Keresés

Részletes keresés

Snakeins Creative Commons License 2005.06.13 0 0 44
Lakópark? már így is egymás szájában mindenki -
A szentivániak csinálták jól; kitették a "Megtellt" táblát.

Persze tudom; ennek a jogossága vitatható, elismerem, hogy joga van mindenkinek oda menni, ahová akar, és erre lehetőség is van - de kellene, hogy legyen egy ésszerűségi határ - mérlegelni, hogy megéri-e hosszú távon rongálni egy olyan területet, mint Hidegkút?
Mondjuk, ezt 15 éve kellett volna, de tovább rontani a helyzeten lakóparkokkal - hmm...
Előzmény: spooler (43)
spooler Creative Commons License 2005.06.13 0 0 43
Remélem nem azért, mert egy "lakóparkot" akarnak oda építeni, ahova egy medencére is kértek engedélyt.
Előzmény: gyulahut (42)
gyulahut Creative Commons License 2005.06.04 0 0 42
Most majd egyre gyakrabban lesz hallható.
Előzmény: Snakeins (41)
Snakeins Creative Commons License 2005.05.24 0 0 41
Milyen érdekes; alig egy órával később, hogy ezt a bejegyzést tettem, ott mentem el előtte tegnap, láttam, hogy felverte a gaz az udvart.


Az uszodát először úgy tízéves koromban hallottam felvetni (akkor mintha termálfürdőt emlegettek volna a Reptér szélén), annak meg már több, mint negyedszázada, szerintem még legalább ennyit kell várni, hogy megépüljön. :-)
Előzmény: hkuti (39)
spooler Creative Commons License 2005.05.24 0 0 40
Ott esetleg az uszodát is fel lehetne vetni...
Előzmény: hkuti (39)
hkuti Creative Commons License 2005.05.24 0 0 39

Állítólag heteken belül. De a "nyitóbuli" számunkra tulajdonképp már ezen a helyszínen e hét végén, pénteken 16h-kor kezdődő első Pesthidegkúti közmeghallgatás lesz.

Előzmény: Snakeins (38)
Snakeins Creative Commons License 2005.05.23 0 0 38
És ezt mikor üzemelik be?
Ott áll üresen évek óta, és csak viszi a pénzt.
Előzmény: hkuti (30)
spooler Creative Commons License 2005.05.23 0 0 37
Idén hamarabb megjön a kánikula?
hkuti Creative Commons License 2004.07.06 0 0 36
Kéne már az az uszi, kezd nagyon meleg lenni...
Előzmény: spooler (35)
spooler Creative Commons License 2004.01.03 0 0 35
Idén meglesz?
csogu Creative Commons License 2003.06.13 0 0 34
szintén:o)))
Előzmény: spooler (26)
spooler Creative Commons License 2003.06.11 0 0 33
De jó is lenne most ebben a 35 fokban egy uszoda itt hidegkúton..
hkuti Creative Commons License 2003.03.17 0 0 32
18 órakor.
Előzmény: spooler (31)
spooler Creative Commons License 2003.03.17 0 0 31
Kedden (márc 18.án) a petőfi művházban lakossági fórum lesz arról hogy miért is irtották meg olyan nagyon az erdőt a nagykovácsi út környékén.
hkuti Creative Commons License 2003.02.26 0 0 30
Előzmény: greeencat (29)
greeencat Creative Commons License 2003.02.26 0 0 29
Kedves Hkuti! Hát mi sem bánnánk, ha lenne uszi!:) Már évek óta kinéztem azt a nagy üres területet ott a francia iskolával majdnem szemben (focipálya mellett), hogy ott szuper helye lenne egy strandnak.
A kép azért érdekelne, mert ott lakunk pár házzal odébb. A szomszédoktól hallottam, hogy ott fürdő volt valaha, de már csak a patak van meg ami táplálta. Kiváncsi vagyok milyen lehetett annak idején...
Viszont a napokban nagy meglepetés ért! Észrevettem, hogy tényleg nekiálltak felújítani a kúriát a Templom utcában. Még romjaiban is gyönyörű volt, mit hoznak ki vajon belőle? Csak az a kár, hogy hiába készül el, ha csak terepjáróval vagy repcsivel lehet majd megközelíteni az utak állapota és áteresztő képessége miatt.
Előzmény: hkuti (28)
hkuti Creative Commons License 2003.02.26 0 0 28
Kedves zöldmacska!

Sajnos most épp nincs a kezem ügyében, a korábbit helyhiány miatt törölnöm kellett. A leszármazottaknak sincs már a képekből, mert elkéregették tőlük és nem kapták vissza. Azért, amint előkerül, felteszem újra egy jobb helyre, ahonnan nem kell majd törölni.

A kép a Hidegkúti Fókusz hivatkozott számának címlapján is megtalálható. Megjegyzem, hogy Toperczer Oszi bácsi helytörténeti anyagában is kell lenniük képeknek, de az tudomásom szerint nem hozzáférhető, össze van pakolva, és a Petőfi Műv. ház őrzi (remélem még nem kezdtek bele az egerek.)

És én már inkább az új uszi látványtervét is szeretném látni!

üdv:
hkuti

Előzmény: greeencat (27)
greeencat Creative Commons License 2003.02.25 0 0 27
Kedves Hkuti!
Feltennéd újra azt a képet a hidegkúti fürdőről? Ott lakunk a környéken és nagyon érdekelne milyen volt régen:)
Köszi!
Előzmény: hkuti (21)
spooler Creative Commons License 2003.02.21 0 0 26
hopp föl!
hkuti Creative Commons License 2002.12.11 0 0 25
Hozzátehető, hogy a kötelező iskolai úszásoktatáshoz. Amihez most a gyerekek a XII. kerületbe járnak az összes itteni iskolából.

Azt nem értem, van-e még, aki nem érti, hogy ilyenek okok miatt nem lehet normálisan közlekedni a Hűvösvölgyi úton. Ha ugyanis mindenki értené, már rég elkezdődött volna valami változás...

Parlamenti képviselőnk pár éve épp az uszoda kapcsán(!) ezt nyilatkozta, -lásd:(7)- hogy "Mint mondottam, próbálunk megoldásokat találni a súlyos közlekedési problémákra" a tarthatatlan forgalmi helyzet megoldására.

Hát mit mondjak, elég sokát tart ez a "próbálkozás" :-(( Azóta is mindennap dugul be a forgalom a Vadaskerti úti útszűkületnél. Ez a hely ott a legnagyobb gondunk, és ennyi idő már elég lehetett volna a megoldásra, ha tényleg foglalkoznak vele!

Előzmény: spooler (24)
spooler Creative Commons License 2002.12.10 0 0 24
Egy akkora medencé(kk)vel megáldott uszoda elég lenne ahol lehetne úszásoktatást tartani az iskoláknak, esetleg valami sportegyesület tudna edzéseket tartani(vizilabda?) és egy ötsoros tribün elég lenne az esetleges iskolák közti bajnokság vagy hasonló kisebb dzsemborik lebonyolításához.
A fentiek egyikéhez sem kell a Hajós Alfréd II.
Előzmény: hkuti (23)
hkuti Creative Commons License 2002.12.09 0 0 23
Bizony, és tulajdonképp ma sem kéne sokkal nagyobb.

Tegnap Máriaremetei úti Petőfi Művelődési Házban a Hidegkúti Érdekvédő Egyesület nyilvános fórumán többek kifejezték véleményüket, hogy az Szabadság úti uszodát nem szabad gigantikus nagyberuházásként elképzelni. Bár az sem elhanyagolható szempont, hogy annál hamarább lehet megvalósítani, minél kevesebbe kerül, azonban egy sokkal fontosabb indokunk is van a korlátozott méret érdekében.

Az uszodát (egyébként a többi hiányzó létesítmény megteremtésével együtt pl. temető, fogorvosi rendelő) elsősorban a pesthidegkúti medence megoldhatatlannak tűnő forgalmi elzártsága és a városközpontban levő intézményektől való 10-15 kilométeres távolsága indokolja. Vagyis, csak az itt lakó mintegy 20.000 embernek kellene uszodát építeni, és NINCS HIDEGKÚTI IGÉNY TÚLMÉRETEZETT SPORTKOMPLEXUMRA, mely akár sportrendezvények tartására is alkalmas! A nagy méret miatti forgalomnövekedés ugyanis indokolatlanul tovább súlyosbítaná fő problémánkat: a hűvösvölgyi útszűkületben tovább nehezítené a városba való bejutásunkat.

Eddigi tapasztalataink alapján azonban sajnos okkal tartunk attól, hogy a hidegkúti uszoda iránti - több évtizedes! - igénnyel takarózva egy erős gazdasági lobbi esetleg megpróbálhat majd egy közpénzen finanszírozott nagyberuházást megvalósítani - ezen ugyanis sokkal több haszon van, mint egy viszonylag szerény kis uszodán. Azzal, hogy mire van valós igény, mire nem, eddig nemigen volt szokásban törődni.

Reméljük a helyzet már megváltozott és még tovább, jó irényban változik. A hidegkútiak részéről a nyilvánosságot és a demokrácia lehetőségeit felhasználva mi is megteszünk minden tőlünk telhetőt, hogy mostantól másként legyen!

Üdv:
hkuti

Előzmény: spooler (22)
spooler Creative Commons License 2002.12.08 0 0 22
nem is néz ki rosszul.
Előzmény: hkuti (21)
hkuti Creative Commons License 2002.11.29 0 0 21
Mert korábban ígértem, íme a negyvenes években a Gazda utcában működő hidegkúti strandfürdő fényképe

(Elnézést a minőségért, ez csak egy újságfotó. Ha sikerül megszereznem az eredetit, ki fogom cserélni egy jobbra.)

A létesítménynek azért kellett megsemmisülnie, mert az 1945-ben menekülő katonák a vízbe dobálva szabadultak meg fegyvereiktől. Az orosz hadsereg pedig ezek megsemmisítését úgy tartotta legegyszerűbbnek, ha felrobbantják az egészet. A strandot sajnos az azóta eltelt több mint 50 év alatt sem "sikerült" még pótolni.

Pedig az utóbbi néhány évben a Hidegkúton értékesített önkormányzati ingatlanokból akár évente is lehetett volna egy korszerű uszodát építeni. Talán csak akarni kellett volna, és a most kezdődött ciklusban már másként lesz !(?)

Üdv:
hkuti

hkuti Creative Commons License 2002.11.28 0 0 20
Mert akar.
Előzmény: spooler (19)
spooler Creative Commons License 2002.11.27 0 0 19
A XII.ker miért tud ilyet a városmajor utcában?
(uszodát)
spooler Creative Commons License 2002.11.09 0 0 18
Nem, :-) de Adyligettől nincs messze.
Előzmény: hkuti (17)
hkuti Creative Commons License 2002.11.07 0 0 17
Ó, csak nem csatolták Hidegkúthoz? ;-)
Előzmény: spooler (16)
spooler Creative Commons License 2002.11.06 0 0 16
Nagykovácsi, amerikai iskola...
Előzmény: hkuti (15)
hkuti Creative Commons License 2002.11.05 0 0 15
Nocsak, ezt nem tudtam. Melyekről tudsz?
Előzmény: spooler (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!