Keresés

Részletes keresés

racional Creative Commons License 2002.07.05 0 0 15
Üdv,Propertius! Sajnos ismét félrevezetted magadat, mint a médában az ujságírók. Itt szó nem volt "a demokrácia és a fennálló alkotmányos rend elleni fellépés"-ről. Hallhattad a főkapitánytól, hogy a vád rendzavarás. Legfeljebb jogosulatlan adatkezelés, vagy levéltitok megsértése. Ezek kérem köztörvényesek, nem pedig politikaiak. Ha továbbra is figyeled a hiteles sajtót, azt is megtudhatod, hogy pl. Kínában, É-Koreában is kizárólag köztörvényesek ülnek a börtönökben, nem pedig politikaiak. Ez Magyarországban is így lesz!!!
Trab Antal Creative Commons License 2002.07.05 0 0 14
:o)) Kiröhögtek volna, ha odállítok azzal, hogy perelni fogok..
Előzmény: Tamás (12)
Trab Antal Creative Commons License 2002.07.05 0 0 13
Erre csak azt tudom mondani (azt persze tegyük hozzá, hogy egy jó ideje külföldön élek) hogy máshol, ha ennyi kétely merül fel valamivel kapcsolatban, és az ország egy jelentős!! része azt szeretné, hogy számolják össze mégegyszer, vagy akár tízszer is, akkor függetlenül, hogy ki és milyen ítéletet hozott eddig erre vonatkozólag, akkor megtennék. Ezáltal tiszta vizet lehet önteni a pohárba. Ennyi....
Előzmény: etranger (10)
Tamás Creative Commons License 2002.07.05 0 0 12
Hát én pl. ingázóként az elégséges szolgáltatásba tartozó vonatra nem fértem fel.

Szerintem ha pereltél volna, lett volna esélyed... persze bizonyítási kérdés...

És nem az Erzsébet hídra gondoltam!!!! mint helyszínre, hanem mondjuk az MSZP székház elé...

Oda simán kapnának szerintem.

Előzmény: Trab Antal (6)
Trab Antal Creative Commons License 2002.07.05 0 0 11
Ha jól tudom pontosan ezt az alkotmányos létet kérdőjelezik meg a tüntetők.
Előzmény: Propertius (9)
etranger Creative Commons License 2002.07.05 0 0 10

A vasutassztrájk törvényeségét bíróság mondta ki, miután akkor is kétségbevonták a törvényességet, és bíróság elé vitték az ügyet.
A sztrájkra törvény vonatkozik, a tüntetésre is, a szavazatok számolására is. Az utóbbira a Legfelsőbb Bíróság és a parlament is kimondta, hogy a törvényeknek megfelelt.
Előzmény: Trab Antal (8)
Propertius Creative Commons License 2002.07.05 0 0 9
Trab Antal,

te szerencsétlen. Az egyik egy érdekvédelmi szövetség tiltakozása, a másik pedig a demokrácia és a fennálló alkotmányos rend elleni fellépés.
Ezért csúsztatott tegnap tompika, amikor a nyugati demokráciák megmozdulásait (például a francia marharépaszállítókét) emlegette.

Trab Antal Creative Commons License 2002.07.05 0 0 8
Kissé eltértünk a kérdésről.. BKV, Demszky perelni akar, mert kárt okoztak.. Nem is vitatom. De miért nem pereltek a taxisblokádkor, vagy a vasutassztrájok idején? És ezt hogyan fogják behajtani?
Előzmény: morbiczer (7)
morbiczer Creative Commons License 2002.07.05 0 0 7
A törvényi szabályoknak megfelelően lehet sztrájkolni. A törvényi szabályoknak megfelelően lehet tüntetni is.

Persze visszamehetünk a szocializmusba is, ott se sztrájkolni, se tüntetni nem volt szabad. Jártak a vonatok mindig pontosan. Ez kell?

Előzmény: Trab Antal (4)
Trab Antal Creative Commons License 2002.07.05 0 0 6
Hát én pl. ingázóként az elégséges szolgáltatásba tartozó vonatra nem fértem fel. (Reggeli 7 helyett 1 vonat indult.)
És nem az Erzsébet hídra gondoltam!!!! mint helyszínre, hanem mondjuk az MSZP székház elé..
Előzmény: Tamás (3)
morbiczer Creative Commons License 2002.07.05 0 0 5
A hídra nem kaptak volna.

A Kossuth térre, a Hősök terére, a Dísz térre (valszeg) kaptak volna. A híd kellős közepére nem.

Előzmény: .vertigo. (0)
Trab Antal Creative Commons License 2002.07.05 0 0 4
Akkor a kórházi alkalmazottak (nővérek, ápolók stb.) is simán sztrájkolhatnak. Ők is (még jobban) alulértékelt társadalmi csoport. És tőlük is függ az ország. Csak bejelentik előtte 2 nappal.. Következmény?
Előzmény: .vertigo. (0)
Tamás Creative Commons License 2002.07.05 0 0 3
vasutas sztárjkok idején, én a taxisblokádot most nem említeném (de vasutassztrájkból az Orbán kormány alatt volt nem is egy) pl. hogyan jutottak el az emberek a munkahelyükre?

Tudod, ott van olyan, hogy csak akkor sztrájkolhatnak szabályosan, ha biztosítják a "még elégséges" szolgáltatást.

Ha engedélyt kérnek a tüntetésre, kaptak volna?

Az Erzsébet-hídra, munkaidőben, csúcsidőben kizárt. No de mi a francnak? Máshol miért nem jó? Ez olyan, mint a terrorizmus: minél több ártatlan áldozat, és emiatt minél nagyobb médiafigyelem, annál jobb.

Előzmény: Trab Antal (-)
Le Magnifique Creative Commons License 2002.07.05 0 0 2
Nem kaptak volna.
Előzmény: Trab Antal (-)
Trab Antal Creative Commons License 2002.07.05 0 0 1
hejesírásom nem ok.. bocsesz
Előzmény: Trab Antal (-)
.vertigo. Creative Commons License 2002.07.05 0 0 0
"hogyan jutottak el az emberek a munkahelyükre?"

Pl. vonatpótló buszokkal.

"Jó, jó tudom: sztrájk és tüntetés NEM UGYANAZ."

Ahogy írod. Bár mind a kettőnek vannak törvényes keretei.
néhány különbség:
A vasutassztrájkot előre bejelentették, ezt a tegnapi handabandát nem.
A vasutassztrájk egy alulértékelt társadalmi csoport műve (függ tőlük az ország, mármint a vasutasoktól), a tegnapi csőcseléktől senki se függ, senkinek se kellenek.

"Ha engedélyt kérnek a tüntetésre, kaptak volna?"

Ez tárgytalan, lévén nem kértek engedélyt. Szvsz ezek után nem is kapnak majd.

Előzmény: Trab Antal (-)
Trab Antal Creative Commons License 2002.07.05 0 0 topiknyitó
Kissé bátortalanul vetném fel azt a kérdést, hogy a vasutas sztárjkok idején, én a taxisblokádot most nem említeném (de vasutassztrájkból az Orbán kormány alatt volt nem is egy) pl. hogyan jutottak el az emberek a munkahelyükre? Akkor ki piszkálta fel a szakszervezeteket, hogy sztárjkoljanak? Mennyi kár lett belőle? Jó, jó tudom: sztrájk és tüntetés NEM UGYANAZ. De abban hasonlítanak, hogy zavar volt a közlekedésben...

De eszembe jutott még valami: Ha engedélyt kérnek a tüntetésre, kaptak volna?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!