Keresés

Részletes keresés

MajomEmber Creative Commons License 2008.05.18 0 0 4005
Ja, megjelent a Mi Újság friss száma. Túl sok új nincs benne. Rutinos olvasók a szokásos Fidesz és Orbán gyalázással találkozhatnak, újdonság hogy az MSZP már annyira retteg a 2010-es választásoktól, hogy most előre borítékolja a Fidesz esetleges győzelme esetén minden eddiginél sötétebb kor köszönt az országra. Valamint megtudhatjuk, hogy Esti szerint Óber Laci milyen kitűnő képviselő lehetne, kis árnyoldala a cikknek a burkolt PappJ gyalázás, de ez csak a megszokott szint.


Üdv:

ME
MajomEmber Creative Commons License 2008.05.18 0 0 4004
Én tényleg nem mondtam ilyet Rád, közszereplőre sem emlékszem aki ilyen szavakat használt volna Veled kapcsolatban.
Előzmény: Ferenczy Géza (4003)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.05.18 0 0 4003
Bocsánat,egyenesen istenedet idéztem. Aki aztán igazán a közök közembere.
Rám? ugyan hol vagyok én attól a szinttől, hogy rám olvassanak valamit? Elég az is ha rólam ugyebár.De te valóban nem mondtál nem is vagy a szememben igazi közember.:-)
Előzmény: MajomEmber (4002)
MajomEmber Creative Commons License 2008.05.18 0 0 4002
Soha nem mondtam rád ilyen kifejezést!
Előzmény: Ferenczy Géza (4000)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.05.17 0 0 4001
ergo :LE KELL VADÁSZNI !
Előzmény: MajomEmber (3997)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.05.16 0 0 4000
Személyeskedésről beszélsz,oszt mondtam én neked, hogy "beteges hazudozó" penig mondhattam volna?
(Az idézet egy közembertől való asszem.)
Előzmény: Ferenczy Géza (3999)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.05.16 0 0 3999
Azért védekezhetem, vagy azt is tiltja a protokoll.:-))
(Itt nem a ti házirendetekre gondolok, mert az hidegen hagy.)
Előzmény: MajomEmber (3997)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.05.16 0 0 3998
Hát igen, papparokka egy kíméletlenül igaz ember, ráadásul ennek a történetnek élő tanuja is. Miért nem engem idézel, ha egyszer engem akarsz bántani.
(te talán arról sem tudsz, hogy szegény Jocónak annak idején még pere is volt, mert volt olyan -Isten bocsássa meg neki,-aki szintén nem tudta elviselni egy volt marxista tanár antikommunista szerepét. Az akkori védelmet az azóta általatok likvidált vejem látta el,fideszes társadalmi munkában.Úgy tűnik az én gyomrom nem vesz be annyit mint a tietek, dehát ti fiatalabbak is vagytok és láthatóan rátermettek a hitványságra.
Előzmény: MajomEmber (3995)
MajomEmber Creative Commons License 2008.05.16 0 0 3997
F.G. a jelenleg betöltött és múltbéli pozíciói okán szvsz közszereplőnek minősül helyi szinten.
Előzmény: esti-2 (3988)
esti-2 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 3996

 

 

MajomEmber válasz | megnéz | könyvjelző 2008.05.14 07:28:58 (3982)

{ érdemben válaszoltál megint :)

 

 

Előzmény: MajomEmber (3994)
MajomEmber Creative Commons License 2008.05.16 0 0 3995
papparokka válasz | megnéz | könyvjelző 2008.02.10 20:53:22 © (40898)

Olvasom,hogy meghalt Papp jocó!
Halottról pedig vagy jót,vagy semmit...
Úgyhogy semmit
/Csak egy mondatot-a fidesz mocskos kommunista dinoszaurusz vonalát is elérte végre a kihalás veszélye-Már csak a Balsay-gógl banda szárnyal továbbra is-kérdés,hogy meddig?/
Előzmény: Ferenczy Géza (40897)

{ kiemelés tőlem }
Előzmény: Ferenczy Géza (3989)
MajomEmber Creative Commons License 2008.05.16 0 0 3994
{ kissé későn sietett Géza Bácsi segítségére, legközelebb iparkodjon! :-) }
Előzmény: esti-2 (3988)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.05.15 0 0 3993
Egy kis régi érdemi

szájhősök

Meddig tart ez őrült hangzavar még?
Meddig bőgtök még a hon nevében?
Kinek a hon mindig ajkain van,
Nincsen annak, soha nincs szivében!
Mit használtok kofanyelvetekkel?
Évrül évre folyvást tart a zaj,
És nem ott-e, ahol volt, a nemzet?
Nincs-e még meg minden régi baj?

Tenni, tenni! Ahelyett, hogy szóval
Az időt így elharácsolátok,
Várva néz rég, s oly hiába néz az
Isten napja s a világ reátok.
Nyujtsátok végre a hazát, ki
Oly sokáig táplált titeket.

Áldozat s tett, ez a két tükör, mely
A valódi honfiút mutatja,
De ti gyáva s önző szívek vagytok,
Tettre gyávák s önzők áldozatra.
Hiszem én, hogy mint a fák tavasszal,
Megifjodnak a vén nemzetek,
De ti, hernyók, új lombot nem adtok,
Sőt a régit is eleszitek.

S oh, mi vakság! Fölemelte még a
Népszerűség őket paizsára,
Az elámult sokaság, miképpen
Megváltóit, karjaiba zárja.
Megváltók?? Ők a hon eladói,
Elveszünk ez ordítók miatt...
Rólok tudja ellenünk, hogy félünk,
mert a félénk eb mindég ugat.

Én ugyan nem állok a sereghez,
Mely kiséri őket ujjongatva,
És ha egykor közibök vetődöm,
Nem egyébért lépek e csapatba,
Csak azért, hogy fölfordítsam majd ez
Ál -nagyok győzelmi szekerét,
S haragomnak ostorával vágjam
Arcaikra a bitó jelét!!

Petőfi Sándorgy kis régi érdemi:

Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.05.15 0 0 3992
Háát.
Előzmény: esti-2 (3990)
esti-2 Creative Commons License 2008.05.15 0 0 3991

Párdon!

 

"vizsgálat tárgya"

 

Értsd: maga a vizsgálat, mint olyan.

 

Esti

Előzmény: esti-2 (3990)
esti-2 Creative Commons License 2008.05.15 0 0 3990

Kedves Géza bátyám!

 

Van magyarázat! Még a tudományok terén is jellemző, hogy a vizsgálat tárgya minden esetben prekoncepciális folyamat: valaminek a feltételezése szükséges hozzá, eltekintve a véletlen felfedezésektől. (Az viszont önmagában nem tudomány.)

 

Nos, az ilyen prekoncepciók olykor kellemetlenek, de lehetőség van rá, hogy bizonyítsuk az ellenkezőjét. (Vagy nincs, de az pech. :o) )

 

Ami Önt zavarja - megjegyzem teljes joggal - az viszont a tudománytalan prekoncepció megjelenése [papparokka is ezt képviselte- jegyzem meg!], pontosabban az a "makacsság", melyről leperegnek az érvek, mely semmibe veszi az egy-egy megjegyzésére kapott újabb válaszokat, az a makacsság, mely eleve érv-hiányos, és e hiányt a puszta mennyiséggel - értsd: önismétlés -, vagy a "válasz helyett hagyjuk és ugorjunk" elvével  próbálja elfedni. (Bizonyos szint fölött meglehetősen eredménytelenül, más színvonalon viszont eredményesen!)

 

Kétségtelen, hogy ez a módszer meglehetősen kellemetlen, de hát éppen ez a célja: ha valakit kiszekálnak egy szószékről, annak nem marad fóruma saját igazának hirdetésére, illetve védelmére! Régebben egyszerűbb volt a helyzet: Szavonarolla például egyszerűen megégette az ellenzékét a főtéren felállított máglyán. (Az már csak a történelem tapasztalati tanulsága, hogy ő maga is ott végezte egy kicsivel később! Mindenki vonja le a szükséges tapasztalatokat belőle magának.)

 

Szóval ma azért egy kcisit jobb a helyzet, még mindig kellemetlen, de legalább nem olyan "meleg". Ugyanez egy máglyán már rosszabb lenne. :o)

 

Tisztelettel:

Esti János

Előzmény: Ferenczy Géza (3989)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.05.15 0 0 3989
Nem tudom mi lehet "érdemibb" annál, hogy leközlöm a teljes szöveget.Nos ezután tetszik-e vagy nem, az olvasó dolga.

Azt viszont nehezen fogom fel, hogy valakit fenékbe rugnak,ráadásul ugyanaz aki Papparokkát is, és mégis Pappát száműzeti a gulágra ebből a paradicsomból. Nehezen fogom fel, hogy egy bizonyos fenékbe rúgás után ugyanaz a valaki, papagáj eltántoríthatatlansággal Viniczai becsületét kóstolgatja, akinek aztán az egészhez nincs semmi köze . Nehezen fogom fel, hogy cca. egy éve, Viniczai válaszra sem méltat valakit - legalább is itt a fórumokon,- de az a valaki még a napokban is mint egy éhes pirannya ,sumák módon nem hagyja abba beteges kóstolgatását. Nehezen fogom fel, hogy amikor élőben szemtől -szembe áll valki Viniczaival, hírtelen elfogy a topik-szókincse és rém polgári modort vesz elő valahonnan messziről, frissen leporolva azt.
Mindezek után az én jellememet krokizgatni mindezekre ráadásul, elég selejtes dolog , mert szerintem egy jellemnek semmi köze nincs a fideszhez, vagy az azt szeretők újnépes táborához. Egy jellem szerintem akár még baloldali is lehet , zsidó is ,vagy cigány ,jó példának ott van a nagy tudású Csintalan úr kiváló jellemkópétok, no és Báyer úr mint a legújabb uszodai fideszlogó és Dajcs úr a kielégületlen fideszfallosz mint az elhanyagolt úri lányok álma, legújabb ex-mdf elnök apósával.

Hogy egy ilyen jó kis környezetben, pont az én jellemhibám zavar valakit ,elég megmagyarázhatatlan számomra.
Előzmény: esti-2 (3988)
esti-2 Creative Commons License 2008.05.15 0 0 3988

 

Ferenczy úr már nem közszereplő - ifj. Knizse Gyula (MSZP) lett a kerület képviselője -, viszont mindketten átmentek személyeskedésbe, ami rossz, és méltatlan színvonal.

 

Megjegyzem ME, Ön sem "teljesíti" azokaz az elvárásokat, amiket Ferenczy úrral szemben megfogalmaz: elkerüli a válaszokat, nem reagál érdemben a beírásokra. Ezt persze megteheti, de ilyen esetekben nem túl illdomos másokon számon kérni ugyanezt!

 

 

Előzmény: MajomEmber (3987)
MajomEmber Creative Commons License 2008.05.15 0 0 3987
Szimpla emberi jellemvonás, hogy személyeskedsz-e vagy sem. Nyilvánvalóan könnyebb, mint tényeket felhozni, vagy vitázni.

{ egyébként függetlenül hogy minek tartod magad, a jelenleg betöltött és múltbéli pozícióid okán szvsz közszereplőnek minősülsz lokális szinten }
Előzmény: Ferenczy Géza (3986)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.05.14 0 0 3986
Jóvoltotokból nem vagyok közszereplő,így hát türőképességem lesorvasztottam a minimura.
Előzmény: MajomEmber (3984)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.05.14 0 0 3985
Ejha-ejha,huha-huha ezt mind te nyőgted ki magadból? Szegény történelem.:-))))
Előzmény: MajomEmber (3984)
MajomEmber Creative Commons License 2008.05.14 0 0 3984
{ elegáns jellemvonás a személyeskedés, főleg ha még történelmet is hamisítasz (közszereplőként lehetne magasabb a tűrőképességed!) }
Előzmény: Ferenczy Géza (3983)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.05.14 0 0 3983
Tudom is én, mi neked az érdem. Azért az életem fő célja nem az, hogy a kirugott tanár úr, végre megveregesse a vállam.
Előzmény: MajomEmber (3982)
MajomEmber Creative Commons License 2008.05.14 0 0 3982
{ érdemben válaszoltál megint :) }
Előzmény: Ferenczy Géza (3981)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3981
Üdv.Jó kis válasz ,gratula.
Előzmény: MajomEmber (3980)
MajomEmber Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3980
"Kijelentik, hogy megállapodásuk semmiképpen sem kívánja csorbítani a városi demokratikus ellenzék jogait."
- ez a legszebb rész: örülök, hogy az MDF nem akarja csorbítani a Polgári Frakció jogait, mint az egyetlen ellenzéki frakcióét a közgyűlésben.


Üdv:

ME


u.i.: mint városlakó polgárra, komolyan úgy gondolod, hogy a megállapodás _nem_ tartozik rám? Érdekes demokrácia-felfogás :-(
Előzmény: Ferenczy Géza (3979)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.05.12 0 0 3979

Nem tartozik rád, de olvasd a megállapodás teljes szövegét és koalíciózz csak nyugodtan ,hisz többet úgy sem értesz belőle.

Megállapodás

Mely létrejött egyrészről, Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere, és a Magyar Demokrata Fórum székesfehérvári szervezete között az alábbi tartalommal:

Az MDF székesfehérvári szervezete kijelenti, hogy elkötelezett a békés városépítő munka és Székesfehérvár polgárainak kiegyensúlyozott fejlődése, jóléte mellett.
Warvasovszky Tihamér polgármester kijelenti, hogy mélyen elkötelezett a demokratikus városvezetés elve mellett, amelyből következően a polgárok jóléte alapjának tekinti a minél szélesebb bázison nyugvó konszenzust.
A fentiek okán a felek úgy állapodnak meg, hogy a város biztonságos jövője érdekében az itt rögzített elvek mentén egymással szövetséget kötnek Székesfehérvár város irányítása és irányíthatósága érdekében.
Így Warvasovszky Tihamér kötelezettséget vállal, hogy a Magyar Demokrata Fórum programjának legfontosabb elemeit, végleges polgármesteri programjába beemeli.
P
rogramjával összeegyeztetőnek tartja a vásárváros koncepció gyakorlatba történő átültetését, mint amely a város jövőbeni arculatát meghatározza.
Szívügyének tekinti a Nemzeti Katedrális Programot, amely 2014-re a Királyi Bazilika építkezése megkezdésének 1000. évfordulójára megadná a királyi temetkezőhely kellő méltóságát.
Fontosnak tartja, hogy a vállalkozásfejlesztésen belül új, és kiemelt hangsúlyt kapjanak a kisvállalkozások, egy újonnan létesítendő kisvállalkozói zóna megformálásán keresztül.
Egyet ért azzal, hogy a lakásprogramot új elemekre kell helyezni, így beindíthatónak tartja az MDF azon programját, hogy a város bérel lakásokat tulajdonosoktól, amelyeket szociális alapokon albérletbe ad a rászorulóknak.
Maga is támogatja az egykori Vidámpark átformálását egy a családok pihenését szolgáló játékokban bővelkedő városi közparkká.
Kiemelten kezeli az oktatásügy kérdéseit, és egyet ért az MDF-fel abban, hogy nem a pedagógus elbocsátások jelentik a jövőt
, hanem integrált intézmények megvalósítása (óvoda, iskola), modern oktatási fejlesztési programokkal és a felszabaduló épületeknek a szociális szféra, elsődlegesen az idős gondozás céljára történő átengedése.
A Magyar Demokrata Fórum kötelezettséget vállal arra, hogy ezen programpontok a polgármesteri programban szerepelnek, úgy a város költségvetési egyensúlyának megőrzése mellett, a polgármester programját és költségvetését a 2006-tól 2010-ig terjedő ciklusban támogatni fogja. Ugyanakkor a felek a költségvetés benyújtása előtt minden esetben egyeztetést tartanak.
Warvasovszky Tihamér polgármester vállalja, hogy a megalakuló közgyűlés előtt a Magyar Demokrata Fórumot képviselő Viniczai Tibor önkormányzati képviselőt alpolgármesterré jelöli, és mindent megtesz annak érdekében, hogy az őt támogató frakció Viniczai Tibort alpolgármesterré megválassza.
Warvasovszky Tihamér kötelezi magát, hogy Viniczai Tibor megválasztása esetén, mint alpolgármesternek az alábbi területek feletti általános felügyeletet és információs rálátást biztosítja (e kötelezettség nem jelenti azt, hogy polgármesteri jogkörei bármely tekintetben csorbulnának).
· Területfejlesztés, illetve Székesfehérvár területfejlesztési problémái a regionális és országos területfejlesztéssel összefüggésben.

· Turisztika,idegenforgalom,kultúra,különös tekintettel a városfejlesztéssel összefüggő kérdésekre.

Információs rálátást biztosít:

Gazdaságfejlesztés :

· A városban működő gazdálkodó szervezetek és az ide betelepülő cégek főbb problémáinak kezelése.

Költségvetés:

· Beleértve az intézményi költségvetéseket és a városi beruházásokat. f.

Felek megállapodnak, hogy Viniczai Tibor a fentiekben megnevezett feladatokat a polgármester által meghatározott munkaköri lrírás alapján látja el. Nem tart igényt a társadalmi megbízatású alpolgármester tiszteletdíjára ,feladatát képviselői tiszteletdíjért végzi.
A Magyar Demokrata Fórum, az itt rögzítettek realizálása és annak tárgyszerű ismertetése érdekében a közvélemény előtt mindent megtesz. Mindaddig támogatja Viniczai Tibor tevékenységet, amíg az a fenti elveknek megfelel és nem ellentétes a Magyar Demokrata Fórum országos politikájával.
A felek kijelentik, hogy megállapodásukat a stabil városvezetés miatt kötötték meg 2006-2010 időtartamra, attól vezetve, hogy a közérdeket szolgálják és azt is szem előtt tartva, hogy a politikai ellenfeleiket kellő méltósággal tudják figyelembe venni. Kijelentik, hogy megállapodásuk semmiképpen sem kívánja csorbítani a városi demokratikus ellenzék jogait.


Székesfehérvár,………………………………………


Takács János és Viniczai T
……………………………………………. …………………………………………….

Warvasovszky Tihamér

 A Magyar Demokrata Fórum és a Székesfehérvár polgármestere képviseletében

Előzmény: MajomEmber (3977)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.05.12 0 0 3978

Tudod azzal egyet értek, hogy a jobboldal felelős kormányzását meg kell valósítani.
Azzal viszont vitatkoznék, hogy a jobboldali értékeket a balosoknál kevésbé kell alkalmazni. Márpedig napjainkban baloldali stílussal és módszerekkel próbáljátok az első célt elérni s ebben partnerek még akkor sem lehetünk, ha minden nyájemberrel elhitetitek, hogy a differenciált gondolkodás, a nemzet érdekérvényesítése, a felebaráti szeretet, a hitelesség, a következetesség, a tisztesség, a konstruktivitás, a felelősség és a hűség mind -mind az általad előszeretettel használt "árulók " jegyei.
Így hát barátom uralkodj- szívből kívánom-, pöffeszkedj,de ha lehet valósíts is meg valami maradandót a romokon kívül és minősíts mindenkit magadon kívül, ne figyelj a módszerekre hisz szentesíti a kapzsi cél, de nélkülünk. Így virágzik fel az ország országlakókat borító sűrű sírokon.

Ne feledd a bölcs vezért : "aki nincs velünk az ellenünk!"

MajomEmber Creative Commons License 2008.05.12 0 0 3977
{ Érdemi hozzászólást várhatok a már állandósuló és Tőled nem elegáns személyeskedések helyett? Esetleg? }
Előzmény: Ferenczy Géza (3976)
Ferenczy Géza Creative Commons License 2008.05.11 0 0 3976
Lassan már szeretett Hébli barátod szintjén próbálsz gonoszkodni velünk, pedig csak a vak nem látja,hogy vitathatatlan -még általatok is keservesen vitatható- kulturánk és igazunk miatt ütöget a guta. Szerintem nem jó ez így de utadat nem állhatom.
Előzmény: MajomEmber (3973)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!