Keresés

Részletes keresés

csjoco74 Creative Commons License 2019.01.27 0 0 930

A helyzet nálam is hasonló, kerítés mellett ültetett 12-14 éves növények, az előző tulaj kb 5m magasan végzett 2-3 éve egy nyírást, viszont kb 4-5 m re terebélyesedtek és a belsejük barnult és felkopott.... ha erősen megmetszem a fás részeket vajon kihajtanak majd? Megéri a próbát?

köszönöm a választ!

Előzmény: kopasz majom (928)
almostsaint01 Creative Commons License 2018.08.12 0 0 929

Sziasztok!

 

A leylandi tujáimon egyre több friss hajtás (kb 10-15 cm-esek) elbarnul, és egy idő után letörik. Eddig 1-2 ilyen volt, most már egyre több és szinte mindegyiken. Mitől lehet ez?

Köszönöm.

kopasz majom Creative Commons License 2017.12.19 0 0 928

Szeretmék tanácsot kérni!

A kertem északi mezsgyéjén a kerítésem helyett, leylandy ciprust telepítettem15 évvel ezelőtt.

Minden évben elektromos sövénnyíróval metszem, ami a kinyújtott karommal kb két és fél méter magas.

A leylandik kb 7 méter magasak a törszük kb 30 centi.

A sövényfal fölött, már 2 -3 méterrel belógnak a kertbe,amit nem értem el a sövénnyíróval.

Ez a magasság már veszélyezteti a többi növényem ,főleg a szőlőm életetrét.

Választanom kell, vagy a ciprusokat vágom vissza 2 méteresre, amit a láncfűrészem álló magasságban elbir, és az egyenes sövény enged.

Vagy lemondok a gyümölcseimről.

A szőlők kordonos lugasban vannak telepítve ,és már pusztulnak ki .

Alig hoznak csökevényes hajtást,és a termést sem tudom megmenteni minden lerothad.

A kérdés?

7 méteres ciprust mintegy100 darabot,aminek a törzse 30 centis,ha visszavágok 2 méteresre,ez milyen sokkhatást hoz a ciprusoknak?

 

KONKLÚZIÓ

 

A ciprusok ,ne uralkodjanak felettem.

A kertemben én vagyok az úr, még az sem baj ha kipusztulnak.

A törzsükből kerítés oszlopok lesznek, legfeljebb kerítésdrótot feszítek rályuk.

Előzmény: Mr.Herby (927)
Mr.Herby Creative Commons License 2017.11.29 0 0 927

Korábban műgyantás, kapszulás (gyűszű alakú) műtrágyát alkalmaztam a leylandi sövényhez. Időközben a forgalmazó bezárt és nem találom sehol a keresett terméket. Kérem tanácsotokat, hogy a tél beállta előtt milyen műtrágyát adjak a leylandi sövénynek. Köszönöm!

Zsiráf 2525 Creative Commons License 2017.09.23 0 0 926

Sziasztok. Idén elég ramaty állapotba került a Leylandi sövényünk. Rengeteg barnult ága van, de sokat már ki is vagdostunk belőle. Nem tudom, hogy ez valami gombás betegség lehet? Nem tudjátok? A kérdésem még az lenne, hogy van valami tápanyag esetleg, ami segítene rajta vagy ami jobban felkészítené a télre, hogy jövő tavaszra összeszedje magát? Köszönöm a segítséget. 

almostsaint01 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 925

Sziasztok!

 

- A leylandit meg lehet most metszeni? Nincs neki már túl meleg? Ha igen, hogyan, ugyanúgy kb. 1/3-áig kell visszavágni az ágakat?

 

Köszönöm szépen

BRIDGEJosko Creative Commons License 2017.07.13 0 0 924

Sziasztok! Telkemet 240 darab leylandival ültettem körül a kerítés mellett. 12 évesek, hatalmasak, szépek. 5 darab leylandi tujára lenne szükségem, pótlásra. Nem csemetékre, pár évesekre, vagy akár idősebbekre. Előre is köszönöm! 

Vikusz1977 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 923

Sziasztok!

 

10 éves leylandi, olyan 7 méter magas, egymás mellett 4 db.

Belül megbarnult, elhanyagoltam.

Ha visszavágom az ágakat a felére (mondjuk 2 méteres helyett lesz 1m egy ág. Akkor mi fog történni a növénnyel?

Ahol elvágtam a kb 3cm átmérőjű ágat, az nyilván úgy marad (mármint a fás vágott rész nem sarjad ki), de az oldalágak fognak tovább nőni, vagy a új ágak nőnek a törzsből? Vagy megáll a növény a növekedésben, a zöld levelek "létrehozásában" végleg? Hogy van ez? Jó lenne, ha még azért nőne rajta valami zöld, mert nem annyira sűrű, és a fő gond, hogy az elszáradt barna részek, pont a törzs közelében vannak, ahol jó lenne ha takarná a belátást.

Előre is kösz, ha valaki tud valami felvilágosítást adni ez ügyben

gazficek Creative Commons License 2017.05.11 0 0 922

Sziasztok.1hónapja ültettem 50db 1 méteres leylandikat sövénynek.Azt szeretném kérdezni ,van itthon levéltrágyám Wuxal super,meg compo fenyőtáp is.Melyiket érdemes és milyen mennyiségben, nem szeretném ha megégne vagy megperzselődne.A másik ,konténeresként vettem őket és már eléggé túlnőtték a bambuszkarót és kicsit lehajlanak.Érdemes hosszabb karókat raknom vagy ahogy nőnek majd kiegyenesednek?csak nem szeretném ha girbe görbe száruk lenne.Köszi 

Roli_636 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 921

Szia!

 

Köszi a tanácsot! Túlöntözve biztos nem volt, sőt keveset is kapott. 

Mellé trágyáztunk. Kiszedtem a földet mindkét oldalon és 3-3 lapát fekete trágyával kevert földet kapott. Elkezdtek zöldülni a növények.

 

Roland

Előzmény: FantasyLandia (920)
FantasyLandia Creative Commons License 2017.05.05 0 0 920

Szia!
Ahogy elnézem elég mélyre ültetted a leylandit, ez is lehet a sárgaság oka!
Tápanyaghiány és túlöntözés. A Leylandi nem szereti a pangó vizet, de természetesen meghálálja a rendszeres öntözést.
Vegyél örökzöld tápoldatot és pár hét múlva rendbejön. A gazokat legalább fél méteres körzetben gyomláld ki és tegyél a Leylandi tövéhez fenyőmulcsot.

Előzmény: Roli_636 (916)
Roli_636 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 919

Köszönöm! 

Megpróbálom a keserűsót.

Előzmény: algoritmust (917)
algoritmust Creative Commons License 2017.04.19 0 0 918
Előzmény: algoritmust (917)
algoritmust Creative Commons License 2017.04.19 0 0 917

Ezt a  gazdabolt.hu fórumból másoltam ki neked. Hátha segít

 

Sárgult nekem is a leylandi. Szakboltban azt mondták hogy permetezzem /locsoljam/ a lombot is, plusz keserűsó tápoldattal is kezeljem, vagy szórjam alá. Úgy néz ki, hogy használt. Minden reggel vízpermetet, adok, majd Du. a naplemente után is, természetesen locsolom is a töveket is. Újabban gyapjas tetvek jelentek meg egy tövön, adtam neki egy kis Mospilant, levitte róla.

Előzmény: Roli_636 (916)
Roli_636 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 916

Sziasztok!

 

Valakinek van ötlete miért sárgul a leylandi?

Érdekes módon az az oldal sárgul, amelyiket direktbe éri a nap, a másik oldal kevésbé. Van olyan példány is, amelyik mindkég oldala sárga.

 

 

Roland

roomi Creative Commons License 2017.03.31 0 0 915

Hi. Leyml Leylandit ültetnék. A jövőre nézve? Zszéles legyen az ágyás? 1,5 m re gondoltam középre ültetve. Egymástól pedig 80 cnn re. Jó lesz így? Köszönöm

BP866 Creative Commons License 2017.02.26 0 0 914

Sziasztok!

Kerítés mellé szeretnék leylandi sövénysort telepíteni. A növények beszerzésére milyen forrást ajánlotok? A faiskolai árakat elég drágának találom, pl. a jófogáson van néhány hirdető akik jelentősen olcsóbban árulják.

Ebben szeretném a tanácsotokat kérni.

Köszönöm előre is!

unartis: Creative Commons License 2017.02.26 0 0 913

Szia!

 

Próbáltál keresni egy kertészt a lakhelyed közelében?

Esetleg egy favágót? A lakhelyünkön a város is foglalkoztat ilyen végzettségű embert, aki nem csak fákat vág ki, hanem fazoníroz is! Az ősszel az utcánkban szedett rendbe néhány öreg fát!

Érdemes lenne a település gazdálkodásnál érdeklődnöd vagy a helyi kertészeti osztályon!

Mezőgazda boltokban is érdeklődhetsz!

 

...Ezt találtam a világhálón:

 

http://www.profikertfenntartas.hu/metszes.html

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (912)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2017.02.25 0 0 912

Sziasztok,

 

van egy leylandi ciprus a közös udvaron, már vagy 7-8 méter magas, és kezd veszélyes lenni, nagy szélben piszkálja a cserepeket, kihal a fű körülötte, sötét van az udvaron, stb. oldalról, létráról ilyen hosszabbítós sövényvágóval szoktam nyírni, de ezt vissza kellene vágni olyan 3-4 méterrel, illetve a felső részt sugárirányban egy olyan fél méterrel beljebb metszeni, ezt ki tudja megcsinálni? És milyen módszerrel? Kerestem a neten ilyen szakembereket, de nem találtam semmit.

 

A segítséget köszi előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 911

Sziasztok! A nagyméretű növény, alacsonyan levő, de az útra belógó hajtásait érdemes, célszerű, metszés helyett a törzshöz közelebb kötözni?

gacsat4 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 910

 Én is csak a döglött leveleket szedtem le.

Előzmény: Vikusz1977 (909)
Vikusz1977 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 909

Kösz a tanácsot, az a gond, hogy  a kétméteres ágakon a belső fél méteren vannak megbarnulva az oldalhajtások, azokat el tudom távolítani, de nem hiszem, hogy ettől meggyógyulna, ha valami kártevő okozza ezt. De lehet, hogy tévedek. Az egész ágakat meg ha levágom, nem maradna semmi a növényből.

Ha kipusztulna, nem tudom mit lenne érdemes a helyére ültetni (egy 5 méteres szakaszról van szó, ahol sűrű, nehezen átlátható örökzöld sövény kellene, ami azért nem csiga lassan nő, igénytelen, és esetleg nem 20 év az élettartama, mint  leylandiról olvastam.

Előzmény: gacsat4 (907)
gacsat4 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 908

Az enyéim árnyékban vannak, de jól tűrik. Egy nagy fa északi oldala alatt.

Előzmény: Vikusz1977 (903)
gacsat4 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 907

 Ez betegség. Az enyéimet is kikezdte. Egész nagy lucfenyőket megölt. Úgy vettem észre, ha mindet levagdalom, a növény általában meggyógyul. A lejlandik még jobban bírták.

Előzmény: Vikusz1977 (903)
Vikusz1977 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 906

Köszönöm a válaszod! Bocsánat, hogy csak most reagálok, azt hittem nincs élet most  a topicon, aztán meg megfeledkeztem róla sajnos. Még egyszer elnézést, és köszönöm a segítséget. Akkor megmetszem, és elkezdem tápozni majd. Remélem valamennyire a többi ág eltakarja majd idővel a lyukakat.

Előzmény: porondmester (905)
porondmester Creative Commons License 2016.07.26 -1 0 905

Egyébként teljesen mindegy, mert mint írtad kinőtte a helyét, tehát muszáj drasztikusabban megmetszeni.

Ez viszont jót fog tenni a növénynek, mert ahol tud megújulhat.

Előzmény: Vikusz1977 (903)
porondmester Creative Commons License 2016.07.26 0 0 904

Szia!

 

Ez inkább tápanyaghiánynak tűnik, mint fényhiánynak.

Ha levágod az ennyire vastag ágakat, onnan már nem újul meg, hanem ott lyukas lesz egy ideig /kb.következő tavasz-nyár/, de akkor is inkább a többi hajtás fog "rázárni"

Előzmény: Vikusz1977 (903)
Vikusz1977 Creative Commons License 2016.07.25 0 0 903

Sziasztok!

 

9 éves leylandi növényeimnél mostanában vettem észre, hogy kb két méter magasságig (tehát az alsó ágaknál) a két méter hosszú ágak a törzs felől, kb felükig (1 méter hosszan) megbarnultak-elszáradtak a zöld részek. Szerintem a fényhiány miatt, de nem értek hozzá.

Kérdésem, hogy mit tegyek ezekkel? A növényeket meg kéne metszenem, kb egy métert le kéne kurtítanom a "sövény" felém eső oldalán, mert túl "szélesek" lettek (tudom, korábban kellett volna, eleinte meg is metszettem, se aztán nem foglalkoztam vele).

Szóval mit kezdjek a félig elbarnult oldalágakkal. Ha levágom a felét (amit meg kéne tennem, hogy több helyem legyen a kertben), csak barna részek maradnak rajta, nem tudom, hogy kihajt-e még onnan valami zöld később.

Azoknál az ágaknál sem tudom, hogy mennyire kéne visszavágnom, amik épek, csak mintegy két méter hosszúak, a cél az lenne, hogy, ha ez még lehetséges kicsit besűrűsödjön a növény.

A képen egy ilyen ág látszik, a barna rész fele van a törzs, az ág zöld része, balra még folytatódik kb egy méter hosszan.

 

Köszönettel,

Viktor

 

 

gacsat4 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 902

Megtámadta ez a levélvég elszáradás a leylandi soromat is. Eddig kiirtott egymás mellett vagy öt tujafát. Levagdaltam őket, és elégettem. Úgy látszik, nem terjedt tovább a leylandikon, de megjelent permetezhetetlenül magas tujákon, és gyümölcsfákon is. Tavaly megette a buxusokat, aztán (már későn) le lett permetezve valami rovarölővel. Az enyém idén újra zöldült, de a szomeszé úgy látom, megmurdelt.

porondmester Creative Commons License 2016.05.07 0 0 901

Szia,

 

1év minimum.

Sövényvágóval estem neki és az adott évben a lyukak és hézagok megmaradtak. Csak a következő év tavaszán záródtak be.

De minél többet nyírod, annál erőteljesebben újul meg.

Előzmény: FantasyLandia (899)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!