Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.18 0 0 89
húúú, be szép pillanat...
Előzmény: facipő (85)
dolphin Creative Commons License 2005.10.18 0 0 88
A kor vajon itt polgari-korre vonatkozik....? ;-)
Előzmény: sz (87)
sz Creative Commons License 2005.10.18 0 0 87
Ha egyszer odébbállok,
A kör közepéből majd hiányzok,
Rám többé nem találtok, rosszak.

Bohóc vagyok, de bátor,
Pofonoktól ég az arcom
Pofonoktól piros az arcom, kaptam.

***

LOL
papaja Creative Commons License 2005.10.18 0 0 86

1. Nevet változtatott volna Pataki Attila? mert azelőt nem Pataky volt!  Vagy a köpönyeggel együtt nevet  váltott?

 

2. Ha valaki ismeri az Eddát, akkor Pataki is "beugrik". Szerintem.

 

Előzmény: Gregor Man (84)
facipő Creative Commons License 2005.10.18 0 0 85
Előzmény: Tamás (70)
Gregor Man Creative Commons License 2005.10.18 0 0 84

"a regi Edda szamokat szerettem.."

 

Zenészként volt szerencsém beszélgetni Slamovits-sal, ezért tudom: a régi számok zenéjét és szövegét mind Slamovits szerezte.

Mióta a pénz miatt kirúgta őt Pataky, nincs egyetlen jó számuk sem.

 

 

"Az, hogy a GyF köteles-e ismerni a 83-85-ös korszak Eddáját, az egy más kérdés"

 

Gyurcsány nem azt mondta, hogy nem ismeri az Eddát, csak nem tudta, vagy nem ugrott be neki hogy kicsoda Pataky.

Előzmény: Noa Pearl (75)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.10.18 0 0 83
jah. mar leesett nekem is :)))
Előzmény: Amart (80)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.10.18 0 0 82

az a baj, hogy nem tudom elvonatkoztatni Pataky A szemelyet az Edda szamaitol

nem tehetek rola, nekem spec. mindig eszembe jut, mit es hogyan csinal(t), ha meghallok 1 Edda szamot

pedig en igazan szeret(t)em, igy meg van az osszes albumuk is

Előzmény: Amart (80)
Tamás Creative Commons License 2005.10.18 0 0 81
Így van. Én pl. szeretem az EDDA zenéjét, annak ellenére, hogy Patakiról egyébként az a véleményem, ami... :-//
Előzmény: Amart (80)
Amart Creative Commons License 2005.10.18 0 0 80

Olyan szépen mutatja ez a topik a hozzáállásokat a témához. Sokan az Edda, vagy Pataky zenéjét próbálják meglehúzni, vagy dicsőiteni. A zenéjük lehet jó, attól még Pataky Attila lehet nem normális, vagy fizetett botránycsináló, vagy a Fidesz szineiben politikai karrierre vágyó és ennek érdekében a Fidesz stilust felvevő önjelölt.

Nem kell a zenéjüket bántani. Nekik is vannak jó számaik, vannak kevésbé jók.

Tamás Creative Commons License 2005.10.18 0 0 79
Mostanság olyat játszanak a Slágeren, hogy minden napot egy meghatározott zenésznek szentelnek (tegnap pl. Cher volt az), és akkor attól sokat adnak le. Ma ez épp az EDDA. Nem hiszem, hogy szándékos...
Előzmény: Noa Pearl (77)
flatmaker Creative Commons License 2005.10.18 0 0 78
Na, ne má. Ezek a kampányelemek a - nem tudom máshogy megfogalmazni - szellemileg egyszerűbb, szavazat szempontjából viszont nagyon fontos választók megnyeréséért vannak. Magyarul, tök felesleges vitatkoznotok, ti azért már nem ezen a szinten álltok. Szerintem mindenki számára egyértelmű, hogy kiöregedő, immár (nagy)családos művészek, zenészek, ugyan mi a fenét keresnek politikusok mellett.
Noa Pearl Creative Commons License 2005.10.18 0 0 77

Slagert hallgatom..

es vmit sejtek..

egy oran belul mar a 2. Edda szam...

Előzmény: papaja (76)
papaja Creative Commons License 2005.10.18 0 0 76

Bocsánat, kiről peszélünk?

 

Arról a PATAKI Attilláról, aki valaha az Eddában képviselte a munkásosztály kökemény munkásgyerekét, majd zálogházat nyitott és tökig smukkban, arany marhalánccal énekelt romanótát diszkóritmusban?

 

Az, hogy a GyF köteles-e ismerni a 83-85-ös korszak Eddáját, az egy más kérdés, úttörőtáborokban nem ez volt a toplistás együttes...

Bár a Sláger rádió (és ez itt nem a reklám) ma is nyomatja 2-3 nótáját. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (64)
Noa Pearl Creative Commons License 2005.10.18 0 0 75

egy gyermekkori emlek:

1989 rendszervaltas kornyeke...

Velence, "Feher Haz"

SzDSz kampanygyules

Pataky  A. fel oras hakni koncertje, meg a borszerkos idoszak..

a sok egyeb jelvenyei mellett ott viritott az SzDSzes is.. amire a fel ora lezajlasa alatt eleg gyakran oda-oda mutogatott.. utalva a szimpatiajara

azota mar biztosan nem liberalis nezeteket vall..

ez a koponyegforgato mar mindenkinel megfordult..

a regi Edda szamokat szerettem..

de tavaly voltam 1 "fuggetlen" koncerten (az orszagos turne keretein belul), es ott sem maradhatott el a fideszes duma.. es Dj Urcsany eroteljes fikazasa.

No, ez volt eletem utolso Edda koncertje

Előzmény: Ace Rodstein (73)
stansfield Creative Commons License 2005.10.18 0 0 74
Attis a 3. párt talpát nyalja, mindig meg tud újulni.
Ace Rodstein Creative Commons License 2005.10.18 0 0 73

Wazze, régen nevettem már ekkorát:))):DDD

 

http://index.hu/politika/belfold/pa2518/

 

 

A rendszerváltás idején még országgyűlési képviselőséggel is kacérkodó Pataky először a IV. kerületi SZDSZ-nek ajánlotta fel szolgálatait és a fiatalok körében elért befolyását. A szabad demokraták választása azonban helyette Székhelyi Józsefre esett. A Pataky vezette együttes 1998-ban viszont a szocialisták kampányában zenélte be magát. Az Edda a budapesti Építők székházában Horn Gyula, az MSZP akkori elnöke és Sándor László, az MSZOSZ első embere közös választási nagygyűlésén adott koncertet, ahol Pataky a közönség előtt baloldali érzelemeit is megvallotta, egy év múlva pedig átvette az MSZOSZ díját, amit zeneművészeti kategóriában ítélt neki oda a szakszervezeti vezetés.

 

Ez a csávó az évezredek lúzere! :DD Eddig ahová állt, annak bukta volt (98-MSZP; 02-Fidesz) Szerintem ha ezt a Köztársaság téren elolvassák, olyan kollektív fellélegzés követi, hogy spontán kifúródik a négyesmetró kelenföldig:))))

Előzmény: geszthi (63)
szuperlaszlo Creative Commons License 2005.10.18 0 0 72
„Pataky a Kossuth téren égette a Fideszt” Az idétlen Gyurcsányt meg sem említette, nem is cikizte? Ezt is megértük. Egy agymosott szocialista azért nyit topikot mert valaki a Fideszt, a Gyurcsány helyett égette. Akkor most jó fej a Pataki?
sesebese Creative Commons License 2005.10.18 0 0 71

Azért ez elég vicces, az ő korosztálya ezeket a nótákat harsogta az építőtáborokban.

Persze lehet, hogy ő inkább a hej, te bunkócskát énekelte.

Előzmény: Törölt nick (64)
Tamás Creative Commons License 2005.10.18 0 0 70
Ja, tendenciózusan mindig rossz lóra tesz... 1994 előtt szadesz, 1998-ban maszop, 2002-ben fityisz, hát de most komolyan, csoda hogy csórikám már teljesen becsavarodott? :-D Mint a szélkakas, aki még ahhoz is hülye, hogy a széllel együtt forogjon, mindig késve fordul utána, de akkor már pofájába kapja az ellenszelet... :-))))
Előzmény: méregkeverő (69)
méregkeverő Creative Commons License 2005.10.18 0 0 69

'94-ben meg Torgyán hívő volt!!

 

Úgy látszik mindig rossz lóra tesz!!!

Előzmény: dart121 (61)
joy Creative Commons License 2005.10.18 0 0 67
:o)
Előzmény: geszthi (65)
joy Creative Commons License 2005.10.18 0 0 66

Rázzák is a lábukat, mert 1ből nagyot zuhant népszerűségi indexük...

Miért terjesztesz (mn) hazugságot Te is? Hol hallottad, hogy bárki azt mindta-írta, hogy az ott "tüntetés" volt?

Előzmény: Bacu (4)
geszthi Creative Commons License 2005.10.18 0 0 65
Vegul is jogos a kerdes... Nezzuk az Indexet (szanedkosan nem polidili forumokat)
Ki is az a Pataky ?

Meddig süllyed még Pataky Attila?
Mivé lett Pataky Attila?




Előzmény: Törölt nick (64)
geszthi Creative Commons License 2005.10.18 0 0 63
Pataky Attila A Hűtlen eléneklése után ezekkel a szavakkal adta át a Fidesz vasárnapi rendezvényén a szót Kudlik Júliának, Az összegzés napja háziasszonyának:

"Drága véreim! Csak, aki magyarul érez, azok értik ezt a dalt, az olyanok, mint Gyurcsány Ferenc, a magyar nemzet árulója, biztosan nem érti."


Most az egyszer az MSZP frappansan valszolt :-))))))

"Orbán Viktor biztos ismeri a "Minden sarkon álltam már" kezdetű EDDA nótát, mert volt liberális, és most konzervatívként próbál baloldali programot megvalósítani."

Előzmény: Józan Polgár (-)
demokracia Creative Commons License 2002.05.09 0 0 62
A másik Ákos. Ott nyomultam az "1984" lemezbemutatóján, de lehet, hogy nem jól emléxem? Biztos lebuktam a gondolatrendőrségnél, s azóta mindent másképp látok.:-)))
Egy plátói kérdés: biztos, hogy tényleg olvasta Ákos a könyvet? Vagy csak nem tudja egyszerűen a gyakorlatba áthelyezni az elméletet, azaz nem tud következtetéseket levonni....
dart121 Creative Commons License 2002.05.09 0 0 61
Emlkszem a Nagyréten 1998 juniálisára. Pataky piszkosul nyomta és utána majd térdre esett és sűrű nyelcsapdosással jelentette be HORN GYULÁT , hogy fogadják szeretettel!
demokracia Creative Commons License 2002.05.09 0 0 60
Kedves Edda Művek!

Nagyon sokáig gondolkoztam azon, hogy megírjam-e gondolataimat Nektek, azoknak akiknek a zenéjén felnőttem, akiknek sokat köszönhetek a szabadság, a szabad gondolatok iránti igényem kialakulásában.

16 éves korom óta rendszeres hallgatója voltam a zenéteknek, állandó résztvevője voltam táboraitoknak, és nem utolsósorban standard képviselője a szabadság eszméjének, amelyek dalaitokon keresztül megtestesült formában láthattam.

És van egy dal -ha egyet kiemelhetek- a "Nincs visszaút",
amely amikor megjelent a zenei palettán, első politikai gondolataimnak ébredésében nagy szerepet játszott anno.
Azóta eltelt jó pár év, viszont a mondanivalója sohasem volt olyan aktuális, mint az 1998-2002. év közötti időszakban.

"Ez így már nem mehet, legyen már vége!
Nem ezt ígértétek.
Emberi életet sürgető vészjelek.
Gyorsan fogynak az érvek.
Bábeli zűrzavar, sok minden eltakar,
Nincs már súlya a szónak.
Az életünk döcög, a tettes jót röhög,
Te és én fizetünk mindent.
Végül is hadd mondjam el,
Ami belül éget el,
Amitől meghal a holnap.
Az új nap sokat ígért,
Vagy legalább reményt,
És az egész most hol van?

Ha nem élhetek egyszerűen, szabadon, szépen,
Ha most sem lehet úgy, ahogy kérted és kértem,
Hát szakadjon szét, szakadjon,
Szakadjon szét minden!

Hányszor meritek még, ami már megtörtént,
Megtenni újra és újra?
Gőgös az arcotok, a falnak rohantok,
Nektek a hatalom a minden.
Milyen a fájdalom, milyen a szánalom,
Arról fogalmatok sincsen.

Aki ezt énekli, hogy nem érti meg saját magát?
Hogy tud az önmaga gondolataival szembe fordulni?
Hogy nem ismeri fel a manipulációt, a hatalomhoz való ragaszkodás megrögzöttségét?
Ez a zenekar, hogy tudott 1994-ben fellépni az MSZP rendezvényén úgy, hogy azt is mondta ráadásul, hogy baloldali érzületŰ? Hogy tudott ez a zenekar kiállni 2002-ben a Fidesz népgyűlésére, és most jobboldali érzületűnek aposztrofálni magát?

(Hogy tudtok tükörbe nézni?)
Ennyire nincs már pénz, zenei tartalom? Már csak a cigánynóták 'megmagyarosítása' fér bele a mondanivalóba?

Amikor Kunos meghalt, én voltam az egyik élenjáró, hogy nehogy megszűnjön az EDDA. Úgy gondoltam, ha eltűnne,
egy értékrend veszne el, ami fontos a felnövő ifjúság számára. Ma már ezt másképpen látom. Legyen persze EDDA, miért ne, demokrácia van (még ha tartalom híján is). Viszont azt társítanám hozzá: nézd és hallgasd kisfiam az EDDA-t, tanulj belőle, és megtudod mi a különbség a szó és a tett között!

Én maradtam, aki voltam.

Én csak egyszerűen, szabadon, szépen akarok élni, nem akarok mindig a kör közepén állni, néha jó kicsit őrültnek lenni, megérkezni éjjel, de az álmokat sohasem feladni és észrevenni a csendes embert, aki már talán nem is ül köztetek.
És én nem csak álmodtam egy világot magamnak, én már átléptem a küszöbét. Sohasem a párt és az oldalisága a fontos. Én nem is a "baloldalra" szavaztam, egyszerűen a szabadságra, a demokráciára, az értékrendre. A Fidesz ezzel szembefordult és vele együtt a képviselői is.

Sok sikert kívánok az EDDA-nak, a régi dalokat magamban tartom, nem tehetek másképp, de Nektek a szabadság vándorainak búcsút intek.

Biga Cubensis Creative Commons License 2002.04.19 0 0 59
Gabesz!

Féltőn szeretőek :) Van féltenivalójuk....

Előzmény: Iván Gábor (57)
Munchausen Creative Commons License 2002.04.19 0 0 58
Egyik kedvenc számom a Bikinitől. ;-))
Előzmény: 81713 (49)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!