Ott, a Brit-szigetek déli csücskén valószínűleg csak egy rövid gyalogút vezet a tengerpartig, a párocska nem vacakolt civil ruhák hurcolászásával. Volt szerencsém csajszit neoprén egyberészes szörfruhába öltöztetni, olyan lesz tőle, mint egy homogén, puha és csúszásmentes tapintású (autós újságíró áthallás :) ), szexi gumimaci. A közhiedelemmel ellentétben nem vízhatlan az anyag, viszont jól véd a kihűléstől a vízben.
Érdekes, azt hittem, csak a Gyakorikérdések oldalon cenzúráz ki szavakat a rendszer, hmm.
Vagy lehet, hogy olyan algoritmust használnak, mint Vlasta Burian, ez szintén no offense, senki ne vegye magyargyűlöletnek, mert ebben a filmben más nyelveket is parodizál:
Ahogy egyszer haveromnak egy Isten háta mögötti zsákfalu fiataljai mondták: "Oztán, ha kalandozni akarunk, le szoktunk menni egészen a vegyesboltig, de van úgy, hogy a fűrészüzemig is!" No offense.
Sajnos ez már nem cinizmus, hanem realitás, ha Edward William Husszein Rasztafárit kérdeznéd a boltban a holmi fajlagos súlyáról, a legnagyobb jóindulattal rád terhelne egy másfél méter széles rollnit: "Can yo' feel the weight, fella'?" XD XD
Na, ezért már fatva jár, mire hazaérek, a házam tégláiból valami huncut minaretet épít majd... :P
Pirosnak is piros, lakknak is lakk az anyaga, meg még nadrág is. (részben legalább is) én ennél többet nem tudok tenni érted :-) köll-nemköll nem kapsz mást (ez van ezt köll szeretni)
A magyarázatod jelentős részével egyetértek és ha ilyen szemszögből nézem, akkor ez valóban enyhít az "élén" a mostani árképzésüknek. De azért az Early Bird nem azt jelenti, hogy a jegyek jelentős hányada alapáron van, aztán az utolját meg felsrófoljuk, mert egyelőre egyetlen megrendezett parti után alapárnak tekintem azt, amennyiért a legutóbbi bulijukra általánosságban be lehetett jutni és ez jelen esetben 6.500 Ft volt. (Attól most egyelőre tekintsünk el, hogy ez az váratlan széleskörű érdeklődést elnézve valóban jelentősen alul lett árazva.)
Anna partiját szintén nem sorolnám most ide hasonlítás gyanánt, mert az én értesüléseim szerint a 2. alkalom meg is bukott szépen, de én nem voltam ott, hogy erről érdemben nyilatkozzam, csak a 12.000 Ft-os jegyárat egy még hazai viszonylatban roppant szűk rétegeket megmozgató eseményre én speciel drágának mondanám. Tekintve, hogy az sem volt semmivel sem igényesebb helyszínen megrendezve, mint a Freedom és még a dresscode sem volt ennyire szigorú. Csupán néhány celeb csinált magának egy bulit, amit aztán elkomolytalankodtak.
A lényeg, hogy az Early Bird-nek úgy kell működnie, hogy az eladandó jegy mennyiséghez képest kb. ugyanolyan arányt kéne, hogy képviseljen, mint a VIP jegyek. Az egyiknek olcsóbbnak kell lennie (hogy a törzsvendég azonnal le tudjon csapni rá és ezzel is díjazzuk az élelmességét, a másiknak meg valamivel drágábbnak, de ahhoz illik köszönet gyanánt valamiféle plusz dolgot "adni". Az előző bulin csupán a támogatói (VIP) jegyek voltak drágábbak, azonban ahhoz azért ajándék is járt - még ha egy paskoló önmagában nem is egy hű de nagy ajándék, de jelzés értékű és kedves gesztus. Úgyhogy ott azt mondanám, hogy a drágább verzióban egyrészt benne foglaltatik egyfajta plusz "szolgáltatás", másrészről annak az eszmének a támogatása, amit ezek a partik képviselnek. A Luxuriá-ra anno pl. én is támogatóit rendeltem, pedig bőven volt még az alapáras jegyből is, de úgy éreztem, akkoriban meg az volt az a rendezvény, ami mellé érdemes "odaállni", hogy lehessen minél többször a jövőben is hasonló.
Amíg azonban ennyire gyerekcipőben jár egy új rendezvény, addig bármennyire is produkált elsőrangú hangulatot és jelentős visszhangot, én azért szerényebb lennék. De mondjuk én nem is vagyok szervező. :)
Amúgy minden másban osztom a véleményed és meg is értem, hogy miért gondolkodhattak Kinkáék is hasonlóképpen.
Érdekes dolog ez a jegyárak pszichés hatásával, én pl. mindig azon szoktam bosszankodni, hogy hiába figyeltem oda egy eseményre, hogy megcsípjem az early bird jegyek egyikét, olyan kevés volt belőlük, hogy mégis lemaradtam, és csak a nagyon belső körösöknek jutott belőle. Ezt a megoldást, ami most a Freedom Fetish-nél van, tekinthetjük úgy, hogy a jegyek többsége early bird (annyiért kapod, mint a legbelsőbb kör), és még most is lehet kapni amikor a jegyek többsége elment, így a klasszikus early bird már rég nem lenne. Szerintem egy olyan partihoz, ahol a klasszikus early bird mennyiséget (5-10 %) fél órán belül szétkapkodják, jobban illeszkedik ez a struktúra. És szerintem mindenkinek jobb így, a törzsvendégek nem érzik rosszul magukat, hogy bármiről lemaradtak volna, akik meg alkalomszerűen később esnek be, de kb. akármennyit megérne nekik, hogy bejussanak (jellemzően a külföldiek), azok meg szintén örülnek, hogy nagyobb eséllyel jutnak jegyhez. Még pár apró érdekes infó: - Az előző bulin is drágább volt az utolsó pár jegy, mert a támogatói jegyekből maradt még pár, amit persze pár óra alatt szétkapkodott a nép csaknem háromszoros áron, amikor nem volt már más. És utána volt még olyan, aki arra is rákínálva próbált még jegyet szerezni, de nem kapott. - Valójában a Freedom Fetish tényleg rosszul áraz. Egy profitorientált eseménynek nem lenne szabad annyiért adni a jegyeket, amennyiért ennyire gyorsan elkapkodják, ez a szakirodalom szerint a jelentős alul árazás esete. Vagyis vagy nem profitorientált, vagy nagyon hosszútávra gondolkodik, de azt biztosan nem mondanám, hogy "ráment a profitra". Még csak nem is emelkedett a normál jegyek ára, pedig az egy ilyen sikeres első alkalom után elég általános. - A profitról beszélni a költségek ismerete nélkül elég nehéz. A hosszútávra gondolkodó eseményeknél gyakori, hogy az első alkalmat eleve veszteségesre tervezik, és amikor befut, jelentősen megemelik a jegyárakat, hogy kiegyensúlyozza a dolgot (ld. tavaly a Pásztor Anna féle Hedonista partit, ahol a második nyilvános alkalomra már 12 ezer körül volt a jegy). Itt még csak erről sincs szó…
Nagy gratula és tényleg minden elismerésem a szervezőknek, de az most egy pici fekete pont nekik, hogy az utolsó 50 jegyet képesek felárral értékesíteni. :(
Értem én, hogy nagy lett az érdeklődés a limitált számú jegyek és a média visszhang miatt, így rá kell menni idővel a profitra, de könyörgöm, ez még csak a 2. alkalom! Kicsit olyan ez, mintha már most felvásárolta volna valaki a jegyek 1/6-át (50 db-ot) és aztán ezzel üzérkedne. Nekem ez eléggé rosszul jön le, de lehet, hogy csak én érzem így.
De hogy a média visszhangról is szó essék:
Aki esetleg nem hallotta volna még Balázsék podcast-ját az októberi partiról és egy viszonylag elfogulatlan hangulatjelentést szeretne kapni a Freedom-ról, az hallgasson bele a közvetítésbe a "Kölyökidős" Gévai Juli tolmácsolásában, aki ingyenes bebocsáttatást nyert a partira és rádióműsoron kívül (a 18-as korlátozás alól mentesülve) mesélte el az ott megtapasztalt élményeit. Talán végre ez az első olyan médiaközvetítés, ahol úgy beszélnek erről a szórakozási formáról, hogy nem akarják rossz hírét kelteni, negatív színben feltüntetni vagy esetleg sértő módon kifigurázni a résztvevőit. Ez mondjuk nagyban köszönhető Julinak is, aki a naivak bájával csodálkozik rá erre a világra és eszerint is nyilvánul meg a hallgatóság előtt. Bár Balázs és Vadon Jani idétlenkedései "törvényszerűen" be-befigyelnek, de szerencsére ők sem nyilatkoztak róla gúnyos vagy elmarasztaló hangnemben, csak néha hozták a szokásukhoz méltó kényszerpoénkodásaikat, ami néha zavaró lehet.
Megj.: Valójában nem ez az első rádiós közvetítés, mert a "zászlóshajó" Frusztrációról is született anno (2006-ban) egy relatíve pozitív felhangú élő beszélgetés a Danubius "Édes hármas" c. műsorában, talán még vannak, akik emlékeznek rá, de ha nem és mutatkozik majd rá jelentősebb érdeklődés, akkor megpróbálom a nosztalgiázás jegyében feltenni valami publikus helyre. :)