Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2019.04.17 0 0 64

Esetleg külön megfordítás helyett:

szamok = str(maradek).append(szamok)

Előzmény: _szergej_ (60)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.04.17 0 0 63

Nem lehet hogy sima idézőjelet kell használni ottan ? ...

Előzmény: Drezzer (62)
Drezzer Creative Commons License 2019.04.17 0 0 62

Azt meg tudtam csinálni, hogy a tizesbe fv tudja kezelni és kiirja egy listába, de onnan a valt fv nem szeretné.

Előzmény: _szergej_ (60)
Drezzer Creative Commons License 2019.04.16 0 0 61

Út közben sikerült úgy módosítanom, hogy működjön. Az egyetlen problémám az maradt, hogy ha listát kap bemenetként akkor listába adja vissza a számokat.

Előzmény: _szergej_ (60)
_szergej_ Creative Commons License 2019.04.16 0 0 60

A valt() fuggvenyed majdnem jo, kiveve, hogy forditott sorrendben irja ki a szamokat. Javaslom, hogy print helyett gyujtsd a szamjegyeket egy listaba, majd fuzd ossze azokat, valahogy igy:

 

def valt(szam, szamrendszer):

   szamok = []

   while szam > 10:

       ... (a ket sor ok)...

       if maradek < 10:

          szamok.append(str(maradek))

       else:

          szamok.append("0123456789ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ"[maradek])

 

   eredmeny = "".join(szamok[::-1]))

   print(eredmeny)

 

Utolso elotti sor, ha ismeretlen dolgok vannak benne: a szamok[::-1] megforditja a lista elemeit, azaz az [1,2,3]-bol [3,2,1] lesz, stb. A "(sep)".join(iterable) a lista elemeit osszefuzi egymas melle a (sep) szeparatorral, jelen esetben ez ures string, azaz a szamjegyek nem lesznek elvalasztva egymastol.

 

A tizesbe() fuggvenyed nem ertem, a for i-s ciklus mire jo..., az kb igy nezzen ki:

 

def tizesbe(szam, mibol):
    osszeg = 0

    for idx, c in enumerate(str(szam)[::-1]):
        helyiertek = mibol ** idx
        osszeg += "0123456789ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ".index(c) * helyiertek

    return valt(osszeg, szamrendszer)

 

Magyarazat: a 'szam'-ot stringge alakitva szamjegyenkent vegig lehet menni rajta. Fentiek alapjan a [::-1]-gyel megforditjuk, igy nem kell azzal kulon torodni hany szamjegybol all a szam. A for idx, c in enumerate(...) cucc olyan ketto-az-egyben dolog, az 'idx' megadja a szamjegy helyet (ebbol szamithato a helyiertek - ld. https://hu.wikipedia.org/wiki/Helyi%C3%A9rt%C3%A9k), a 'c' pedig maga a szam. Az '01...XYZ'.index(c) megadja az adott szamjegy 10-es szamrendszerbeli reprezentaciojat, ezekbol meg osszerakhato a bemeneti szam 10-es szamrendszerbeli reprezentacioja. Ami mar valthato a masik szamrendszerbe.

 

Nyilvan nem bolondbiztos a kod: ugye csak 36-os szamrendszerig mukodik, csak nagybetukkel, nem tartalmazhat barmilyen karaktert stb, szoval az inputot megfeleloen kell validalni meg atalakitani.

 

Előzmény: Drezzer (59)
Drezzer Creative Commons License 2019.04.16 0 0 59

 Írtam egy ilyet..de nem igazán akarja azt amit kéne és kifogytam az ötletekből. Prog.hu-n kaptam rá egy megoldást de a sajnos felejtős mivel a feladat tele volt olyan megoldásokkal amiket nem is tanultam esetleg valami, hogy mivel lehetne életre kelteni?

NevemTeve Creative Commons License 2019.04.16 0 0 58

Pontosabban mondva, stringet olvasol, számmá alakítod, aztán a számot újra stringgé.

Ebből az első lépés számjegyenként kézenfekvően történik; a második lépésnél (a maradékképzés műveltét használva) a számjegyek jobbról-balra sorrendben keletkeznek, erre ügyelni kell.

Előzmény: Drezzer (57)
Drezzer Creative Commons License 2019.04.16 0 0 57

Tényleg.. elnéztem! Szóval a második feladattal jutottam el odáig, hogy szerintem úgy lehetne a legkönnyebben megoldani, hogy pl 3- as számrendszerből váltom 10-esbe és onnan a kívántba. Lehet nem ez a legegyszerűbb megoldás, de számomra ez a legkézenfekvőbb. 

 

NevemTeve Creative Commons License 2019.04.16 0 0 56

Mostanáig az elsőről volt szó, olvasd el figyelmesen a 41-es hszt.

Előzmény: Drezzer (55)
Drezzer Creative Commons License 2019.04.16 0 0 55

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat! Esetleg az első feladathoz valakinek lenne valami elképzelése, hogy mit is lehetne? Már csak az hiányozna.

NevemTeve Creative Commons License 2019.04.16 0 0 54

Fals.

n=(n-n%10)/10

 

Egyes nyelvek (PL/SQL, Python3) furcsa, unintuitív dolgokat csinálnak a kézenfekvő síma n/=10 hatására.

Előzmény: NevemTeve (53)
NevemTeve Creative Commons License 2019.04.16 0 0 53

Nyilván 1-től n-ig növekvő sorrendben állítjuk elő az elemeket, minden lépésben csak az előző elemre van szükség:

köv:=akt+digsum(akt)

akt:=köv

 

Haladó esetben a digsum-ot nem stringgé alakítással csináljuk, hanem osztással:

sum=0

while (n!=0) {

  sum += n%10;

  n = (n-sum)/10;

}

Előzmény: Mutual Friend (52)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.04.16 0 0 52

De meg kell határozni az n elem értékelt alapból.

 

Én tanulási szándékkel az elemeket gyűjteném egy tömbbe és kilistáznám mondjuk 10-15 elemék és szemmel verném ellenőrzés miatt. 

Előzmény: NevemTeve (51)
NevemTeve Creative Commons License 2019.04.16 0 0 51

A számrendszer fogalma középiskolai tananyag matekból, ha épp hiányoztál, akkor STFW. Pl.: 35(10)=23(16)=43(8)=130(5)=100011(2)

 

Az elsőnél azt ellenőrzik, hogy tudsz- egymásba ágyazott ciklusokat használni. (A látszattal ellentétben rekurzió nem kell hozzá, és az a(n+1) előállításához csak az a(n) kell, nem pedig az összes kisebb indexű elem.)

Előzmény: Drezzer (41)
Drezzer Creative Commons License 2019.04.15 0 0 50

Drezzer Creative Commons License 2019.04.15 0 0 49

A kép lemaradt.

Drezzer Creative Commons License 2019.04.15 0 0 48

Írtam egy kódot a második feladatra, ha vetnél rá egy pillantást azt megköszönném. A feladat pedig szerintem annyi, hogy van ez a soozat ami úgy épül fel, hogy elindul egytől és a következő elemet úgy lehet meghatározni, hogy az előtte lévő elem és annak a számjegyeinek az összege tehát 23=16+6+1 (A 16 a 23 előző eleme). Inputban bekérek egy számot, és annak az indexen lévő elemét kell meghatározni. pl ennek a sorozatnak a 10 eleme a 49. Vagyis én így tudtam ételmezni. 

 

Mutual Friend Creative Commons License 2019.04.15 0 0 47

Nekem ötletem mindenre van csak akkor ha megértem hogy mit is kell csinalni.

 

Ha ezt le tudod írni akkor talán segithetek.

Előzmény: Drezzer (46)
Drezzer Creative Commons License 2019.04.15 0 0 46

A második feladatnál annyira tudtam rájönni, hogy a következő számot úgy kapom meg pl a 23 esetén, hogy az előző szám azaz a 16+ a számjegyei tehát 1+6+16=23 és így megy sorba, de még ötletem sincs arra hogyan kéne megírnom a programot.

Drezzer Creative Commons License 2019.04.15 0 0 45

Nem tudom hogy lehetne, megpróbálok rákérdezni a gyakorlatvezetőmnél, de nem tudom mennyire lesz segítőképes..

Mutual Friend Creative Commons License 2019.04.14 0 0 44

Nem jol gondolom ...

Előzmény: Mutual Friend (43)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.04.14 0 0 43

Jol gondolom hogy a követklező elem az addigi sorozat elemeinek összege ?

Előzmény: Mutual Friend (42)
Mutual Friend Creative Commons License 2019.04.14 0 0 42

Igazából én sem ... :)

 

Főleg az elsőt akarom megérteni. Le lehet ezt irni ember nyelven ?

Előzmény: Drezzer (41)
Drezzer Creative Commons License 2019.04.14 0 0 41

Sziasztok a segítségetekre lenne szükségem két feladattal kapcsolatban!

 

Az első feladat:

 

Tekintsük a következő egész számokból álló ai sorozatot: a1 = 1 és minden i ≥ 2 esetén ai egyenlő az aj (j < i) elemek számjegyeinek összegével. Pl.: 1, 1, 2, 4, 8, 16, 23, 28, 38, … . Írjon programot, amely meghatározza az n-dik indexű elemet. Az n index értékét a standard bementről olvassa be!

 

 

 

 

A második feladat:

 

Írjon egy függvényt, ami listában kap meg számokat b1 számrendszerbe ábrázolva és b2 számrendszerbe konvertálja azokat. A függvény paraméterként kapja a b1, b2 számokat is.

 

A legnagyobb problémám mindkét feladatnál az lenne, hogy nem igazán értem a kérdést, pl mi az a b1-es számrendszer.

A válaszokat előre is köszönöm! További szép estét.

SzigiRR Creative Commons License 2018.12.28 0 0 40

Sziasztok!Olyan vállalkozó szellemű programozót keresek, aki a képen látható programhoz hasonlót tud nekem készíteni, frissíteni.
Azt hiszem Pythonban íródott, Linux alatt és konvertálva lett Windowsra. Egy ismerősöm készítette, de nem nagyon ér rá, ezért keresek egy programozót, akivel folyamatos kontaktom lenne a rulettprogramom fejlesztése kapcsán. Természetesen díjazásban részesül, megbeszélés alapján. Üdv!

_szergej_ Creative Commons License 2018.11.13 0 0 39
Előzmény: gul7 (38)
gul7 Creative Commons License 2018.11.12 0 0 38

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni a követező probléma elhárításában.

Raspberry-n futtatok egy kis programot ami ODBC kapcsolaton keresztül ír adatot egy MSSql szerverre. A kapcsolat pyodbc modul segítségével történik. Működik is minden addig amíg a szerver elérhető, de mihelyt nincs kapcsolat megakad a program és csak vár, nem reagál semmire. Próbáltam kivételkezelést, de mivel nem ad vissza hibát, nincs mit figyelni.

Ha lenne ötletetek a problémára megköszönném. Üdvözlettel Péter

_szergej_ Creative Commons License 2018.05.13 0 0 37

Es mi az ami nem megy? (Aka. mi az ami kesz van?)

Előzmény: Bikacsa (36)
Bikacsa Creative Commons License 2018.05.13 0 0 36

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem... Van egy excel táblázatom ami tartalmazza az összes szemét lerakó céget az országban és egy másik oszlopban a hozza tartozó megye van feltüntetve. A végcél az, hogy egy grafikonnal irassam ki azt, hogy egy cég hány megadott megyében "dolgozik". A válaszokat előre is köszönöm :D

NevemTeve Creative Commons License 2018.03.18 0 0 35

Vagy 'multithreading'-ra keresgélj, vagy 'timer'-re.

Előzmény: HZsolti80 (33)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!