Keresés

Részletes keresés

Ösztönlény Creative Commons License 2002.09.16 0 0 23
Miért, a Kutya éji dala hogy készülhetett el?
Az az igazság, hogy a 80-as évek nélkül (+70-es évek vége) a magyar film ló...szt sem érne. Bocsánat a sarkításért.
Előzmény: Zozi79 (22)
Zozi79 Creative Commons License 2002.09.16 0 0 22
"Az is érdekes téma, miért csak 1982-ben készült el."

Hát, én meg azon csodálkoztam, hogyan készülhetett ez 1982-ben. Jó tudom, puha diktatúra, gulyáskommunizmus meg ilyenek, de akkor is.

Előzmény: Ösztönlény (4)
Ösztönlény Creative Commons License 2002.09.16 0 0 21
Fábry, Bódy, Huszárik? Ez furcsa, nekem is pontosan ez a magyar szentháromság. Ki szoktam még egészíteni Tarr Bélával...
Előzmény: gyere a papához (19)
Ösztönlény Creative Commons License 2002.09.16 0 0 20
Jó, akkor én is elmondom.

Megáll az idő- még mindig a legjobb
Tiszta Amerika- Felejthető
Részleg- Egy kemény flash, nagyon jó.
Hagyjállógva: Jó részletek, de nem áll össze.
Passzport: szerintem majdnem minden elhibázott belőle, a vége legalábbis.
Az Idő van- még nem láttam, pótolni fogom.

Színház: Nem félünk a farkastól (Gothár) Felejthetetlenül jó!

Előzmény: Szőrös (13)
gyere a papához Creative Commons License 2002.09.16 0 0 19
Az Eper És vér? Az én értelmezésem szerint nem az. De hogy ne kérdezz többet (mert nem akarok erről vitázni), és képben légy, elmondom, hogy nekem Bunuel, Fellini, Tarkovszkij, Bergman, Antonioni, Wenders, Kubrick, Robbe-Grillet, stb. és hogy magyarok is legyenek, Fábri, Bódy, Huszárik, stb. jelentik azt a minőséget, amit már nyugodtan nevezek "művészfilmnek".
Előzmény: Szőrös (16)
Ösztönlény Creative Commons License 2002.09.16 0 0 18
Ebben nem értek egyet. Szerintem egy korszak sem lehet nyamvadt, pláne az abban élőknek. Ha bigbrother hát akkor az. Ha "menjünkejrópába", akkor az. Szerintem pld 2002 jóval izgalmasabb, mint 1964. Akkor ugye "Megállt az idő", az emberek nem hittek abban, hogy újra elindul. Ma valami igazából történik, nem tudjuk pontosan, hogy mi, de érezzük.
Mindennek van izgalma, de persze nehéz azonnal reagálni rá. Én nem szeretem a múltfeldolgozó filmeket (ez nem Megáll az idő kritika volt)
A rálátás tényleg igaz, az nem könnyű.
Előzmény: gyere a papához (15)
Szőrös Creative Commons License 2002.09.16 0 0 17
az I Love Budapest stábja egész kellemes kis művészfilmet tudott összeriggyenteni erről az ihletmentes korról. Igaz, hogy a vége sefülesefarka lett. A Közel a Szerelemhez sem volt rossz, az is kifejezetten a mostani korról szól (bár biztos átültethető lenne más korszakba is)
Előzmény: gyere a papához (15)
Szőrös Creative Commons License 2002.09.16 0 0 16
oké, összehasonlítható! mind a kettőben vannak színes és fekete-fehér részek is
az eper és vér művészfilm? mert az igencsak idejét múlt mai szemmel (vagy csak az enyémmel)
Előzmény: gyere a papához (11)
gyere a papához Creative Commons License 2002.09.16 0 0 15
Biztos hogy kell egy kis rálátás a dolgokra. A reagálási idő azonban rövidülni fog, asszem. Meg aztán a cocializmusban nemcsak az idő korlátozta a visszaaemlékezéseket. Persze az is kérdés, hogy mire érdemes reagálni. Mert ez a mai "nyamvadt korszak" nem tudom, hány misét ér meg...
Előzmény: Ösztönlény (12)
szopiszuri Creative Commons License 2002.09.16 0 0 14
a részleg egy nagyon jó film szerintem. többször is láttam (mozi, video, tévé), de mindannyiszor bejött.
Előzmény: Szőrös (13)
Szőrös Creative Commons License 2002.09.16 0 0 13
a Passzportról kijöttem, nem vagyok elég sznob. Moziból csak néhány titanikos filmről jöttem ki életemben(pl. az eszkimósról), meg a Harry csak jót akarról, mert nagyon idegesített. A Részlegben Kis Mari lenyügözött, a legoptimistább ember a gulágon.
1991-ben elvittem egy csaj a Melódrámára. Nem lett jó kedvünk a film után. Viszont úgy érzem, ha most újra megnézném, talán tetszene
Előzmény: Ösztönlény (10)
Ösztönlény Creative Commons License 2002.09.16 0 0 12
Ez műfaji értelmezési vita. A Casablanca vagy a Ben Hur élvezhetősége kopott? Nem. Pedig nem "művészfilm". De mindegy. Szeretjük a Megáll az időt, és talán nem is kell ideológizálni.
Én igazán csak azt firtattam, miként van, hogy Magyarországon a 60-as évek feelingjét 82-ben, a 80-as évekét meg 2000-ben (Moszkva tér) dolgozzák fel?
2002-ről eszerint húsz év múlva látunk hiteles filmet?
Előzmény: gyere a papához (11)
gyere a papához Creative Commons License 2002.09.16 0 0 11
Film-film. Mi több, egyik Gothár film-másik Gothár film. Hogy a csudába ne lenne összehasonlítható? Az Ösztönylény által vázolt "kult", és "generációs-film" megnevezések számomra értelmezhetetlenek (vagy inkább nem szeretem használni őket). Én leragadtam a "művészfilm"- "nem az" kettősségnél. A művészfilmek élvezhetősége nem kopik az idővel. Legalábbis nem igazán, vagy mi. Vagy annyi idő még nem telt el, hogy ez észrevehető legyen. Definíciót ne kérjetek.
Ösztönlény Creative Commons License 2002.09.16 0 0 10
Én sem megyek, én sem szeretem a "nyomjuk retróban" stílust. De a filmet bármikor megnézném.
Nekem a Részleg is nagyon bejött, a Passzport viszont nem.
Előzmény: Szőrös (5)
Ösztönlény Creative Commons License 2002.09.16 0 0 9
Most magyarázzam el, mit értek ez alatt?!
A kultfilmek élvezhetősége kopik. A Hair-t vagy a Rocky Horrort ki tudja már úgy nézni mint régen. A Megáll az időnél ezt nem érzem. Szóval nem "generációs film".
Egyébként érdekes, hogy sokan a Moszkva térrel hasonlítják össze, ami nem igaz.
Előzmény: gyere a papához (7)
Szőrös Creative Commons License 2002.09.16 0 0 8
a két legjobb filmje, de szvsz. nem összehasonlítható a kettő, teljesen külömbözőek
Előzmény: gyere a papához (7)
gyere a papához Creative Commons License 2002.09.16 0 0 7
"még ma is 100%-an élvezhető". Jajjj istenem... ;-). Különben az "Idő van" jobb. SZVSZ.
Előzmény: Ösztönlény (4)
Szőrös Creative Commons License 2002.09.16 0 0 6
tudom, ma lesz, bocs
hirtelen azt hittem, kedd van
de akkor se megyek
Előzmény: Szőrös (5)
Szőrös Creative Commons License 2002.09.16 0 0 5
és az utolsó könnyen érthető filmje
egyik kedvencem, tíznél többször láttam (mozi,tv,videó). Mivel nem izgatnak a sznob összejövetelek, nem kesergek, hogy nem voltam ott tegnap a Toldiban
Előzmény: Ösztönlény (4)
Ösztönlény Creative Commons License 2002.09.16 0 0 4
Én is szeretem, olyan kultgyanús film, persze az is érdekes téma, miért csak 1982-ben készült el ez a 60-as retro, amely még ma is 100%-an élvezhető, és máig Gothár legjobb filmje.

Zozi79 Creative Commons License 2002.09.16 0 0 3
Ah, köszi.

Megnéztem, de nem találáltam. Írtam egy mailt.

Előzmény: La Méduse (2)
La Méduse Creative Commons License 2002.09.16 0 0 2
Talán próbálkozz a nosztalgiazene-oldallal:

http://nosztalgiazene.bakelit.hu/

Ha nincs ott meg, talán lehet egy requestet dobni a honlap fenntartójának.

Előzmény: Zozi79 (1)
Zozi79 Creative Commons License 2002.09.16 0 0 1
Én sem lehetek ok :-(

Néha-néha leadja valamelyik tévé, de múltkor is csak a végét tudtam felvenni.

Jó lenne megszerezni cédén, meg a címadó dalt empéháromban. Valaki tud segíteni?

Előzmény: La Méduse (0)
La Méduse Creative Commons License 2002.09.16 0 0 0
Igen, igen, igen! Legalább 3x láttam. Ha nem többször. De sajnálom, hogy nem lehetek ott a vetítésen! :(
Előzmény: Zozi79 (-)
Zozi79 Creative Commons License 2002.09.16 0 0 topiknyitó
Egy estére újra "Megáll az idő" a Toldi moziban

"Őrület, Pierre, őrület!" - Újabb különleges vetítés a Toldi moziban

2002-09-12 09:13:33

Annak alkalmából, hogy idén 20 éve - 1982. szeptember 16-án az Alkotmány, Duna és Szikra moziban - mutatták be Gothár Péter "Megáll az idő" című filmjét, a Toldi mozi jubileumi vetítést rendez 2002. szeptember 16-án 21 órától.

A vetítésen az alkotók -így Gothár Péter filmrendező is- részt vesznek, akikkel a filmet követően Varga Balázs, az Est Média munkatársa és a Pesti Est film rovatvezetője beszélget.

Éjféltől hajnali kettőig a mozi előterében a 60-as évek zenéje szól majd a magnóból, hogy visszaidézze a Coca-Cola mámor és a régi házibulik hangulatát.

Megjelenés a 60-as évek ruháiban.

A vetítés helyszíne: Toldi mozi, Budapest, V. kerület Bajcsy Zsilinszky út 36-38.

A jegy ára: 800 Ft

Mindenkit szeretettel várunk!

----

Szeretitek a filmet?


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!