Keresés

Részletes keresés

VBeata Creative Commons License 2012.12.16 0 0 44395

Nincs mit. Sok sikert a kutyakereséshez! :)

 

Előzmény: hakijani (44394)
hakijani Creative Commons License 2012.12.14 0 0 44394

Köszönöm!!!!

Előzmény: VBeata (44393)
VBeata Creative Commons License 2012.12.13 0 0 44393

 

Itt az indexen:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9200748&la=120935487

 

Facebookon:

https://www.facebook.com/bichon.rescue.hungary?ref=ts&fref=ts

Előzmény: hakijani (44392)
hakijani Creative Commons License 2012.12.11 0 0 44392

Már bocsi de nekem is van kutyám (magyar vizsla)és tudom nem először látok kutyát a gyereké lesz de természetesen a család gondozza !!!A menhelyes érdekelne viszont!

Előzmény: VBeata (44391)
VBeata Creative Commons License 2012.12.11 0 0 44391

Szia! Remélem, nem sértelek meg, ha elmondom a véleményem: 1. A kutya nem karácsonyi ajándék!!! 2. Gyermeknek soha nem veszünk állatot, mert az mindig egy felnőtt felelőssége kell legyen. 3. Mini havanese nem létezik, azok szaporítók által túltenyésztett beteg állatok. Ha komolyan gondolod a kutyavásárlást, és felelősséget vállalsz érte a következő 15-17 évre, akkor megbízható tenyésztőknék keress kutyát. Ha nem szeretnél ennyi pénzt kifizetni a kutyáért, de megmentenél egy életet, akkor menhelyeken, vagy fajtamentő szervezeteknél érdeklődj, mint pl. a Bichon Rescue. Előre is kellemes ünnepeket kívánok!

Előzmény: hakijani (44390)
hakijani Creative Commons License 2012.12.09 0 0 44390

Sziasztok a kicsi lányomnak szeretnék egy ilyen mini Bichon Havanese fajta kutyust ha valakinek lenne  nagy örömet okozna  szemem fénye lányomnak !!Köszönöm!!Privát üzenetben várom a  jelentkezőket!!Tisztelettel köszönöm!!

VBeata Creative Commons License 2012.12.03 0 0 44389

Az jó, kutyarajongó banda van ott. És sok a tapasztalt gazdi, ha valami segítség kell.

Előzmény: h.y.p.e.r. (44387)
VBeata Creative Commons License 2012.12.03 0 0 44388

Biztos kinövi. Jamie is megkóstolta párszor kiskorában. Addig is expressz takarítás, mikor helyzet van. :)

Előzmény: h.y.p.e.r. (44386)
h.y.p.e.r. Creative Commons License 2012.12.02 0 0 44387

Csatlakoztam a FB csoporthoz is! :)

Előzmény: VBeata (44385)
h.y.p.e.r. Creative Commons License 2012.12.02 0 0 44386

Szia,

 

Happy Dog Puppy-t vettem neki, ami árban felső kategória, a legjobb és ráadásul bio is. Ebben minden benne van amire szüksége van. :) De már prógálgattuk a gyümit, az almát imádja. :) Dokink annyit mondott a kaki evésre, hogy majd kinövi... :D remélem hamar eljön ez az idő.. :)

 

 Üdv,

 

Joker&Dorka

Előzmény: VBeata (44384)
VBeata Creative Commons License 2012.11.30 0 0 44385

Talán nem baj, ha ideírom: a Facebookon van egy remek csoport, a Bichon kedvelők baráti köre. Oda is jöhet beszélgetni, aki szeretne. 

VBeata Creative Commons License 2012.11.30 0 0 44384

Szia! Gratulálok a kutyushoz! :)

 

A kakievés gyakran előfordul kiskutyáknál, és tényleg okozhatja egyes nyomelemek hiánya. Etesd jó minőségű kölyöktáppal, és próbáld ki, milyen gyümölcsöt, zöldséget szeret. Pl. káliumhiányra jó megoldás lehet a banán.

 

A biztonság kedvéért nézz utána, mit ehet a kutya:

 

http://www.haziallat.hu/kutya/taplalkozas/kutyak-szamara-egeszseges-gyumolcsok/3391/

 

http://www.haziallat.hu/kutya/taplalkozas/mit-nem-ehet-a-kutya-mergezo-etelek/2576/

Előzmény: h.y.p.e.r. (44383)
h.y.p.e.r. Creative Commons License 2012.11.26 0 0 44383

Sziasztok,

 

2,5 hete 3-an vagyunk a családban, Jolly Joker (pezsgő színű, fehér,fekete foltokkal)  személyében.

 

Ami nálunk kérdéses az az, hogy hogyan szoktassuk le arról, hoy megegye a piszkát....amúgy pisilni csak a pelusra jár. (Ami nagy előrelépés,az ő korában. 9 hetesen. :) :) ) A dokink azt mondta, hogy ez szinte természetes, mert talál még benne emészthető dolgot :/ ami valljuk nem egészen gusztusos. De leszoktatható, de ezért így non-stop figyelni kell, hogy mikor kakál......

 

Ti mit tapasztaltatok ez ügyben? :)

 

Köszi előre is! :)

 

 

Joker&Dorka :)

 

berkibetty Creative Commons License 2012.11.06 0 0 44382

Szia!

Nekem az a véleményem, hogy amig nem szobatiszta addig teljesen mindegy, de azt már én is halottam, hogy ha evés utn jétszik, szaladgál, attól könnyen kap bélcsavarodást. Az enyém 6 hónapos korától lett szobatiszta, és mindig a séta után kap enni. Séta közben simán elintézi a dolgait, és amikor már otthon vagyunk, nyugiba van, akkor eszik. És nem kakil addig amig le nem megyünk pl másnap reggel. Vagy ha esetleg igen, akkor is jelez, hogy vigyem le mert kell....

Előzmény: Ginabebi (44381)
Ginabebi Creative Commons License 2012.11.06 0 0 44381

Sziasztok!

Én még csak jövő hétvégén fogom elhozni a kiskutyámat, de van egy kérdés, ami nagyon foglalkoztat, már jo elöre.

Hogy szoktátok csinálni, evés után mennyi idövel késöbb viszitek le a kutyátokat sétálni? mert elvileg evés után minél elöbb kéne, mivel h gyorsan átmegy bennük a kaja, de azt olvastam, hogy az se jó, ha rögtön evés után, mert a futkározástól bélcsavarodást kaphatnak. Mennyi idő teljen el az evés, és a séta között?

VBeata Creative Commons License 2012.10.27 0 0 44380

Itt ugyan mostanában nincs nagy élet, de azért szia. :) Sok boldogságot Happyhez, és jó kutyázást! Tetszik a neve. :)

 

Ilyen korú kutyustól még ne várj szobatisztaságot, ha pelusra sikerül, nagy dicséret, ha meg nem, akkor ez van. Helyhez szoktató cseppel lehet próbálkozni, van, aki azt mondja, nem ér semmit, én nem próbáltam. Sétára valóban jó, ha meghatározott időpontok vannak, de nem tudom, hogy álltok az oltásokkal. Beszéld meg az orvossal, hogy kimehet-e már.

 

Ha ügyes vagy, nadrágszárból, gyerekruhából varrhatsz magad is ruhácskát, persze vehetsz is, de drágát nem érdemes, mert nagyon hamar kinövi, és igen, ráhagyhatsz egy kicsit.

 

Előzmény: ***Hajni*** (44379)
***Hajni*** Creative Commons License 2012.10.24 0 0 44379

Sziasztok!

 

Szeretnék én is becsatlakozni Hozzátok! :) Nálunk a család 3 hete bővült Happy-vel. :) Mindenki nagyon imádja, néha nagyon szépen viselkedik, néha pedig rossz, mint az ördög! :)

 

Most 10 hetes, sokszor rátalál a pelusára, de néha úgy tűnik, mintha sosem használta volna. Nálatok ez hogy' működik? Sokatoknál olvastam, hogy mindig ugyanabban az időben kell kivinni, de kb. 20-30 percenként pisil, amit nehéz szusszal követni. Használhatnak a helyhez szoktató cseppek? Vagy mit javasoltok?

 

Másik kérdésem lenne most, hogy jön a hűvös idő, mikortól érdemes ruhácskát adni a kutyusra? Szeretnék Neki rendelni ruhát, de mivel másfél hét alatt képes 40 dkg-t hízni mekkorát vegyek rá? Vagy ráhagyással adjam meg a méreteket?

 

Előre is köszi mindenkinek a segítséget! :) És köszi a rengeteg okosságot, amit a fórumra írtatok, sok hasznos dolgot találtam benne! :)

Bea78 Creative Commons License 2012.10.06 0 0 44378

Sziasztok!

 

Van egy vadonatúj eladó hordozónk, ha valakit érdekel bővebb infó itt:

http://aprod.hu/hirdetes/kutyahordozo-taska-IDzhIn.html

VBeata Creative Commons License 2012.09.24 0 0 44376

Nagyon csini ez az overall. :)

Előzmény: Ency85 (44372)
vidima Creative Commons License 2012.09.24 0 0 44375

Szerintem szuperül meg fogja a két új eszköz könnyíteni a dolgodat...

Előzmény: Ludmilla. (44373)
vidima Creative Commons License 2012.09.24 0 0 44374

Ezt nem hiszem, még Adidas kabátkája is van a is drágának! Tiszta divatdiktátor és hogy még hordani is szereti, na ez meg külön csoda nekem. Nekünk az overall nagyon nem jött be, inkább törölgetjük a lábacskáját. Remélem, hogy sokáig ilyen kellemes idő lesz, és akkor minél később kell ráadni Chilire a ruhákat. Végül is elvan bennük, de nem rajong úgy értük, mint a Te kutyusod.

Előzmény: Ency85 (44372)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.09.21 0 0 44373

Vettem egy kefét és egy ehhez hasonlót http://www.kedvencwebshop.hu/files/trixie-2391-kutya-fesu.jpg . A csoportba pedig beléptem, hátha találok valami jót :) :)  Köszönöm a segítséget! :) 

Ency85 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 44372

Sziasztok!!:)

 

vidima: ugye milyen cuki a kabátkája?:) szerencsére nagyon jól viseli a rucikat, ha valamelyiket a kezembe veszem, már fel van pörögve, mert azt hiszi, sétálni megyünk:) 

ma érkezett meg az overálunk is, ebben aztán nem nagyon lesz vizes :)

sajnos rájött az én drágaságom, hogy jó móka beleugrálni a tócsákba.. képzelhetitek, hogy nézett ki, mire hazaértünk egy-egy esős napon... pedig 2 hete még a lábát se akarta kitenni, ha esett az eső...Nézzétek, milyen szépen pózol már:):

 

Ludmilla: ez a kefe tényleg nem a legjobb! ha annyira nincs lehetőséged, inkább menj be egy kutyakozmetikushoz, nekik tudniuk kell, hogy milyen fésűk-kefék a legjobbak, és a legtöbbnél még venni is lehet!  vagy már az is jó, ha megmutatja, legfeljebb tudsz rendelni internetről! nekünk 3 eszközünk van, az egyik az a kefe, amit vidima is mutatott, meg kettő ilyen fésű szerű, fém fogakkal.. az egyiknek van nyele, és sűrűbbek a fogai, (de még így is szellősen vannak) ezt hazsnálom az orrára, a másik pedig egy ritkább fogú, nincs nyele, ezzel meg kefélés szoktam átfésülgetni!

 

 

Ruhákról meg annyit, hogy nekem nem jöttek be a méretre gyártott rucik, mert mind olyan hülyén van méretezve, inkább úgy készíttetem! van facebookon egy csoport, ahol rengeteg ügyes kezű kutyaimádó készít mindenféle ruhákat, ha van időd, nézz körül: http://www.facebook.com/groups/232332776827291

 

vidima Creative Commons License 2012.09.21 0 0 44371

Ami képet küldtél, az tényleg nem a legjobb, sőt... Szerintem sürgősen vegyél a  másikból egy nagyobbat, meg a pofijára egy kisebbet, meg fogsz lepődni a különbségen.

Javaslom továbbá, hogy nézz szét a nete, mert számos kutytartással kapcsolatos webáruház van, ahol hatalmas a választék és nagyon jó minőségű termékeket lehet rendelni. Én pl. a kutyakaját csak a netről rendelem (www.futrinkacucca.hu), de rendeltem már sampont, lazacolajat stb. is a neten.

A kutyát le kell mérni a marjától a farka tövéig, általában ez a mérete, itt is rengeteg lehetőség van a neten..... Me egyet netről rendeltünk, kettőt boltban vettünk.

Előzmény: Ludmilla. (44370)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.09.21 0 0 44370

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Sajnos Pesttől több100km-re lakunk. Én ilyet használok.
 http://www.carlettidesign.net/images/andapresent/AP731416.jpg  Ezekszerint csak a másikat kellett volna választanom, de azt nem mertem, féltem, hogy a bőrét felsérti. Na de akkor rendelek egy olyat. Igen használok sprayt(boby nercolajos). Sajnos itt nálunk nem sok választék van, de ezt ajánlották, hogy ők is ezt használják a kiállítási kutyákon.  Esőkabátkát honnan lenne érdemes rendelni? :) 

VBeata Creative Commons License 2012.09.20 0 0 44369

Úgy tudom, a Furminátor nem igazán megfelelő a mi kutyusaink szőréhez. Olyan kutyáknak szokták ajánlani, akiknek folyamatosan hullik a szőre, hogy ne legyen tele a lakás. De csak hallomásból mondom, nekem nincs. Egy tükrös kefét, és egy egyenes fémfésűt használok (lekerekített hegyű fogakkal). Szerintem ezek megfelelőek.

Előzmény: Ludmilla. (44364)
Eraa* Creative Commons License 2012.09.20 0 0 44368

Én ezt használom:

 

http://groomstuff.hu/?page_id=937&lang=hu

 

Ez is nagyon jól bont. No meg olyan fésünk van nekünk is amiről rakták képet.

 

Nekem mostanában ritkán van időm kifésülni Mollyt, de legyen akármilyen csomós-gubancos mindet ki lehet fésülni ezekkel, csak türelem kérdése. 

Előzmény: vidima (44367)
vidima Creative Commons License 2012.09.20 0 0 44367

Már korábban is írtam, hogy a német tévén (VOX) nézek egy állatbarátoknak szól magazint, ahol a múltkor éppen a kutyaszőr ápoló eszközöket vették górcső alá (6 különbözőt). Különböző szőrtípusú kutyákon próbálták ki. Győzött a hagyományos kefe (lásd alább), a furminátor emlékeim szerint második vagy harmadik  lett, de nem mindegyik szőrtípusra jó, és egy megkérdezett szakértő is a hagyományost tartotta a legjobbnak.

Nekünk is ez a tapasztalatunk, mióta Chili megvan ezt használjuk és neki is hosszú a szőre. A kifésülő spray nagyon fontos ezért is írtam, hogy jó anyagot kell venni, ami segíti a fésülést, kezelhetővé és széppé  teszi a szőrt. Ha budapesti vagy, tényleg érdemes bemenni a kutyussal a Zanniba, megnézik, hogy milyen típusú a szőre, és a legjobb szert kapod meg rá.

 

Előzmény: Ludmilla. (44364)
vidima Creative Commons License 2012.09.20 0 0 44366

Szivecske és masni is, hát nagyon csini lett!!Hogy viseli az öltözetet?

 

Ma az eső miatt én is ráadtam Chilire a kapucnis kabátkáját, hát egy ideig csak pislogott, hogy mi is van most, aztán jó lassan végigmásztuk a reggeli távunkat, mert esőben nem szeret sétálni, és állandóan noszogatni kell.

Előzmény: Ency85 (44363)
Ency85 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 44365

Szia Ludmilla!

 

én vettem még régebben a keféjét is meg a spray-ét is, de megmondom őszintén, hogy csak a cicámon mertem használni.. lehet én vettem rosszat, de ez tépi a kutyum szőrét, így inkább maradtam a szokásosoknál! nem próbáltál szőrbontó spray-ket? nekem és Kókusznak is megkönnyíti az egész "procedúrát":) amit már többször írtak többen: nézz szét a Zanni.hu oldalon, vagy ha lehetőséged van, menj be hozzájuk, biztosan szakszerű segítséget tudnak adni!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!