Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 2017.04.05 0 1 705235

Vasárnapi kép Lemonkáról:

Mikor este megyek a fürdőszobába kicserélni a vizet Lemon ivóvizes edényeiben és fogat mosni, sokszor engem megelőzve a kád szélére pattan, és várja, hogy friss vizet ihasson a lábosából. Míg fogat mosok, ő iszik.

Előzmény: CBNora (705233)
A.Schindler Creative Commons License 2017.04.03 0 1 705234

Tényleg kár... mennyit írtam anno ide... 15éve...

Akkor már megvolt Picurkám, a napokban lesz 16 éves. :)

 

Előzmény: CBNora (705224)
CBNora Creative Commons License 2017.04.01 0 0 705233

Sok nem készült, de majd rakok. Most már rendet kell csinálni és sütni, nem keresgélek.

Előzmény: szévike (705231)
szévike Creative Commons License 2017.04.01 0 1 705232

Az én hármaim manapság:

 

Piciló az egész telet lényegében ebben az ágyikóban töltötte. Sokszor már attól tartottam odasül.

Zsazsika nem tör ilyen magasra, megelégszik az alsóbb régióval is. Persze, csak ha eléggé kényelmes.

Töpsi őnagysága pedig lassan kinövi a macskafát.

 

Hát így vannak a hármak mostanában.

Előzmény: szévike (705230)
szévike Creative Commons License 2017.04.01 0 0 705231

Lemonkáról kérünk szépen képet.

Előzmény: CBNora (705228)
szévike Creative Commons License 2017.04.01 0 0 705230

Azt hittem, csak én vagyok olyan őskövület, hogy nem szeretem a FB-ot. Van, olvasom, de nem posztolok, főleg nem lájkolok.  Elveszek a témák között.

 

Nekem is hiányzik a topik. Valahogy családiasabb volt.

Teszek is rögtön egy-két képet a gyerekekről, csak átméretezek.

 

Előzmény: iiko46 (705225)
CBNora Creative Commons License 2017.04.01 0 0 705229

Igen, úgy látom (már amennyit látok, nem vagyok oda regisztrálva) az egy végtelen folyam.

Előzmény: iiko46 (705225)
CBNora Creative Commons License 2017.04.01 0 0 705228

Ááá, nincs torta, Lemonka nem szeret enni... Csak szárazat, csak mikor ő úgy gondolja, etetni nem lehet. Fő csemegéje a csapvíz, azt kaphat pluszban.

Az ünneplők fognak sajtos puffancsot enni.

Előzmény: iiko46 (705226)
Nyafkamacska Creative Commons License 2017.04.01 0 0 705227

Átalakult minden. Az életünk is.

 

Boldog szülinapot Lemonkának!

Előzmény: CBNora (705224)
iiko46 Creative Commons License 2017.04.01 0 0 705226

Isten éltesse az ünnepeltet, végtelen kényeztetést neki!

Miből lesz a szülinapi torta? Fogtál hozzá elég egeret?

Előzmény: CBNora (705224)
iiko46 Creative Commons License 2017.04.01 0 0 705225

Ha éltetjük, nem enyészik el!

Én jobban szeretem ezt, mint a facét, ott minden összefolyik, nem lehet "beszélgetni", ritka kivétellel sem az állatkák, sem a gazdik nem válnak "ismerőssé".

Térjünk ide vissza, jöjjenek a régi gazdik és a szépséges cicókák, kutyik és egyéb szeretett állatkák!

Előzmény: CBNora (705224)
CBNora Creative Commons License 2017.04.01 0 0 705224

És pont ma ünnepeljük Lemon cicám 6. születésnapját is. Igaz, hogy 24-én volt, de mára tudtuk megszervezni.

Kár, hogy ez a topik elenyészett...

Előzmény: Törölt nick (705223)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.31 0 0 705223

                             

 

                                2002.03.31

 

Artúr Doki Creative Commons License 2016.01.10 0 0 705222
CBNora Creative Commons License 2016.01.01 0 0 705221

Hozhatnál képeket róluk.

Előzmény: Zacccné (705219)
Zacccné Creative Commons License 2016.01.01 0 0 705220

Szia VBL,

 

ahogy Nórának, nekem is eszembe jutott, hogy a gyér élet ellenére beköszönsz-e ide :)

Örülök, hogy jól vagytok és boldog új évet kívánok!

Előzmény: VBL (705213)
Zacccné Creative Commons License 2016.01.01 0 0 705219

Igen, jól van mindenki. Boldizsárról kiderült, hogy leukózisos. Valószínűleg már akkor beteg volt, amikor megvettük a házat (ő lakott itt már akkor is). Szerencsére azóta is jól van, ha leszámítjuk, hogy már csak egy foga van. Évekkel ezelőtt a 4 szemfoga kivételével ki kellett húzni az összeset, azóta a szemfogakból is elvesztett 3-at. De mondom, hála az égnek nagyon jól van, már 12 év körüli öregúr :-) A többi macsekot teszteltettük, beoltattuk. Gyönyörű mindegyik, Zsiga hatalmasra nőtte magát, olyan, mint egy oroszlán. Maugli is szépen gyarapodott, csak a feje maradt kicsi :D Liza kicsit sovány, pedig sokat bír enni, de nagyon jól van. Még mindig félős és nem engedi megfogni magát, de azt hiszem, ez már így is marad. Lucy pedig az örök királylány :) Hisztis, fúj mindenkire, ha olyanja van, és tegnap elkezdte lebontani a karácsonyfát, mert nem engedtük ki a petárdázás miatt. De egy idő után lenyugodott. Mostanában nem látjuk játszani, mert kint vezeti le az energiáit, de tegnap azért okozott pár vidám percet, ahogy a díszekkel ugrált :) És bárhol van a kertben (megvannak a titkos helyei), ha kimegyünk, pár percen belül megjelenik és rohan hozzánk :-) Úgy rezegteti a farkát, hogy majd' leesik :)))

Némó kutyus meg változatlanul egy energiabomba :) Már 3 éves múlt és ha egész nap kint lennénk és játszanánk, az sem kottyanna meg neki. Párom még jövő héten is itthon van, majd a lelkére kötöm, hogy menjen el vele hosszú sétákra és engedje el, ha lehet, hadd fussa ki magát.

 

Jól hangzik, amit az ólról írtál, remélem, hamarosan lakója is lesz (((-:

A mi házunk is tovább szépült, új tetőt kapott és szintet is húztak rá, mert beépítjük a tetőteret. Ami fontos volt, azzal kész vagyunk, a többit pedig szép lassan összehozzuk.

Előzmény: CBNora (705217)
A.Schindler Creative Commons License 2016.01.01 0 0 705218

Boldog Új Évet!

 

Jó látni, hogy van itt még némi élet. :)

CBNora Creative Commons License 2016.01.01 0 0 705217

Biztos jó gondolatban is.

Köszönjük, jól vagyunk.

Macskánk még nincs, de talán jövőre. Az ól tovább szépült, lett ablaka és új, hőszigetelt ajtaja. A villany is földkábelen megy már át a melléképületből, csak még rá kell csatlakoztatni a hálózatra. Az már hamar megvan, csak előtte pakolni kell a melléképületben, hogy hozzáférjünk a csatlakozás helyéhez.

És Ti? Állatseregleted jól van?

Előzmény: Zacccné (705216)
Zacccné Creative Commons License 2016.01.01 0 0 705216

Szia Nóra és mindenki, aki még erre jár!

 

Boldog Új Évet!

Az is ér, ha csak gondoltam, hogy ugrok? :-)) Épp nem volt üres a poharam :-)

Megneveztem magamban mindet, amit szeretnék idén is és gondolatban ugrottam :)))

 

Jól vagytok?

 

Előzmény: CBNora (705215)
CBNora Creative Commons License 2016.01.01 0 0 705215

Ugrottunk, mint tavaly. Elefánttal, pénzzel, macskabajusszal.

CBNora Creative Commons License 2016.01.01 0 0 705214

BUÉK Neked és Cilindernek is!

Már vártalak!

Előzmény: VBL (705213)
VBL Creative Commons License 2015.12.31 0 0 705213

Minden macskabarátnak vidám szilveszteri ivászatot és boldog új évet kívánok !

Cilinder cicám:

 

Magdi60 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 705212

Nálam is! Borka, a nagy csavargó bent van bent alszik, az ölembe mászik, de a korával magyaráztam, 9 és fél éves. Sosem volt még ennyit bent mint most novemberben...

Előzmény: marcony (705210)
marcony Creative Commons License 2015.11.16 0 0 705211

Szia Szuszmók!

 

Nem tudhatom, hogy tudod-e de az a szikla, amely előtt állsz, jó régen nem így nézett ki.

 

Anyám állt a képen majdnem úgy mint te, -amit megtaláltam, de ott még az oroszlánnak feje is volt. Szabályszerű oroszlánfeje.

Később amikor a Guggerhegyen ennek a sziklának a közelében laktunk, vettem a fáradságot, és megkerestem a hiányzó kődarabot, a fejet, és meg is találtam.

Az oroszlán mögött van lefelé, vagy 20-25 méterre.

 

Mindig arra gondoltam , jó lenne összefogni néhányunknak és visszaépíteni, de aztán elköltöztem onnan, és mindez csak gondolat maradt.

 

Szívesen megkeresném veled ismét, az oroszlán fejét. .-))

 

Üdv:

M

Előzmény: szuszmok (705105)
marcony Creative Commons License 2015.11.16 0 0 705210

T. Macskaszeretők!

 

Azt vettem észre, hogy a macskák az idei őszön furcsán viselkednek.

Pl. zabálnak egy idő óta, olyan macska is keresi társaságom, aki elfutott, ha meglátott, most meg kimondottan érdeklődővé vált, - és ehhez hasonlók.

 

Észrevett már valami ilyesmit valaki közületek?

Nem zárom ki, hogy igen komoly télnek nézünk elébe, mással nem tudom magyarázni a tapasztaltakat.

 

 

Üdv:

M

MuzX Creative Commons License 2015.09.07 0 0 705209

Köszi, nekem egy régi linkem volt csak, nem is néztem, hogy elköltöztek.

Előzmény: szévike (705208)
szévike Creative Commons License 2015.09.07 0 0 705208

Szia!

Ha megnézed, akkor látod, hogy a topik lakói elköltöztek.

 

Én mindenek előtt egy alapos állatorvosi vizsgálatot javasolnék, hátha találna valamilyen

betegséget a cicánál.

Közben talán érdemes lenne a Feliway párologtatóval próbálkozni. /sokat azért ne remélj tőle/

 

Viszont, amit ide leirtál ird be ide is:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9079265

 

Ez az állatorvosnál járt a macskám topik, ahol állatorvos és tapasztalt macskások is előfordulnak.

Előzmény: MuzX (705207)
MuzX Creative Commons License 2015.09.07 0 0 705207

Sziasztok,
Van egy májusban befogadott, utcán talált cicánk. Az állatorvos szerint 5-6 éves, lány, ivartalanított.
Dorminak neveztük el, mert kezdetektől fogva nagyon dorombolós.
Alapjában hihetetlen cuki, nagyon bújós, nagyon dögönyözhető cicus, csak éppen...

 

Másfél hónap után kimutatta a foga fehérjét, ugyanis iszonyú hisztis tud lenni. Volt már három macskám és volt dolgom sok másikkal, de Dormi mindegyiken túltesz.

Van olyan nap, amikor - nem túlzok - ha ébren van, folyamatosan, kifejezetten idegesítően, szinte szirénaszerűen nyávog, amit csak addig hagy abba, amíg eszik, vagy ha felvesszük és simogatjuk. De ezt nem lehet bírni... Iszonyú zabagép, etetjük rendesen, száraztápot és konzervkaját is kap.

De semmi nem elég neki, lop. Mindent. Fél percre az asztalon hagyok egy kiflit zacskóban, mire visszaérek, már a földön van, félig megcsócsálva. Az elrejtett csokikat megtalálja és fóliástól megzabálja. A hátizsákomban bennhagyott tízórai maradékért kibányássza és széttépi a zacskót, amiben van.
Múltkor olyan beteg volt, mivel összeevett valamit, hogy napokig hányt és nem evett, infúziózni kellett. Rendszeresen felmászik az asztalra, a konyhapultra, a tűzhelyre, de még a mosogatóba is bemegy és ott is kutat.
Nem lehet tőle se főzni, se enni normálisan, mert folyamatosan ott nyolcasozik a lábunk körül, folyton rálépünk szegényre főzés közben, ha eszünk, az ölünkbe ugrik és onnan nyúlkál az asztalra. Tényleg néha a kétségbeesésbe kerget... szellőztetni nem merünk, mert a bukóra nyitott ablakon pár perc alatt kiszökik. 

Ha bezárjuk a fürdőszobába, ahol az alomtálcája van, akkor egyfolytában szirénázik és közben felugrál az ajtóra, már teljesen lekaparta a szélét. Ja, és időnként belevizel a virágcserépbe meg pár másik helyre, ritkán, de előfordul, amúgy az első perctől kezdve szobatiszta.
Szóval bár imádjuk, mert nagyon aranyos, de ugyanakkor kezd minket az őrületbe kergetni.

 

Nem tudnátok javasolni valamit, hogyan lehetne rávenni, hogy kicsit kevésbé legyen hisztis és elviselhetőbb legyen? Azt hiszem, kezdjük érteni, miért rakhatták ki... :(
Pedig nagyon szeretjük.

Nyafkamacska Creative Commons License 2015.03.11 0 0 705206

A doki kicsit sajátosan értelmezi a jogszabályokat.

A kóbor állatokkal kapcsolatos problémák megoldása a helyi önkormányzat feladata és költsége. Kötelezően!

A 14 napos karantént befogott állat esetében jogszabály írja elő. Értelemszerűen erre az időszakra a tartási költsége az önkormányzatot terheli. Hogy a tartás mit takar az sajnos valóban erősen az önkormányzat és a gyepmester lelkiismeretén múlik. És az is, hogy utána azonnal altatnak vagy tovább tartják. Ebben valszeg jól ismeri a helyi szokásokat a doki :-(

Próbálj helyi állatvédő szervezettel kapcsolatba lépni. Hátha ők tudnak segíteni.

 

Előzmény: Zacccné (705205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!