Keresés

Részletes keresés

Első Polgár Creative Commons License 2002.05.28 0 0 29
Szerintem meg azert piti az orszag mert nincs semmi olyasmink, amit onerobol a vilag elvonalaban csinalnank.
Se tudomany, se technologia, se ipar, se mezogazdasag, se sport, se muveszet. Nincs semmi olyan dolog, amit ha meglatnak vhol akkor azt mondjak, ez magyar, ez minoseg, ez uj, erre oda kell figyelni.
Ami modern es halado van az orszagban, az gyakorlatilag a nyugati vilag masolata.
Most egy kicsit gazdagabbak lettunk, mert kozkedvelt kihelyezett gyartelepe lettunk az europai auto es felvezetoiparnak.
Periferia vagyunk, nem centrum, ez a baj.
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2002.05.28 0 0 28
Te mit ertesz azon hogy pitianer?
Előzmény: Boxster (27)
Boxster Creative Commons License 2002.05.28 0 0 27
Hasonlítsuk össze Németországgal a mi kis 'piti' országunkat.

"minalunk az allam az elso, az allampolgar a masodik: olyan adorendszerunk van, amiben az atlagber mar a legmagasabb kulcsba esik; "
a németeknél az átlagjövedelemnek kb. ugyanannyi százalékát kapja kézhez a dolgozó, mint nálunk. Persze az átlagbér magasabb, de ez más kérdés

"drogtorveny"
Nem ennyire szigorú, mint nálunk, de az emberek többsége szigorítást szeretne
A burokrácia sem kisebb náluk sem, mint nálunk. Söt!!!
Az adóbevallás még komplikáltabb, sokan tanácsadóval csináltatják.

"masoddiplomaert alapbol igen magas tandijat kell fizetni"
általában dolgoznak az egyetemisták az egyetemi évek alatt és átlagban 7-8 év alatt végeznek. Százalékos arányban kevesebb a diplomát szerzö, mint nálunk.

"minalunk nincs adofizetoi ontudat"
Ez különbség. De nem pitiség, hanem törvények és azoknak a betartásának a kérdése.

"politikusok"
Kevés idö telt el még a rendszerváltás óta. A kelet-németeknél szintén létezik és elég sok szavazatot kap a PDS, az utódpárt. Idö kérdése és változik a helyzet. A jobb-bal ellentétröl külön topicban lehetne vitatkozni.

"nalunk inkabb dogoljon meg a szomszed tehene is"
Nem hiszem, hogy ez általános. A németek is ugyanúgy nézik, hogy a szomszéd Opellal vagy Merzedes-szel jár.

Szóval a felsoroltakban nem sok különbséget látok Mo. és No. között. Ök is pitik?

Boxster

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (-)
Tripletheader Creative Commons License 2002.05.28 0 0 26
Kicsi, savanyu, de a mienk.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (-)
dez1 Creative Commons License 2002.05.28 0 0 25
Keresd meg az Új Párt nevű topicot, ha van kedved
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2002.05.28 0 0 24
Alapjaban szerintem "politikus" es "allampolgar" szembenallasrol van szo.

Vagyis iszonyatos a kontraszelekcio, amit lentebb emlitett valaki. Ma mar a politikus es a mocskos szinte azonos kifejezesek.

Persze a politikusok konnyen el tudjak hitetni az onzo es buta dolgaikrol hogy az jocselekedet, es az a baj hogy ezt be is veszik nagyon sokan.

De szerintem nincs igazan civil aktivitas MO-on. Es emiatt halott az egesz.

Ugyhogy ezt probalom elesztgetni, legalabb igy.

Előzmény: dez1 (23)
dez1 Creative Commons License 2002.05.28 0 0 23
Igen. Különbséget kell tenni balos (ilyen magyarországon nincs) illetve ex kádárista pártok között (ilyen van kettő vagy esetleg három ha az Új baloldalt is számítom, illetve 3 és fél, ha a centrumot) Persze igazi jobboldali párt sincs.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (21)
sti Creative Commons License 2002.05.28 0 0 22
Ez sem jobb, csakhogy míg Torgyi ezzel fenyegetőzik, igazából más eszköze nem volt. Nem tudott ide-oda leszólni és ellehetetleníteni embereket. Kicsit kevesebb pénz, ez-az, de igazából nem történt semmi visszafordíthatatlan. Jóval kisebb a jobboldal eszközkészlete a sötét dolgok végrehajtásához.

Balosok mindig azzal jönnek, hogy a jobboldal állami pénzeket nyúl le, míg Megyó magáncégeket tanácsol meg. Ez az! A maszop már ott tart, hogy nem is feltétlenül kell közpénzt lenyúlni, olyan összeköttetései vannak, hogy ezeket a magánszférában is jó pénzért tudja értékesíteni (szoci önkorményzati képviselők szavazata).

Nem mondom, hogy a jobbos disznóságot elfogadom! De jó lenne bizonyítani és a tényleges lenyúlásokat látni.

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (21)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2002.05.28 0 0 21
Pont ez az: a problema amit ebben megnevezel, az az hogy a "balosok". Pedig ha visszagondolsz, Torgyandodi egyszer levelet irt a bvalos onkormanyzatoknak, hogy nem kapnak majd tole semmi tamogatast.

Hat az se volt jobb!

Ezt az egesz idiota 'elit' bagazst le kellene vetnie magarol a nepnek. Alul a viznek arja vagy mi a fene.

Előzmény: sti (19)
dez1 Creative Commons License 2002.05.28 0 0 20
Nem ilyen értékekre gondoltam, nekem sem tetszik az átkos előtti átkos rendszer sem.

Az utolsó nekem szimpatikus politikai rendszer valahol az ókori köztársaságok környékén található - persze rabszolgák nélkül. A mostani rendszerben persze szintén elég sok rabszolgatartó vonás van - ügyesen elbújtatva.

A család összetartó erejére, az erkölcsre, a tulajdon tiszteletére (nem a szabad rablás tiszteltére gondolok, mint ma) az idősebbek tiszteltére, ilyesmik.

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (10)
sti Creative Commons License 2002.05.28 0 0 19
A fő gond az, hogy szerintem még a kádárista apparátus még mindig átszövi az élet legtöbb területét. Egy példa:
Jobbos orvos, balos önkorményzat kirakja az önkormányzati praxisból. Helyére balos orvos kerül. Jobbos orvosunk saját praxist létesít, szerződik OEP-pel. Betegei követik, balosnak marad kb. 300 kártyája. Mostani első forduló után, amint látszik, hogy a maszop nyer, OEP rászáll jobbos orvosunkra, egyenként viszgálják át a betegkártyáit, állandó ellenőrzéseket tartanak, próbálják ellehetetleníteni.

Szóval ez a baj. Nem mondom, hogy mindez központi maszop utasításra történik. Ez zsigerből megy. Ott ül majdnem minden apparátusban a sok balos, és mihelyst nyeregben érzik magukat az ismeretségek, a régi balos összeköttetések, infomális csatornák el kezdenek működni. Akit akarnak ellehetetlenítenek. Gondoljatok csak a Szekeres szállodaszerzésére! Ugyanilyen módon működtek a bejáratódott kapcsolatok: önkorményzat, áramszolgáltató.

Nem fejeződött be a rendszerváltás. Ugyanazok ülnek a legtöbb helyen. Ez a magyar maffia. Gazdasági hatalom náluk, média náluk.

honolulu Creative Commons License 2002.05.28 0 0 18
egyetértek....valószínü kívülröl nézed, mint magam is - azért látjuk így.

Az a legnagyobb baj, hogy iszonyúan negativok a magyarok. Mindenben a hibát keresik, a rosszat akarják felfedezni...azon aztán addig rágódnak, és veszekednek, mig agyvérzést nem kapnak.

Meg kellene már válni a mindent átivó pátosztól is... Nevetséges a gyakori, hatalmas kivagyiság, nagyképüség... - máskor meg az önbizalom totális hiánya.

Civil kurázsit gazsula helyett!

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (-)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2002.05.28 0 0 17
Nem, nem! En csak keseregni szeretnek.

Komolyra forditva a szot, igazandibol nem tudom. Kerdes, maguktol javul-e a helyzet (a valasztasok most ezt mutatjak); meg hogy hanyan erzunk igy valojaban. Abbol kiindulva hogy pl. Torgyan hiteles kizsgazda lehetett, ugy hiszem nem tul sokan, sajnos.

Előzmény: GaborPista (16)
GaborPista Creative Commons License 2002.05.28 0 0 16
Annyit mondtam, hogy nem csak minálunk ilyen a helyzet; ez nem azonos azzal, hogy nincs olyan hely, ahol jobban mehetnek a dolgok (vagy legalábbis egyik másik eleme az általad felvetett dolgoknak).

Ugyanakkor a topicindítóban egy rossz állapotot ismertettél, és nem vázoltad a megoldási javaslataidat. Ebbôl tényleg arra következtettem (ezek szerint alaptalanul), hogy csupán keseregni szeretnél. Ha jobbat akarsz, akkor szerinted hogyan kellene a dolgokon változtatni ?

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (13)
suttyóproli Creative Commons License 2002.05.28 0 0 15
Jimmy már nem király. Meghalt. És már Viktor sem király. Ki tudja mi lesz vele is :)
Előzmény: Subiaco (0)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2002.05.28 0 0 14
Nem is ezt mondom - de az a vilag ugyanugy nem az "emberrol" szolt, hanem folebe helyezett dolgokrol. Ideologizalni lehet. Visszasirni szerintem nem erdemes.
Előzmény: Subiaco (12)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2002.05.28 0 0 13
Nem vigasztalast akarok, hanem azt hogy jobbak legyenek a dolgok.
Egyebkent az hogy mashol sem jobb (ami szvsz nem igaz), meg nem ok ra hogy ne akarjak itt jobbat.
Előzmény: GaborPista (9)
Subiaco Creative Commons License 2002.05.28 0 0 12
Minden viszonylagos:
kardlapozó csendőrök - közbiztonság
vilaghaboruk mellett felsorakozo politikusok - elvett területeinkért folytatott háború
befagyott struktúra - állandóság

Meg aztán ez egy kicsit bonyolultabb annál, mint amit leírsz... a "hagyományos értékeink" nem vérgőzös politikusok, és a szakszervezetek elnyomása iránti rajongás... :-D

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (10)
dez1 Creative Commons License 2002.05.28 0 0 11
Mi most ha lassan is, de elkezdtünk valami olyan dolgot építeni, ami az emberekért van és nem a politikusokért. Majd beszámolok itt ha lessz miről:)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2002.05.28 0 0 10
Es ezek a "hagyomanyos" ertekek ugyan mik voltak? Meltosagos urak, befagyott tarsadalmi szerkezet, kardlapozo csendorok, 0 szakszervezet illetve 0 "ellenzekiseg", minimalis lelkiismereti szabadsag, vilaghaboruk mellett felsorakozo politikusok.

Szerintem jobb hogy ezek mentek, meg ha nem is maradt a helyukon sok minden.

Előzmény: dez1 (3)
GaborPista Creative Commons License 2002.05.28 0 0 9
Ha ez megvigasztal, nem csak minálunk ilyen a helyzet.

Az államot ebben az értelemben nem lehet felelôssé tenni, mert az olyan elvont és megfoghatatlan izének tűnik: sokkal inkább a hatalomban lévô apparátus az, aki elôbbre tülekszik a többiek rovására (ôk szinte minden országban egyenlôbbek a többieknél).

A szabályokkal éppen az a baj, hogy nem tartják be, és gyakran olyanok teszik ezt, akiknek a feladata a játékszabályok készítése, ellenôrzése és betartatása. A bürokrácia a demokráciához tartozik, túlburjánzása pedig a szabályok be nem tartása miatti nagyfokú bizalmatlanságnak és a kôzponti hatalom túlzott ellenôrzô szándékának a következménye.

A másoddiplomával az a gondom, hogy az ember kénytelen idôt és energiát fordítani olyan dolgokra is, amit már az elsô diplomával megszerzett. Azt hiszem, itt a probléma gyökere az oktatási rendszer rugalmatlanságában van. Ami inkább a baj, hogy az ismétlôdô dolgokért is kell fizetni. Abban, hogy egy nagyobb lehetôséget biztosító képzésért fizetni kell, nem látok gondot: ez egy saját magadra fordított beruházás (és gyakran a céged is finanszírozza). Az mindenestre jó lenne, ha erre is lehetne hitelt felvenni.

Hiteles politikus szerintem a pártrendszerben nincs: a pártok csupán arra jók, hogy szűk hatalmi csoportoknak legitimitást adjon a választóktól független uralkodáshoz. A múltbeli politikai háttérnek ehhez vajmi kevés köze van: ami meghatározó, az politikusainknak a becsület nevű fogalomhoz való viszonya. Szerintem voltak becsületes kommunisták és vannak becstelen polgárok, és ez igaz fordítva is.

Mindenki nem lehet egyformán gazdag. Bennünk van, ha egy adott szintre eljutunk, akkor annál is többet akarunk, és mindig elégedetlenek vagyunk azzal, amink van ; de tulajdonképpen ez viszi elôre a világot. Ami tényleg baj, hogy ha nem sikerül a másikon túlteljesítenünk, akkor megpróbáljuk a másik eredményeit lerombolni. Gôzöm sincs, hogyan lehetne ezen túllépni.

Azt gondolom, nem vagyunk rosszabbak másoknál, de jobbak sem. Mindenesetre keseregni sem érdemes rajta sokat.

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (-)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2002.05.28 0 0 8
Ezt is emlithetnem: nincs olyan valasztasi lehetoseg ami melle nyugodt lelekkel fel lehetne sorakozni. Csak a "60%-t nem akarom, 40%-at akarom" es a "80%-at nem akarom, 20%-at akarom" kozt lehet valasztani.

Nekem legalabbis.

Előzmény: zsele4 (7)
zsele4 Creative Commons License 2002.05.28 0 0 7
No lám,no lám.Jót tett,hogy nyertetek?
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (-)
dez1 Creative Commons License 2002.05.28 0 0 6
Én nem így gondolom. És szerencsére már vagyunk jópáran, akik szintén nem így gondolják:)
benczebeno Creative Commons License 2002.05.28 0 0 5
..ja

kerlek alasan, plusz itt oriasi kozony uralkodik ugy un-block, eleshetsz az utcan labad torve, max kikerulnek az autok, es kb. a leggyengebb szeretetre melto holgy fog majd csak teged felsegiteni

Előzmény: dez1 (3)
crvena zvezda Creative Commons License 2002.05.28 0 0 4
Én idealista vagyok, még mindig nem tettem le egy olyan párt alapításáról, ahová csak normális emberek léphetnek be, és amely képes az országot normális irányba fordítani

Hát kedves dez1, szerinted ez egy új elem? Szerintem egyik párt sem úgy toboroz, hogy "debilek ide, csesszük el az országot":)
Szerintem felejtsd el. Amit tehetsz, hogy az elveid szerint élsz, úgy neveled a gyereket, és bízol benne, hogy mások is hasonlóan gondolkodnak. Ha nem, az pech. De változtatni úgysem tudsz, esetleg rámegy az életed.

Előzmény: dez1 (3)
dez1 Creative Commons License 2002.05.28 0 0 3
Tényleg elég szar a helyzet, és még nem is említetted azt hog ymekkora sikk a dohányzás meg az ivás, meg hogy az emberek teleszemetelik az egész országot.

Szerintem azért a szocialaista rendszer, életforma elég erősen hibáztatható. A hagyományos értékek jelentős részben elpusztultak(nem mintha azok hibátlanok lettek volna) és nem jött helyette semmi.

Az új kvázi-demokratikus rendszer pedig egyenlőre nem tudott értéket teremteni.

A politikában pedig inkább egyfajta kontraszelekció érvényesül:(

Én idealista vagyok, még mindig nem tettem le egy olyan párt alapításáról, ahová csak normális emberek léphetnek be, és amely képes az országot normális irányba fordítani.

crvena zvezda Creative Commons License 2002.05.28 0 0 2
...vagy Pataki Attis, nektek. Kinek-mi.

Csak én vagyok a jófej, mert nekem egyik se:)

Előzmény: Subiaco (0)
csabiman Creative Commons License 2002.05.28 0 0 1
Munkahelyeken hogy készítik ki, furják meg egymást emberek, havi 30-40 ezer forint keresettel... szánalmas!
Subiaco Creative Commons License 2002.05.28 0 0 0
Igazad van sok dologban... :-(

Egy dolgot még mondanék:

-itt Jimmy a király

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!