Keresés

Részletes keresés

selay Creative Commons License 2008.12.13 0 0 1162
Az utolsó bekezdéshez kétség sem férhet, én nem tudtam volna így megfogalmazni, azért helyeselek lelkesen!

De a HCS-ban nemcsak én, hanem még néhány igazi VÉRHÁGYÉS is megbotránkozott:
Hiába nem templom, az emberek (a nonamekre gondolok, meg a csecsemőkre) azért mennek oda, mert Istent szeretnék dicsőíteni, igei közösségben együtt lenni Vele és a tesókkal.
Az az egész miliő ott a büfé, meg a pultok környékén, mi köze Isten országához?
Már eleve ez a büfé dolog!!!! Felnőtt emberek nem bírnak ki néhány órát evés-ivás, meg összeröfögés nélkül???
A többi meg csak "hal a tortán" a szó szoros értelmében ezúttal!!! :-DDD
Bezony hogy kufárok!!! Olyan árrésekkel dolgoznak, hogy az átlag hites meg se engedheti magának, hogy ott vásároljon. Vagy elgondolkodhat, hogy biztos keveset adakozott a kosarakba...

Ez kufárkodás a bibliai időkben nem kapott volna létjogosultságot az istentiszteletek helyén.
Pál meg is szidta őket, mondván "mért nem kajáltok otthon? Egyik dőzsöl, a másik meg nézi???" OK. ez így van, amióta a világ világ, a világban, de nem Isten népe között.
A Sátán kutyulja folyton össze a dolgokat, hogy már tényleg vérhágyés legyen a talpán, aki kibogozza.
Mit számít, hogy bezárják a "boltokat" néhány órára, ez nem változtat a lényegen semmit.
Isten dicsőségére árulnak???
Én szerintem babiloni szél fújdogál arrafelé (is).
Előzmény: Báthory Ödönke (1152)
selay Creative Commons License 2008.12.13 0 0 1161
Nagy hasznomra VAN! Ugyanis revidiálnom kell néhány - valszeg Hgy-s -, begyöpösödött nézetemet: többek között a bővölködésről, azután a keresztények kereskedéséről, és mindenekelőtt az emberek(akár FSZA!) tanításáról szólókat!
Úgy vélem, Cserfa mindenekelőtt vallotta az "Istentől lesznek tanítottak" elv prioritását, hacsak épp nem kizárólagosságát. (Ezen még rágódom, u.is akkor most nekem Cserfa írásaiból se kéne tanulnom,márpedig épp ezt teszem.)
És még van itt néhány ember a Fórumon, akik sok egyéb eddig elfedett igazságra nyitotta fel a szememet, (A Bibliával összhangban)biza tőlük is tanulok folyamatosan. (Inkább így írom: tőletek, mert Ti itt vagytok hála az Úrnak).
Előzmény: Törölt nick (1157)
az Isten nyila Creative Commons License 2008.12.13 0 0 1160

mikó még a bagyva volt a szekták akkó mikó vége ( 21 óra ) volt kimentünk a térre sörözni és cigizni Ő + gyött velünk habár nem cigizett és sörözött,de az összes hüjjéskedésünkben parner volt és nagyokat röhöktünk....

 

Pedég tudott komoj is lenni,de a vérében volt a dedózás is :DDD

Előzmény: Törölt nick (1159)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.13 0 0 1159
Igen, sokan félreismerték. Ezek közül többen most is itt fórumoznak...
Előzmény: az Isten nyila (1158)
az Isten nyila Creative Commons License 2008.12.13 0 0 1158

Mikó +láttam a harcaink után élőb és belenészem a szemébe akkó láttam benne aszta pajkos-cinkos kisgyereket aki bennem is él :DDD

 

 

Igazi mókamester volt élőben......

Előzmény: Törölt nick (1157)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.13 0 0 1157
Igen, hát meghatározó szerepe volt. Ezekszerint Neked is hasznodra volt.
Előzmény: selay (1149)
az Isten nyila Creative Commons License 2008.12.13 0 0 1156
vasvesszővel legelteti a pogányokat :D
Előzmény: Törölt nick (1155)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.13 0 0 1155
Na, neeeee. Drága jó Csefánkról ezt nem tudom elképzelni -:)
Előzmény: Don Vittorio (1150)
tol Creative Commons License 2008.12.13 0 0 1154
Báthory Ődön oknyomozó riportja mély sebeket ejtett a kufárok lekiismeretén ezért eladták azóta nincs nekik.
Előzmény: Báthory Ödönke (1153)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2008.12.13 0 0 1153
Más kérdés, hogy ismereteim szerint Jézus korában ezek a kufárok komoly pénzeket csengettek a papoknak, hogy ott kalmárkodhassanak. Lehet, hogy a jelenkori HGY vezetői is érdekeltek ebben a mostani kalmárkodásban.

b
Előzmény: Báthory Ödönke (1152)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2008.12.13 0 0 1152
NEm gondolnám. Igaz, hogy Jézus említett valami ilyesmit, és ezeket az embereket megfelelő kezelésben részesítette. De emlékeztetnélek, hogy ez a dolog a Templomban történt. Az a Temlom pedig imádság házául építették, azért, hogy ott Istennel lehessen találkozni. Ezért nincs helye ott a kalmárkodásnak.

A HITgyüliben viszont az istentisztelet idejére becsukják ezeket a kufárságokat. Éppen azért, hogy közben ne legyen kalmárkodás. Így karácsony előtt az előtérben bódékat szoknak felállítani (nem tudom, hogy idén is van-e?), aholis karácsonyi ajándékokat vehetnek a hívők. Összejövetel előtt és után ezek fungálnak, de közben be vannak csukva. Pont azért, hogy a kalmárkodás és az Istennek a tisztelete szét legyen választva. (magánvéleményem szerint így karácsony előtt éppen azért tartanak háromnapos istentiszteletet, hogy több forgalmuk legyen ezeknek a bódéknak)

Visszatérve a Templomi kufársághoz: Mózes maga adta Törvénybe, hogyha messze van az áldozat helye (tehát a Templom) attól a helytől ahol lax, akkor add el az áldozati állatot, az árát vágd zsebre, és a Templomban vegyél másikat és azt áldozd meg. Nos, az ilyen áldozati állatoknak lett egyfajta zsibvásárja a Templom. Mózes biztosan nem erről beszélt, hanem hogy ne kelljen egy zsidónak a fél országon keresztül cipelnie több zsák gabonát és lábasjószágot.
Ilyenfajta mutyi a HGYben a büfénél és a kazettásoknál nem igazán szok lenni.

Ezért nem gondolnám analógnak a Jézus által kiűzött kufárokat és a HGYban mindenféle dolgokat árusítókat. Nekem inkább azokkal van bajom, akik az emberekkel kufárkodnak. Emberi lelkekkel. Illetve nem is kufárkodnak, simán elsikkasztják őket Jézustól.

b
Előzmény: selay (1141)
tol Creative Commons License 2008.12.13 0 0 1151
De mi még bőven kioszthatjuk egymást persze csak amig tart a ma.
AZUtán meg jőn az itélet, de az irgalmasság diadalmaskodik az itéleten, feltéve ha a biblia igaz.
ÉN volt időszak , hogy aszt hittem hitgyülis vagyok de asztán főlvilágositottak , hogy nem .Azután egy ideig az akartam lenni de aszt mondták nem vagyok alkalmas.
Főladtam és nem erőlkődtem tovább ,ha nem akkor nem, azután meg aszt mondták pont olyan vagyok mint egy pogány.
És akkor mondom az asszonnynak ne haragudj de eszt én is tudom a kezdetek óta tehát nem is voltak ilózióim.
Előzmény: Don Vittorio (1150)
Don Vittorio Creative Commons License 2008.12.13 0 0 1150
Ha ott van, akkor ott nem oszt ki senkit.
Előzmény: Törölt nick (1142)
selay Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1149
Igen, olvastam róla a Lesújtó hír nevű topikban.
De annyira jelentős dolgokat írt ő különféle témákban, hogy csak reménykedni tudok benne, hogy rajtam kívül vannak mások is, akik - eljőve a Hgy-ből, és tanácstalanul futkározva itt a Fórum topikjai között -, okulnak és tanulnak tőle még így is...


Előzmény: Törölt nick (1142)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1148
Átgondolom, a beviszel a tutiba-:)
Előzmény: az Isten nyila (1145)
az Isten nyila Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1147

szöveccségesként............

 

én a fijja NAGYSÁNDOR a VAGYOK most....aki hódítani készül az egész "világot"....

 

nemlátid rajtam a harci jelmezem ?

Előzmény: AAARGH (1146)
AAARGH Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1146
Hogy beszélsz az Atyáddal?!!!
Előzmény: az Isten nyila (1145)
az Isten nyila Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1145

én úttörő a VAGYOK,de néha elkél a segg-giccseg :D

 

 

1edül járom végig az utam ameddég kedved tartya gyöHECC velem :D

Előzmény: Törölt nick (1144)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1144

Igen, hála Istennek...

 

Kiosztyuk őket? -:)

Előzmény: az Isten nyila (1143)
az Isten nyila Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1143
De......TE és én még itt vagyunk................
Előzmény: Törölt nick (1142)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1142
Cserfa már sajnos senkit nem oszt ki. Itt a Földön biztosan nem. Ő elköltözött az Úrhoz, ott biztosan kiosztja azokat, akiket illet.
Előzmény: selay (1141)
selay Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1141
Igen, pontosan!
A büfések és könyvesek is egy kategória: kufárok!
(Néhány emelettel lejjebb épp Cserfa oszt ki egyes elrugaszkodott gazdagodni vágyót (keresztényt) úgyhogy most nagyon témánál vagyok.
Kösz a válaszokat!!!!
Előzmény: Don Vittorio (1137)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1140
merőben, és különféle. Egyébként nem te vagy fáradt, hanem én.

b
Előzmény: Don Vittorio (1137)
Don Vittorio Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1139
Nagy bölcsesség. Mutass valakit, aki nem a sajátját éli. :-DDDD
Előzmény: AAARGH (1138)
AAARGH Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1138
Teljesen mindegy. A saját életedet érdemes élni, a saját hiteddel, nem a Bartusét, vagy a Sanyiét.
Előzmény: Cillit (-)
Don Vittorio Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1137
Az első két mondatodat értem, de szerintem Selay nem erre gondolt. Nem arra gondolt, hogy ők tartják megbotránkoztatónak, hanem, hogy a működéssel Selay szerint sokakat megbotránkoztatnak, azaz, hogy a műfaj Selay szerint és az ő számára megbotránkoztató.
A második felét az írásnak meg en bloc nem értem. A "klf" és a "merőnem" nem jön át értelmileg. Fáradt vagyok.
Előzmény: Báthory Ödönke (1135)
Don Vittorio Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1136
Pl., hogy "kezed munkáját eszed, és jól van dolgod". Ez jó apropó annak, akik ezekből jól élnek. Mások ideáig se jutnak, mert rájuk az igaz, hogy 'kezed munkáját nem eszed, és felkopik az állad a Jézus nevében'.
Előzmény: selay (1134)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1135
Magát a büfézést illetve az árusítást nem tartják bűnnek. Tehát amit ők csinálnak, azt nem tartják botránkoztatónak. A HGY egyéb dolgait pedig elnyomják a lelkükben, illetve klf eszközökkel beidomítják őket, hogy fogadják el azokat. Inkább az uralkodásnak ezek az eszközei merőnem érdekesek.

b
Előzmény: selay (1134)
selay Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1134
Ha nagyon privát szférába lépnék, kérlek ignoráld a kérdésem: (de komolyan foglalkoztat, hogy) akik büféznek, vagy könyvet/ezt-azt árulnak a HCs-ban tudatában vannak-e annak, hogy némelyeket ez a tevékenység súlyosan megbotránkoztat?
Ha tudatában vannak, miért csinálják?
Ha nem tudnak a botránkoztatásról, akkor igeinek találják nyilván, de vajon milyen ige alapján?
Előzmény: Don Vittorio (1132)
Don Vittorio Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1133
Ez nagy duma volt, csak elfelejtették elmondani, hogy a FSZA az összes ajándék kombója, ergo mellette senkinek nincs helye.
Előzmény: az Isten nyila (1131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!