Keresés

Részletes keresés

savagepumpkin Creative Commons License 2003.11.04 0 0 337
Enf, very vagány vagy. Tényleg. Annyira, hogy még alliterálsz is. Wow. Awesome. Sőt, positively fuckin a!
Tolkien egyik erénye szvsz a szép nyelvezete. :-)
Kíváncsi vagyok, mit értesz érett ember alatt. Bár kétlem, hogy ki tudod fejteni, de az ártatlanság véleme téged is megillet. Van, aki pl. pont azt mondja, hogy a Lotr dedós dolog és röhög rajta. Ő dolga persze, egyébként az egyik ilyen példány legalább olyan éretten formál véleményt, mint te. Mindenesetre kevéssé tartom valószínűnek, hogy pl. a noldák vajmi nagy véleménnyel lennének a szavak összefűzésének művészetében való jártasságodról. (Ezen a mondatomon is jót nevetnének. :-)
Gyerekkönyv az, aminek gyerekek a szereplői, vagy mi? Az éretlen is? És a Kis Herceg? Az is dedós szarság, mert egy köcsög kiscsávó lezúg a fuckin csillagokból és fricken bárányt rajzoltat az asshole of a pilótával, eh? ;-)
Megjegyezném, hogy a művelt angol úriember a Lotr-ot a levelei tanúsága szerint is kiadója unszolására írta meg, a drága jó hobbit kalandjai folytatásaként, tehát addig írt, amíg valakit érdekelt. Rosszul tette? Ez levon valamit a Lotr irodalmi és egyéb értékéből? Most akkor pénzt hajhászott? Sőt, mivel fejezetenként elolvastatta a Lotr-t másokkal elbírálás végett, így netán saján írói öntudatát sutbavágva odáig süllyedt volna, hogy az alantas közízlést szolgálja ki? Ugye, hogy bárkire bármit rá lehet fogni?
Ráadásul saját bevallása szerint egyszerűen csak egy nagyon hosszú mesét akart írni, és kíváncsi volt, meddig bírja lekötni vele az olvasót. Később ő maga talált is benne hibákat, de mégsem akarta kijavítani. Tehát bizonyos szempontból ő maga nem tartotta érettnek a művét. (Ettől még mi, olvasók tarthatjuk annak. :-)
A HP egy sorozat, logikus szerkezettel, és egyelőre, mivel az ártatlanság vélelme még Rowlingot is megilleti, én elhiszem neki, hogy tényleg 7 kötetre tervezte e művét, tehát annyi is lesz. Erre még magában a történetben is lehet találni logikus magyarázatot.
Miért szar a HP véleményed szerint?
Miért ostoba a HP írója? Konkrétumokat kérek! :-) Iskolai végzettség alapján pl. hellyel-közzel a könyvírás neki (is) 'szakmába vág'. Személyesen nem ismerem, te igen? Annyira mégsem lehet ostoba, legalábbis a rengeteg olvasójánál valószínűleg egy hangyányit kevésbé az, mivel olyat tudott írni, ami öt könyvön keresztül leköti ezeket a prosztókat, és olyan embereket is olvasásra késztet, akik egyébként nincsenek efféle szürkeállománytornáztató tevékenységhez szokva. gyk: :-)
Tényleg értelmetlen összehasonlítani a két könyvet. A filmeket meg nem fair, mert Columbus nem olyan elkötelezett a megfilmesítendő mű iránt, mint Jackson. Ezt legalábbis én így tartom.
Miért nem hasonlítjuk a HP-t mondjuk a Végtelen Történethez? Mindkettő izgalmas, olvasmányos könyv, gyermek főszereplőkkel, az emberi kapcsolatok és a szeretet fontossága hangsúlyos bennük, mindkettőben átjárható két világ: a mi valóságos világunk és az író építette varázslatos világ, végül pedig mindkettő filmes változata a formára épít a tartalom hanyagolásával.
uff, én beszéltem (sokat is)
Előzmény: enf (334)
Konrad Creative Commons License 2003.10.31 0 0 336
Te inkább olvass HPt...
Előzmény: enf (334)
bokor Creative Commons License 2003.10.31 0 0 335
És mondd, te vagy az az érett ember, akinek A Gyűrűk Ura szól? Ez a hozzászólás pont megfelel az érett mű gondolatiságának...
Előzmény: enf (334)
enf Creative Commons License 2003.10.31 0 0 334
A különbség a kettő között annyi hogy a LOTR-ot egy művelt ember írta és nem haszonszerzési vágyból, a HP-t pedig egy ostoba angol pitcha és addig fogja írni a fuckin könyveit amíg valakit érdekel. A LOTR érett embereknek szánt érett mű a HP pedig csak ostoba, csökött, prosztó szaroknak szánt fuckin szarság!
Kozi- Creative Commons License 2003.01.26 0 0 333
Harry Pottert olvastam Gyűrűk úrát még nem végig.
Kb aki csak a filmeket látta az nem alkothat véleményt mivel semmit nem tud, csak azt amit a rendező megmutatott neki.
Kb +1 órát bele lehetett volna még rakni a Harry Potterbe ugyanúgy mint A Gyűrűk urába.
Sajnos a Harry Potterből szerintem sok lényeges jelenet kimaradt emiatt nem olyan tökéletes a nyomozási rész (úgy tünik mintha mindenre rögtön rájönnének)
Threepwood Creative Commons License 2003.01.20 0 0 332
"minek hasonlítgatják össze a két művet"
Mert más könyveket max. kirakatban láttak. Meg mindenki vagy erről, vagy arról beszél.
Előzmény: Carrietta White (331)
Carrietta White Creative Commons License 2003.01.20 0 0 331
Helló!

Teljesen egyet értek. Fogalmam sincs, minek hasonlítgatják össze a két művet. Asszem, ha nem egy időben készült volna belőlük film, senkinek még csak eszébe sem jutna ilyesmi.

Carrie

Előzmény: Ionaelf (328)
wired Creative Commons License 2002.12.30 0 0 329
ez a topikcím már önmagában is sértés
és nem a Potter gyereknek, mielőtt valami tréfarépi beírná
Ionaelf Creative Commons License 2002.12.30 0 0 328
Üdv!

Szerintem nem sok értelme van a fent említett két mű összehasonlítgatásának. Egy: nem ugyanabban a korban születtek, kettő: nem ugyanaz a célközönség, három: egyáltalán, miért kellene választani közülük? Én HP-vel előbb találkoztam és nagy örömmel olvastam ki mind a négy kötetet, a filmeket is megnéztem és tetszett mindkettő. A GYU-val csak másfél éve kerültem közelebbi ismeretségbe (így utólag kár, hogy nem sokkal előbb) és egy cspásra megkedveltem Tolkien stílusát. A film(ek)ről csak szuperlatívuszokban tudok beszélni. Ami számomra összeköti a két történetet, hogy abszolút kikapcsolnak, egy-egy varázslatos világba röpítenek el és hihetetlen élmény olvasni őket! Bármelyik könyv is van a kezemben, egyforma kíváncsisággal és lelkesedéssel lapozom, mert az olvasás és a képzelet élménye számomra mindkettőben ott találtatik. Tény, hogy a HP fiatalabb korosztály számára készült, a történet Tolkienhez képest roppant egyszerű és szerény, de amilyen hatással van a gyerkőcökre, fiatalokra, felnőttekre, idősebbekre egyaránt, az mégis csak Ms. Rowlingot igazolja. Tolkien mester keze munkája több éves komoly kutatás és munka gyümölcse, úgy érik az idővel, mint a jó bor. Generációk nőttek, nőnek és fognak felnőni vele. Egy komplett világot, történetet, nyelvet és kultúrát foglal magába, ami mind-mind Tolkien zsenialitását dícséri. A történet bonyolultsága és komolysága miatt inkább a fiatalokat és a felnőtteket fogja meg. Mindkét történet sok értéket, érdemet mutathat fel, felesleges rangsorolni őket, amikor feltétlenül megférnek egymás mellett a könyvespolcon.

Csomas Creative Commons License 2002.12.19 0 0 327
Most olvastam az Indexen A két torony első hullámairól. Mit ne mondjak, csak így tovább. Az meg egyébként sem kérdés, hogy filmben melyik mű a jobb. Jackson kitett magáért. A könyv részéről nem beszélnék, ugyanis Pottert nem olvastam, de az elmondások alapján Tolkien abban is veri Rowlingot.
Csoma
Louie Creative Commons License 2002.12.05 0 0 326
Erről már nincs valami hír? Milyen lett? :-)))
Heriről már olvashattunk az Indexen.... ;-)))
Előzmény: kla (325)
kla Creative Commons License 2002.12.05 0 0 325
CSak annyit szolnek ide be :) hogy helyi ido szerint csutortok este N.Y.-ban tortenik meg az, amire mar regen vartam: a LOTR2-TT diszbemutatoja ! Nem is kell mar sokat aludni, hogy megnezhessuk (remelem nagyon :))

Előzmény: amanibhavam (324)
amanibhavam Creative Commons License 2002.12.05 0 0 324
nemár
Előzmény: Louie (323)
Louie Creative Commons License 2002.12.05 0 0 323
Na lassan ideje ismét bemelegíteni a topicot... ;-))))))
Lévén mától adják az új HP-t... (nem a Hewlett-Packard-ra gondoltam! ;-) )
csirkics Creative Commons License 2002.03.18 0 0 322
off
Köszönöm, hogy nem inszeminátort írtál :-)))
on
Előzmény: Coma (319)
Vesper Creative Commons License 2002.03.14 0 0 321
Igen, jól tudod. Sosem látták a Valinori fák fényeit. Azt hogy sötétebb e a bőrük én sem tudom.
Előzmény: Larel Anorien (320)
Larel Anorien Creative Commons License 2002.03.14 0 0 320
Ők nem azért voltak sötét elfek, mert a bőrük sötétebb (mint pl. a drow elfeknék), hanem mert sosem jártak Nyugaton és nem látták Valinor fényeit. Ha jól tudom.:)
Előzmény: Vesper (292)
Coma Creative Commons License 2002.03.14 0 0 319
off: inkább a defibrillátor név illene hozzád ;) off.
Előzmény: csirkics (318)
csirkics Creative Commons License 2002.03.14 0 0 318
jé egy döglött topikkk
Elsőszülött Creative Commons License 2002.02.11 0 0 317
A "Mátrix" nagyon jó film a maga nemében. Nagyon látványos, nagyon stílusos (a mozgás, a ruhák, a szinek, a figurák). Hogy az Alapítvány rossz könyv lenne ezt most hallom először. Viszont így érezve nagyon kemény lehetett végigolvasni. Ezért sajnállak.
Előzmény: Törölt nick (302)
vejnemojnen Creative Commons License 2002.02.11 0 0 316
Érdekel, kíváncsian várom. Tényleg!
Előzmény: Konrad (315)
Konrad Creative Commons License 2002.02.10 0 0 315
Szerintem nem. Ha kiváncsi vagy miért, szivesen kifejtem.
Előzmény: vejnemojnen (314)
vejnemojnen Creative Commons License 2002.02.10 0 0 314
Üdv mindenkinek!

ASIMOV - Tolkien - Rowling ...
Szerintetek összehasonlítható amit alkottak?
Csak egyszer olvasnám hogy ezért meg ezért nem tetszik, de mindenki csak ledorongol, indokolni meg elfelejt.

Bár több ilyen alkotás lenne ma a világban mint pl a Gyűrűk Ura (nem a filmre gondolok)!

rozsoma1 Creative Commons License 2002.02.08 0 0 313
Vagy kettő, de lehet, hogy tiz:-)))
Előzmény: gazsur (312)
gazsur Creative Commons License 2002.02.07 0 0 312
Most olvasom a Pottert!
Mint egy régebbi NEMERE könyv, illetve paperbook.
Lendületes eseményvonal, a személyes fantáziára bizott személyiségek, környezet!
Egy olvasatos!
gr657 Creative Commons License 2002.02.05 0 0 311
"te nagyon divatolvaso vagy :)"

Ellenben Veled. :)
De tenyleg, amiket irsz magadrol, azokat komolyan is gondolod, vagy csak a 'Hogyan legyunk tipussznobok' konyvecskebol masolgatod a tippeket, mikozben folyik a konnyed a nevetestol?

Előzmény: Törölt nick (302)
Konrad Creative Commons License 2002.02.05 0 0 310
Asimov Alapitvanya szvsz sehol sincs ezekhez

Sajnállak, valószínűleg nem értetted meg, miről szól...

Előzmény: Törölt nick (299)
Vesper Creative Commons License 2002.02.03 0 0 308
Off: No comment...Mégjobban megerősítettél tipikusságodban.
On
Előzmény: Persona Non Grata (305)
Origo Freeman Creative Commons License 2002.02.03 0 0 307
Egyik rosszabb, mint a masik. Mindketton elaludtam.
shéP Creative Commons License 2002.02.03 0 0 306
no azért asimovot nem kéne lehúzni... én is imádom a LotR-t, meg gondolom robertonak is tetszett(?), de ez a film akkor sincs sehol. jojo, megvan csinálva, de hol van a könyvhöz...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!