Keresés

Részletes keresés

Monthy Creative Commons License 2001.10.23 0 0 1
Ahoi!

Éngem egyszerűen érdekel, hogy mit csinálnak, hogyan vadásznak, szaporodnak, stb.
A botsáskban a mimikrijét szerettem, meg azt, hogy szűznemzéssel szaporodik.
A madárpókban a vadászatot szeretem, meg az utolsó vedlést. Most épp szaporítani készülök, az is érdekesnek ígérkezik.
Volt afrikai csótányom is, azt azért vetem meg mert hihetetlen groteszk volt.
A rákoknak a csatározásait szerettem, mint két középkori lovag úgy küzdöttek egymással, meg takarítottak, ástak szaporodtak is.
Végezetül két nappal ezelőtt egy haverom adott hangyalesőket. Az ízeltlábúak közül most ők a kedvencek. Homok alatt élnek, ahol ásnak maguknak egy tölcsért. Ha bedobok egy hangyát, akkor ahogy a hangya a tölcsérhez ér, elkezd lesodródni az alja felé. Erre felfigyel a hangyaleső, és mint egy igazi tüzér elkezdi ezerrel lőni a hangyát homokkal. A hangya ettől leesik a tölcsér aljára. Ott a hanygaleső kidugja a rágócsápjait, megragadja a hangya potrohát és behúzza a homok alá. Szegény hangya meg kétségbeesetten kalimpál, amíg egészen el nem tűnik a homok alatt.

Előzmény: propan (-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.23 0 0 0
O

Ennyi rovart akarok otthonra!
Neked mid van?

Előzmény: propan (-)
propan Creative Commons License 2001.10.23 0 0 topiknyitó
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy mi késztethet arra valakit, hogy pl. botsáskákat, csótányokat vagy egyéb rovarságot tároljon a lakásában, gyönyörködés céljából. Én egyrészt csodálatból tartom ezeket az állatokat (másrészt, nem kell levinni sétálni őket, nem nyávognak, és nem ugatnak :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!