Keresés

Részletes keresés

dzsodzso Creative Commons License 2003.02.18 0 0 62
Most nyitva van, ugye? Ki volt ott utoljára?
dzsodzso Creative Commons License 2003.02.11 0 0 61
SZiasztok SZalókkedvelők!

Érdemes volt rákeresni, mielőtt csinálnék ilyen topikot...
Hetek óta nem tudom összeszedni a csapatot egy lemenésre, asszem már az elvonási tünetek kezdenek rajtam előjönni...

_cOlOs_ Creative Commons License 2003.02.10 0 0 60
Mi mindíg lefoglaljuk a szalóki Katica Panzió felét, itt 8-11 ember fér el kényelmesen. Kérünk félpanziót (reggeli-vacsora). Péntek-től Vasárnap-ig megyünk rögtön meló után. Odafelé Egerben bemegyünk a TESCO-ba bevásárolni. Az esti program mindíg a szálláson duma, iszogatás, activity, stb... 11 felé, mikor megjött a hangulat, vagy gyalog, vagy kocsival, vagy 11.15-kor megy az utolsó busz, irány a fürdő. Öltözés kocsiban(bár van öltöző), és legalább 3 óra pancsolás. Másnap pihi, kaja, séta, majd indul minden előről.

Igen jó szokott lenni. :)

Sokan csinálják, hogy hétköznap lemennek munka után kocsival (Bp-ről autópályán 1.5 óra) És fürdőzés után jönnek is vissza. Ha a helyre vagy kíváncsi, akkor nézd meg a www.egerszalok.hu-n. Kényeskedő lányokkal mi már jártuk meg, pedig nagyon tuti a hely.

sanyesza Creative Commons License 2003.02.10 0 0 59
Nem voltunk még arra de most tervezzük.
Miylen hely is ez valójában? Öltözni hol lehet?
Nudis rész miylen?
csite Creative Commons License 2003.02.02 0 0 58
mi demjénben szoktunk megszállni, és onnan többször is leruccanunk csobbani
Előzmény: mesesajt (57)
mesesajt Creative Commons License 2003.02.02 0 0 57
Január közepén voltunk. Nyitva volt kevesen voltak (asszem csütörtökön voltunk) jó volt.

Ki, hogy szokta megoldani a kiruccanását?

Előzmény: _cOlOs_ (56)
_cOlOs_ Creative Commons License 2002.12.03 0 0 56
Írok, ahogy megígértem.

Nyitva volt, 400Ft volt este 9 kor a beugró, és olyan volt, mint bármikor: Király

Most hétvégén mennék vissza megint...

_cOlOs_ Creative Commons License 2002.11.05 0 0 55
Sziasztok!

Áprilisi legénybúcsúm óta nem szóltam hozzá, akkor nagyon király volt. Beleértve a szalóki panziósokat is.
Éjjfélkor elmentünk fürödni, osztogattuk a többi áztatónak a dobozos sört, meg egyéb állatságok. Nagy buli volt.

Sziveszterre már aug. elején nem bírtam helyet foglalni 20 embernek a faluban, de most november végén megyünk. Megint nagy buli lesz, az biztos.

Fürödni biztos lehet, mindenki bizonygatja, hogy az építetővel a szerződésben benne van, hogy az építés ideje alatt is biztosítania kell a füdési lehetőséget....

Dec elején írok mi volt...

Nibiru Creative Commons License 2002.11.02 0 0 54
Hát akkor vége. :(((
Hangos nagyüzem lesz, éjszakára zárva, óriási forgalom, emberzaj, drágaság.
A remete szelleme, amelyik a közeli kőfülkét vájta magának, biztosan szomorú.
Erre is keresztet vethetünk. Elérte ezt is a nagytőke büdös cápa-szája.
Előzmény: csite (51)
Wormie Creative Commons License 2002.11.01 0 0 53
Múlt hétvégén jártunk arra, még nyitva volt. Belépő egész napra 350 ft + parkolás 150.
Előzmény: intair (52)
intair Creative Commons License 2002.11.01 0 0 52
Ki tudja, működik még az egerszalóki fürdő???? Mehetünk a hétvégén is?
csite Creative Commons License 2002.07.24 0 0 51
ma világgazdaság cikk(kivonatosan):
Készül az egerszalóki rendezési terv

A 3 pályázati nyertes cég megalapította a Szalók Holding Kft.-t 20milla alaptőkével. Tulajdonosai:
70% usabeli HH Global Capital Partners Inc.
20% magyar Plaza213 Kft.
10% magyar FCI Hungari Kft.
a társaság megvásárolta a 17,5ha-s területet a 6milliárdos beruházás számára. Amit terveznek:
200szobás,4*-s gyógyszálló, 500fős konferenciaterem, valamint egy 1200nm-s vízfelületet magába foglaló gyógyfürdő és aquapark. a tervek között szerepel egy üdülőfalu felépítése 2-3 szintes apartmanokkal. az önkormányzat reméli 350-500 új munkahely létesül. 2003 őszén tervezik indítani a kivitelezést.

:(
vagy
:) ?

h-alga Creative Commons License 2002.06.12 0 0 50
Meg télen tuti még ott feredőzni.

Az ATV-n csíptem el valami beszélgetés végét, ami a fürdőről szólt. Sajna lemaradtam róla, de úgy tűnt minden halad a megvalósítás felé. :o(

Egerszalóki fürdő mészkősziklái

Előzmény: Nibiru (49)
Nibiru Creative Commons License 2002.06.03 0 0 49
Kétségtelenül kicsi a medence, de mivel a víz folyamatosan cserélődik, ez nem gond.
Egyébként meg éjszaka az igazi élmény oda menni.
A fenti, ezek szerint mégis üzemelő nudis medencében meg nem szoktak lenni nappal sem, a külföldiek nem ismerik, meg nem járnak föl oda, a helybéliek meg legfeljebb kukkolni mennek arra, fürdeni nem. :)
Előzmény: Excel (48)
Excel Creative Commons License 2002.06.02 0 0 48
Én egyszer jártam arra. De mert kicsik voltak a medencék, és sokan voltak a fürdőzök inkább el is mentem. És megfogadtam, hogy inkább Bogács.
Nibiru Creative Commons License 2002.06.02 0 0 47
Amit leírtál, azzal teljesen egyetértek.
Egy a baj csak, hogy nekünk semmi beleszólásunk nincs a dologba.
Hacsak oda nem megyünk, és szórólapozzuk agyon a két falut, hogy ha hagyják, akkor már megint ők járnak rosszul, ők maguktól nem biztos hogy rádöbbennek erre.
Előzmény: mesesajt (45)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.06.02 0 0 46
Jaj, de szép nicked van!
Előzmény: mesesajt (45)
mesesajt Creative Commons License 2002.06.02 0 0 45
Még valami:

Lehet, hogy a környező két falu (Demjén, Egerszalók) maxi-jobban járna, ha nem épülne fel egy Dajcse-nyugdíjas-laszvegasz a völgyben, hanem néhány 100 milliós beruházással kvázi-érintetlenné tenni a tájat rendezni, hogy hol lehet sátrat verni, hol lehet lakókocsival parkolni (persze szigorúan pénzért, lehetőleg úgy, hogy a medencéktől ne lehessen őket látni). A helybéliek, meg ugorjanak neki a fizető vendéglátásnak. 200 szobányi férőhelyet a két faluban minden további nélkül ki lehetne alakítani. Valag pénzeket bezsebelhetnének. Aztán a falvakból meg lovaskocsival lehetne kimenni a fürdőhöz és vissza. (persze pénzért) Bent a faluban működhetne az étterem, büfé stb. és a pénz ott maradna helyben és nem egy pénzgyár szedné meg magát a környezet szarráverésén

mesesajt Creative Commons License 2002.06.02 0 0 44
Jelentem:

A felső (nudis) rész nincs lezárva, folyik bele a víz. 2002.05.31. éjjeli adat.

Kocsma éjfélig nyitva, bár SZVSZ jobb lenne, ha egyáltalán nem lenne.

A 10 Mrd-os beruházásról nem sokat tudok, de ha lehet még valmin változtatni, akkor követelni kellene, hogy olyan távolságban építsék fel a fürdőhelyektől, hogy ne legyen látható. Aki meg a luxusból feredőzni akar menni, az tipegjen párszáz métert, egészségére válik. Nem kellene oda csicsa-micsa stb. Hagyhatnák úgy ahogy van, max. egy lehelletnyivel igényesebb (tájba-illő) medencét, kevesebb lámpát (ha lehet egyet se) és néhány csinos kis WC-t! Ennyit és nem többet. A karbantartás fejében nyugodtan kérhetnének 250 helyett akár 500, 750, vagy 1000 forintot is. Bevétel meglenne, környezet maradna.

Előzmény: Nibiru (43)
Nibiru Creative Commons License 2002.05.31 0 0 43
Hát erre csak azt tudom mondani, hogy már elnézést kérek, tényleg nem szoktam ilyet írni, de B@SSZÁK MEG!
A múltkor hallottam, hogy a felső medence (a nudis) már le van kerítve, nem lehet odamenni, a víz már nem folyik oda, sejtettem, hogy valami merénylet készül a környék ellen.
Nos megkapjuk! :(((
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (42)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.05.31 0 0 42
Előadták, hogy micsoda hiperszuper turistakomplexum hányadék bizbasz lesz ott tóval meg minden állatsággal.
A Délutáni krónikában volt, úgyhogy gondolom, az Esti krónikában leadják megint. Már keresem, hogy az index címlapjáról hol van...
Előzmény: Nibiru (41)
Nibiru Creative Commons License 2002.05.31 0 0 41
Odakapcsoltam, de már nem hallottam semmit. Mi volt?
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (40)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.05.31 0 0 40
Kossuth Rádió, MOST!
:-((((
leha Creative Commons License 2002.04.10 0 0 39
én írtam ...

persze, a forrás ott volt. csak kis vízhozammal. és azért annyira hideg (amit én inni szeretek) nem volt. kicsit nomád volt, de ezért is tarthatott ki talán eddig ...

Nibiru Creative Commons License 2002.04.10 0 0 38
Sajnos én már nem látom a hírt (404-es hiba) de szinte a kezdet kezdetén már felfedeztem a helyet, és nagyon csíptem.
Akkor még csak a demjéni meg egerszalóki emberek jártak ki, később az egriek, aztán egyre többen, végül külföldi kocsik is megjelentek.
A kör alakú medencét a helybéliek építették.
Többször is átalakult a hely, már régen nem az, ami valaha volt.
Valamikor 1982-ben vagy 83-ban, ha jól emlékszem, történt, hogy egy ballokabátot, és női sapkát viselő férfi jelent meg a medencénél, miközben ott voltunk. EZt az embert mérnök úrnak szólították, de inkább tűnt nekem valami sunyi kis pártembernek.
Kijelentette, hogy ő "megvette" a területet, ez mástól kezdve az ő tulajdona, és pökhendi hangon előadta, hogy itt fürdőt fog építeni, és belépő lesz, meg ilyenek. Hogy ezt hogyan érte el, vagy próbálta elérni anno a cuclizmusban, nem tudom, de "tulajdonosi" tevékenységét azzal kezdte, hogy egy horganyzott acélcsőből készült valamit építtetett a medence fölé, és betakarta üvegházi fóliával.
Ettől egyrészt randa lett az egész, mésrészt meg kellett fulladni a gőzben, harmadsorban meg elvette gyönyörű kilátást.
Azt gondoltuk, hogy jó lenne, ha a paradicsomot (akkor még valóban annak számított) nem tenné tönkre valami helyi f@szkalap, így a távozása után a fóliát szépen csíkokra vágtuk, majd az egész acélszerkezetet elvontattuk, és bedobtuk nem messze a mocsárba.
Az eredmény nem maradt el, hála Istennek soha többé nem láttuk a "mérnök urat".

Később a nudista részt is javítgattuk még dombon többször is, ott legalább nem volt tömeg.
Nem jártam a helyen vagy kb 5 éve.

Egyébként az aki írta, hogy nem volt hideg víz ott, az nem stimmel, mert az oda vezető út mellett biztosan meg van még az a finom vízű kis forrás, ami mindig is ott eredt.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.03.21 0 0 37
Próba, cseresznye. Nem tudom, mit fognak csinálni.
Előzmény: _cOlOs_ (35)
Tam7 Creative Commons License 2002.03.21 0 0 36
nem 4.30-kor jönnek? Mi voltunk ott most kb 2 hete, és jött 2 öreg bácsi, hogy medencetakarítás, legyünk szíves távozni :)

De bent voltunk a vízben, sátorozókat nem láttunk, hát azokat miért bántanák?

Előzmény: csite (34)
_cOlOs_ Creative Commons License 2002.03.20 0 0 35
Eddig úgy tudtam, csak a medencéket takarítják ki, de a buli attól még folytatódhat. Vagy ez nem igaz? Nem hiszem, hogy a sátorozókat elzavarnák, bár mondom régen voltam már, és akkor sem maradtunk ott éjszakára.
Előzmény: csite (34)
csite Creative Commons License 2002.03.20 0 0 34
4-7(reggel) bezárnak: takarítás, vízleengedés, feltöltés, ...
Előzmény: _cOlOs_ (33)
_cOlOs_ Creative Commons License 2002.03.20 0 0 33
Kedves SK!

Hozzászólásod igén ékesszóló, bár kevésbé értem. Jönnek és kidobnak? Jönnek a rendőrök és megvernek? Fel kell szedni a sátrakat? Nem lehet kempingezni? Mikoriak a tapasztalataid?

Szóval? Kicsit bővebben...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (32)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!