Keresés

Részletes keresés

kambekk Creative Commons License 2002.08.29 0 0 172
Üdv Gagarin ezen a topicban is!

Holnap én is megvizsgálom a Stop.Shop-ot. Úgyis annyit írtunk már róla...

Addig is üdvözlet

Előzmény: Gagarin (171)
Gagarin Creative Commons License 2002.08.29 0 0 171
Jónapot!
Hát megnyílt ma a Stop.Shop. (Hűvösvölgyi-Nagykovácsi sarok)
Igaz, a boltok fele még csak négy fal, de van már Kaiser's (sajna csak 8-ig... lehetne egy órával tovább...), DM, OTP, Libri, stb.
Az épületről bizonyára mindenkinek van valami észrevétele, számomra a legkülönösebb, hogy az emeleti körfolyosó felett az eresz félúton véget ér - ez esőben, hóban érdekes lesz - meg a Guggenheim rámpa a mélygarázs felé izgalmas lesz, ha télen ráfagy a hólé, de hát majd meglátjuk...
A legnagyobb baj - szerintem - mégiscsak az, hogy a Hűvösvölgyi végállomástól idevezető erdei út rémes állapotban van, ráadásul a bevásárlóközpont előtt hirtelen véget ér és kivezet a műútra. Mi ma megpróbáltunk babakocsival végigmenni, szerencsénkre száraz idő volt és világos. Persze a legrosszabb, hogy hiába mégy végig erdőben, jó levegőn, a végén a főút következik, se járda, se gyalogátkelőhely, se semmi.
Szóval, Stop.Shop. kicsi, savanyú, de azért a mienk! (És reméljük, javul majd!)
Gedeon bá a nők bálványa Creative Commons License 2002.08.12 0 0 170
Gratula fiúkák,

egész szép forgalom generálódott itt hála nektek.

Na kezdjünk neki az olvasásnak

abesszín császár Creative Commons License 2002.08.12 0 0 169
1. Hogy lehet bizonyítani valamit, ami nincs?

2. Mint írtam, azzal TERVEZTÉK. Ha egy picit is konyítanál hozzá, tudnád, hogy milyen technikai okai vannak ennek. (Konkrétan: pályázatokon elnyerni várt pénzt nem szabad egy költségvetésben feltüntetni, ezért hitelként kerül feltüntetésre. Lsd még Áht.)

3.El kell olvasni az akkori sajtót, írtak eleget úgy emlékszem.
Másfelől az a kérdés, mint azt már említettem, hogy hány iskola lett bezárva (NULLA, segítek).
Próbáljunk már a tények, megtörtént dolgok alapján ítélni.

4.Mint mondtam, azt semmiképp ne mondd, hogy a MI ötletünk volt, mert nekem speciel semmi közöm hozzá.
Bár én azt sem mondtam, hogy a polgári oldal ötlete volt.
Egy biztos: a Millenáris megépült (a pénzt, mint írtam, egy másik topicon kérdezd) és szép, az odajárók kedvelik, a szakma elismerte.
És mindegy mi kinek az ötlete, a fontos, hogy a KERÜLETÜNK gazdagodott vele.
Szerintem pont az a jó a mostani vezetésben, hogy nem a dögunalom pártpolitikát nyomja, hanem első helyen a kerület érdekli.

5. Már írtam: A Margit krt nem igazán kerületi út, bár itt van nálunk.
A 11es buszsávot nem építették csak gombócozták és festették.
A Hűvösvölgyi végállomás sem útépítés.

És mégegyszer megkérdezem: szerinted a

Bimbó
Törökvész
Szépvölgyi
Pusztaszeri
Pasaréti

nem Balkán?

acs

Előzmény: Disznósajt (167)
Disznósajt Creative Commons License 2002.08.12 0 0 168
A másik topicban megcáfolta az alpolgámester, hogy ő volna abesszín császár.

Ezért MEA CULPA a hiedelemért.

Viszont továbbra is kérdem, hogy honnan ilyen jól (belsőleg) informált abesszín császár a kerület dolgairól?

Előzmény: Disznósajt (167)
Disznósajt Creative Commons License 2002.08.12 0 0 167
Képvielőkém (alpolgármesterkém)!

Nem hátráltam ki én semmi mögül. Valamit nagyon félreért!

1. Hol a bizonyiték, hogy nem vett fel hitelt az Önkormányzat?
2. Hol a bizonyiték, hogy nem több száz milliós hitelfelvételel tervezték az utóbbi 4 évben a költségvetéseket?
3. Hol a bizonyiték, hogy nem akartak bezárni és összevonni iskolákat a racionalizálási program keretében?
4. Hol a bizonyiték arra, hogy a Millenáris a ti öteletetek volt? Ugyanis ezzel büszkélkedtettek sokáig!
5. Mennyit költött is a főváros a kerületi útak felújítására? Hol a bizonyitékod arra, hogy 0,0 milliárdot? Biztos ingyen csinálták a Margit körútat, a 11-es buszsávot és a Hüvösvölgyi végállomást)

Képviselő (alpolgármester) úr! Maradjunk a tényeknél! Várjuk a cáfolatokat! Gondlom idő lesz beszerezni.

Előzmény: abesszín császár (165)
abesszín császár Creative Commons License 2002.08.12 0 0 166
Már ne haragudj, de a Millenáris az önkormányzatnak egy forintjába sem került, sőt bevételhez jutott a kerület.

A többit pedig kérd számon egy másik topicon, ami az előző kormányról szól.

Fogy a muníció.

acs

Előzmény: Disznósajt (164)
abesszín császár Creative Commons License 2002.08.12 0 0 165
Na, Disznó.

Úgy látom sikerült minden állításodból szépen kihátrálni és masra fogni mindent.

Jóleső érzés ez!

acs

Előzmény: Disznósajt (164)
Disznósajt Creative Commons License 2002.08.12 0 0 164
"Szerintem arra volna szükség ebben az országban, hogy a politikusok meghallgassák egymás gondolatait és minden jó gondolat megvalósuljon."

Még el is hinném, hogy ez a meggyözödése ha nem pont az ellenkezőjét tették volna 4 évig.

Mennyiért és milyen pazarlásokkal valósult meg a Millenáris ötlet?

Előzmény: abesszín császár (163)
abesszín császár Creative Commons License 2002.08.12 0 0 163
T Disznó.

Az ötlet az enyém biztos nem volt, ha lett volna ilyen ötletem, minden gondolatod ellenére nem vagyok olyan helyzetben, hogy abból bármi legyen.

Miért baj, ha az "X" oldali polgármester az "Y" oldali ötletet támogatja?

Szerintem arra volna szükség ebben az országban, hogy a politikusok meghallgassák egymás gondolatait és minden jó gondolat megvalósuljon.

acs

Előzmény: Disznósajt (162)
Disznósajt Creative Commons License 2002.08.12 0 0 162
Tisztelt képvielő (alpolgármester?) úr!

Köszönöm szépen, hogy elismerte, hogy az ötlet nem az Önöké volt hanem az ellenzéké!

Miért sikitson valaki ha Önök támogatják azt, amit ö kitalált? Viszont azért igenis sikithat ha azt Önök úgy tüntetik fel, mint a saját ötletük lett volna.

Előzmény: abesszín császár (161)
abesszín császár Creative Commons License 2002.08.12 0 0 161
A lenyúlásról csak annyit, hogy a Ganzzal kapcsolatban csak egyhangú döntés született a képviselő testületben.

Azért ha valakinek nyúlják az ötletét,csak sikít?!

acs

Előzmény: Disznósajt (160)
Disznósajt Creative Commons License 2002.08.12 0 0 160
Képviselő (alpolgármester) úr!

Lagalább ne keverjen össze voks02-vel! Ő mondta a Pótát.

Maguk egyszerüen lenyulták mások ötletét és azzal páváskodnak!

Előzmény: abesszín császár (159)
abesszín császár Creative Commons License 2002.08.12 0 0 159
De Disznó, hát pont ebből derül ki, hogy ez nem Póta, hanem Bencze polgármesterkedése alatt történt!!

Te írtad: "Polgármester(Bencze B. György): Megköszönöm a Képviselő asszony felszólalását. Ha átadja majd nekem azt a dokumentumot, amit felolvasott, akkor el fogok járni annak ügyében, hogy a megvalósítása hogyan lehetséges és a testületi ülésen beszámolok róla."

Most akkor Póta vagy Bencze idején volt???

acs

Előzmény: Disznósajt (157)
Disznósajt Creative Commons License 2002.08.12 0 0 158
Gedeon úr (123) hozzászolása alapján is egyértelmű, hogy lenyulták a Ganz ötletet egyesek.
Előzmény: Disznósajt (157)
Disznósajt Creative Commons License 2002.08.12 0 0 157
Nézd mit találtam a másik topicokban. (ujabb bizonyiték ellened!)

"Létrejött a Millennáris Park, amely közel 10 milliárd forintos beruházás. Ez az új létesítmény a kerületünk egyik legnagyobb, méltán országos jelentőségű büszkesége. A négyhektáros (azaz 40.000 nm zöld felületű) parkban több kulturális intézmény és egy magyar Pantheon is otthonra talál.. A park és a csarnokok egy részét már birtokába vehette a nagyközönség."

Balsai úrnak ehhez semmi köze nem volt, ugyanis a tény ezzel szemben a következő:
Budapest Főváros II. kerületi Önkormányzat Képviselő Testületének 1999. május 27-i ülése napirend előtti felszolalás keretei között az MSZP frakcióvezetője a következöket mondta. (kiemelés a szószerinti jegyzőkönyvből).

MSZP frakcióveztő: Napirend előtti felszolalásom tárgya "A II. kerületi Önkormányzat lehetőségei a Ganz Villamossági Művek felszámolása és a felszabaduló terület hasznosítása során" címet viseli.

A Ganz Parkban, mint utolsó egybefüggő beépítetlen bel-budai területnek a társadalompolitikai értéke lényegesen meghaladja a napi piaci értéket, amennyiben a Magyar Állam és a helyi Önkormányzat összefogásával közcélú projekt valósul meg a területen. Ezt az érdekeltek akár vállalkozási alapon is realizálhatják, nem kevés társadalmi elismerést és politikai tőkét profitálva.

Úgy itéljük meg, hogy a jelenlegi fázisban az Önkormányzat kezdeményezően kell fellépnie az eseményeket a holtpontról el kell mozditania. Megállapítható, hogy a folyó felszámolás klasszikus befejezése a hatékony hasznosítás ellen hat.

Valamiféle központi projekt megvalósításának igen kedvező és reális feltételei adódtak a felszámolás jelenlegi poziciói mellett, hiszen a nyolc regisztrált hitelezőből követelése csupán három hitelezőnek van: a Követel és tartozik KFT-nek, a II. kerületi Önkormányzatnak és a Transelektro Rt.-nek.

Az 1991. évi II. tv 44.§-a alapján az egyezség megkötése csak az Önkormányzat támogatásával kerülhet sor.

9 pontba foglaltam össze azokat a célszerű lépéseket, amelyeket meg kell határozni az elkövetkezendő időszakban.

Tisztelt Polgármester úr! Az elhangzottakra tekintettel kérjük, hogy az arra illetékesekkel a kapcsolatot vegye fel.

Polgármester(Bencze B. György): Megköszönöm a Képviselő asszony felszólalását. Ha átadja majd nekem azt a dokumentumot, amit felolvasott, akkor el fogok járni annak ügyében, hogy a megvalósítása hogyan lehetséges és a testületi ülésen beszámolok róla.

Az 1999. június 10-i Képviselő testület ülés szószerinti jegyzőkönyvében a következők olvashatók (kiemlés):

Dr Lévárdi Judit(MSZP frakcióvezető): A Kormány négy nappal a képviselő-testületi ülésen elhangzott napirendi felszólalásom után 1063. sorszám alatt határozatot hozott a Budapest II. kerület, Lövőház utcai ingatlan hasznosításáról. A határozat első pontja szerint a Kormány egyetért azzal, hogy a milleneumi ünnepségek keretében tervezett egyes rendezvények helyszíne a Ganz Villamossági Művek "f.a" kezelésben lévő Budapest II. kerület Lövőház utcai ingatlan legyen.

A Kormányhatározat 2. pontja szerint a Kormány felhívja a Miniszterelnöki Hivatalt vezető minisztert, mint az ÁPV Rt. részvényesi jogok gyakorlóját, hogy intézkedjen az ÁPV Rt. felé a Ganz Villamossági Művek "f.a" ellen folyó felszámolási eljárás megszüntetése, az állami vállalat gazdasági társasággá alakítása, valamint az ingatlan milleneumi célokra történő hasznoítása, használatba adása érdekében. A Kormányhatározat vélhetően a felszámolási eljárás megszüntetése alatt a vonatkozó törvényi szabályozás keretei között a felszámolási eljárásban az adós és a hitelezők közötti egezségre utal.

Az Önkormányzat követelése ma már mintegy fél milliárd forint. Erről kell megegyeznünk és ez csak és kizárólag alku keretében történhet. Az egezség kimenetele legalább kettő, de inkább többféle lehet. A HVG-t idézve első látásra úgy tünik, a felszámolási eljárás megszüntetésével az állam einstandolja a hitelezők elől Buda gyik legértékesebb, nyolc hektáros Rózsadomb alján lévő területét.

Az idézetek sorát nem akarom szaporítani sem a bírósági sem az ügyészségi ügyekről nem beszélünk. Örülünk a Millenáris Parknak létesítményeivel együtt, vélhetően a "B" csarnok műemléki mivolta miatt meg is marad, de mi lesz az utóhasznosítással? Remélem erről már nem Balsai úrék fognak gondoskodni. "

Nahát nahát! Ez sem téged igazol kedves képviselő úr (alpolgármester?)!

Előzmény: abesszín császár (155)
Disznósajt Creative Commons License 2002.08.12 0 0 156
Tisztelt képviselő (alpolgármester?) úr!

Ganz ügyben az MSZP-s Lévárdi Judit dolgozotta ki a terveket, amit Önök lenyultak.

Előzmény: abesszín császár (155)
abesszín császár Creative Commons License 2002.08.11 0 0 155
Azt mutassa már meg valaki nekem, hogy mit is dolgozott ki a Póta vezette önkormányzat Ganz ügyben!!!

Nehéz lesz.

acs

Előzmény: voks02 (154)
voks02 Creative Commons License 2002.08.11 0 0 154
Gedeon bá,

"köszi a cikket. Anno én is olvastam."

Érdemes viszont hozzátenni, mert a cikk csak a késôbbi fejleményekkel foglalkozik, hogy az egész hasznosítás ötletét, az eredeti terveket, hogy a Ganz területe egyben maradjon (és ne jusson a Csepel Művek sorsára) a Póta vezette korábbi önkormányzat dolgozta ki, bár megvalósítani nem tudta, mert az akkori ÁPV-vel nem tudtak megállapodni.

Üdvözlettel,

Péter

Előzmény: Gedeon bá a nők bálványa (127)
Disznósajt Creative Commons License 2002.08.11 0 0 153
szerintem az első
Előzmény: kambekk (152)
kambekk Creative Commons License 2002.08.11 0 0 152
Hutiray vagy Porkoláb ?
Disznósajt Creative Commons License 2002.08.11 0 0 151
Képviselő úr (alpolgámester úr)!

Akkor tegezhet!

Előzmény: abesszín császár (150)
abesszín császár Creative Commons License 2002.08.11 0 0 150
Az úgy van, hogy férfiak közt az idősebb kezdeményezheti a tegezést.

Ha az egyik nő (én férfi volnék), akkor a hölgyé a döntő szó.

acs

Előzmény: Disznósajt (149)
Disznósajt Creative Commons License 2002.08.11 0 0 149
Ha mér egyszer ott van az okmányiroda.

Na egyszer benézzek oda és ha összefutok veled vagy inkább magázam?

Előzmény: abesszín császár (148)
abesszín császár Creative Commons License 2002.08.11 0 0 148
Minden jogod megvan rá!!!

Csak ne mondd, hogy kerülöd, mert akkor megint nem mondasz igazat.

acs

Előzmény: Disznósajt (147)
Disznósajt Creative Commons License 2002.08.11 0 0 147
Állapolgári jogom, hogy felvilágosítást kapjak az engem is érintő dolgokról ezért valóban jártam egyszer ott. De te úgy látom törzsvendég vagy, talán otthon is érzed ott magad?
Előzmény: abesszín császár (146)
abesszín császár Creative Commons License 2002.08.11 0 0 146
Disznó máshol:

"Ha nem hisz nekem, akkor azt tanácsolom, hogy látogasson el a Polgármesteri Hivatalba és érdeklödjön utána személyesen is. Biztos segítenek majd a kedves köztisztviselők, úgy ahogy nekem is segítettek"

Hú, de kerülöd.

acs

Előzmény: Disznósajt (145)
Disznósajt Creative Commons License 2002.08.11 0 0 145
Egylőre ő hazugozza le az összes tényekkel alátámasztott állításomat.

Hála a jó Istennek messze elkerülöm a Mechwart ligetet. Bár nagyon gyanús nekem acs, hogy ő tényleg onnan van.

Előzmény: kambekk (144)
kambekk Creative Commons License 2002.08.11 0 0 144
Szépen elkommunikáltok itt egymással. És a hasonló témájú másik topicon is.
Egy állítás-Egy le-hazugozás
Tényfeltárás-Tényferdítés
Nem ismeritek ti véletlenül egymást személyesen is a Mechwart Ligetből ?!

Egyébként nem rossz a vita. Érdekel a vége! Ki buktatja be a másikat hamarabb?

Hajrá!

Disznósajt Creative Commons License 2002.08.11 0 0 143
Veled is

Titokzatos? Szerinted az, szerintem nem.

Előzmény: abesszín császár (141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!