Jól látom, hogy még nem szerepelt?!? Bp.: Daubner /Szépvölgyi út/, a legjobb, amit valaha találtam, a parfétortától a habos-gyümölcsös sütiken át a szilvalekváros aprósüteményig minden van... évekkel ezelőtt drágának tűnt, de a többiek utolérték, úgyhogy átlagos árú.
Bp. Nádori cukrászda /Bakáts tér sarkán/ 2. helyezett és nagyon csinosan néz ki, le is lehet ülni.
Lehet, hogy valaki írta már (túl lusta voltam ahhoz, hogy átfussam a hozzászólásokat) de az én kedvencem a Zila Kávéház-Krisztina Cukrászda az Üllői úton Lőrincen. Mennyeiek a sütemények és a fagyik, nagyon nagy a választék és maga a hely is roppant exkluzív, nemrégiben újították föl. Étterem is van, gyönyörű zöld a kerthelyiség óriási vadgesztenyefákkal övezve, esténként élőzene van stb... Igaz, hogy az árak khm... elég magasak, de hát semmi sem tökéletes.
sziasztok! csak, hogy ontopic legyek itt van gyorsan 2 egesz jo cuki tipp. persze mindketto baromi draga
1: Európa cukrászda, szent istván krt, honvéd u. után a jászai felé a vígszínházzal ellentéte oldalon. a hagyományos mindenhol kapható sütijeik nem jók de a házi almatorta mesés!
2: Auguszt cukrászda, kossuth l. u. házszámot nem tudok de egy kapualjba be kell menni, az van kiírva, hogy paloma üzletház. isteni!
A legkomolyabb cuketeria, mostanság a Hüvösvölgyi úton nyilt Ruszwurm néven , ami tudomásom szerint eddig csak a várban volt.
Brutal.
Ott van a Balázs vendéglő (na az jó kihalt lett, nincs benne semmi) mellett, a régi buszmegállóból csinálták meg.
XII. ker. Városmajor és Csaba utca sarka! Jó árak, finom sütik!!! Lepusztult a környezet ('60-as évek), de ez ne tévesszen meg senkit, mert ez a hely a műhelyt rejti!
Kardszarnyu!
Nagyon finom volt a ludlabtorta,amit sütöttetek.
ferj vett hozza meg különbözö szeleteket,ugyhogy masnap is azt ettük.
A marcipant meg elfelejtette rola,söt kepzeld,bepakolta szepen a kocsiba,aztan a doboz tetejere meg azt a csomagot rakta,amiben a szeletek voltak.
Budapestig meg szepen benyomta a doboz tetejet,iras összemaszatolva,csokitabla eltörve.
Azt hittem megeszem a fülit.
Ugyhogy azert nem is csinaltam közelebbi kepet,de a sacokat a külsöseg csöppet sem erdekelte.
Te nem lattad a ferjet?
Köszi megegyszer,majd aztan nyaron szemelyesen is bekukkantok a cukidba,ami ugye Szeplakon van. :)
szülinap szülinap 2
Mar nem erdekes, megvan a torta.
Felhivtam vagy 20 cukraszdat. Nem tulzok, tenyleg 20-at. 198-at vagy 2x, 197-et vagy 4x. Cukraszdak fele megszunt, negyede zarva tart.
Maradekban pedig csak ilyen hagyomanyos vajastortat lehet kapni. En marpedig parfetortat akartam, mert egyszer azt kaptam kedvesemtol, es egy este plusz masnap reggel bezabaltuk ketten, annyira felelmetesen finom volt.
Szoval:
Üdv mindenkinek!
Valaki segítsen nekem. 'pesten merre lehet születésnapi tortát rendelni? Persze nem egyszrűt, hanem pl. kissé erotikusat? Egyszóval formatortákat. plíízhelpmííí...
alcoholicus
Mindenkinek ajánlom szíves figyelmébe a bp-i Szamos cukrászdákat (Belváros Párisi u. vagy Budán az Apor V. tér mellett) csodálatos a krémesük friss tejszínből, igazi vaníliakrémmel és az Eszterházy tortájuk, a többi tortát egyelőre még nem kóstoltam. Úgy tudom, már Szentendrén is nyitottak cukrászdát.
Sziasztok édesszájúak :)
Tatabányán a Stop cukrászda nekem nagyon tetszett.
Vannak olyan sütik is, amiket máshol még nem láttam. Ha valakit érdekel, előkereshetem a címet. És szép maga a hely is, ráadásul mellette van egy szépségszalon, ahol konditerem is van, tehát ha tornázol, utána megünnepelheted egy szelet tortával :)
Ha MOhacson jarsz, ne hagydd ki a Veli beg vendeglöt sem.
Kaja arak realisak, es istenien föznek,a Hova menjünk videken vacsorazni topicban leirtam. :)
Elnezest, ez off volt. :)
Ha Mohacson jarsz, a Szekerest keresdd fel, de teli, öszi vagy kora tavaszi idöben.
Akkor meg vannak a vanila kremes dolgaik, igazi fözött vanilia kremmel.
Vanilia csucs, vanilia kocka, es a kremesek.
nyam-nyam,.
Isteniek. :))
Pecsen a Nevko környeken a Kovacs cukraszda.
Valamikor a tulaj hazaspara pecsi Mecsek cukraszdaban dolgozott, es most ök nyitottak egy cukraszdat a Mecek cukis sütemenyekkel.
Elsö osztalyu sütik, es kiszolgalas.
Az arak normalisak, tehat be kell nezni. :)