Keresés

Részletes keresés

Psychott Creative Commons License 2003.01.20 0 0 110
Nem érted? Karakutty nem a képzelet terméke mert őt Zarahurmara teremtette.
Előzmény: Törölt nick (108)
la Mer Creative Commons License 2003.01.20 0 0 109
Istenek meg persze, hogy mindenkez köze van. Még a pöcegödörben tenyésző férgekhez is.:-)
Hat, tudod, elgondolkodtam rajta, lehet, hogy fogok csinalni egy kihelyezett tagozatot is a templomomhoz, kulon Neked... Lesz benne pocegodor meg fergek, ha igenyed van ra... :)
Előzmény: Iván Gábor (99)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.19 0 0 107

Istenre bármi érvényes lehet, amit akár egy ember is képes róla elgondolni, hiszen Isten csak egy emberi érzelem, képzelet terméke. Elképzelni meg bármit lehet.

Anderso1-el ne törődjél. AÁltalánosan IGnoráltam és gyógyító szándékkal csak az általa nyitott egyik topikban állok vele írásba. CSak szokása, hogy mindenhova utánnam jön és hát a többit úgy is látod... :-)

Előzmény: Ponyvalegény (105)
Ponyvalegény Creative Commons License 2003.01.19 0 0 105
Azért én TÉNYLEG kíváncsi lennék, hogy amit a 86-osban leírtál érvényes lehet-e Istenre? Ha nem, miért?
Előzmény: Iván Gábor (103)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.19 0 0 103

Minden Istenfajtát, a bibliait is, mert nagyon sok van belőlük az emberek teremtették. Ezért, azért, amazért.

A P-DOX tanítása szerint az általunk nem ismert Istent Karakutty teremtette. Karakuttyot meg Zarahurmara teremtette.

Így Zarahurmara, Karakutty és Isten a felsőházi szemtháromság tagjai.

Előzmény: Psychott (101)
Amida Creative Commons License 2003.01.19 0 0 102
Egy hallgató kérdésére a Jereváni rádió azt mondta:
-Igen, lehetsége feltéve ha Isten Nő, a megtermékenyülés pedig szűznemzés által következett be!
Előzmény: Iván Gábor (99)
Psychott Creative Commons License 2003.01.19 0 0 101
Áldás Békesség kedves Iván Gábor!
A felfogásod nagyon hasonlít Heideggerére. A te Karakuttyod=az ő Semmijével. Az ő Semmije az egyben a Minden (az Isten, az élet, a férgek).
Ha a Semmit semminek tekintjük, akkor Isten magától keletkezett -persze akkor, hogyha valóban létezik-.
A P-DOX vallás igzságának Semmijével: Psychot.
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.18 0 0 99

Az itteni tudomány rovatban lelsz leírást is, hogy honyan kell plazmahangszórót készíteni.

Istenek meg persze, hogy mindenkez köze van. Még a pöcegödörben tenyésző férgekhez is.:-)

Előzmény: la Mer (98)
la Mer Creative Commons License 2003.01.17 0 0 98
Lehet, hogy a plazmahangszoro mar tobb evtizedes dolog, sot, az is lehet, hogy mar az okori babilonban is hasznaltak, de akkor is kell nekem ilyen, mert poen, es valami koze van a vilag + isten keletkezesehez (mert mindennek koze van hozza :)
Előzmény: Iván Gábor (97)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.16 0 0 97

Nem vagyok webguru és a plazmahangszóró már több évtizedes dolog.

Előzmény: la Mer (93)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.16 0 0 96

Isten persze, hogy van, hiszen tudományos tény:

"Isten" egyes emberek és embercsoportok tudatában és tudattalanjában lévő speciális érzésforma, érzelemtípus, amivel a világ és az élet keletkezését, felépítését, működését próbálják meg elképzelten és logikátlanul magyarázni.

a www.p-dox.hu honlapon az Isten definiciói gombnál lelsz még néhény eléggé egyedi Isten definiciót is.

Előzmény: antroposz (95)
antroposz Creative Commons License 2003.01.16 0 0 95

Isten egyáltalán nem "keletkezett". Sem magától, sem mástól. Isten VAN.
Ponyvalegény Creative Commons License 2003.01.16 0 0 94
Szóval?Amit leírtál a #86-ban, azok nem lehetnek érvényesek Istenre?
Előzmény: Iván Gábor (89)
la Mer Creative Commons License 2003.01.16 0 0 93
Csak nem olyan nagy webdizajnguru vagy? :)
Eloszor is egy quake-palyat csinalnek, amibe a virtualis templomot kene megtervezni... Kepzeletbeli tervrajza mar megvan, egyszer (ha lesz idom), majd bepotyogom a palya*kesztobe...

Unalmas lesz, hogy nem lesz szabad lovoldozni benne... Talan megis meg kene engedni a templomban lovoldozest...

Csak a valodi effektek, azok nem fognak kijonni rajta.

Multkor hallottam arrol, hogy valaki feltalalt egy ujfajta hangszorot, elektromos ivet rezgetnek, es ez adja a hangot... Ilyen mindenkeppen kene bele...
Es egy nagy to lenne a kozepen, amit ezzel a hangszoroval hullamoztatnank...
Es persze uvegkupola lenne rajta, ahogy egy igazi napfenyes gomb alaku templomhoz illik, hogy jol nojenek benne a novenyek. Lennenek a szelen kis uveggomb alaku fulkek, amikben epp eleg lencse lenne ahhoz, hogy a napfeny idonkent tuzet gyujtson.

Szoval ehhez keves egy webszajt, meg varok kicsit, mig kifejlodik annyira a technologia.

Előzmény: Iván Gábor (92)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.15 0 0 92

Hajrá, ha kell segítség segítek.

Előzmény: la Mer (91)
la Mer Creative Commons License 2003.01.15 0 0 91
Asszem ezt is beleveszem a leendo vallasom alaptortenetei koze...
Lassan itt az ideje, hogy en is elkezdjem megcsinalni a siteomat... :)

37 eves koromra meg en is osszehozhatok valamit, amit mar erdemes bejegyezni...

Előzmény: Iván Gábor (87)
Ponyvalegény Creative Commons License 2003.01.14 0 0 90
Jó, legyen.Akkor vegyük úgy, hogy a "mindig"-et úgy gondoltam,amit a #86-ban is írtál.Ha szerinted az úgy van ahogy leírtad, akkor azokat a dolgokat,miért ne vetíthetnénk ki Istenre?

"Meg egyébként is Mia a Manó is Isten? Mármint neked."

Az a definiálós topik témája.Ebbe nem megyek itt bele...

Előzmény: Iván Gábor (89)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.14 0 0 89

Ezt a bugyutaságot meg ki etette meg veled, hogy "Isten" mindig is volt?

Nincs olyan, hogy mindig.

Meg egyébként is Mia a Manó is Isten? Mármint neked.

Előzmény: Ponyvalegény (88)
Ponyvalegény Creative Commons License 2003.01.14 0 0 88
Pontosan erről van szó!Akkor tehát keletkezhetett-e Isten valamikor is, vagy valaki által(a mi idő fogalmunkban)ha ő mindig is volt.
Előzmény: Iván Gábor (86)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.14 0 0 87

Érdekes felvetés:-)

Előzmény: la Mer (84)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.14 0 0 86

Kedves Ponyvaregény!

Nincs olyan, hogy legelső részecske a világegyetemben. Azért, mert, az idő a tér és az anyag 'körbefonják' egymást.

Nincs olyan, hogy legelső és olyan sem hogy idők kezdete.

Éppen ezért olyan sem lesz, hogy legutolsó részecske a világegyetemben.

Ha érted, akkor jó. Ha nem akkor majd egyszer rájössz, vagy rájöhetsz.

ÜDV: IG

Előzmény: Ponyvalegény (85)
Ponyvalegény Creative Commons License 2003.01.14 0 0 85
Akkor magyarázd el légyszíves, hogyan, miből keletkezett az világmindenség legelső részecskéje?

Én nem tudom a fenti kérdést megválaszolni.Sem filozófiailag, sem fizikailag, sem biológiailag. Nem tudom, hogyan gondolkozzak ebben a témában.Pedig ez a dolog ráadásul "van" :)Ha megválaszolod a kérdésem én készséggel elhiszem hogy a Mindenek Előtt Lévő Határtalan Karakutty teremtette Istent.

Remélem érted mire akarok kilyukadni?

(Hangsúlyozom NEM hiszek a Bibliai világteremtésben.)

Előzmény: Iván Gábor (80)
la Mer Creative Commons License 2003.01.14 0 0 84
Teeee... Rajottem...

Az ugy volt, hogy IstenA es Isten1 kolcsonosen teremtettek egymast, egy idoben... (azert adtam nekik az A es 1 sorszamot, nehogy megsertodjenek, hogy akkor most sorrendberaktam oket...)

Előzmény: Iván Gábor (80)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.14 0 0 83

Lefordítva Istenfalva, Istenland vasútállomás is több országban létezik.
Előzmény: Nasca (82)
Nasca Creative Commons License 2003.01.13 0 0 82
N - Nincs ekezet
----

N - Te Gabi, hagyd mar ezt a Határtalan Karakutty temat... Hisz az egy hatartalanul messze levo indiai vasutallomas neve...
N - Persze ha utazasi iroda ugynoke vagy akkor rendben...

Előzmény: Iván Gábor (80)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.11 0 0 80

Pedig egyszerű.

Sokan azzal indokolják Isten létének szükségességét, hogy a világ nem keletkezhetett csak úgy magától.

Nos ha a világ nem keletkezhetet csak úgy magától, akkor Isten sem keletkezhetett csak úgy magától.

Mi már egészen pontosan tudjuk is, hogy a Mindenek Előtt Lévő Határtalan Karakutty teremtette Istent.

Előzmény: Ponyvalegény (73)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.11 0 0 79

- Már mint melyik Isten létezik öröktől fogva? Mert jó sok van ám belőlük és ha nem mondod meg, hogy melyik, akkor nem fogjuk tudni.

- Én nem vagyok ateista. Saját alapításu vallásom van, a P-DOX . Isten létét tudományos ténynek tekintem, az általam definiált logikus formában.

- Már miért lenne nonszensz a Bibliai Isten kifejezés. Meg kell valahogyan különböztetnünk egymástól az Isten fajtákat.

Előzmény: moha114 (78)
moha114 Creative Commons License 2003.01.11 0 0 78
Ha Isten öröktől fogva létezik, miért kellene keletkeznie?

Nem teremtetett. Olvasd el a Korán 112. szúráját. Ha a lepecsételt, ateista szíved engedi, megérted.

Nem nonszensz véletlenül a bibliai isten kifejezés?

Előzmény: Iván Gábor (77)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.01.11 0 0 77
"Ha szubjektív, akkor miért érdekel, hogy keletkezhet-e magától?"

- Ez még nem egy egységesen a tudomány által elfogadott álláspont. Egyébként meg a Bibliai Istenre kérdeztem rá.

OK?

Előzmény: Törölt nick (50)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.12.28 0 0 75
Ez pinpongozás:-)

Előzmény: Ponyvalegény (74)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!