Keresés

Részletes keresés

bormester Creative Commons License 2002.04.13 0 0 78
PS. Az elegáns vesztésről már lemaradt.
Előzmény: bormester (76)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.13 0 0 77
ITT
Előzmény: Törölt nick (74)
bormester Creative Commons License 2002.04.13 0 0 76
Ezt opponálom. Horn Gyuláról nagy véleménnyel nem vagyok, de

1. őszinte antiszemitizmusa ellenére belement a koalícióba;

2. őszinte és mélyen átérzett populizmusa ellenére be lehetett láttatni vele a Bokros csomag elkerülhetetlenségét;

3. őszinte hatalomszeretete ellenére relatíve elegánsan vesztett.

Várom Csurbán EGYETLEN államférfiúi megnyilvánulásának ismertetését. (De ne arról szóljon, hogy mit MONDOTT, hanem arról, hogy mit TETT.)

Előzmény: 1-gy bosszorgánny (58)
psycho-pata Creative Commons License 2002.04.13 0 0 75
Hozott-e szavazatokat?
Lehet, de a választás eredményét eldöntő eredményt nem. A FIDESZ már korábban "bedarálta" az MDF-et, a FKGP-t, a KDNP-t, s a romák egy részét. A MIÉP egy része már sértődésből sem fog a FIDESZ-re szavazni, csupán a másik része a hívőknek fog a FIDESZ-re voksolni. A Centrum pedig megosztott lesz az MSZP és a FIDESZ között. A nem elkötelezett választókat szintén megosztja a demonstráció, tüntetések. A zömét szerintem inkább elriasztja. A szavazatok lényegét az SZDSZ-MSZP koala fogja módosítani. Vásosomban egyik független képviselő /korábban katolikus pap/, ki a 3. helyen volt, az MSZP-s Várira adja át a szavazatait... Úgy érzem, hogy lefutott a 2. forduló, s kormányváltás lesz.

Számok: Azt, hogy hányan voltak egy rendezvényen, s az ezzel kapcsolatos vitákat infantilisnek tartom:-))) Hányan voltak a Terror háza elött, s a MIÉP mégis kiesett...
A mai napi show azokat lelkesítette, kik amúgyis a FIDESZ-re szavaztak. Legközelebb kétszer fognak szavazni??

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.13 0 0 74
Hidd el a többség is igy gondolkozik. Az hogy egy bukásra állo párt mindent megprobál a törvényes keretek között, mindenhol igy van. Láttam már hasonlót 34 év alatt it Svédországban is.
Előzmény: AliceCsodaországban (73)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.04.13 0 0 73
Végre egy normális reagálás! Látom, a te pszcichéd még intakt. Végre egy normális fideszdrukker, ilyet is rég láttam itt aneten!
Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.13 0 0 72
Kivülröl szemlélö FIDESZ drukker vagyok. Láttam a naggyülést. Szerintem sajnos nem segit a választás megnyeréséhez. Gyözzön a többség akarata, éljen a demokrácia.4 év mulva ismét választás.
magyar melós Creative Commons License 2002.04.13 0 0 71
OFF
Grim Fandango!
Egy kis segitség, rövidités-ugyben:
Röviditések.
ON
Előzmény: Grim Fandango (21)
Athlay Creative Commons License 2002.04.13 0 0 70
Üdv!

Van egy kérdés, ami nagyon izgat: Már másodszor láttam Orbán Viktor mögött ülni, azt az idősebb kerek, vörösképű tapsgép pasast.
Olyan hülyén vigyorgott egész végig, hogy nem hagy nyugodni, ki lehetett az. Ti tudjátok?

attus Creative Commons License 2002.04.13 0 0 69
Azok, akik múlt héten a Fideszre szavaztak, most egy kicsit megrendültek. Elvesztették reményüket. A mai gyűlés arra lehetett jó (főleg a vitathatatlanul eltúlzott részvételi számok hangoztatásával), hogy közülük sokan elmenjenek jövő vasárnap is, mert elhiszik, hogy van remény a győzelemre. Ami egyébként igaz is: esély nincs, de remény az van.
Szóval ha új szavazókat tán nem is hozott túl sokat, de a régiek megtartásában, másodszor is elhívásában biztosan szerepet játszik.
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.13 0 0 68
hát úgy, hogy ki lett adva a fidesz-aktivistáknak, hogy legkésőbb fél 3-ig foglalják el a Kossuth-teret... hogy mire a szittyahad odaér a pannonrádiótól, addigra már ne férjenek be, és ne rontsák az óriás fidesz-mdf plakát hatását a nyűves kis miép-zászlaikkal...
(ja, ls hogy a Kossuth-téri totálplánokba se lógjon be egy-két hivatlan miép-zászló)
Előzmény: bormester (50)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.04.13 0 0 67
Most lelepleződtem! Olvasom az ÉS-t!
Előzmény: kerub (62)
Probatbicol Creative Commons License 2002.04.13 0 0 66
Szerintem egyetlen hozadéka volt: rengeteg ingyen szerzett vágókép birtokába juttatta a píárosokat, akik a jövő hétre hatásos klipek tömkelegét gyárthatják ebből, és vizuálisan erősíthetik azt az érzést: mi nyertünk, ti veszítettetek.

Viszont ez nehezen hoz jelentős szavazat-elmozdulást, inkább a vereség minimalizálását segíti elő. Ugyanis egyáltalán nem mindegy, hogy mekkora a vereség. Egy erős ellenzék azonnal megkezdheti a kutyagyöngének ígérkező Medgyessy-kormány lebombázását. A demonstrációs légkör fenntartása pedig ezt nagyban segítheti + előkészíti a terepet a nem kevésbé fontos önkormányzati választásokra.

Előzmény: kerub (65)
kerub Creative Commons License 2002.04.13 0 0 65
Kedves Magyarpolgar2002 !

Kérdésedre válaszolva felhívom a figyelmedet a korábbi párbeszédekre.
Olvass vissza felé pl.35-36, 42 sz. hozzászólások környékét.

Üdvözöl: Kerub

Előzmény: magyarpolgar2002 (63)
hajlam Creative Commons License 2002.04.13 0 0 64
A már leírt véleményem nem változott, tehát nem hozott és vitt sokat, de a megváltozott hangnem, az, hogy egységről szólt, feltételezem, hogy több korábbi fidesz szavazót, aki egyébként egy kicsit megrettent a TF-es beszédtől, meg a többi nyomulástól, megtartott a szavazók táborába. Az igazi bizonytalanokra azonban nem hiszem, hogy pozitívan hatott volna fidesz szempontból. A kisgazdákra meg nem nagyon lehet Pataki Attilával meg a vér ciki számával hatni. A rendezés nem volt profi, és ha marad a Duray által megadott hangnem, akkor talán elég is lett volna ennyi a feltüzelt embereknek, de sem a forradalmi hevület, sem a profi kampányrendezvényfíling nem jött be.
magyarpolgar2002 Creative Commons License 2002.04.13 0 0 63
Ez hogy jön most ide, kedves kerub?
Előzmény: kerub (62)
kerub Creative Commons License 2002.04.13 0 0 62
Nem változott a szöveg.
Ez itt az ÉS ből néhány gondolat:

"A Magyar Nemzet on-line kiadása szerint kedd este a rendkívüli pártaktíván százezer ember vonult a Testnevelési Egyetem elé, hogy meghallgassa Orbán Viktor instrukcióit, mit kell csinálni. Ha jól vettem ki a miniszterelnök szavaiból, akkor most mindenkinek elsõsorban is emlékeznie kell az elmúlt négy évre, s az ellenzék gaztetteire. Másodsorban minden ember menjen el a Fideszre szavazni, ám ha mindenki elment, lehet, hogy az is kevés, ezért feltétlenül vigyen magával mindenki még egy embert, ami nyilván akarat és hit kérdése, ha például feltámad hirtelen minden elhunyt szerettem, magától értetõdõen elviszem õket, sõt, jönnek maguktól. Harmadsorban megtudtuk, hogy a miniszterelnök echte úriember, eleddig direkt nem szólt az ellenzék bûneirõl, nem akarta elrontani a jó hangulatot, de most már kénytelen elmondani, hogy ha az ellenzék hatalomra jut, minden jót szétver, itt kutyavilág lesz, család, diák, nyugdíjas meg nem áll a lábán, a gáz ára a platináét veri, és árvák sikolya töri meg az éjszaka csendjét. Sõt, szerintem Medgyessy Péter akasztani is fog, s Horn Gyula is jó erõben van."

magyarpolgar2002 Creative Commons License 2002.04.13 0 0 61
A "forradalom" emlegetése vajon hogy hatott? Lesznek, akik részt akarnak evnni benne, és ezért a FIDESZ-re szavaznak? Lesz olyan, aki fél majd szavazni? Lesz, aki pont a "forradalom" miatt változtat és szavaz a FIDESZ ellen?
raepa Creative Commons License 2002.04.13 0 0 60
Ebbol is latszik, hogy 4 eve nem a legkisebb rosszra szavazott az orszag. :)
Előzmény: 1-gy bosszorgánny (58)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.04.13 0 0 59
Horn Gyulánál nem nehéz nagyobb államférfinak lenni. Még én is meg tudnám ezt cselekedni, nő létemre.
Nagy dolog a karizma, de nem minden.
Előzmény: 1-gy bosszorgánny (58)
1-gy bosszorgánny Creative Commons License 2002.04.13 0 0 58
Nana.....

Horn Gyulánál Viktor azért nagyobb államférfi.

Kb 3-5 centivel.

Előzmény: Nils Holgersson (41)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.13 0 0 57
Hogy mibe került, aról indult egy másik topik. Hogy hozott-e szavazatokat? Párat biztos, de többet meg elvitt. Vesztettek. Vége.
Előzmény: Grim Fandango (56)
Grim Fandango Creative Commons License 2002.04.13 0 0 56
Tisztelettel itt is megkérdezném: Miber került a mai buli és ki finanszírozta. Az RTL azt mondja, hogy a TV az Ezüsthajó közvetítését vette át.
Előzmény: AliceCsodaországban (55)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.04.13 0 0 55
No de azért most hétvége van. senki nem a munkahelyéről kotyog, mindenki a saját számlájára fecseg.

Ez azért egy kicsit fontosabb kérdés, mint, hogy ki hogyan szerepelt a gyűlésen?
Hát könyörgöm, legalább tartsátok életben ezt a topicot, hogy azért azok is szólhassanak, akiket ez érdekel - minden hülyeségről kapásból nyitnak 10 témát, hát hagyjuk már az első oldalon ezt is!!!!

Előzmény: sicmac (54)
sicmac Creative Commons License 2002.04.13 0 0 54
Pontosan err?l van szó. Minden beszéd ellenérzéseket IS kelt.
A közv. kutatók (= béljósok) érdekesek, de az irracionális elemeket nem tudják kiszagolni. Például a Széchenyi-film és a butuska Szamóca Kossuth-ellenességének meg a felcsendül? Kossuth-nótának az ellentmondását. Én még énekeltem
Előzmény: AliceCsodaországban (52)
sicmac Creative Commons License 2002.04.13 0 0 53
Tamás Gáspár Miklós ma nagyon meggy?z?en beszélt a fiatal, az id?sebbeknél jobban keres? középosztálybeliekr?l mint az OV-párti rétegr?l. Részben ?k voltak ott. Mindegy, mennyien. Minél többször ismétlik a tévében az eseményt, annál negatívabb hatása lesz a választásokon.
A felvezetés és a m?sor tragikus volt, az emelvényen lev? arcok kiábrándítóak.
Előzmény: Grim Fandango (30)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.04.13 0 0 52
Na jó, emberek, mégegyszer elmondom.

2002 április 7.-én lezajlott az első forduló, rendben, békében, annyi szabálytalanság történt, amennyi bármelyik választáson előfordul, nem kell csalásokról vizionálni. Szavazóbiztos voltam - és leszek még egyszer sajnos - tudom mit beszélek.
A két vezető párt között szoros - bár az mszp oldaláról csaknem 1%-nyi előny mutatkozott, bár a közv.kut.-ók (valaki kitalálhatna már erre is egy röviditett szlenget!) fölényes Fidesz-Mpp győzelmet jósoltak.
Amit Viktor mindig elfelejt a híveinek elmondani, az az, hogy azért ott van a szadi is a maga kis 5%-ával. Szerény dicsőség, de ott van. Tehát ez már 6%-nyi előny, és a magyar választási rendszer úgy van megalkotva, hogy lehetőleg ne lehessen patthelyzet, tehát a győztes viszi a legtöbb mandátumot, tessék ezért Tölgyessy Pétert felelősségre vonni.

Mi a helyzet pillanatnyilag? Van még 131 körzet, ahol VAN ESÉLY a Fidesz győzelere, de a többségében az Mszp-Szdsz koalic. áll jól.
Nekik (Fidesz) a 131-ből 85-öt tutira meg kell nyerniük ahhoz, hogy győzzenek.

Mi a Fidesz célja? Hogy győzzenek. Hogyan lehet győzni? Meg kell nyerni a különböző választási körzeteket. Hogyan ehet ezt elérni? 1.) Minden Fidesz szavazó menjen el, és lehetőleg hozzon magával még egy embert - ez nagyjából akkora blöff, mint az, hogy a jövő elkezdődött. A jövő elkezdődik nélkülük is, hogy egyebet ne mondjak. A tegnap után a ma jön, a ma után meg a holnap.
2.) Lehetőleg maradhjanak otthon azok, akik "meg vannak téveszteve", vagy szavazatokat elcsalni a baloldalról.

Az 1.) pontra az a válaszom, hogy ilyen arányú első részvétel nem indokolja ezt a szlogent, mert senki nem tudja a sírból kikaparni a dédit, hogy menjen vele szavazni.
A 2.) pontra viszont az a válaszom, hogy mindenfajta tömegmegmozdulás nem csak azokat mozgósítja 8KORMÁNYPÁRT OLDALÁRÓL, akik már úgyis elmentek egyszer szavazni, és rájuk szavaztak), hanem azokat is, akiket ez visszataszít, tehát én azt jósolom - jaj de jó lene, ha valami közv.kut. is ideszólna - hogy MIND A KÉT RÉSZRŐL magas lesz a 2. fordulóban is a részvétel, és szvsz. megerősíti az 1. forduló eredményeit.

Én így látom.

raepa Creative Commons License 2002.04.13 0 0 51
Pontosan. Orban erzi a kenyelmes(?) pozicio veszelyeztetettseget, hat kenytelen kicsit agresszivebben bedobni magat. De a demagogiaja es egyeb marhasagai akkor se szimpatikusak. Ezert is hallgatom ritkan az ellenzeket, igy nyugodtan hihetem, hogy Orbanek a rosszabbak. :)
Előzmény: Törölt nick (46)
bormester Creative Commons License 2002.04.13 0 0 50
Ez a kampánygyűlés nagyjából úgy zajlódott, ahogy gondoltam. Elkerülhetetlen volt, hogy Csurbán a legnagyobb eseményén enyhébb orcát ne öltsön, hisz épp eléggé ráijesztettek a héten mérsékeltebb szavazóikra. Az én forgatókönyvem tehát ez volt: haza, himnusz, kenettelj, utalgatások az értőknek, és az Orka-talpasok technikai kirekesztése beindult pógárok lepisszegése. Ez bejött. Táborát Csurbán nagyjából megtartotta, sokan vannak, de nem elegen.

[Egy apró momentum még kérdéses. Nem tudom Orka technikai távoltartása miképpen történt. Ha aláztak rajta egyet, akkor esetleg pl. a holnapi Vasárnapi újságban - ha egyáltalán beengedik -, vagy a házi rádióján esetleg visszavonhatja támogatását Csurbántól. Ez azonban az Orka-pártot végképp kiürítheti, tegnap itten az Orka-fiókák már szabályosan múmiázták Orkát a jelkép felhívása okán. Szóval még ennek sem lenne igazi jelentősége, az Orka-ifjúság már Csurbáné.]

wizes Creative Commons License 2002.04.13 0 0 49
Kedd, xerda, Tsöterők, 3,14, combat.
...
w.
Előzmény: Nils Holgersson (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!