Keresés

Részletes keresés

Pride01 Creative Commons License 2008.09.13 0 0 1152

Sziasztok,

 

Tegnap jöttünk haza Tnéziából, 1 hetet töltöttünk a Sousse-i Hotel Tour Kalef-ben ( 4*).

Idén csak pihenni mentünk, nem voltunk  csak 2 fakultatív programon. Igazából tengerparton töltöttük az időt, meg bementünk Susse-ba és Port EL Kantanaui-ba vásárolni, és nézelődni.

4 éve voltunk Egyiptomban Hurghadán, ahoz hasonlítva sztem Tunézia nem nagy durranás....

Egyiptomban van látnivaló ( Kairo, Luxor )valamint lehet búvárkodni palackal és a Saharában lehet homokfutózni, jeep safari stb... Itt pedig volt egy 2 napos Shara túra, ami szerintem elég drága volt, meg Tunis-i  látogatás ami egyáltalán nem érdekelt....

A tenger a Földközi tenger átlagos minőségéhez képest tiszta volt, de a Vörös tenger az egy más kategória..

A szállodával meg voltunk elégedve, kb reális is a négy csillag. A személyzet viszont mindenért baksist várt Ez azért furcsa, mert Egypt-ban előre kellett adni az utazási iroda képviselőjének $20-t, és az lett szétosztva a szálloda személyzete között, így nem kunyeráltak és végig kedvesek voltak..Valamint itt az idegenvezető már a megérkezésnél kijelentette a buszon hogy nem tud  ( mert nem az ő dolga ) segíteni az esetleges szobacserénél, ezt így nekünk kellett megoldani nagy tortúra és jókora baksis árán.  Anno Egypt-ban az idegenvezető egy másik párnál 3 perc alatt elintézte a szobacserét.

Szóval pihenni egy hétig jó volt, kellemes volt, de 1X elég volt. Aki a két ország között gondolkodik, hogy hova menjen, Egyiptomot sokkal jobban tudom ajánlani...

Koki72 Creative Commons License 2008.09.13 0 0 1151

Sziasztok!

 

Mi nemrég jöttünk haza Tunéziából, 4 éve Egyiptomban voltunk. Lehet a rossz szálloda választás, a rossz utazási iroda választás miatt, de én a kettő közül Egyiptomra szavazok. Mind ellátásban, tisztaságban, szépségben, tengerpartban, tengerben sokkal többet nyújt, mint Tunézia.

teachers Creative Commons License 2008.09.12 0 0 1150

Szia !

 

A Chirazban Dino Club működik. Biztos, hogy jó szállodát választottatok ?

Teachers

Előzmény: sedido (1143)
borsz Creative Commons License 2008.09.12 0 0 1149

Szia!

Nincs myvipem, ha lekicsinyited megköszönöm, de ráérsz most jöttünk haza Egyiptomból jövőre tervezzük Tunéziát csak szeretnék előre egy szállodát  találni, mert nagyon sok rosszat olvastam.

Előzmény: sandra0015 (1148)
sandra0015 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1148
Szia Ne haragudj de csak most nézem hogy túl nagyok a képek méretei és nem tudom ugy elküldi csak ha lekicsinyitem őket..
Ha netán van myviped akkor nézd meg ott a képeket..
Megadom a nevem és a barátnőm nevét vannak fennt különböző képek.

Szombathelyi Szandra/Város:(Oroszlány)
Korcsmáros Kitty/Oroszlány

Ha nem lenne akkor holnap lekicsinyitem őket és elküldöm


még1x bocsi szia
sandra0015 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1147
Szia renben küldök pár képet.
Amúgy semmiért nem kell fizetni mármint ilyen hogy a napágyakért meg ezekért semmit.
A tenger parton kell ha akarsz pl jezki-zni meg ilyenek.
kajáért sem kell lehet kinnt is ebédelni a medence melett van egy kis bár odamész és szedsz magadnak amit szeretnél.vannak gyümölcsök, italok.alkoholt csak a bárban lehet inni kivétel a sör mivel azt a medence melett lévő bárba is adnak.
Én ugy gondolom hogy amennyit kifizettünk bőven megérte hisz tényleg annyit eszel iszol amennyi csak beléd fér.
mondjuk én a kajával nem voltam megelégedve az annyira nem izlett viszont a sütiük isteni nem lehet bele kötni.
A pincérek nagyon de nagyon rendesek voltak mi mindig adtunk nekik 1-2 dinárt és másnap már tudták hogy pl hány sör kell vacsinál.
A kalózhajót és a tevegelést ajánlom mindkettő szuper volt.
Attól ne ijedjetek meg ha elkap egy kicsit a hasmenés mi 15en voltunk kinnt és 2 emberen kivűl mindekin végigment.
A tengerbe sok a medúza.nem ijesztegetni akarlak de tényleg sok van.
ugy néznek ki mintha valami gaz lenne közben meg nem az.
miis azt hittük hogy valami más és mikor kiszedtük akkor láttuk hogy medúza és tök pici.
sok mindenkit megcsipett és azért elég fájdalmas.

ha szeretnél még valamiről tudni irj nyugottan.

Jóéjt szi
Előzmény: borsz (1146)
borsz Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1146

Szia! Nekem küldhetnél képeket borbely2@freemail.hu

Érdekelne, hogy a szoba milyen felszereltségű volt, milyen szolgáltatást tartalmaz az ár (parton napernyő stb.) és miért kell külön fizetni?

Köszönöm, Szilvi.

Előzmény: sandra0015 (1145)
sandra0015 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1145
Ja és ha valakinek kellenének képek a városról szállodáról vagy másról az irja le az email címét és küldöm neki..
sandra0015 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1144
Sziasztok hát tegnap este hazaértem Tunéziából Én a Riadh Palmsba voltam a családommal nagyon de nagyon jól éreztem magam.
Alig várom már most a Jövő Nyarat mert tervezzük a visszautazást oda.
A szálloda gyönyörű nagyon hatalmas szinte el lehet tévedni.
A szobával nem voltam csak megelégedve mert kicsit már le vannak pukkanva de amúgy nincs semmi gáz vele.
A takaritónő minden nap jön takaritani én mindig kiraktam 1 dinárt szerintem megérdemli mert mindig szép rendet rakott mindig.
A medence és a tenger gyönyörű.
nem hideg egyik viz sem :)
nem ajánlom senkinek hogy meleg ruhát rakjon mivel van legalább 40-45 fok.
Borzasztóan meleg.
A tengernél állandóan jönnek az árusok hogy vegyél ezt azt nem én azt mondom hogy senki ne vegyen semmi de ha mégis akkor is nagyon sokat alkudjon.
mert pl volt aki kednőket árult 8 dinárért de azt nem kell elfogadni mond neki hogy 3 dinár ennyi pénzed van ha nem is egyből de vissza fog jönni és odaadja annyiért.
Voltunk A hannibál nevű kalózhajón az a legnagyobb hajó.
Nagyon jó volt az ára 27 dinár fejenként.Volt egy kis hastánc odafele meg vissza is.
Aztán visszafele megállt a hajó és lehetett ugrálni fentről is meg lenntről is.
amúgy vigyázni kell az arabokkal nagyon nagyon rámenősek egyedül nő vagy lány ne is mennyen a vizbe mert ha bemennek az arabok is fürdeni akkor körbe veszik és alig akarnak leszállni az emberről.
de amúgy a Tenger Parton van biztonsági őr ő vigyáz a turistákra.
Én sok helye voltam már de Tunézia Tetszett eddig a Leges legjobban.

Akinek bármi kérdése lenne irjon nyugodtan válaszolok mindenre...

sedido Creative Commons License 2008.09.07 0 0 1143

Szia simiadrika :-)

mi  is a Chirazba készülünk és az érdekelne, hogy ha mi nem gyerekekkel megyünk, akkor is találunk megfelelő programot? Ugye nem kell attól tartani, hogy gyerekzsivajtól hangos az egész szálloda? Nem mintha nem szeretném a gyerekeket, csak a szüleim 60 évesek és nem akarnak olyan szállodába menni, ahol sok a gyerek. Pihenni és kirándulni szeretnénk.

 

Előzmény: Törölt nick (1068)
gjessica Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1142
Sziasztok!
Segitségeteket kérném! Októberban, őszi szünetben szeretnék menni Tunéziába. Gondoltam lehet találni nagyon olcsón ide utat, ilyenkor. Esetleg tudja valaki, melyik a legolcsóbb szálloda, szinvonalba azért még jó...Illetve melyi utazási irodához menjek. Nekem most nem kell 1 tuti út, az már 2 hete Egyiptomban megvolt, ide pihenni szeretnénk menni. Van valakinek tapasztalata ezzekkel kapcsolatban?
sandra0015 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1141
Na ennek örülök nekünk szerdán este 6kor indul a repülő igy csak estére érünk oda..
Szia
szokeildi Creative Commons License 2008.08.31 0 0 1140

Szia!

 

Barátnőmék tegnap érkeztek meg a Riadh Palmsba, szép szobát kaptak, és azt írták, hogy jó a kaja!! 2 hétig lesznek ott, úgyhogy vannak kinn magyarok:)

Előzmény: sandra0015 (1136)
sandra0015 Creative Commons License 2008.08.31 0 0 1139
Köszönöm Nagyon rendes vagy...
zsocyka Creative Commons License 2008.08.30 0 0 1137

Szia! Olvastam az egyik hozzászólásodat, miszerint julius elején voltál a Mercure Diar El Andalous nevű szállodában. Én szeptember végén utazok ide és nagyon örülnék ha mondanál pár szót a hotelról, esetleg egy kis élménybeszámolót is tarthatnál. Előre is köszi!

Üdv Zsófi

Előzmény: Emi(Boszi) (1071)
sandra0015 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1136
Na senki sem jön szeptember elején sousse-ba??
3.án már indulunk lassan itt van még 5 nap...
zsocyka Creative Commons License 2008.08.25 0 0 1135

Sziaztok!

Szeptemberben utazok Sousse-Port el Kantaoui, Mercure Diar El Andalous nevű szállodába. Aki volt már itt szivesen fogadnám a véleményét, képeit a szállodáról! Előre is köszi!

Zsófi

bébéla Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1134

Sziasztok!

 

Szeptember 30-án indulunk párommal Tunéziába, a Port El Kantaoui-ban található Hotel Mercure Diar El Andalous szállodába.

 

Aki már járt ott, kérném írja meg a véleményét róla, esetleg ötleteket, tippeket, hogyan lehet jobb szobához jutni, stb.

 

Az október első felében milyen meleg van, lehet-e még a tengerben fürdeni?

 

Minden info érdekel, akár magánba is.

 

Köszönettel: bébéla

sandra0015 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 1133
Köszönöm hogy válaszoltál,nekem azt mondták hogy van a szállodbába valamilyen discó ahol lehet jókat táncolni...
Na mind1 majd kiderül ha kimentünk :) :)
szokeildi Creative Commons License 2008.08.16 0 0 1132
szia,

én ott nem láttam kimondott discot, de lehet, hogy volt:) Animációs programok voltak este, olyan kb. fél egyig, ha jól emlékszem (de minden este ugyanazokkal a zenékkel egymás után...:), meg a portás ajálgatott egy discot (Bora bora a neve), hogy ott nagy bulik vannak, aszzem oda 10 dínár a belépő, és nincs messze. A képek alapján jónak tűnt, de mi nem mentünk, mert inkább felkeltünk reggel, és mentünk a strandra.
Előzmény: sandra0015 (1131)
sandra0015 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 1131
Valaki meg tudná mondani hogy ott a Riahd Palms-ba milyen a Discó(szórakozóhely) és hogy kell érte fizetni???
sandra0015 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 1130
Köszönöm a képeket....
Cs.Gizi Creative Commons License 2008.08.14 0 0 1129
Sajna a képek mellől lemaradt a Riahd Palms Hotel
1 kép-főbejárat ,
2-kép-oldalról a hotel, júliusban cserélték az ajtókat,
3-4 kép hall illetve a medence felé a kijárat
Cs.Gizi Creative Commons License 2008.08.14 0 0 1128
sandra0015 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 1127
Na van olyan aki szeptember elején jön a riahd palms-ba??Remélem lesznek azért ott magyarok... :)
sandra0015 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 1126
Köszi a Képeket Nagyon tetszenek ;)
rodore Creative Commons License 2008.08.14 0 0 1125

A saját képek mindig biztatóbbak, mint a katalógus:

 

 

Előzmény: sandra0015 (1124)
sandra0015 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 1124
Jólvan..egyenlőre enyi elég majd ha eszembe jut még valami akkor irok!!
Köszi szia
szokeildi Creative Commons License 2008.08.14 0 0 1123
Ha még esetleg tudok segíteni, csak kérdezz...! ( Most megyek fagyizni:)
Előzmény: sandra0015 (1122)
sandra0015 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 1122
Igen énis igy vagyok vele.
Olaszba is sokkal jobb volt Szeptemberbe menni ott se voltak már sokan volt mindig mindehol hely...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!