Mind azoknak köszönet akik most becsületessen mellém áltak e roppant nehéz meg oldásra váró ügyben.Szenvedő alanya lettem én is ennek a méltatlan bánás módnak.Kérek mindenkit akit csak lehet és ugyan igy fel háborít ez a beszéd stílus jelezze a moderátorok felé mert az ilyen embernek valóban nincs itt helye ezen a szuper kis topikon.Szeretném tényleg és őnzetlenül jó gazdi kezébe adni e két nemes egyed további életét jelképesen továbbra is két zsák kutya táp ellenében .Nagyon FÁJ ÉS NAGYON NEHÉZ DOLOG EZ NEKEM DE JELEN ESETBEN NEM TUDOK JOBB MEGOLDÁST.............IGAZI SEGÍTŐKÉSZ GAZDIT KERESÜNK.
Csak az a probléma, hogy nem mindenki olyan hajszálra mint te.
És ettől még nem lesz rögtön rossz ember...
Kedves régi ismerősöm mentett egy macskát, igazi garfield, ronda, kövér, mind a négy lábára sánta, rosszindulatú, de azért imádja.
Szeretett volna egy kutyát is, régóta támogat egy menhelyet, hozzájuk ment ebet válogatni. Mondta, hogy van már egy mentett macska, fontos, hogy az eb ne próbálja megenni.
Kinézett egy kutyát, kérdezte, macskakompatibilis-e, mondták, persze-persze.
Hazavitte, másnap vitte is vissza, mert alig bírta lehámozni a kutyát a szerencsétlen macskáról.
Ha annak a kutyának az előélete ismert lett volna, talán tudták volna, hogy bár házon kívül elviseli a macskákat, házon belül nem tűri őket.
Meg lehetett volna kímélni a macskát egy kellemetlen élménytől, valamint a kutyát (és a gazdit!) a csalódástól.
Az, hogy neked sosem okozott még gondot az információhiány, nem jelenti azt, hogy mással sem történt meg soha.
És most vissza a viselkedésed kontraproduktivitásához:
a gazdi, aki megválna az állatától, és ilyen agresszív fogadtatásban részesül, nem fogja megváltoztatni se a döntését, se a hozzáállását.
Az egyetlen, amit elérsz, hogy legközelebb nem fogja bevallani, hogy a saját kutyája - azt fogja kamuzni, hogy találta valahol.
Íródott erről a témáról egy remek blogposzt, ajánlom figyelmedbe:
Kedves, nekem eddig mindig befogadott kutyáim voltak, akiknek az előéletükről a világon semmit nem tudtunk.
Mégis családtagokká lettek.
Remélem, nem érzi itt jól magát egyetlen felelőtlen állattulajdonos sem.
Remélem, az a két jobb sorsra érdemes moszkvai őrkutya rendes gazdihoz kerül, aki majd megbecsüli és nem löki idegennek, ha már kényelmetlenné vált számára.
Egyébként ez utóbbi sorsot kívánom minden olyan állattulajdonosnak, aki ezért válik meg állatától!
Ha visszaolvasod kicsit oncogito hsz-eit, gyakorlatilag mindig minden gazdikereső hirdetésre így reagál (kortól, fajtól, nemtől, indoktól függetlenül).
Néha felmerül bennem, vajon valóban az állatokat szereti, vagy inkább az embereket utálja?...
Évekig foglalkoztam rágcsálómentéssel, sose jutott eszembe a wannabe-ex-gazdi leszidása (pedig néha nagy kedvem lett volna hozzá), mert tökéletesen kontraproduktív, és sok esetben kifejezetten rosszat tesz az állat további sorsának (el lehet bukni pl. fontos információkat az állat előéletéről, hogy mást ne is mondjak).
Kicsit gondold át azt amit le írsz nem kellene ilyen arogánsan reagálni arra ammit írtam.A két zsák táp csak mint jelképes összegként szerepel mivel tisztában vagyok vele hogy ez a kutya pénzben mennyit ér.Sokan szeretnének ilyen fajtát csak nincs rá elég pénzük az embereknek.szeretjük mind a két szép állatot tényleg igazi társa az embernek .De most építkezés miatt kell meg válnunk tőlük és én meg nem tartok kutyát csak azért hogy a nap 24 órájában láncon legyen ennek a fajtának a mozgás a lét eleme és kitünő az örző védő ösztöne fáj hogy el kell válnunk egymástól mert bizony sok örömet és biztonság érzetet nyújt nekünk.Nyilván itt ezen az oldalon normális emberek hirdetnek nem holmi sintérek akik tényleg csak a tányéron szeretik az állatot hanem igazi szerető lelndő gazdik akik ezután is tudnak megfelelő körülményeket biztosítani e két gyönyörű teremtésnek.
Van két moszkvai őrkutyánk két zsák 10 kg-os kutyatápért el vihető. Az egyik két éves törzskönyvre elő jegyzett kan a másik egy hét éves szuka. Fajta tiszta mind a kettő nagyon jó teritórium őrző oltási könyvel chip nélkül el vihető sürgősen.
Gazdát keres Panda. Rádon (Váchoz közel) dobták be egy kedves ismerősömék kertjébe. Nekik már van három kutyájuk, és nem tudják őt vállalni. Panda egy egészen fiatal, pár hetes kislány kutya, nagyon kedves, barátságos, jókedvű és igen okos. A fizimiskája meg valami fantasztikus a két monoklival, és a göndör szőrével :-)
Aki jó gazdája lenne a következő tizensok évre, hívja a húsz-823-1688-as számot! :-)
Mecsek vagyok, jelnelg menhelyen élek, és már hosszú hónapo óta Gazdit keresek. 2 éves, barátságos, aktív, játékos, nagytestű, nagy mozgásigényű, labrador-border collie keverék, kan vagyok. Ismerem az alapvezényszavakat, hallgatok a nevemre, kicsit makacs vagyok, de szeretek tanulni, és jól motiválható vagyok. Más állatokkal összeszoktatható vagyok. Kan kutyákkal picit dominánsan viselkedek, de nem vagyok agresszív. Gyerekkel imádok játszani, és nagyon kedvelem a labdás játékokat is. Érdeklődők a különféle kutyás sportok (K-9, frizbi, flyball, agility, stb.) iránt. Lakásba napi több óra intenzív mozgással, kertbe bentalvással+sok foglakozással költözhetek. Oltva, chippel, szerződéssel, kapvsolattartással, ivartalanítási kötelezettséggel, féreghajtva lehet engem örökbefogadni.
Ha több képre és információra vagy kiváncsi rólam, akkor látogass el saját facebook oldalamra, www.facebook.com/mecsekvagyok.gazditkeresek
PINGU - 3, 5 éves kan kutyánknak keresünk szerető, nálunk sokkal jobban ráérő, gondoskodó gazdit.
Jópofa, közepes termetű beagle-labrador keverék, fekete – fehér jegyekkel, ivartalanítva van. Rendszeresen oltva, féregtelenítve, oltási könyvvel.
Nagyon játékos, barátságos, igényli a sok törődést, foglalkozást, emberközelséget. Családban és magányos ember mellett is jó helye lenne, egy tanya igazi paradicsom lenne számára. Kizárólag nagy kertbe, tanyára javasoljuk. Jelenleg Pest megyében él.
3, 5 éves kan kutyánknak keresünk szerető, nálunk sokkal jobban ráérő, gondoskodó gazdit.
Jópofa, közepes termetű beagle-labrador keverék, fekete – fehér jegyekkel, ivartalanítva van. Rendszeresen oltva, féregtelenítve, oltási könyvvel.
Nagyon játékos, barátságos, igényli a sok törődést, foglalkozást, emberközelséget. Családban és magányos ember mellett is jó helye lenne, egy tanya igazi paradicsom lenne számára. Kizárólag nagy kertbe, tanyára javasoljuk.
Mamájával és tesóival együtt sintértelepről lett megmentve még pár naposan. Azóta családban nevelkedik. Most 2 hónapos. Tüneményes és gyönyörűséges (különleges színű), nagy termetűre növő kutyababa. Szerető, felelősségteljes gazdiját keresi! Érd.: mentholxx@gmail.com (Budapest)
"Minden ismerősöm segítségét kérném, hátha sikerül gazdikat találni a képen látható kutyusoknak!
Ma délután elmentünk egy kicsit kirándulni Aggtelekre és Szendrő felé jöttünk vissza. Szendrőből Rudabánya felé tartottunk amikor a tájat nézegetve a vasúti átjáró után lettem figyelmes erre a zsákra és a mellette vacogó kiskutyákra. Egyből fék és tolatás. Nejem kérdezi miért álltunk meg? Mert olyat láttam amit én még soha és remélem soha többé nem is fogok! Elnézést kérek, de muszáj voltam megörökíteni azt, hogy milyen emberek léteznek ezen a világon.
Természetesen 1 híján mind a három kutyus nálunk van mert én és a nejem nem tudtuk otthagyni őket. A negyedik kutyust Rudabányai ismerősömék azonnal befogadták, ezúton is köszönöm nekik!
A segítségeteket azért kérem, hogy a másik három kutyusnak is szerető gazdikat találjunk. Ha kell egy kiadós fürdetés után akár fotókat is küldök! Köszi mindenkinek aki megpróbál segíteni!"
Telefon: 06-20/33-72-603 Vagy 06-48/403-305
Most így néznek ki, közben egy kutyus már elkelt, de a képen látható bal oldali és középső kutyus még gazdit keres: