Keresés

Részletes keresés

Hapcimeno Creative Commons License 2007.05.20 0 0 881
(úgy véltem semmi visszaélésre alapot adó nem volt közte)

Rosszul vélted. Személyes adatokat nem szabad kiadni, ha nem vagy meggyőződve, hogy kinek adod oda.

Maxval: Te rém peches lehetsz, én milliárdos összegeknél járok. :)
Előzmény: treffbubi (879)
treffbubi Creative Commons License 2007.05.20 0 0 879

T Fórum tagok!

 

   Nem biztos, hogy ide való, de röviden a történet:

 Pár napja jött egy üzenet, hogy az E-mail címem részt vett egy lottójátékon és mily

szerencsés vagyok, nyertem 250 ezer angol fontot.

  Egy adott címre küldjek el néhány adatot: név, lakcím, életkor, foglalkozás, telefonszám (úgy véltem semmi visszaélésre alapot adó nem volt közte).

  Jött a válasz. hogy vegyem fel a kapcsolat egy skót bank (létező) nevesített ügyintézőjével. A bankos egyéntől azt is megkérdeztem, hogy a fent nevezett összeg már adóztatott-e.

  Jött a válasz: persze már leadóztatták, már csak annyi a teendőm, küldjek egy útlevél fotót, valamint 355,5 fontot (kb 130.000Ft) számlanyitási díjként.

  Na itt álltam meg,  milyennek találják e trükköt?

 

 

kajó Creative Commons License 2007.05.18 0 0 878
Nem tudom, hogy érdekelt olvassa-e még ezt a lapot, de én nemrég kaptam a gazdaságvédelmi osztálytól egy vallomás tételi lapot a dt ellen. Ugytűnik a nyomozás még megy ellenük, hogy milyen szinten tarthat nem tudom. Kiváncsi vagyok, hogy ez a károsultaknak jó-e vagy sem. csak ennyit akartam
lopikula Creative Commons License 2007.04.28 0 0 876
Már az orosz igazsászolgáltatás is jobban funkcionál.

Börtönt kapott a 90-es évek egyik nagy piramisjáték-szervezője
lopikula Creative Commons License 2007.04.26 0 0 875
Tévedés ne essék, nekem nem bánja pénzem itt, csupán próbálom megfejteni a 2001 és 2003 között lezajlott pénzmosási technikákat.
Az is érdekes lesz, hogy az NBH melyik évkönyvében meri értékelni ezt a szakaszt.
Például csupán az összefüggések miatt, Tencz nem volt zsarolható az előző élete miatt, mert Kulcsár meg egy-két jómadár igen?
Azt viszont nyugodtan kimondhatjuk, hogy a 2003-as év végére szinte az összes, nigéria tipusú pénzmosoda összeomlott.
Nem vagyok naív, mert vélhetően van helyette más.
Előzmény: Híd (874)
Híd Creative Commons License 2007.04.25 0 0 874
Szerintem keresd meg a fickót, a Sárga Embert, hátha visszaszerzi neked is. Tencznek állítólag van egy bankszámlája Amsterdamban, oda mentette a lóvét, de mire a magyar rendőrség rájön, és bizonyítja a pénzmosást, ki tudja mi lesz.
Előzmény: lopikula (873)
lopikula Creative Commons License 2007.04.25 0 0 873
Megnézném én magamnak azt a 88 millás embert.
Tudod elég gyalázatos dolog, hogy az igazságszolgáltatás nem a helyén kezeli ezt a dolgot és holmi sárga emberek töltik be ezt a rést.
Előzmény: Híd (872)
Híd Creative Commons License 2007.04.25 0 0 872
A sárgaember állítólag valakinek már visszaszerzett 88 millát Tencztől, de nem tudom, vállalnak-e mindenkit.
Előzmény: mta7001 (870)
mta7001 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 870
Ez egy nagyon jó kérdés. :)

Előzmény: Cuoresportivo23 (869)
Cuoresportivo23 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 869

Sziasztok!

Új vagyok itt a topicon,viszont van egy pár ismerősöm,akik megszívták a DT-vel. A botrány óta egyáltalán volt valaki,aki visszakapta a pénzét? Ismertek valakit,akinek sikerült? Ha igen,hogyan?

 

Üdv

CS23

mta7001 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 868
A sok között az egyik kitérő. :)

Egyébként euró alapú befektetésekkel foglalkozom leginkább, ill. jelzáloghitelezéssel.
Én is ott tartom a pénzem.
A főnököm foglalkozik arannyal. ( is :D )
Előzmény: Wild_Bear (867)
mta7001 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 866
132.000HUF
Előzmény: Wild_Bear (865)
mta7001 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 864
A BÁV-nál? Ezt komolyan mondod? A BÁV-nál csak felírnak egy spirálfüzetbe és azt mondják, hogy majd értesítenek. gigalol
Mellékesen a napi árfolyam: http://www.xe.com/ucc/convert.cgi

mta7001 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 863
Elkelt. Elég gyorsan.
Előzmény: Wild_Bear (862)
mta7001 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 861
Eladó 1 db. 1 unciás színarany tömb. Certificate van hozzá. Érdeklődni: cseli80@freemail.hu
Híd Creative Commons License 2007.03.20 0 0 860
Vannak még valami jelzők, hogy vivid, intense, light stb.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (857)
Híd Creative Commons License 2007.03.20 0 0 859
Voltam, de sjnos csak kb. fél óránk volt rá. Gyorsan végigszaladtak velünk pár barokk németalföldi festményen, aztán már ott is voltunk az Éjjeli őrjáratnál. Szerintem többet voltunk ebben a gyémántos marhaságban, ami azért annyira nem izgatott fel engem legalábbis.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (858)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2007.03.20 0 0 858
hát sok-e... nem tudom, de az egyik legdrágább hely lehet, ha a turistáknak van :)

Mindenesetre pontos árat nem tudok, nézni kéne egy rapaportot.

Az, hog yott árulnak foglalatlanul, a csiszoldából, az nem jelenti azt, hogy ide káeurópába szállít a debeers...

a debeers szállít valakinek aki elad keletre (hozzánk) nagykernek...

mindegy, úgyis elmélet csak.

Remélem voltál a rijksmuseumban azért :)
Előzmény: Híd (856)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2007.03.20 0 0 857
hát ez a baj, a 4C mindegyike módosítja az árat, számolni kell vele.
nekem nem áll össze az képlet, hogy 3C*green...
Előzmény: Híd (855)
Híd Creative Commons License 2007.03.17 0 0 856
Amúgy ezeknek a DT-seknek is volt irodájuk, adtak ezek mindent a gyémánthoz. Most jöttem meg szerdán éjjel Amsterdamból, ott voltam egy ilyen gyémántos helyen, ahol meg lehetett nézni azt is, hogy csiszolják a köveket (a Rijksmuseum mellett volt), de ott csak fehér gyémántok voltak. Rapaportot nem lobogtattak, de árultak köveket foglalat nélkül is. Amúgy szerintem rohadt drága volt, egy hibátlan egy karátos Top Wesseltonért 18 ezer eurót kértek. Az szerintem elég sok, nem?
Előzmény: Hayloft Ezekiel (854)
Híd Creative Commons License 2007.03.17 0 0 855
A negyedik C úgy volt beírva, hogy "natural fancy ..." green, orange, yellow stb.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (854)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2007.03.17 0 0 854
"Te pedig azért ne haragudj, ha valaki nem lát át a szitán. Nem lehet mindenki szakértő, és nem hinném, hogy hülye, aki úgy vesz meg egy gyémántot, hogy nem szakértő. Ha így lenne, miből élnének az ékszerészek?"

Az ékszerész az szakértő. Ad számlát, bótja van, stb. Arról nem is beszélve, hogy nem nagyon tudsz tőle foglalatlan árut venni.


"Amúgy igen, három nap nyomozgatással amatőr is kiderítheti, hogy valami nem stimmel, nekem legalább is sikerült. De ehhez nagyon észnél kellett lenni, és nagyon gyanakvónak meg ügyesnek kellett lenni, sok felé kellett kérdezőködni, és sokat kellett számolni."

Aki befektet, legyen észnél. Te észnél voltál, mások nem. Aki matekozás nélkül befektet, az általában bukik.

Azt nagyon szeretném megérteni, hogy a certifikát 4C-jéből a Colour milyen módosító szorzóval számolódott a Rapaporthoz képest? Büdös volt ez már az elején.

Abban, hogy börtönben a helyük, egyetértünk.
Előzmény: Híd (847)
lopikula Creative Commons License 2007.03.16 0 0 853
A faktorcégeknek az a kedvezményes helyzetük van a jelenlegi szabályzók szerint, hogy lehet kedvezményezettet megnevezni a hitelező helyett.
Lefordítva, amennyiben tőlem megveszik a kötelezettséggel terhelt gyémántomat, megnevezhetek egy harmadik felet.
Folytassam...az életbe nem fognak megnyílni neked, hogy mennyiben jártak el más nevében.
Természetesen a saját pénzüket is bukták, mert biztonságként szükséges a hozzáadott érték.
Azzal a tipikus mesével gondolom találkoztál, hogy az éppen eladott lakásuk értékét fektették be pár hónapra.
Előzmény: Híd (852)
Híd Creative Commons License 2007.03.15 0 0 852
Azt nem tudom, hogy a faktorcégeknek van-e közük a pénzmosáshoz. Én a bedőlt autólízingekre tippeltem volna az elszaporodásukat illetően, de lehet, hogy tévedek.
Előzmény: lopikula (850)
Híd Creative Commons License 2007.03.15 0 0 851

A befektetők többsége egyszerű átvert kisember. Aki nem ilyen, lehet, hogy már kiverte a pénzét Tenczből. Én mostanában már főleg a nyomozást végző rendőrrel konzultáltam, illetve egy gyémántszakértővel. Ő mesélte, hogy sokan ékszert csináltattak a kőből vagy eladták annyiért, amennyiért lehetett - mentették a menthetőt. A DT-seket egyébként nem csak azért kéne lecsukni sürgősen, hogy megtalálják az eltüntetett pénzt, hanem elrettentésképpen is. Az lenne a jó, ha az ilyen befektetési szélhámosságokban utazók gyorsan hűvösre kerülnének, hogy elvegyék a kedvüket a többieknek, akik ilyenben utaznak.

Abban viszont Maxvalnak igaza van, hogy vannak valódi piramisjátékok, pl. HYIP-ek az interneten, de ezekbe nem is szabad több pénzt tenni, mint amennyit az ember nem sajnál kockáztatni. Nem véletlen, hogy a beszállási minimum 1 dollár körül van. Na, ezek full illegálisak, napi 10 meg 20 százalékos kamattal, és 10-ből 9,8 ember mindent elbukik rajta. Vannak viszont, akik ebből élnek, és ugyanúgy a betegei, mint a pókernak. De ez a gyémánt-ügy, a Baumag meg a többi ilyesmi egészen más volt.

Előzmény: lopikula (850)
lopikula Creative Commons License 2007.03.15 0 0 850
Figyelve a történeted, visszavonom a MAXVAL sugallta következtetésemet. Mégiscsak súlyosabb bűncselekmények történtek itt, ha a bankszektor ennyire összezár.
Nem tudom észre vetted-e, hogy azok a faktorcégek a Kulcsár balhé után szaporodtak el gomba módra? A nagy bankoknak egyre kellemetlenebb volt már a koszos pénzek tisztítása, igy kihelyezték alvállalkozásba.

Azt nem tudom mennyire nyíltak meg neked a befektetők, mert valahol a feltárás kulcsa náluk van. Csak szeretnélek óvni nehogy ellenségeid legyenek előbb-utóbb, mert hason módon jártam, egy hason pénzmosodában.
Előzmény: Híd (847)
Híd Creative Commons License 2007.03.15 0 0 849

Oké, de tudod, ha ezek csalók, az első, akinek rá kellene jönnie, a PSZÁF és a rendőrség lenne, vagy nem? Ha ez a két szerv másfél évig lesz@rta, sőt, a PSZÁF még adott is nekik egy papírt, hogy tessék csak nyugdtan dílerkedni a gyémánttal, mi nem bánjuk, akkor mások hogyan jöjjenek rá, hogy egy bűnbandáról van szó?

Oké, én mindenkinek azt mondom, hogy menjen bankba, nagy befalapkezelőhöz és hasonló helyekre a pénzével, ne fektesse be, csak olyan helyre, ami 1000 százalék, hogy nem megy tönkre, pl. Mol, OTP és társai. De rizikó nélküli befektetés nincs, ahogy azt már láttuk. Pl. az Enron a maga 21 ezer dolgozójával, 110 milliárd dolcsis árbevételével, hat éven át folyamatosan megnyert "leginnovatívabb cég" díjával is úgy becsődölt, hogy ihaj.

Szóval senki sincs biztonságban, de azért az átlagember normális esetben számít arra, hogy a pénzügyi csalókat nem hagyják másfél évig nyugodtan dolgozni, a boltban nem árulnak romlott kaját, a doki megfelelő gyógyszert ír fel stb. Ha mégsem, az pedig nem 100 százalékig az ügyfél/vásárló/beteg hibája.

Előzmény: Törölt nick (848)
Híd Creative Commons License 2007.03.15 0 0 847

Te pedig azért ne haragudj, ha valaki nem lát át a szitán. Nem lehet mindenki szakértő, és nem hinném, hogy hülye, aki úgy vesz meg egy gyémántot, hogy nem szakértő. Ha így lenne, miből élnének az ékszerészek?

 

Amúgy igen, három nap nyomozgatással amatőr is kiderítheti, hogy valami nem stimmel, nekem legalább is sikerült. De ehhez nagyon észnél kellett lenni, és nagyon gyanakvónak meg ügyesnek kellett lenni, sok felé kellett kérdezőködni, és sokat kellett számolni.

 

- A reklámtörvény szerint egyébként a médium, a reklámügynökség és a hirdető egyetemesen felel a hirdetés tartalmáért - tehát elvileg valamennyire ellenőriznie kellett volna a tévének is a hirdetéseket.

- én ellenőriztem az adatokat, léteztek. Volt köztük egy grafikon a színes gyémántok árának emelkedéséről. Ennek ellenőriztem a forrását, egy Benelux-államokbeli, talán antwerpeni cég volt, amelyről az interneten olyasmiket találtam, hogy különböző off-shore ügyletekben utazik. Sok kutakodás után kiderült, hogy valaki kereste a céget a címén, de ott csak egy számtech céget talált, szóval zűrös cég volt, de nem bizonyítottak rájuk semmit. A honlapjuk alapján egy nagyon is rendben lévő cégnek tűnt amúgy.

- Szerződés: normális esetben nem szegik meg.

- Nem tudom, kért-e valaki. De egy német igazságügyi szakértő is felelős a kiadott véleményéért, nem értem, miért jobb nála a magyar.

- A certificate-ok jók voltak szerintem, de a certificate-on nincs ugye érték. Amúgy a 4 C-t tartalmazza és a kő rajzát benne a zárványokkal. Arról nem tudok, hogy a kövekhez rossz certificate-ot adtak volna. De volt olyan, amelyik annyira pikés volt, hogy nem rajzolták be a zárványokat.

- Szakember = befektetési tanácsadó. Az a dolga, hogy kezelje a pénzt, hogy fialjon. Mindegy, hogy ő ért hozzá, vagy tud valakit, aki ért hozzá, és tanácsolja. Nyilván senki nem ért egy alapok alapja befalapban lévő összes cég elemzéséhez, mert általában egy-egy ember csak néhány céghez ért, de ez nem jelenti azt, hogy senki nem tudhatja, hogy abba a befalapba érdemes-e pénzt rakni.

- Jól láttam, hogy kik hisznek benne, hidd el.

- Ügy tudom, a CIB Faktor és a Global Faktor az utolsó pillanatban szállt ki a buliból. Nem akarok hősködni, de én kérdeztem rá a PSZÁF-nál, hogy tudják-e, mi történik, erre a felügyelet kiment a faktorcégekhez vizsgálódni, amit az egyik faktorcég igazgatója nehezményezett is. Engem még fenyegettek is a DT-sek, hogy ha beborítom a faktorcéges bulit, keresztbe tesznek nekem, de másnap Tenczet őrizetbe vették, úgyhogy más nagyobb bajuk is volt, mint az én amatőr nyomozgatásom. Azóta amúgy bepereltek.

- A Rapaport listán szerintem nincs kék gyémánt, csak fehér. Legalábbis, amikor én láttam ilyen listát, azon csak fehér gyémántok voltak.

 

Előzmény: Hayloft Ezekiel (839)
lopikula Creative Commons License 2007.03.13 0 0 843
Erről a piramisról nálunk is lehetett olvasni, de ilyen részletességre nem emlékszem.

Az külön tecc, hogy a balekok felháborodtak azon, hogy a maffiózók nekik csak havi 10-15% -ot juttatnak.-:))

Lehet hogy igazad van és ez a gyémántbiznic is sima balekcsapda, csak azt nem értem mi tartja vissza az igazságszolgáltatást, hogy a helyükre tegye a piramisépítőket. Ott van a Btk-ban, a megfelelő díjszabással.
Előzmény: Törölt nick (842)
lopikula Creative Commons License 2007.03.13 0 0 840
Úgy a szakmaiságod ellenében, elgondolgoztál már azon, hogy ez a gyémántkereskedés valójában egy jól szervezett pénzmosoda volt? (Utalnék az általad is bizonytalan értékű színes gyémántok e célú kereskedemi bevonására.)
Nem kell minden mesét elhinni, hiszen akik ide befektettek nagyon jól tudták, hogy a gyémántok értéke lényegtelen.
Ezt tudomásul véve, azért ebben a játékban voltak nagyobb gengszterek is. Mondjuk azok akik leléptek a bizonytalan értékű gyémántokkal, azok valós finanszírozóit kiröhögve.
Az meg már szóra sem érdemes ebben az országban, hogy milyen koszos pénzek tisztultak meg mindeközben, figyelmen kívül hagyva a koszos pénzekhez tapadt eredeti bűnöket.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (839)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!