de "véletlenül" nincs semmi a nevén.

Az lenne az egyetlen megoldás manapság, hogy a számla nélküli mestereket elűzni másik bolygóra.

Előzmény: Angéla1208 (697)
Angéla1208 Creative Commons License 2022.12.03 0 0 697

Sziasztok!

 

Sajnos az idő szüleim szerencsétlen módon belefutottak a már itt ismert Tóth Vitekbe/Miklósba, kinek hogy mutatkozik be. Most Gondos-Tető kft néven fut. Nagyon sok pénzzel károsította meg őket, a munkát el sem végezte rendesen és most rettegnek attól, hogy jönne az esős időszak, mert pénzük nem maradt a tető javítására. Akiket régebben megkárosított azok tudtak jogi úton bármit is tenni ellene, kártérítést esetleg?

Energyvet Hungary Creative Commons License 2022.11.23 0 0 696

Szia! Nem gond, hogy megadtad. Még nem jelentkezett a barátod. Üdv morisz64

Előzmény: Slivovica81 (695)
Slivovica81 Creative Commons License 2022.11.23 0 0 695

Kedves Morisz, 

sajnos egy debreceni ismerősöm is áldozatul esett a Szlovák ceramic cég trükközésének, elég csúnyán. Megadtam nekik az email elérhetőséged nekik ha nem bánod. Szerencsére a mi építkezésünk csupán pár százezer forint kárral bánta a szlovákokkal való kapcsolatunkat így egyelőre én nem tervezem a pereskedést. Remélem ez így is marad,hacsak nem fognak ők erre kényszeríteni hiszen még néha betalálnak minket és követelőznek a jogtalan pénzük miatt.

Követni fogom az itteniek történéseit és sok sikert kívánok Nektek.

Előzmény: morisz19640203 (693)
trebront Creative Commons License 2022.10.17 0 0 694

nem ismertem ezt a nevű technologiat, igy utána olvastam: duzzasztott agyagkaviccsal készült vasbeton-könnyűbeton panelos építés.

és hogy miért hívják kerámia háznak? mert gondolom könnyűbeton-panel névvel eladhatatlan lenne. pedig műszakilag az.

sajnálom h átb..tak titeket. kötelet nekik!

morisz19640203 Creative Commons License 2022.10.17 0 0 693

Sziasztok! Mi is a kerámia ház károsultak közé tartozunk. Olvasom hogy sokan vagyunk. Közös rendőrségi feljelentést kellene tennünk, hogy megfelelő súlya legyen a feljelentésnek, mivel azzal foglakozniuk kell. Benneketek találtam, akik valamilyen formában véleményt írtatok mint károsultak, vagy ehhez kötődők. 

Slivovica81

eraspainhell

Kerámiamánia

Törölt nick

Eraespana

samedard21

Frankó86

Kérem a közös fellépés érdekében írjatok elérhetőséget az email címemre, hogy felvehessük a kapcsolatot: molnargabormiklos@gmail.com

Köszi morisz19640203

Előzmény: Slivovica81 (691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!