Keresés

Részletes keresés

cavecat Creative Commons License 2013.04.29 0 0 8664

Attól tartok, félreértettél.

8652, utolsó mondat...

Remélem, hamar kerül a kutyusoknak jó gazdi.

(Moderatúrát emlegetni moditopikon kívül pedig káros a nicked egészségére ;))

Előzmény: Porga Henrietta (8658)
oncogito Creative Commons License 2013.04.29 0 0 8663

No, az Illatoson állatorvos -- no comment.

Előzmény: Navorsky (8662)
Navorsky Creative Commons License 2013.04.29 0 0 8662

a blog posztolója állatorvos, többek között az Illatoson oltja le a kutyákat, utána 2 hétig a blogon sír..., tényleg az állatokért dolgozik..

Előzmény: cavecat (8657)
Navorsky Creative Commons License 2013.04.29 0 0 8661

20 kg kutyatáp is jótékony célra menne?

Előzmény: Porga Henrietta (8648)
oncogito Creative Commons License 2013.04.29 0 0 8660

Még valami.

Most még kulturált és tapintatos voltam, mert legalább nem a semmibe teszi ki a kutyákat, hanem árulja.

Ha már rokon, vagy ismerős nem volt, akinek adhatná...

oncogito Creative Commons License 2013.04.29 0 0 8659

A roppant nehéz megpóbáltatás a kutyáknak lesz, gazdaváltáskor.

Remélem, gondol sokat erre a fórumra, ha már a kutyáit nem sajnálja.

Ha felidegesedett, ezt megérdemelte, mert a kutyái sokkal depisebbek lesznek.

Feltéve, ha volt kontaktus önökkel. Meglehet, azonnal boldogabbak lesznek az új gazdánál.

Porga Henrietta Creative Commons License 2013.04.29 0 0 8658

Szia és sziasztok

Mind azoknak köszönet akik most becsületessen mellém áltak e roppant nehéz meg oldásra váró ügyben.Szenvedő alanya lettem én is ennek a méltatlan bánás módnak.Kérek mindenkit akit csak lehet és ugyan igy fel háborít ez a beszéd stílus jelezze a moderátorok felé mert az ilyen embernek valóban nincs itt helye ezen a szuper kis topikon.Szeretném tényleg és őnzetlenül jó gazdi kezébe adni e két nemes egyed további életét jelképesen továbbra is két zsák kutya táp ellenében .Nagyon FÁJ ÉS NAGYON NEHÉZ DOLOG EZ NEKEM DE JELEN ESETBEN NEM TUDOK JOBB MEGOLDÁST.............IGAZI SEGÍTŐKÉSZ GAZDIT KERESÜNK.

Előzmény: cavecat (8657)
cavecat Creative Commons License 2013.04.29 0 0 8657

Csak az a probléma, hogy nem mindenki olyan hajszálra mint te.

És ettől még nem lesz rögtön rossz ember...

Kedves régi ismerősöm mentett egy macskát, igazi garfield, ronda, kövér, mind a négy lábára sánta, rosszindulatú, de azért imádja.

Szeretett volna egy kutyát is, régóta támogat egy menhelyet, hozzájuk ment ebet válogatni. Mondta, hogy van már egy mentett macska, fontos, hogy az eb ne próbálja megenni.

Kinézett egy kutyát, kérdezte, macskakompatibilis-e, mondták, persze-persze.

Hazavitte, másnap vitte is vissza, mert alig bírta lehámozni a kutyát a szerencsétlen macskáról.

Ha annak a kutyának az előélete ismert lett volna, talán tudták volna, hogy bár házon kívül elviseli a macskákat, házon belül nem tűri őket.

Meg lehetett volna kímélni a macskát egy kellemetlen élménytől, valamint a kutyát (és a gazdit!) a csalódástól.

Az, hogy neked sosem okozott még gondot az információhiány, nem jelenti azt, hogy mással sem történt meg soha.

És most vissza a viselkedésed kontraproduktivitásához:

a gazdi, aki megválna az állatától, és ilyen agresszív fogadtatásban részesül, nem fogja megváltoztatni se a döntését, se a hozzáállását.

Az egyetlen, amit elérsz, hogy legközelebb nem fogja bevallani, hogy a saját kutyája - azt fogja kamuzni, hogy találta valahol.

Íródott erről a témáról egy remek blogposzt, ajánlom figyelmedbe:

http://eletazillatoson.hu/2012/07/31/uzenet-a-leadoknak/

A poszt-toló hozzáállása lényegesen állat-központúbb, mint a tiéd. Ő tényleg az állatokért dolgozik, és nem pedig az emberek ellen...

Persze nincsenek illúzióim:

ahogyan a te kommentjeid sem fognak semmit változtatni a gazdik hozzáállásán, ugyanúgy az enyém sem fog semmit változtatni a tiéden (valószínűleg).

De ne hidd, hogy amit itt csinálsz, attól akár csak egyetlen egy kutyának is jobb lesz akár csak egy szőrszálnyival az élete...:(

Előzmény: oncogito (8656)
oncogito Creative Commons License 2013.04.29 0 0 8656

Kedves, nekem eddig mindig befogadott kutyáim voltak, akiknek az előéletükről a világon semmit nem tudtunk.

Mégis családtagokká lettek.

Remélem, nem érzi itt jól magát egyetlen felelőtlen állattulajdonos sem.

Remélem, az a két jobb sorsra érdemes moszkvai őrkutya rendes gazdihoz kerül, aki majd megbecsüli és nem löki idegennek, ha már kényelmetlenné vált számára.

Egyébként ez utóbbi sorsot kívánom minden olyan állattulajdonosnak, aki ezért válik meg állatától!

Előzmény: patuha (8655)
patuha Creative Commons License 2013.04.29 0 0 8655

Tudom, tapasztaltam is. Csak ez semmi jóra nem vezet, ezt pedig nem veszi észre....

Előzmény: cavecat (8652)
cavecat Creative Commons License 2013.04.29 0 0 8654

Kérlek, olvasd el még egyszer az utolsó mondatomat. Az az érzésem, hogy átsiklottál fölötte, pedig pont abban van a lényeg.;)

Előzmény: oncogito (8653)
oncogito Creative Commons License 2013.04.29 0 0 8653

Bizony, kikezdek minden olyan kutyást, aki megunta a kutyáját!

És bizony az állatokat szeretem és nem a felelőtlen gazdit!

Ha te a kutyát szereted, te odaadnád egy zsák tápért bárkinek?

Előzmény: cavecat (8652)
cavecat Creative Commons License 2013.04.29 0 0 8652

Ha visszaolvasod kicsit oncogito hsz-eit, gyakorlatilag mindig minden gazdikereső hirdetésre így reagál (kortól, fajtól, nemtől, indoktól függetlenül).

Néha felmerül bennem, vajon valóban az állatokat szereti, vagy inkább az embereket utálja?...

Évekig foglalkoztam rágcsálómentéssel, sose jutott eszembe a wannabe-ex-gazdi leszidása (pedig néha nagy kedvem lett volna hozzá), mert tökéletesen kontraproduktív, és sok esetben kifejezetten rosszat tesz az állat további sorsának (el lehet bukni pl. fontos információkat az állat előéletéről, hogy mást ne is mondjak).

Előzmény: patuha (8651)
patuha Creative Commons License 2013.04.29 0 0 8651

Szerintem meg nem kellene lekezelőnek és kioktatónak lenni. Pont ez a hozzáállás, ami nem a kutyán segít!

Előzmény: oncogito (8649)
oncogito Creative Commons License 2013.04.28 0 0 8650

Ja, és a kutyáknak kívánok igazi gazdit, aki tényleg szereti őket, nem csak addig, amíg a kényelme úgy tartja!

Előzmény: oncogito (8649)
oncogito Creative Commons License 2013.04.28 0 0 8649

Amikor magához vesz egy kutyát, tisztába kellene lenni, hogy egy életre szól.

Akár építkezés, akár költözés, akár mi.

Remélem, a biztonságérzetüket is sikerül majd eladni két zsák tápért.

Ennyi.

Előzmény: Porga Henrietta (8648)
Porga Henrietta Creative Commons License 2013.04.28 0 0 8648

Szia 

Kicsit gondold át azt amit le írsz nem kellene ilyen arogánsan reagálni arra ammit írtam.A két zsák táp csak mint jelképes összegként szerepel mivel tisztában vagyok vele hogy ez a kutya pénzben mennyit ér.Sokan szeretnének ilyen fajtát csak nincs rá elég pénzük az embereknek.szeretjük mind a két szép állatot tényleg igazi társa az embernek .De most építkezés miatt kell meg válnunk tőlük és én meg nem tartok kutyát csak azért hogy a nap 24 órájában láncon legyen ennek a fajtának a mozgás a lét eleme és kitünő az örző védő ösztöne fáj hogy el kell válnunk egymástól mert bizony sok örömet és biztonság érzetet nyújt nekünk.Nyilván itt ezen az oldalon normális emberek hirdetnek nem holmi sintérek akik tényleg csak a tányéron szeretik az állatot hanem igazi szerető lelndő gazdik akik ezután is tudnak megfelelő körülményeket biztosítani e két gyönyörű teremtésnek.

Előzmény: oncogito (8647)
oncogito Creative Commons License 2013.04.28 0 0 8647

És mindegy, kinek adja? Lelketlen szaporítónak, vagy brutális kutyatartónak?

Csak vigye, ha adja a zsák tápot?

Miféle ember vagy? Azt írod az adataid között, hogy szereted az állatokat!

Legfeljebb csak a tányérodban! :-(

Előzmény: Porga Henrietta (8645)
oncogito Creative Commons License 2013.04.28 0 0 8646

Minek vették magukhoz, ha elcserélik tápra, mint valami árucikket?

A kutya társ, családtag!

Melyik családtagjától válna meg némi kajáért...?

Előzmény: Porga Henrietta (8645)
Porga Henrietta Creative Commons License 2013.04.28 0 0 8645

Sziasztok

Van két moszkvai őrkutyánk két zsák 10 kg-os  kutyatápért el vihető. Az egyik két éves törzskönyvre elő jegyzett kan a másik egy hét éves szuka. Fajta tiszta mind a kettő nagyon jó teritórium őrző oltási könyvel chip nélkül el vihető sürgősen.

Tel:06304279082

SpinyNorman Creative Commons License 2013.04.12 0 0 8644

Gazdához került!

Előzmény: SpinyNorman (8643)
SpinyNorman Creative Commons License 2013.04.10 0 0 8643

Gazdát keres Panda. Rádon (Váchoz közel) dobták be egy kedves ismerősömék kertjébe. Nekik már van három kutyájuk, és nem tudják őt vállalni. Panda egy egészen fiatal, pár hetes kislány kutya, nagyon kedves, barátságos, jókedvű és igen okos. A fizimiskája meg valami fantasztikus a két monoklival, és a göndör szőrével :-)

Aki jó gazdája lenne a következő tizensok évre, hívja a húsz-823-1688-as számot! :-)

Mecsek8 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 8642

Itt vannak a képeim:)

Előzmény: Mecsek8 (8641)
Mecsek8 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 8641

Sziasztok!

Mecsek vagyok, jelnelg menhelyen élek, és már hosszú hónapo óta Gazdit keresek. 2 éves, barátságos, aktív, játékos, nagytestű, nagy mozgásigényű, labrador-border collie keverék, kan vagyok. Ismerem az alapvezényszavakat, hallgatok a nevemre, kicsit makacs vagyok, de szeretek tanulni, és jól motiválható vagyok. Más állatokkal összeszoktatható vagyok. Kan kutyákkal picit dominánsan viselkedek, de nem vagyok agresszív. Gyerekkel imádok játszani, és nagyon kedvelem a labdás játékokat is. Érdeklődők a különféle kutyás sportok (K-9, frizbi, flyball, agility, stb.) iránt. Lakásba napi több óra intenzív mozgással, kertbe bentalvással+sok foglakozással költözhetek. 
Oltva, chippel, szerződéssel, kapvsolattartással, ivartalanítási kötelezettséggel, féreghajtva lehet engem örökbefogadni.

Ha több képre és információra vagy kiváncsi rólam, akkor látogass el saját facebook oldalamra, www.facebook.com/mecsekvagyok.gazditkeresek

Tel:0620/3239805

email: mecsekgazditkeres@citromail.hu 

fricc100 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8640

PINGU - 3, 5 éves kan kutyánknak keresünk szerető, nálunk sokkal jobban ráérő, gondoskodó gazdit.

Jópofa, közepes termetű beagle-labrador keverék, fekete – fehér jegyekkel, ivartalanítva van. Rendszeresen oltva, féregtelenítve, oltási könyvvel.

Nagyon játékos, barátságos, igényli a sok törődést, foglalkozást, emberközelséget. Családban és magányos ember mellett is jó helye lenne, egy tanya igazi paradicsom lenne számára. Kizárólag nagy kertbe, tanyára javasoljuk. Jelenleg Pest megyében él.

Érdeklődni a kaktussz@hotmail.hu címen lehet.

fricc100 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8639

3, 5 éves kan kutyánknak keresünk szerető, nálunk sokkal jobban ráérő, gondoskodó gazdit.

Jópofa, közepes termetű beagle-labrador keverék, fekete – fehér jegyekkel, ivartalanítva van. Rendszeresen oltva, féregtelenítve, oltási könyvvel.

Nagyon játékos, barátságos, igényli a sok törődést, foglalkozást, emberközelséget. Családban és magányos ember mellett is jó helye lenne, egy tanya igazi paradicsom lenne számára. Kizárólag nagy kertbe, tanyára javasoljuk.

Érdeklődni a kaktussz@hotmail.hu címen lehet.

mentholx Creative Commons License 2013.01.20 0 0 8638

GAZDIT KERES!

Mamájával és tesóival együtt sintértelepről lett megmentve még pár naposan. Azóta családban nevelkedik.
Most 2 hónapos. Tüneményes és gyönyörűséges (különleges színű), nagy termetűre növő kutyababa.
Szerető, felelősségteljes gazdiját keresi!
Érd.: mentholxx@gmail.com (Budapest)

oncogito Creative Commons License 2013.01.09 0 0 8637

Facebook-ról másoltam:

"Minden ismerősöm segítségét kérném, hátha sikerül gazdikat találni a képen látható kutyusoknak!

Ma délután elmentünk egy kicsit kirándulni Aggtelekre és Szendrő felé jöttünk vissza. Szendrőből Rudabánya felé tartottunk amikor a tájat nézegetve a vasúti átjáró után lettem figyelmes erre a zsákra és a mellette vacogó kiskutyákra. Egyből fék és tolatás. Nejem kérdezi miért álltunk meg? Mert olyat láttam amit én még soha és remélem soha többé nem is fogok! Elnézést kérek, de muszáj voltam megörökíteni azt, hogy milyen emberek léteznek ezen a világon.

Természetesen 1 híján mind a három kutyus nálunk van mert én és a nejem nem tudtuk otthagyni őket. A negyedik kutyust Rudabányai ismerősömék azonnal befogadták, ezúton is köszönöm nekik!

A segítségeteket azért kérem, hogy a másik három kutyusnak is szerető gazdikat találjunk. Ha kell egy kiadós fürdetés után akár fotókat is küldök! Köszi mindenkinek aki megpróbál segíteni!"

Telefon: 06-20/33-72-603 Vagy 06-48/403-305

Most így néznek ki, közben egy kutyus már elkelt, de  a képen látható bal oldali és középső kutyus még gazdit keres:

oncogito Creative Commons License 2012.12.26 0 0 8636

Miért kell szaporítani??????????????

Előzmény: studiok4 (8635)
studiok4 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 8635

Elvihető újszülött keverék kiskutyák! (Gárdony / Bp.XI.ker)

A felvételkészítés idején 22 naposak, 9-en vannak összesen! (5fiu+4lány)

Januárban elválaszthatóak az anyjuktól.
e-mail: fodor.gyorgy2@freemail.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!