Keresés

Részletes keresés

Téli nap Creative Commons License 2021.10.11 0 0 1656

  Gondolod ?

Előzmény: bku (1655)
bku Creative Commons License 2021.10.10 0 0 1655

A kéményes konvektornál a vissza áramlást megakadályozná egy szélkakas felszerelése a kéményre. Nekem a gázkazánomnál bevált. Szerintem neked is.

 

//www.tuzfiaibolt.hu/termek/szelkakas-120-as

 

vagy ez.    //ventilatorom.hu/forgo-huzatfokozo-turbina-dalap-dorn-150-1331

 

persze méret függő.

Előzmény: profectuscat (1650)
Téli nap Creative Commons License 2021.10.09 0 0 1654

  Nagy valószínűséggel a töltésszabályozó romlott el..

Csak a helyszíni szemle után dönthető el a meghibásodás oka.

Előzmény: vakrepulo2 (1653)
vakrepulo2 Creative Commons License 2021.10.09 0 0 1653

sziasztok

itt is kérdeznék meg elégé nem jutok semmire a google-zéssel

 

a lényeg:

balaton ÉK-i sarkánál van egy kb 10 éves stiebel eltron ets- sorozatú hőtárlós villanykályhánk ami elromlott

 

tünetek: akkor is fűt mikor a termosztát le van állítva kis hőfokra. szóval meg kéne nézni a termosztátot vagy a kályhá, hogy melyiknél van a gigszer és meg kellene javítani

 

ötletek, javaslatok, tapasztalatok, stb?  igazándiból inkább szakit keresek mint szerelési tanácsot (de az is érdekel, mert szoktam villanyt szerelgetni, csak valahogy ehhez nincs annyira kedvem, mert itt nem látom kapásból az eredményt, így nem lennék biztos a dolgomban)

 

köszi

Téli nap Creative Commons License 2021.10.04 0 0 1652

 Ja hogy kétféle konvektorod van.

 Van egy kéményes és van egy parapetes  (ami elé a szomszéd az asztalát teszi. ).. Mint ahogy írtam a  8. ker.-ben a nagy beruházás racionalítását az is meghatározza, hogy melyik részén van. Pl. a Palota negyed kitűnő,  kijjebb sokkal kijebb pl. a Dankó u.   Kőris u. Karácsony  s. u.  stb.  kevésbé.

 

 

 T. Lilla !

 

 Abból a kitűnő  és  szemléletes rajzból mintha az derülne ki, hogy a galériás szobában van a parapet konvektor.

 Nos annak helyére kívánkozik  egy  un. Mika kazán. Az bőven fedezi a lakás fűtési  szükségletét   3  vagy  4 db radiátorral. A kémény bélelés ekkor nem aktuális. Kis odafigyeléssel   1  millióból kihozható.

 

 A Mika  nem a lakásból fogja a levegőt szívni.

 

 Ha nincs keret rá,  vagy más célok miatt nem aktuális,   ki lehet próbálni  egy  esetleg  kettő db. elektromos olajradiátorral ... a kettőnek legalább 4 kW-nak kell lenni.

 Kijöhet max 30 eft ból....  vesd össze , hogy 1db csoda   norvég.... NOBO fűtőtestelt 70 eft.  Az sem tud többet csak a dizánjt kell megfizetni.

 

 

 A nobonál a járulékos költségek még ugyan annyik... az olajradiátort pedig csak csatlakoztatod a konnektorhoz,

 

 Az pedig nem tesz semmit, hogy milyen vastag a belső villanyvezeték.   A csatlakozási pont a fontos, annak terhelhetősége.

 A szakik pedig mondanak ezt azt... kritikával kell kezelni.

 A villany számlából és a felsorolt egyéb  nagy fűtő apparátokból  ( főző és vízmelegítő ) következtetve   a hálózat már a terhelhetőség határán lehet. Tehát további - főleg fűtési terhelés   -- meggondolandó. Mint ahogy a kettő olajradiátor is.  1 talán elmegy.

 

 

 Tehát ha jó helyen van a lakás,  megéri a gázzal való bővítés.  Pl. a Mika . Ha nem, akkor el kell adni.

 

 A  nobo    a gazdag norvégoknak való. Ja hogy itt is elsóznák és a kereskedők ebben partnerek,   az egy más kérdés.

 

 Az pedig hihetelen hogy kettő,   ráadásul kétfajta konvektort nem tudnak üzemképessé tenni.

 Valamikor millió ilyen  - sőt több millió - készülék működött... most is százeres nagyság rendben működnek.

Előzmény: profectuscat (1650)
peterch Creative Commons License 2021.10.04 0 1 1651

Azért egy próbát megérne , mert lehet , hogy akkor nem " süvítene a szél " .:-)

A másik konvektorhoz meg szerelhetnél köracélból ( gömbvas ) készített kockát 10x10-es leosztással úgy 30x30x30cm-eset és azt felfogatod a falra , akkor nem tudják az asztallal letakarni a konvektorod kivezetését . Nálunk sok helyen van ilyen felszerelve a mechanikus védelem érdekében .:-)

Előzmény: profectuscat (1650)
profectuscat Creative Commons License 2021.10.04 0 0 1650

sokszor szellőztetek. Télen napközben. 

Ott ahol a kéményes konvektor van, visszaáramlik a levegő, konkrétan süvít a szél, azért alszik el. 

Köszönöm Neked is a válaszokat! 

Előzmény: peterch (1649)
peterch Creative Commons License 2021.10.04 0 0 1649

Pontosan arra gondoltam , hogy nincs levegö utánpótlás és azért alszik el a láng . Egy próbát megérne , ha kicsit nyitnál az ablakon és úgy gyújtanál be . Ha olyankor nem alszik el a láng , akkor ez a gond . De tudod , én csak okoskodom !

Előzmény: profectuscat (1648)
profectuscat Creative Commons License 2021.10.04 0 0 1648

az egyik konvektor a belső udvar fele néz, ez úgy ahogy működik... de a szomszéd a kivezető nyílás elé tesz asztalt székekkel, és már szóltam nekik, visszapakolnak, nem akarok ebből vitát többet. a másik a nagy szobában való a kéményes konvektor. 

A nyílászáróim ősrégi ablakok, igaz dupla ablak, de nem úgy zár, mint egy új műanyag ablak. Ilyen nyílás nincs sehol. 

Az is bajom volt a konvektorral, hogy kegyetlenül szárította a levegőt, meg hát az oxigént is elszívta előlem. Rendszeresen arra keltem fel, hogy fulladok a szobában és légszomjam volt. 

 

Előzmény: peterch (1647)
peterch Creative Commons License 2021.10.04 0 0 1647

Szia !

 

Tudod én laikus vagyok , ezért lehet , hogy buta kérdésnek fogod venni amit felteszek !  Két konvektorod van ami kéményes . Ez azt jelenti , hogy a helyiségböl kapja a levegöt az égéshez és a kéményen távozik az égéstermék . Ha igen , akkor két kérdésem lenne . Milyen nyílászáróid vannak , mennyire zárják el a friss levegö bejutását ? Van légbeejtö amin keresztül a friss levegö bejuthat a lakásba ?

Előzmény: profectuscat (1646)
profectuscat Creative Commons License 2021.10.04 0 0 1646

értem. A házban nem ismerem a kábelezést. Nálam új kábelek vannak, 3 helységre kb 6 biztosíték, majdnem konnektoronként van kb... 

a fő kérdés a havi kiadás volt, és hogy befűti-e ezt a méretet a 2 panel az alsó képen látható lakás kialakításban. 

1 évet tervezek itt lakni, nem érzem reálisnak, hogy többet adjak ki érte.

 

köszönöm a segítséget. 

Előzmény: Téli nap (1644)
profectuscat Creative Commons License 2021.10.04 0 0 1645
  • 1 zónás konnektoros indukciós főzőlapom van.
  • új ECO bojlerem van, ami max 40-45 fokig lassan melegíti a vizet, nagyon keveset fogyaszt. (3.000 ft-al kevesebb a villanyszámlám)
  • kettő konvektorom van, mindegyik folyamatosan elalszik. Két szakember látta eddig. Kémény bélést javasoltak - amire nincs keret. A paneleket se tudom egyszerre megvenni... köszi a 1.5 milliós tippet. 
  • 1892-ben épült a ház, nem új. 
Előzmény: Téli nap (1642)
Téli nap Creative Commons License 2021.10.04 0 0 1644

  No kérem megnéztem ezt a NOBO-t  

 2,4 kW  70 eft.

 Kell egy ekkora lakásba min. 3 db.  Különböző helyeken elhelyezve. Másképpen halottnak a puszi !

 

 Ez nem egy mély fagyasztó   vagy más elektromos kütyű.

 Itt szerelni is kell. Erős áramot. Kezdeni kell a villanyóra teljesítményével -- az Amperrel.

 

 Értem én a nobo kereskedők mindenféle marketting dumával rásóznák a vevőre ezeket az amúgy pofás fűtőtesteket.

Igen ha van occsó áram, de itt nincs.

 

 

 Ha valakinek sok pénze is van.... vellany fűtésnél kezdi a mérővel.- Lehet e bővíteni ? mennyire  ?

 

 Nem csak a lakást hanem a társasházi rendszert is kell nézni. ha szűkös a kapacitás,   nem megy .... hiába van pénz !!

Téli nap Creative Commons License 2021.10.04 0 0 1643

 Később olvasom, hogy konvektorokat vett. Tehát nem  egy db. van.

 Max  2 db. lehet   a 42 nm -en.

 

 Na mindegy. Annak valószínűsége kicsi , hogy mind a kettő ugyan abba a hibában szenved.

 Minden esetre  a kéményes konvektorok nem annyira biztonságosak... jobban kell rájuk figyelni.... ,de  simán mennek azok is legalább 20 évig.

Előzmény: Téli nap (1642)
Téli nap Creative Commons License 2021.10.04 0 0 1642

 " Kérdéseim: hogyha fenn hagyom a gáz órát, annak mennyi lehet vajon a havi költsége? (nem szeretném kikötetni a gázt -plusz költség-, ha következő tulajdonos szeretné használni itt hagyom neki, a lakást eladom 1-2 év múlva)"

 

 A gáz un. rendelkezésre állítási költsége   950 ft /hó.

 

 De mi van a melegvízzel, mi van a főzéssel ???

 

 Gázt likvidálni nem egy okos dolog !

 

 Vajon mennyi a bejövő villanyáram teljesítménye ?

 Max 7, 5 kW, ez  egy 33 Amp.-nél lehetséges.

 

 Az a  7-7,5 kW sok minden másra is kell.

 Nagy valószínűséggel olyan szerelőt fogtál ki aki a finom beállításhoz nem ért.

 

 

 Még látom van egy pár kérdésed :

 

"Ekkora belmagasságot betud fűteni ez a típusú fűtőpanel? valaki fűt ilyen belmagasság mellett hasonló megoldással? nagyon költségbe verném magam havi szinten?" 

     a panel befűti, de a költség mint írták   3 x annyi lesz.

 

 És úgy nagyjából :    200 -250 eft fűtési villanyszámlára számíthatsz. Évente.

 És újra valami kiszúrtam :

 

  "A gázkonvektort szeretném lecserélni végleg elektromos fűtésre."

 

 Tehát 1db. gázkonvektor  42 nm -re , Van ilyen , de hogy a fűtés nem komfortos,  az tuti !

 

 Ha jó helyen van az a lakás,  nem leromlott környezetben, akkor érdemes a kondenzációs kazán vonalon tovább lépni..... na nem most hanem tavasszal.

 Lesz vagy másfél milla ,de megéri.

 

Előzmény: profectuscat (1637)
Téli nap Creative Commons License 2021.10.04 0 0 1641

 "  Van egy egyben 42nm lakásom. A gázkonvektort szeretném lecserélni végleg elektromos fűtésre." 

 

Nagy butaságot csinálnál ha erre mennél !

Előzmény: profectuscat (1637)
peterch Creative Commons License 2021.10.03 0 1 1640

    636m3 gáz amit csak fütésre használtál ?  Ha igen , akkor egy gyors számítás .:-)  

    636 x 9,45 kWh = 6010,2kWh elméleti hömennyiség , amit elöállítottál . A hatásfokot 0,9 körül írják , ha az újabb fajta van . Így durván villannyal 6010 x 0,9 = 5409kWh-ra lesz szükség . Ezt az értéket szorozd be azzal , ami a villanyszámládon szerepel . Ha meg van , akkor megközelítöleg fogod tudni , hogy mibe fog kerülni a fütésed villannyal . Ha a 37 forintot vesszük átlagnak , akkor 5409 x 37 = 200 133 forint , ami havi 16 677forint . Tehát a valóság , hogy 3-szor lesz drágább .:-(

Előzmény: profectuscat (1639)
profectuscat Creative Commons License 2021.10.03 0 0 1639

jót kérdeztél, mert végig általányt fizettem egész évben, minden hónapban 3.500-6.000 ft között mozgott, szóval nem valami nagy összeg. Bár egész nyáron fizetni kellett.. 

Amit találtam, adat: Elszámolt mennyiség: 1 842 MJ (53,00 m3) ez egy havi átlag, nyáron is :D 

 

Előzmény: peterch (1638)
peterch Creative Commons License 2021.10.03 0 0 1638

Szia !

 

Egy adatot kihagytál , ami nagyon fontos !  Mennyi gáz ment el a fütésre fütésszezononként ?

Előzmény: profectuscat (1637)
profectuscat Creative Commons License 2021.10.03 0 0 1637

Sziasztok! 

 

Segítségetekre lenne szükségem.

Van egy egyben 42nm lakásom. A gázkonvektort szeretném lecserélni végleg elektromos fűtésre.

Ok: olcsó a gáz, viszont már egyszer (3 éve lakok itt) vettem új konvektorokat, mégis csak a gond van velük. Folyamatosan elalszik 2-3as fokozat fölött a láng(azért szeretnék fűteni is) a szerelő a termosztátot ki kellett kapcsolja, mert valami visszaáramló levegő a kéményből folyamatosan bezavart neki, és visszagyújtani múltkor 1,5 óra volt, mert az őrláng is elalszik sokszor... illetve közölték, hogy 300.000 Ft-ért szívesen bélelnek kéményt, sőt kéne is, mert madarak is beköltöztek már oda... arról nem beszélve, hogy 8. kerületi lakás, tele megy porral a rózsa és a fúvókák, lehetetlen a gázos fűtés. 

 

Szobákról amit tudni kell:
a nagyobbik szoba: 16nm, belmagassága: 3,4m. légköbméter max: 60. Ez alatt fut végig a fűtetlen, teljesen nyitott lépcsőház. 

kisebbik szoba: 14nm, belmagasság: 3,4m itt már van egy galéria is. légköbméter max: 50. Oldalról lakás van, jobban "védett" a hidegtől. 

 

Nos azt javasolták nekem, hogy ezt a típusú panelt válasszam mindegyik szobába: 

https://websale.hu/NOBO-TROMSO-40-cm-2400-W-energiatakarekos-radiator

most az áramért havi max 7-8.000 ft-ot fizetek, és elég sokat vagyok itthon, Home office-ban dolgozom, szóval én napi 5-8 óra fűtési idővel számoltam, hogyha -5 fok van pl. 20-21 fok nekem már ideális lenne télen, és mivel a konvektor és ezek a panelek sem hőtárolósak (nem fér bele a keretbe az a típus), így tuti majdnem mindig menne. 

 

Kérdéseim: hogyha fenn hagyom a gáz órát, annak mennyi lehet vajon a havi költsége? (nem szeretném kikötetni a gázt -plusz költség-, ha következő tulajdonos szeretné használni itt hagyom neki, a lakást eladom 1-2 év múlva)

Ekkora belmagasságot betud fűteni ez a típusú fűtőpanel? valaki fűt ilyen belmagasság mellett hasonló megoldással? nagyon költségbe verném magam havi szinten? 

 

 

Nagyon köszönöm előre a válaszokat!

 

szép estét, 

Lilla

Téli nap Creative Commons License 2021.10.02 0 0 1636

Nem kell azt leburkolni. A nélkül is áramlik a levegő !

Előzmény: Törölt nick (1635)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.01 0 0 1635

Sziasztok. Amennyire értek hozzá a Norvég panelnak nevezett fűtőtestek  is csak a kémény elven "fújják" ki  magukból a meleget.  Olajradiátort burkolt már le valaki, hogy létrejöjjön ez az állandó légmozgás ? 

 

Érdelekne a tapasztalata. Köszi   

einohyl Creative Commons License 2021.09.14 0 0 1634

 

 

 Amúgy egy 12 kW-os villanykazán   gyakorlatilag   egy 120 nm -es házat kifűzhet. Ha pl. van elég radiátor is.

 

 

 Sőt   ennek az   egy váltózónak az ismeretében már nagyjából az energia igény is prognosztizálhat 12000 és 24000 kWó között lesz valahol.

 

 A kazán viszont  egy fűtésszezon alatt tud olyan 50 000 kWó-át biztosítani.

Előzmény: hpsityu (1632)
einohyl Creative Commons License 2021.09.14 0 0 1633

 

 

  "de nem tudom,hogy mennyi lenne az energia fogyasztásom."

 

 

 Nagyjából annyi amit a házad nagysága, hőszigeteltsége  és az érzékenységetek a hidegre igényel.  Ez három változó, akad még nehány, de ezek a főbb változók.

 Röviden  megmondani nem lehet.

Előzmény: hpsityu (1632)
hpsityu Creative Commons License 2021.09.13 0 0 1632

üdv

szeretnék kérdezni, villanykazánnal kapcsolatban, kinek van tapasztalata.12 kw os kazánt kellen beépiteni,de nem tudom,hogy mennyi lenne az energia fogyasztásom.

ha valaki üzemeltet 12 kw villanykazánt és leirná a tapasztalatait, köszönöm,

FeZoTa82 Creative Commons License 2021.09.01 0 0 1631

Köszi a választ! Igazából nem vagyok én norvég panel függő,csak nem ismerem az egyéb opciókat.. Az olajradiátor nekem megfelel,ha olcsóbbra jön ki a beszerzés és kevesebb áram is elég neki. Pár éve,amikor felmerült a ház ideiglenes felújításának ötlete,megvizsgáltam minden nem elektromos fűtési lehetőséget,de mert csak pár évig élünk majd itt,így a húzós kiépítési árak miatt maradt a villanyfűtés. Aztán a norvég panelnél elakadtam. Amúgy 25 A+16 A, amivel gazdálkodni tudok majd. 

Előzmény: eekeili (1630)
eekeili Creative Commons License 2021.08.31 0 0 1630

  Ja még valami. Kell egy  legalább  32  Amperes  villamost csatlakozás, de az sem baj ha ennél több.

eekeili Creative Commons License 2021.08.31 0 0 1629

 Látszik elbűvöl norvég panel. Pedig az ugyan annyit fogyaszt mint pl. egy olajradiátor.  Az ár viszont többszörös legalább  4 x annyira drága.

 Az árkülönbözeten inkább a födémet szigeteld !

 

 " Vagy megállhat 25-30 ezer ft körül átlagban? Illetve egy utolsó kérdés.. ezek a norvég panelek megfelelő hőérzetet tudnak adni? Tehát kb ugyanazt a hatást hozzák,mint egy ... " nem áll meg.

 

 

   Elsőre  15000 kWó  fűtési energiát fogyasztasz   majd.

  .

 Hat hónapra.

 

Annak ára olyan 550 eft lesz. )0 eft /hó.

 Ha 12 -re akkor is  45 eft. 

 

A szegény ember ilyenkor nem fűti az egész lakást vagy csak  18 fokot tart.

Előzmény: FeZoTa82 (1628)
FeZoTa82 Creative Commons License 2021.08.31 0 0 1628

Sziasztok!

 

Egy nagyon régi kb 50 m2-es házikó fűtését kellene megoldanom. A ház vegyes tégla falazatú,tehát vannak 30as, meg 25ös vastagságok vegyesen. A falakon 10 cm dryvit szigetelés, viszont sem menyezeti, sem pedig aljzatszigetelés nincs. 

Érdemes norvég panelben gondolkodnom szerintetek? Ha igen,akkor pl egy 3,5x6 meteres nappaliba erdemesebb inkább 2x 1000 watt-os panelt venni,vagy megfelel az 1x 2000 watt az ablak alá? Klímát nem szeretnék,mert sajnos nagyon érzékeny a szemem es begyullad tőle.. az infrafűtés a parketta alá pedig nem tudom mennyire ésszerű,ha nincs aljzatszigetelés.. hőtükörfóliával is sok lenne talán a veszteségem.. Mivel terv szerint csak 2-3 évet lakunk itt,ezért nem szeretném bevezetni a gázt,mert nem térülne meg.. Ugyanezért kandalló sem feltétlenül jó,mert a kémény nincs bélelve, meg hát kényelmesebb nem fát hurcolászni.. Nyilván energatikai számítások kellenének a költségekhez, de ha 5x 1000 watt panellel oldanám meg a fűtést,az totálisan lezabálná a fejemet? Vagy megállhat 25-30 ezer ft körül átlagban? Illetve egy utolsó kérdés.. ezek a norvég panelek megfelelő hőérzetet tudnak adni? Tehát kb ugyanazt a hatást hozzák,mint egy radiátoros gázos fűtés? Csak nyilván sokkal drágábban.. ? Ha bárkinek van panelnél jobb és hasonlóan kényelmes megoldása,szívesen meghallgatom. Köszi előre is! :)

peterch Creative Commons License 2021.08.27 0 0 1627

Szia !

 

Ha direktben elektromos , akkor mindegy , ami neked szimpatikus . Fütöfilm a padlóba , elektromos kazán radiátorokkal , stb.  A rezsi ebben az esetben egyforma lesz . Ha klímával , akkor egy harmad lesz a rezsi , csak a bekerülési költség magasabb .

Előzmény: Noémi0916 (1626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!