Keresés

Részletes keresés

zerger88 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 47

Hát a topik nem nagyon él :/ 1 hete pont a fácskám felé jártam.

 

Nem lehet hogy esetleg vadcseresznyém van?

 

zerger88 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 46

 Találtam tavalyi képet róla

Előzmény: zerger88 (45)
zerger88 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 45

Nekem is van ilyenem, magától nőt.

Beérése junius 5-10 környékén van. Édes, nem lóg mint a meggy meg ritkán van hogy egy helyen sok gyümölcs legyen, tehát nincs az mint a meggynél hogy egy marokra meg fogsz 6-8-at.

Tűzhalált nem ismeri, sőt szinte száraz ág nincs rajta, csak 1 de az a legalsó de ahogy nő a fa ez természetes. Sokáig nem termett. Sose gondoztuk, de "nem villásodott",tehát csak 1 vezér ága van. kb 10méter magas . Tavaly találtam alatta magoncokat, igénytelenek.(élnek és virulnak Meggyet is vittem már ki a telekre ültetni 3-at de az egyik már kiszáradt, a másik meg most fog... Idén ültettem vagy 100 magot, kiváncsi leszek jövőre mennyi bújik ki :)
Dzsemnek kíváló, nem kell annyi cukor bele.

 

hussarX Creative Commons License 2016.06.15 0 0 44

Az is lehet, hogy "piramis" meggy ez a "cseresznyemeggy" de minden esetre a piramist könnyű beszerezni, és az is egyfajta "cseresznyemeggy":

http://gyumolcsfacsemete.hu/Piramis-szabadgyokeres-meggy-oltvany#page_artdet_tabs

SándorTiszteletes Creative Commons License 2014.12.16 0 0 43

Erős növésű, szalad is felfelé rendesen. Idén volt az első termésem, még fiatal az állomány. Porzó nélkül lustán terem ez is, mint a legtöbb cs.meggy. 

Előzmény: kaalyz (42)
kaalyz Creative Commons License 2014.12.06 0 0 42

Köszönöm válaszod, így ismételten válaszút elé kerültem. Még az érdi nagygyümölcsű érdekelne bár az is rendelkezik cseresznye felmenőkkel. Ennek megfelelően gondolom a növekedése is erős. Tavaszig még van időm dönteni. 

 

Üdv Zoli.

Előzmény: SándorTiszteletes (41)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2014.11.24 0 0 41

Ja, és félig öntermékeny (évjáratfüggő), meggyel nem (csengődivel sem) tudtam érdemben beporozni, cseresznyék között sok porozza. Kb. a meteorral egyszerre érik, az érés elején nem, utána kb egy héttel már volt benne kukac, úgyhogy a cseresznyelégy kártételére már ennél is oda kell figyelni.  Nálam az Alföldön eddig, ennyi a tapasztalatom vele.

Előzmény: SándorTiszteletes (40)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2014.11.24 0 2 40

Ellenáll a moniliának. Idén nálam ő volt a kontroll csoport, nem permeteztem semmivel, nem is lett baja. Mellette az é.b. permetezéssel is betegedett.

Nem tiszta meggy, az ősei között biztosan van cseresznye is. Ez ránézésre is látszik. Cseresznye habitusa van, meredeken felfelé törő vesszőkkel (70-90fokban felfelé áll, lekötözni nehéz, mert merev, erős vesszője van, szektoriális kettős metszéssel lehet próbálkozni. A hajtásvégek ezután is meredeken felfelé törnek). Virága is, fagytűrése is inkább a cserkóhoz hasonlít, gyümölcse az érés elején savanya, az érés vége felé erősen megcukrosodik. Ekkor színe már feketébe hajló. A szemméret a fán belül is változó, 20-24 mm átmérőjű. Gondolom erősebb metszéssel a nagyobb méret elérhető, én ezzel nem foglalkozok.

Idén a sok nyári eső miatt, a blumeriella károsította a lombját, ezelőtt ezt nem tapasztaltam. 

Előzmény: kaalyz (39)
kaalyz Creative Commons License 2014.11.22 0 0 39

Üdvözlettel, engem a meggyes oldal érdekelne. Nagyon jókat olvastam a Feketics meggyről. Szeretném, ha valaki tapasztalatból írna arról, hogy tényleg viszonylag ellenáll a moniliának, jó ízű. nagyobb szemű.

Köszönettel Zoli.

Ali-bá Creative Commons License 2014.11.20 0 0 38

A faalakot a lombozat nélkül, a galyazat alapján is jól meg lehet ítélni. Most is jöhet egy kép róla.

Előzmény: SándorTiszteletes (37)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2014.11.20 0 0 37

Majd köv. szezonban tegyél már fel képet a faalakról, a virágról, ill a termésről, légyszíves.

Előzmény: URobi76 (36)
URobi76 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 36

Elvittem keresztapámnak.Nála a meggyek tönkelege található,és a szomszédaiban is,de csupán néhány közepes méretű szem lett rajta.

Előzmény: SándorTiszteletes (34)
Ali-bá' Creative Commons License 2014.10.26 0 0 35

Sok oka lehet, leginkáb valami sebzés, elhalás a fán. A beteges ágat le kell vágni vagy a kérget hosszában felhasogatni, az elhalt részt eltávolítani és a sebet lekezelni.

Előzmény: Törölt nick (2)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2014.10.15 0 0 34

hali. Idén volt termésed a cseresznyemeggyeden?

Előzmény: URobi76 (17)
simon53 Creative Commons License 2013.11.01 0 0 33

Szerintem ez a cseresznyemeggy

 

Érdi nagygyümölcsű meggy

Maliga Pál állította elő. A 'Hankovszky korai' meggyfajta szabadmegporzású magonca.
Ültetvényekben és házikertekben még megtalálható ez a június második hetében érő, friss fogyasztásra kiválóan alkalmas korai meggy.
Gyümölcse különlegesen tetszetős, mérete nagy vagy igen nagy (6-7 g), a megszokott meggyíznél kevésbé savas, emiatt ipari feldolgozásra és exportra nem tartották alkalmasnak.
Fája erős növekedésű, jellegzetes "cseresznye habitusú". Önmeddő,

Porzoja a germersdorfi cseresznye.

Ali-bá Creative Commons License 2013.06.03 0 0 32

Na olyan nekem is lesz. A nagykertet körülültettem diófával. 56 db, most 19 évesek. Az itthoni házikertbe pedig az elmult 3 évben kb. 40 darabot, mindenféle fajtát. Jó az esélyük.   :-( 

Előzmény: SándorTiszteletes (30)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2013.06.03 0 0 31

A meggyekkel ne számolj, arra általában nem reagálnak. Következő évi virágzáskor javaslom próbáld meg a kézi megporzást, különböző cseresznyevirágokkal. Majdcsak megtalálod a porzópartnerét.

Előzmény: URobi76 (28)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2013.06.03 0 0 30

Azért bízom benne, lesz olyan fám, ami majd túlél engem is.

Előzmény: Ali-bá (27)
Ali-bá Creative Commons License 2013.06.03 0 0 29

Akkor lehet, hogy kifogtad ebben az évben, éppen akkor virágzott, mikor a méhek valami miatt (nemzedékcsere késés, hideg idő) nem jártak.

Előzmény: URobi76 (28)
URobi76 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 28

Nekem a közelébe van a VAN cseresznyefám,van mellette érdy bőtermő meggy,és kántorjánosi is,és a szomszédba(30-40m meteor,és még egy annál is koraibb az nem tudom milyen!

És ez sem elég,gondoltam a cigánymeggyre,de azt nem áll szándékomba ültetni.

Előzmény: Ali-bá (19)
Ali-bá Creative Commons License 2013.06.02 0 0 27

Ha kertészkedsz akkor hamar elrepül az a néhány évtized. Egy-két fanemzedék ezekből a modern faalakokból. A talajuntság elkerülése miatt ültettem az őszibarackost az almás helyére.

Előzmény: SándorTiszteletes (25)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.02 0 0 26

Pedig léteznie kell cseresznyemeggynek. Én gyerekkoromban ettem belőle.

Előzmény: Ali-bá (24)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2013.06.02 0 0 25

Oh, hát 67-ben én még tervben sem voltam :D

Előzmény: Ali-bá (24)
Ali-bá Creative Commons License 2013.06.02 0 0 24

Mikor még nem volt internet, én is mindent könyvekből és folyóiratokból néztem ki. Az első gyümölcsösömet 1967-ben az Életés Tudomány-ban megjelent egyik kertészeti egyetemi kísérlet leírása alapján telepítettem. 288 almafa termőkaros sövény módszerrel.  Később hungária sövény lett belőle a könnyebb kezelhetőség miatt.

Manapság meg itt az internet, igazán tág határokkal. Videókkal. Cseresznye-meggyről még nem láttam videót, de cseresznyéről már sokat.

Előzmény: SándorTiszteletes (23)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2013.06.02 0 0 23

mgekóstolnám én is, de senkinek nincs Eugéniája.  Nagyon érdekelne még az Ostheimi, vagy a podbielszki meggy is. Pont erre való a könyv, hogy megmutassa, vannak az elterjedt fajákon kívül is érdekesek

 

Előzmény: Ali-bá (22)
Ali-bá Creative Commons License 2013.06.02 0 0 22

Ez a különbség a könyvek, képek és a kert között. A kertben nemcsak nézni lehet! Nekem az az elvem, hogy ha csak lehet, előbb megnézem a kertben, megszagolom, megkóstolom a termését  és aztán szaporítok róla, Legyen az rózsa, földieper, vagy gyümölcsfa.

Előzmény: SándorTiszteletes (21)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2013.06.02 0 0 21

Nekem is megvan az a könyv, de nem sikerült eugéniát kóstolnom még

Előzmény: raiff (18)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2013.06.02 0 0 20

Ugyanezt tapasztaltam a feketiccsel, bosnyákkal, meg a madarasi meggyel is. A van, a maga elhúzódó virágzásával bőven kisegíti őket.

Előzmény: Ali-bá (19)
Ali-bá Creative Commons License 2013.06.02 0 0 19

Volt egy nagy fám egy Van cseresznye mellett, mindig bőségesen termett. Ugyan az a fajta (arról oltottam) Nénikémnél alig termett, igaz közelében nem volt se meggy, se cseresznye ami porozhatta volna.

Előzmény: URobi76 (15)
raiff Creative Commons License 2013.06.02 0 0 18

Van egy '58-ból származó könyvem abban Eugénia császárnő néven van cseresznye meggy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!