Keresés

Részletes keresés

Tzsolt Creative Commons License 2002.08.21 0 0 19
Egyetértek, a mai, túlnyomórészt amerikai sci-fi filmek többségénél a történet kidolgozása 5%, trükk 95%.
Szerintem a 2001. hihetetlenül érdekes hangulatú film, nagyon jó sztorival, először nehezen tudtam végignézni, de később a TNT-n nagyon sokszor megnéztem, és most egyre jobban tetszik. Szerintem a folytatás is jól sikerült, ráadásul Clarke is szerepel benne néhány pillanatig.
Előzmény: dzso-dzso (18)
dzso-dzso Creative Commons License 2002.08.21 0 0 18
Szerintem pedig pont a Kubrick miatt volt jó a film.Így utólag most persze hogy azt mondom , de mást nem is tudtam volna elképzelni.
Kubrick nem egy videoklipprendező.
Számomra elég szomorú hogy sokaknak a filmművészet az csupán az adott idő alatt felsorakoztatott trükkök számát jelenti , és hogy csupán ezzel embereket lehet moziba taszítani , meg egyáltalán pénzt keresni.
Előzmény: Traktorovics Traktorov (17)
Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2002.08.17 0 0 17
Elolvasom már a regényt, mert anélkül nagyon lapos volt nekem a film. Kubrick a Tágra zárt szemekben is nagy bakot lőtt. Túl monoton nekem a film (lehet az egyfolytában visszatérő hanghatás miatt, meg a Kék Duna keringő se dobta fel igazából). A regény biztos jobb.
dzso-dzso Creative Commons License 2002.07.08 0 0 16
Én láttam , a TNT rendszeresen szokta adni , és nagyon nagy bajom nem volt vele.
Azé' nem egy 2001 , az tutkó , pedig vagy 20 évvel utána készült.
Ugye , mennyire nem a CGI számít ,amikor egy 1968-as filmet nem lehet überelni.
Kubrick rules még mindíg.
Az azért rendben volt amikor HAL megkérdezi Dr.Chandrától hogy fog-e álmodni.
Meg az üzenet a végén.
Kiváncsi vagyok milyen lett volna egy Kubrick verzió a folytatásból ?
Előzmény: supremacy (15)
supremacy Creative Commons License 2002.07.08 0 0 15
Pár napja láttam a folytatást, a 2010: A kapcsolat éve c. lószart. Minden gyors benne, HAL beszéde is gyors lett, egy csomót csevegnek a karakterek, leginkább hülyeségeket. A végén a szovjetek és az amcsik békében megélnek majd egymás mellett. Nem Cubrick rendezte, de Arthur C. Clarke írta sajnos. Sose nézzétek meg!

Larel Anorien Creative Commons License 2002.07.07 0 0 14
Jó könyv(ek). Jó film(ek).
dzso-dzso Creative Commons License 2002.07.05 0 0 13
Szerintem butaságokat írnak ottan.
A McDonaldizáció mint fogalom viszont tetszett.
Előzmény: digitális pillangó (12)
digitális pillangó Creative Commons License 2002.07.05 0 0 12
Itt egy elgondolkoztató vélemény a filmről (angolul), és azon keresztül a világ filmgyártásáról. Mintha csak én írtam volna.
ControlDenied Creative Commons License 2002.06.06 0 0 11
Már csak az a kérdés, hogy "Az őrszem" c. novelláját mikor írta... :)
Előzmény: noway (8)
tintalle Creative Commons License 2002.06.06 0 0 10
>EZ A SCIFI FILM MAGA

Ezzel messzemenőkig egyet tudok érteni, nagyon kevés olyan sci-fi filmet láttam eddig, aminek a megnézése után is hajlandó voltam elismerni, hogy sci-fi, nem pedig valami űrbe helyezett kalandfilm illetve krimi. Ez az egyik!

Előzmény: dzso-dzso (3)
noway Creative Commons License 2002.06.05 0 0 9
Közben utánanéztem, Bi4-nek igaza volt: Heuristically programmed ALgorithmic computer.
Előzmény: Törölt nick (6)
noway Creative Commons License 2002.06.05 0 0 8
Heuristic Arithmetic Logic. Az IBM-párhuzam szándékosságát Clarke utólag tagadta, ettől persze még lehet igaz is. És tudtommal a forgatókönyvet írta előbb Clarke, és rögtön utána a regényt.
hal9000 Creative Commons License 2002.06.05 0 0 7
Szerintetek cikis a nickem???? :-)
dzso-dzso Creative Commons License 2002.06.01 0 0 5
Ez nem igaz , a C.Clarke és Kubrick közösen írták át a sztorit forgatókönyvvé , én legalábbis igy tudom.
alric Creative Commons License 2002.06.01 0 0 4
Ez esetben a film volt előbb, abból lett regény(sorozat).
Előzmény: GroundZero (2)
dzso-dzso Creative Commons License 2002.05.31 0 0 3
Nekem éppen ez az egyetlen olyan filmélményem amelyiknek olvastam az eredetijét is , és a film jobban tetszett a regénynél.
Nagyon korrekt a regény is , és a novella is amiből aztán a regény lett , de szerintem ( nekem,számomra) EZ A SCIFI FILM MAGA.
Kubrick rules
GroundZero Creative Commons License 2002.02.05 0 0 2
És azért az még megjegyzendő, hogy a film Arthur C. Clarke még zseniálisabb regényéből készült, mely, a filmmel ellentétben élvezhető :)
OK, ez itt OFF volt. Bocs.

Gr0

Előzmény: agybaj (-)
Youwine Creative Commons License 2002.02.05 0 0 1
Az IBM egybeesés véletlen, valami heurisztikus algoritmus stb. a rövidítés magja.
Előzmény: BlackMonday (0)
BlackMonday Creative Commons License 2002.02.05 0 0 0
Hi!

En ugy hallottam (szal kerdezz meg mast is:)), hogy az IBM betui elott allo betukbol jon ki a
HAL (I-H, A-B, M-L). Szerintem ezt a kerdest feltehetted volna vmelyik filmes topicban is, esetleg rakereshettel volna, ha mar hasznalod a netet, meg az Indexet:)

BM

Előzmény: agybaj (-)
agybaj Creative Commons License 2002.02.05 0 0 topiknyitó
Hali!
Tudna valaki segíteni, hogy minek a rövidítése volt HAL Kubrick 2001. Űrodisszeia c. filmjében. (Fogadás miatt kell, also megbízható legyen :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!