Keresés

Részletes keresés

Gróf Úr Creative Commons License 2002.09.25 0 0 108
Köszi :-)

Az infóim:
Cím: Különvélemény
Kiadja: Szukits
Ár: 1490.-

A Librinél majd valamikor kapható lesz :-((

Előzmény: vicc (107)
vicc Creative Commons License 2002.09.25 0 0 107
tuti tipp:) a westendben a metrós bejárattól 20 méterre van a jobboldalon egy kis könyvesbolt - ott van!!
Előzmény: Gróf Úr (105)
Androidus Creative Commons License 2002.09.25 0 0 106
2. Én nem emlegetnék jóízlést ennél a filmnél :))))))))))
3. Az rendben van, hogy ha akarják, a három precog röhögve ellátja az egész földet. Az a kérdés, hogyan korlátozzák őket. Vagy folyamatosan érzékelnek mindent, és az adatok feldolgozói vidáman nézik, hogy "ehe, de jó, mindjárt lesorozatgyilkolnak valakit a keleti parton, mi pedig nem teszünk semmit, bibibí"?
Előzmény: Gróf Úr (104)
Gróf Úr Creative Commons License 2002.09.25 0 0 105
Rendben :-))) Segítség a fair play jegyében: a Libri bolthálózat még nem kapott :-(((( különben már ki lenne fizetve a nevemben és megnyertem volna a versenyt :-)))
Előzmény: Androidus (103)
Gróf Úr Creative Commons License 2002.09.25 0 0 104
2. Elfogadható, de nem életszerű :-) Ott van a dobozban... Ember! Jóízlés! :-)))

3. Szerintem az érzékelési területük kb USA-nyi (vagy a novella szerint Western Bloc Federation :-D), mivel épp az Országos Precrime -on kampányolnak az elején, ha emlékszel, tehát kizárt, hogy csak városnyi lenne a hatóterület, mivel a film szerint (>< novella) csak három prekog van, akik születtek (kábszeres szülőktől) és megismételhetetlenek...

Nagyságrendekkel többet: ez a szép; meglátni olyan értékeket, amiket tán bele sem tettek :-))) De elgondolkodtató, így szórakoztató is elméleteket gyártani...

Előzmény: Androidus (102)
Androidus Creative Commons License 2002.09.25 0 0 103
Versenyezzünk :)))
Előzmény: Gróf Úr (101)
Androidus Creative Commons License 2002.09.25 0 0 102
2. Szerintem az elfogadható, hogy a szemet nem teszik hűtőbe, és igenis ott van a dobozban, ahonnan a pisztolyt is kiemeli a feleség. Persze, hogy nem biztonságos, de illik a film többi megoldása közé.

3. Nekem meg azzal van gondom, hogy a precogok érzékelési területét hogyan korlátozták le egy városra. Pont a közepén vannak, és kör alakú a város, és behangolták az antennájuk hosszát pont akkorára? :) Mert különben nem csak egy város jövőjét érzékelnék, hanem ami épp eljut hozzájuk. Namost ha efogadjuk, hogy a precogok csak egy városnyit érzékelnek, akkor már nem gond őket kitenni a semmibe, ahol legfeljebb azt érzékelhetik, hogy a medve a rénszarvast holnapután meg fogja enni.

Persze ettől még lehet álom a film második fele, csak szerintem nagyságrendekkel többet feltételezünk erről a filmről, mint amennyi benne van. A novella által fölvetett _összes_ problémát totálisan elkente, akkor miért tenne bele ilyen pluszt?

Előzmény: Gróf Úr (92)
Gróf Úr Creative Commons License 2002.09.25 0 0 101
Rohanok, megveszem :-))) Utoljára egy régi Galaktika volt szentelve az írásainak - rongyosra olvastam...
Előzmény: vicc (100)
vicc Creative Commons License 2002.09.25 0 0 100
8 napja jelentette meg a szukits - minden könyvesboltban ott van - elég széles terjesztést kapott:)
Előzmény: Gróf Úr (99)
Gróf Úr Creative Commons License 2002.09.25 0 0 99
Mikori kiadás? Melyik kiadó? Hol lehet beszerezni?
Előzmény: vicc (98)
vicc Creative Commons License 2002.09.25 0 0 98
amúgy akit érdekel: megjelent egy philip k. dick novellaválogatás magyarul benne az ismertekkel (minority report, emlékmás, imposztor stb.) és a kevésbé ismert novellákkal!
Gróf Úr Creative Commons License 2002.09.25 0 0 97
Hát, eddig csak egyszer láttam, de tervezem kis idő múlva újra megnézni ebből a szempontból...

Dick novellái úgy látszik nem kerülhetik el a "rendezői változatot"; túl sok egy átlag-amerikainak :-)))

Előzmény: BHackett (96)
BHackett Creative Commons License 2002.09.25 0 0 96
Majd a rendezői változatban.:-)))
Mindenesetre nagyon érdekes feltevés, és teljesen más szintre helyezi a filmet. Lehet, hogy volt rá több utalás is, csak nem tűnt fel?
Előzmény: Gróf Úr (95)
Gróf Úr Creative Commons License 2002.09.25 0 0 95
Nem szeretem a válaszokat, az olyan szájbarágós :-))) Akkor tehát LEHET, hogy jól látom? Neked ez jött le a filmről kifelé jövet? Én ugyanis végignéztem a stáblistát (sosem szoktam), hátha a végére még bevágnak egy jelenetet a konténerében boldog mosollyal lebegő Andertonról...
Előzmény: vicc (94)
vicc Creative Commons License 2002.09.25 0 0 94
persze, hogy simán lehet, hogy csak álom - erre nem kapunk választ, csak utalgatnak...
Előzmény: Gróf Úr (92)
Gróf Úr Creative Commons License 2002.09.25 0 0 93
országod = országos
hogykorlátozott,de = hogy korlátozott, de

etc. Elnézést, reggel van :-)))

Előzmény: Gróf Úr (92)
Gróf Úr Creative Commons License 2002.09.25 0 0 92
Gróf-féle különvélemény:

Olvtársak, van egy elméletem, mondjátok el a véleményeteket róla.

A filmben mindaddig a valóságot látjuk, amíg Anderton börtönbe nem kerül; utána viszont az ő boldog álmait tekinthetjük meg.
Mire alapozom ezt? Három és fél érvem van, nevezetesen:

- 1.) amikor a börtönkapszulába berakja a börtönőr ilyesmit mond: itt újraélheted az életed és boldog leszel
- 2.) az exfeleség megkapja a lesittelt férj holmiját BENNE A SZEMÉVEL?!? (amivel utána bejut a sittre) vagy a férj adja oda neki, miközben üldözik a preventorok és az asszony, biztos ami biztos alapon eltárolja a hűtőben?!?!
- 3.) a végén a prekogokat felszabadítják és elrakják egy kihalt helyre,ahol nem bántja őket a képességük. Ahha. Kérdés: ha országod prekrimen programot akartak készíteni, akkor a prekogok képessége térben erősen kiterjedt, ha nem korlátlan, időben meg tudjuk, hogykorlátozott,de ez itt nem számít. Kérdés: hol találtak egy legalább USA -nyi KIHALT területet, ahol a képességük térbeli korlátja érvényesül?
- és a fél érv: Burgess összes, a lebukásához vezető cselekedete logikátlan és a végén felveti a prekogok használhatatlanságát; ha nekem van igazam, akkor ez nem baki, csak álom...

Mit gondoltok?

vicc Creative Commons License 2002.09.23 0 0 91
ez a csapnivalós kritika nagyon vicces:)

"Jó lett volna, ha a film még több időt szentel azoknak a jeleneteknek, amikben a közeljövő ismeretében történnek sorra a dolgok (hősünk elvesz egy esernyőt, aztán 1 perc múlva elkezd esni, stb�)"

hmm, talán nem jött le neki, hogy nem az eső miatt kellett az esernyő??:))

Előzmény: break2 (90)
break2 Creative Commons License 2002.09.21 0 0 90
Link elszurva. Helyesen.
Előzmény: break2 (89)
break2 Creative Commons License 2002.09.21 0 0 89
Itt is egy csapnivalo kritika.
triple-x Creative Commons License 2002.09.21 0 0 88
A film elgondolkodtató, de néhol elég slampos, átlagos. A verekedéses jelenetet nem is értettem, mi a francnak kellett oda. Ma is lelőnek a zsaruk, ha verekedni akarsz, hát még a jövőben. Vagy ez valami macsóság volt a zsaru részéről... Nagyon emlékezetett néhány apróság más filmekre ami nagyon zavart: Időzsaru - fiatal apa aki elveszíti kb 4 éves fiú gyermekét, és ezért belép az éppen akkor alakult új rendőri egységbe, hogy más gyermekével ilyen ne történjen....ááá azok a pókok illetve funkciójuk, mozgásuk hasonlított a mátrixban lévő franctudja mikre, akik elbújt energiaforrásokat és embereket kerestek. MI amelyben szintén krúz játszott: marha biztonságos, titkos lehetetlenbejutni helyről egy nagyon gázos cuccot kivinni.
Androidus Creative Commons License 2002.09.20 0 0 87
Az alapötletben nincs hiba :) A novellában ez is rendben van, többek között. Az összes ilyen megfontolásnak keresztbe tettek Spielbergék, és úgy látszik, jogosan, mert így is tetszik a népnek, sőt, még azt is mondják rá, hogy "elgondolkodtató".
Előzmény: Useless (82)
zengei3 Creative Commons License 2002.09.20 0 0 86
Vazz! Esküszöm nem vagyok kezdő, csak figyelmetlen! :) Mea culpa.

Zengei.

Előzmény: vicc (85)
vicc Creative Commons License 2002.09.20 0 0 85
talán, ha visszaolvasnál a fórumban...:)
Előzmény: zengei3 (83)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.20 0 0 84
"A precogoknak nem azt kéne látniuk, hogy a gyilkosságok végül nem történnek meg, mert közbelép a Precrime?"

Gondolom miutan meglattak es tettek ellene, mar azt latjak, hogy nem lesz. De amig nem tesznek semmit, nem ezt latjak. :)

zengei3 Creative Commons License 2002.09.20 0 0 83
Aszondod, elolvastad.

Megvan valahol online, vagy szépen rendeljem meg az Amazonról? :)

Enivéj, ha van link, lécci.

Köszi,
Zengei.

Előzmény: Androidus (53)
Useless Creative Commons License 2002.09.20 0 0 82
Igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy minden filmben van hiba. De mi van azokkal a filmekkel, ahol már az alapötletben "hiba" van?

A precogoknak nem azt kéne látniuk, hogy a gyilkosságok végül nem történnek meg, mert közbelép a Precrime?

OutSider Creative Commons License 2002.09.19 0 0 81
Két kritika: www.terasz.hu + Magyar Narancs. Mindkettőt érdemes elolvasni.
wired Creative Commons License 2002.09.17 0 0 80
1. a film alapján van
2. ez ellentmondás, márcsak a film alapján is, hiszen épp az volt a lényeg, hogy NINCS biztosan bekövetkező bűn, én egy erős felindulásból el-nem-követett gyilkosságért nem tenném akváriumba az el-nem-követőt, vagy ha már igen, dutyiba azzal is, aki miatt a bűntány mág létrejön, pl. bűnrészességért (bár az már nagyon nyakatekert dolog...)
Előzmény: TuneFish (79)
TuneFish Creative Commons License 2002.09.17 0 0 79
Na jo ennyi esztetikai vita eleg is volt. Akinek nem tetszett nezzen ezentul muveszfilmeket. Valamint Spielberg filmeket kerulje egy kilometerre.

TuneFish most felszolit hogy a filmrol is beszelgessunk. Ill. az alapotletrol. Mik az alapvetesei a dolognak:

1. Van e szabad akarat, vagy mindent a sors dont el.
2. Bunos e az aki el sem kovette a bunt, ami viszont biztosan bekovetkezik?

Nos?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!