Keresés

Részletes keresés

Heros Creative Commons License 2002.01.25 0 0 60
Véletlenül az alaplapi(bios) vírusvédelem nincs bekapcsolva?
Előzmény: Fasee (59)
Fasee Creative Commons License 2002.01.24 0 0 59
Sziasztok!

Nem tudom feltelepíteni a Win XP Pro angol verzióját mert állandóan a következő (hiba) üzenetet kapom (nem teljes):

A problem has been detected.....
If this is the first time....
Check for viruses on your computer....
Remove any newly installed hard drive....
Technical information:
***STOP: 0x0000007B (0xFC90E63C, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

Innen nincs tovább, mert leáll az egész. Mit kell csinálni, hogy feltelepüljön a program?

Taranis Creative Commons License 2002.01.24 0 0 58
Hali!

Ha WinXP-ben cmd promptban beirjatok, hogy netstat -a, akkor kijonnek, hogy milyen portokat hasznal az XP. Na, itt van egy rakat olyan, amelyeket nem is en nyitottam meg. Ez olyan szempontbol aggaszto, hogy az XP onkenyesen kommunikal kifele es lehet, hogy az adataimat olyanok is olvassak, akikrol nem tudok. Tudja valaki, hogy mik ezek a portok?

themonster Creative Commons License 2002.01.24 0 0 57
Hali!
Helyi hálózatba van a gépem kötve, win XP pro. Azt mondja, hogy nem lehet ugyanaz a neve egy felhasználói fióknak, mint a gépnek. Hát én ilyet még nem láttam. Volt fönn egy másik verzió, az is pro, csak azt reggelni kellett volna, ott lehetett ilyet. Ezt nem kell, viszont ilyen (szerintem) marhaságot csinál. Próbáltam, hogy létrehoztam egy másik nevűt és később átneveztem Akkor nem írt hibát, viszont a Profilesben a könyvtárnév az a régi nevű volt. Ha új felhasználót hozok létre, akkor meg nem engedi a nevet. :-o Van valakinek tippje?
thx.
WinFan Creative Commons License 2002.01.24 0 0 56
Hali!
A Chip szerint semmilyen driver nem kell a dScale alá, s ennek nagyon örültek is, mert így a hivatalos XP tuner driver megjelenése előtt lehet TV-zni a gépen.
Előzmény: GombocArtur (55)
GombocArtur Creative Commons License 2002.01.24 0 0 55
Üdv!
WinFan: ez a bajom, hogy noname, csak annyi biztos, hogy a tuner Philips PAL-I és a chip BT848. Amúgy jelenleg is ezt a progit használom (úgy 1 napja, mióta ráleltem:)), de gondolom vmi diver is kell a XP alá(lehet, hogy rosszul), hogy a progi hozzon képet. Amúgy kaptam emailben linket a AverMedia honlapjára, ahol van XP driver, hátha el fogja fogadni nekem, bár a tesztelés majd csak akkor lesz, ha bekötik az ADSL-t, mert a modemem sem jó alatta, és addig már nem akarok telepíteni.
Bye, GombocArtur
WinFan Creative Commons License 2002.01.23 0 0 54
Hali!

Start-Vezérlőpult-Speciális energiagazdálkodás, s itt engedélyezd a Spec.energiagazdálkodást.
ATX esetében ha ki akarod kapcsolni a power gombbal, 5mp-ig nyomva kell tartani.

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.23 0 0 53
Udv Urak!

Kellene egy kis segitseg,szert tettem egy XP prof-ra,de amikor kiakarom kapcsolni a szepen elmenti amit kell,majd irja,hogy kikapcsolja magat...majd irja,hogy kikapcsolhatom a gepet...igenam,atx-es hazam van s eddig automatikusan kikapcsolt magatol,ha kinyomtam a win-t...most meg csak a fekete kep a winxp logoval es b@szik kikapcsolni...utana hiaba nyomogatoma powert persze nem reagal ra...csak ha nyomok egy resetet majd mielott felallna a rendszer kinyomom a powert...kicsit korulmenyes es nagyon idegesito,szal vki nem tudna megoldast a problemara?!?

WinFan Creative Commons License 2002.01.23 0 0 52
Hali!
Milyen tuner? Mert tipus nélkül nehéz drivert vadászni.
Amennyiben valamilyen BT chipes tunered van, akkor használhatod a dScale nevű freeware programot.
Előzmény: GombocArtur (50)
Heros Creative Commons License 2002.01.23 0 0 51
Hali sixty!
Nyisd meg a windows\inf\sysoc.inf file-t és keresd meg a következő bejegyzést:
msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7
Töröld a hide beírást(a vesszők maradnak)
Mentsd a változást.
Vezérlőpult-programok hozzáadása/eltávolítása-windows komponensek hozzáadása/eltávolítása
A megjelenő listában az utolsó a messenger-vedd ki mellőle a pipát.OK
Rendszer újraindítás.
Soxerencsét.
Üdv:Heros
Előzmény: sixty (49)
GombocArtur Creative Commons License 2002.01.23 0 0 50
Üdv!

Szerintem nekem szerencsére egy teljes, "nem kell aktiválni" verziós WinXP angol prof. "jutott". (legalábbis nem reklamál, hogy aktiváljam). Fel is raktam, de mint a telepítés előtt gondoltam, törölnöm kellett, ugyanis a TV-tuner kártyát nem ismeri fel, a kapott driver nem jó hozzá, mert nincs NT driverem. A másik baj, hogy az Intracom Netmod modemet sem szereti, hiába teszem fel bármelyik drivert, nem működik, úgyhogy akinek ilyenje van ne is nagyon próbálkozzon, mert az a modem úgy xar ahogy van.

A modem-baj már nem sokáig érint, mert ADSL lesz, de jó lenne, ha tudna vki segíteni a tv-tuner problémát megoldani.

Segítségeket előre is köszi.
Bye, GombocArtur

sixty Creative Commons License 2002.01.22 0 0 49
Hali!

Egy apró problémám van!
Wix XP Prof.
A windows messangert hogy lehet eltávolítani?
Már mindenhol kikapcsoltam. Az outlookban expressben is. msconfig-al is, és a tálca tulajdonságaiban is azt állítottam be, hogy sosem lácccik.
De ennek ellenére mikor elindítom az outlook exprest, mindig megjelenik a tálcán a messanger is.
Lécccci valami ötletet dobjatok.
Köszi

60

graho Creative Commons License 2002.01.21 0 0 48
Az egyik barátomnak is hasonló a problémája:WIN ME-ra feltette az XP-t és azóta hiába ATX-es a háza nem kapcsol ki magától.Ha kikapcsolod a POWER gombbal, akkor mindig újraindul. Energi beállítások nem segítettek. Segítsetek lécci,lécci,lécci...
Előzmény: _NewSee (47)
_NewSee Creative Commons License 2002.01.20 0 0 47
"A problémám a következő: a feltelepített WinXP kikapcsoláskor nem kapcsolja ki a gépet, csak a "Most már kikapcsolhatja a..." rizsa látszik. " Ez nekem is probléma volt, de ez segített: Vezérlőpult/ Teljesítmény és karbantartás/ Energiagazdálkodási lehetőségek/ Speciális energiagazdálkodás/ Speciális energiagazdálkodás engedélyezése
Előzmény: Aty (40)
WinFan Creative Commons License 2002.01.15 0 0 46
Hali!
Asztalon jobbklikk, Beállítások, Speciális, Monitor, Képernyőfrissítési tulajdonságok.
Itt arra pörgeted, amelyiket tudja a monitorod.
Pesze az is számít, milyen felbontású monitor van beállítva, s hogy jó e a VGA drivered.
Előzmény: ApOfI (43)
user01 Creative Commons License 2002.01.15 0 0 45
Csak egy tipp... Próbálj újabb drivereket keresni a video- ill. a hangkártyádhoz. Sosem lehet tudni, hátha megszűnnek a fagyások.
Előzmény: themonster (44)
themonster Creative Commons License 2002.01.15 0 0 44
Megvan! Köszi! Esetleg a videofagyásra valakinek valami ötlete?!
Előzmény: user01 (42)
ApOfI Creative Commons License 2002.01.14 0 0 43
Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzatok amit talan mar lathattatok az egyik topicban hogy XP alatt a monitorom nem tud 60 Hz fölött frissiteni. Pedig egy Geforce GTS+Samtron 96B monitorom van (19")sz'al mindekttő tudna többet teljesiteni.
Abban a topicban amiről beszeltem nem mondták el igazan(és főleg pontosan) hogy mi a megoldas.Nos valaki tegye már ezt meg plz!

user01 Creative Commons License 2002.01.14 0 0 42
A "System Volume Information" könyvtár a rendszervisszaállításhoz (System Restore) szükséges adatokat tárolja. Ha nagynak találod a méretét, akkor a Control Panel / System / System Restore fülön tudod korlátozni, illetve teljesen le is tilthatod.
Előzmény: themonster (41)
themonster Creative Commons License 2002.01.14 0 0 41
Sziasztok!
Azt szeretnén tudni, hogy a: "System Volume Information" könyvtár, vagy egyes részei törölhetők-e a winyóról, illetve ha törlöm akkor mivan.

Ja egy másik dolog. Akármilyen videót (mpeg, avi, divx, mov) próbálok nézni, akármilyen lejátszóval úgy lefagy pár másodperc múlva az egész XP, hogy csak resetgombra reagál (:-( Hol keressem a bajt. Installkor minden eszközt felismert, nem volt semmi hiba sem a videokártyánál, sem a hangkártyánál.
Ha valakinek van tippje, azt előre is: thx.
Üdv.: MoN.

Aty Creative Commons License 2002.01.14 0 0 40
Sziasztok!
A problémám a következő: a feltelepített WinXP kikapcsoláskor nem kapcsolja ki a gépet, csak a "Most már kikapcsolhatja a..." rizsa látszik.
Ez azért furcsa, mert a korábbi W98 és Me alatt nem volt probléma.
Alaplap Abit BX6 rev2 és már túl vagyok a registry és az X setup buherán.
Persze el is b@szhattam valamit, úgyhogy várom a tanácsaitokat!
Aty
Berényi Zsolt Creative Commons License 2001.11.23 0 0 39
Olvasnivaló!
Gsx-rr!
Mi az E-mail címed? A megadott nem működik...
pancho Creative Commons License 2001.11.22 0 0 38
Engem továbbra is érdekelne. Gondolom, Professional (nem hiszem, hogy Home-ból is lenne corporate edition).
Előzmény: Gsx-rr (37)
Gsx-rr Creative Commons License 2001.11.22 0 0 37
Oke felraktam.Angol persze.Tutti ,hogy Corporate!
Berényi Zsolt Creative Commons License 2001.11.22 0 0 36
Gondolom angol nyelvű...
Előzmény: Gsx-rr (34)
pancho Creative Commons License 2001.11.21 0 0 35
CD-keyt kér (ezt adhatod 1000 gépnek is ugyanazt), de nem reklamál, hogy regisztráld 14 napon belül. Egyébként más eltérés nemigen van, még a buildszám is ugyanaz.
Előzmény: Gsx-rr (34)
Gsx-rr Creative Commons License 2001.11.20 0 0 34
En ugy kaptam hogy ez Copr Edition.Egyszer mar elkezdtem telepiteni de cd keyt kert ami nem volt akkor,Most felrakom mondjatok meg hogyan lehet megnezni hogy tenyleg az a verzio-e.Ha kell akkor szivesen odaadom.
Berényi Zsolt Creative Commons License 2001.11.20 0 0 33
jajaja
Előzmény: pancho (32)
pancho Creative Commons License 2001.11.20 0 0 32
A Value-hoz van driver itt, csak a dobozosokhoz nincs.
Előzmény: Berényi Zsolt (31)
Berényi Zsolt Creative Commons License 2001.11.20 0 0 31
Nekem gond nélkül felismerte az SB Live! Value OEM kártyát, szól is.
Azóta a windowsupdate már újította is a drivert...
Ez a corporate edition nemkem is megmozgatta a fantáziám ;-)))
Előzmény: Gsx-rr (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!