Keresés

Részletes keresés

BigDi92 Creative Commons License 2019.04.13 0 0 25116

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni a kérdőívem kitöltéségében, ami a diploma munka elkészítéséhez szükséges. Az alábbi linken tudjátok kitölteni, minden segítséget előre is köszönöm! :) 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdVJcHYnT0TQMh4XPwSmQqjM8aCoNrayM__gq9SzpRTmRdybw/viewform

csabi78b Creative Commons License 2019.03.19 0 0 25115

a zsiros kaja engem is megfosat plusz az erős füszerek bors,csili ,erőspista  A gasztródokim azt mondta ,hogy laktózérzékeny vagyok a vastagbél gyulladása miatt ezért a tejtermékek is megfosatnak,. de csak akkor ha aktiv a crohne betegségem  amikor 4 évig tünetmentes voltam akkor bármit ehettem ihattam

Előzmény: PisztonkaRezso (25114)
PisztonkaRezso Creative Commons License 2019.03.19 0 0 25114
Egy kerdesem lenne,
Milyen etelekkel kell vigyaznotok?
Nekem a mak hozta ki legutoljara.
Meg zsiros kajakat nem ehetek.(szalona,kolbasz sajnos felejtos)
PisztonkaRezso Creative Commons License 2019.03.19 0 0 25113
Hello!
En szedtem par honapig a Cortiment, semmi mellekhatast nem tapasztaltam.
De azt olvastam rola, hogy nagyon keves melkekhatasa van.
De mondjuk nekem nem hasznalt, mas gyogyszer se.
Most Biologiai Terapianal jarok(Entyvio), az levitte a gyulladast.
Colitisem van.
Mesalazin kell szednem melle.
Jobbulast!
Előzmény: Törölt nick (25099)
csabi78b Creative Commons License 2019.03.17 0 0 25112

üdv 40 éves vagyok 15 éve crohn beteg életemben nem dohányoztam nem ittam kávét és kb tizszer voltam részeg  7 hónapja vagyok betegállományba már biologiai terápiára járok a Semmelweis egyetemre  se a medrol se a clion nem használt 

Beva198201 Creative Commons License 2019.03.07 0 0 25111

Ez engem is érdekelne 😊

Előzmény: Adam889900 (25109)
Gyötör Creative Commons License 2019.03.07 0 0 25110

Személyesen nem vagyok érintett, de állítólag a colitis ulcerosának még jót is tesz (vastagbél gyulladás) a crhonnak pedig nem a dohányzás. 

Állítólag.

Előzmény: Adam889900 (25109)
Adam889900 Creative Commons License 2019.03.06 0 0 25109

Sziasztok.

Van valakinek tapasztalata arrol hogy ha valaki chron beteg akkor a dohanyzas abbahagyasa segit valamit a beteg allapotan?Nyilvan koztudott hogy a dohanyzas karos,viszont a belbetegseget ez mennyire tudja befolyasolni?Van esetleg olyan tag itt a forumon aki jobban lett hogy letette a cigit?koszonom a valaszokat elore is!

Beva198201 Creative Commons License 2019.02.14 0 0 25108

Köszönöm szépen! Tegnap próbáltam L.M. joghurtba keverni, nagyon besuritette hígítanom kelett. Tökfőzelékbe is megpróbáltam . Ma próbálkozom mas ételekkel.

Előzmény: BAZS (25107)
BAZS Creative Commons License 2019.02.14 0 0 25107

Mi más betegségre kaptuk, de végül is hasonló hatás elérése volt a cél, hízni lehet tőle. Ételekbe lehet belekeverni, napi 8-10x is de tényleg hatásos. Nincs nagy tapasztalatom egy hónapja használjuk épp, most lesz esedékes a 2. doboz kiváltása.

 

Előzmény: Beva198201 (25106)
Beva198201 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 25106

Sziasztok! Olyanban szeretnék tanácsot kérni,  napokban kaptam egy Protifar nevű tápszert,  van -e valakinek tapasztalata vele kapcsolatban. Köszönöm 

kémcsőmágus Creative Commons License 2019.02.12 0 0 25105

Sziasztok!

13 éve Crohn-beteg vagyok és hosszú, tünetmentes évek után ismét "megleptek" a Medrol szedésével. 32 mg-gal kezdtem 2 hétig majd 4 mg-onként csökkentenem kellett az adagot. Már 2 hete elhagytam, viszont az eddigi ruháim nem jók rám, szerintem kb. 8-10 kg-ot hízhattam ( mérlegre nem merek állni, mert elsírom magam), annak ellenére hogy odafigyeltem az étkezésekre és kerültem a szénhidrátokat. Azt tudni kell, hogy 2016 előtt 22 éves koromig 80 kg!! voltam, a magam 165 cm-éhez, ami sok, majd tudatos diétába kezdtem, és 2 év alatt 24 kg-ot fogytam, amit a Medrol szedéséig tartottam is. (Félreértés ne essék, a betegség az Imunran elhagyása miatt lángolt fel).

Van esetleg valakinek tapasztalata, hogy a felszedett víz mennyi idő alatt távozik a szervezetből? Az arcomon már van változás, de még közel sem a régi és lelkileg rettenetesen rosszul viselem az egészet. :(

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.11 0 0 25104

Szia!

 

Köszönöm a választ.

Előzmény: Dia2019 (25102)
Dia2019 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 25103

Sziasztok! 

 

Olyan IBD betegeket keresek, akik biológiai kezelés (Humira) mellett kellett babát vállalniuk. Sajnos én ebben a cipőben járok, és nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalataikra.

Remélem itt sikerrel járok és találok valakit. Segítségeteket előre is köszönöm!

Dia2019 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 25102

Kedves vastibi! 

 

Többször szedtem a Cortimentet, a biológiai kezelés mellett is. Nekem remekül bevált, pár hónap alatt mindig helyrehozott, és "csak" a biológiai kezelés maradt. A mellékhatások közül egyet sem tapasztaltam ennél a gyógyszernél, az eddigiek közül az egyik legjobbnak tartom, és szedtem már a colitis ulcerosamra gyógyszert bőven.

Remélem neked is beválik, mielőbbi gyógyulást kívánok! 

Előzmény: Törölt nick (25099)
flepp Creative Commons License 2019.01.28 0 0 25101

Sziasztok,

 

új vagyok itt, 47 éves miskolci férfi, és végbélsipolyaim vannak, amik nem igazán gyógyulnak.

2017. 08. hóban volt egy külső-belső aranyér műtétem, és több mint egy éve vannak sipolyaim, amik elég komolyan váladékoznak.

Rengetegszer voltam már vissza, sőt orvost is váltottam, az új doki 10 hónapja comfort drainnel befonalazta, hogy "majd ez megoldja", de nem jött össze, 1 hete kimetszette a fonalat és megint újra váladékozik, de elég rendesen olyan sárgás sűrűt.

 

Régebben volt egy topictárs itt bolognese2005 , ő is miskolci, és hasonló cipőben járt mint én, írtam neki e-mailt, de visszapattant hogy nincs ilyen cím.

 

Mondjuk az ő hozzászólásai sok évvel ezelőttiek voltak, csak jó lett volna tudni, hogy Miskolcon kivel érdemes kezeltetni magát az embernek.

 

De természetesen minden segítő hozzászólást szívesen veszek.

 

Szép napot mindenkinek!  

Gyötör Creative Commons License 2019.01.18 0 0 25100

nem ismerem, sajnos ebben nem tudok segíteni

Előzmény: Törölt nick (25099)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.18 0 0 25099

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata a Cortiment nevű gyógyszerrel kapcsolatban? Leginkább a mellékhatásaira gondolok, amelyek elég rémisztőek, főleg, hogy hosszabb ideig kellene szedni.

 

Köszönöm a segítséget.

Gyötör Creative Commons License 2018.12.14 0 0 25098
Gyötör Creative Commons License 2018.11.12 0 0 25097

Bélbaktériumok az emberi agyban...az egészséges idegrendszerben is lehet funkciójuk az emésztő- és az immunrendszer működésében kulcsszerepet játszó mikroorganizmusoknak.

 

https://qubit.hu/2018/11/12/belbakteriumokat-talaltak-az-emberi-agyban-gyulnek-a-bizonyitekok-a-kulonos-kapcsolatra?fbclid=IwAR1_GvlZ0MmLBubzwaHWkkVemykOqEqm5Vn1Dq3fYxnZUc50Do0TV4oz7ck

Gyötör Creative Commons License 2018.10.17 0 0 25096

Magyarországon új, Crohn gyógyszer a láthatáron.

 

https://infostart.hu/belfold/2018/10/17/29-uj-gyogyszer-lett-tb-tamogatott-de-egyelore-hiaba

 


   A közbeszerzési eljárások miatt a betegeknek még hónapokat várniuk kell arra, hogy a most tb-támogatottá vált 29 új gyógyszer hozzáférhető legyen - tudta meg az InfoRádió.

A Magyar Közlönyben megjelent, hogy 29 új gyógyszer került a tb-támogatott készítmények körébe, de a betegeknek a közbeszerzési eljárások miatt még hónapokat kell várniuk, míg elérhetőek lesznek a készítmények

- mondta az InfoRádióban Holchacker Péter, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének igazgatója.

 

Több terápiás területet is érintenek a készítmények: egyebek mellett a Crohn-betegséget, a sclerosis muliplexet, a reumatoid artritiszt, a nem-kissejtes tüdőrákot, az emlő-carcinomát és a felnőtt kori súlyos asztmás megbetegedéseket is.

 

"Számításaink szerint az év végén vagy a jövő év elején lehet majd hozzájutni a készítményekhez" - figyelmeztetett Holchacker.

Mint elmondta, két évet vártak arra, hogy a kormány zöld utat adjon az új készítményeknek, ez az idő nemzetközi - például V4-es - összevetésben is soknak számít, ezért az innovatív gyógyszergyártók javaslatokkal élnek a folyamat rugalmasabbá tételére. Az egyik fő probléma a túlzott bürokratizmus és a felelősségi körök rendezetlen

dkrc Creative Commons License 2018.10.11 0 0 25095

Szia. Gasztroenterológusok már vizsgáltak azért van ennyi leletem.

A pesti magánkórházakat megkerestem senki se vègez pénzért sem vékonybél kivizsgálást.

Pont azért jöttem ide hátha valamelyiktek segít legalább egy orvos névvel és elérhetőséggel is a fővárosban aki ért a vékonybélbetegséghez.

Csak ennyit segítsetek légyszi!

 Köszönöm..

Előzmény: Gyötör (25093)
Gyötör Creative Commons License 2018.10.11 0 0 25094
Gyötör Creative Commons License 2018.10.11 0 0 25093

Kedves Rita,

ez nem jól hangzik, de hidd el, belgyógyász gasztroenterológus szakorvosi végzettséggel rendelkező ember ebben jobban tud neked segíteni abban, hogy diagnosztizáljon, mint néhány beteg, még akkor is ha van aki évtizedek óta bajlódik. Ötletek  ahol esetleg elképzelhető, hogy magán endoszkópos vizsgálatot csinálnak Budapesten: Medicover, Affidea, dr. Rose?

Előzmény: dkrc (25092)
dkrc Creative Commons License 2018.10.09 0 0 25092

Kedves betegek..

1.5 hónapja kínlódok köldök körüli4 cm sugarú körben bal oldali hasi nyilalló görcsösen felerősödő vagy tompa fájdalommal. Étkezésre független naponta többször megjelenik sokszor pulzál is aztán enyhül no-spa mellett vagy anélkül. Puffadás émelygés ètvágytalanság székrekedés van mellette. Ez a fájdalom föként nappali tünet de volt hogy éjjel is. Labor, 2 hasi CT, és hasi ultrahang, hasi röntgen, vékonybél CT enterográfia, gyomor és vastagbéltükrözés is volt. Szinte negativ volt minden. Egyedül a CT enterográfia talált a jejunum szakaszon kóros hiperperisztraltikát és emiatt -mivel a kontrasztanyag túl gyorsan kiürült - igy teljes biztonsággal a kóros bélfalvastagságot nem tudták kizárni -ezt leirták- valamint enyhe vékonybélgyulladás nem kizárható ez is volt a vélemèny.. Normixot 12 napig szedtem napi 2x2. Valamit enyhített de nem mulasztotta el. Vékonybèl endoszkópot senki nem csinál akárhány helyen érdeklödtem állami és privát helyen Budapesten.. a szenvedés kezd felőrölni. Tanácsot kérek hol lehetne tovább vizsgálni és miként én akár műtenèm is ha ezzel szűnne.. illetve mire mi lehet ez? Minden előzmény nélkül egyik kora reggel indult a fájdalom egyik napról a másikra ... Nagyon köszönöm előre is: Rita

deluigi Creative Commons License 2018.10.04 0 0 25091

nem tudod, miert fagyasztottak be? :O

 

Előzmény: beteg62 (25090)
beteg62 Creative Commons License 2018.09.30 0 0 25090

Igen , ismerjük !

 

  Csak sajnos, hogy úgy mondjam be lett fagyasztva fórum. Csak régi hozzászólásokat lehet olvasgatni. Be sem lehet lépni, regisztrálni sem már. Tehát van , de minek !

Mbete Creative Commons License 2018.09.27 0 0 25089

Ismeritek a crohn-colitis.hu oldalt? nagyon sok vélemény/téma olvasható ott...

beteg62 Creative Commons License 2018.09.26 0 0 25088

Üdvözlök mindenkit a csoportban !

  Én vastagbél cróhn beteg vagyok 16 éve. Szövődményként polineurophatia lábaimba. és sajnos vastagbél szűkületem is kialakult 55 cm-nél.Már eszközzel sem tudtak áthaladni rajta. Egy éve már sebészhez küldtek. De sebész azt javasolta , hogy amíg diétával nincsenek komolyabb panaszok és szoros labor ellenőrzés van , addig ne műtsünk. Imuran általában javulást szokott hozni. de fehérvérsejtszám csökkenés miatt most éppen szüneteltetni kell sajnos. Emiatt szinte egy idő után viszont mindég menetrendszerűen következi a fellángolás . Jelenleg szerencsére nyugalomba van gyulladás. Pentasát napi 2x2g  azért folyamatosan szednem kell.

 Gasztro orvos azt írta legutóbb, hogy ujabb fellángolás esetén Entyvio kezelést megpróbáljuk nálam. Ez valami elég új kezelés vastagbél szűkületes crohnosoknál. Remélem műtétet darabig még sikerül elkerülnöm.

 7 éve le is vagyok százalékolva C2 rokkant ellátott vagyok. Most kell majd novemberbe mennem soros felülvizsgálatra hatóság elé. 56 éves férfi vagyok .

  Van itt valaki hozzám hasonló beteg? Szívesen várom tapasztalataitokat segítségeteket. Köszönöm ! 

Poppee Creative Commons License 2018.09.24 0 0 25087

Sziasztok!

Én új vagyok itt... 

Van olyan itt aki kapja a Humirát?

Ha igen milyen mellékhatást tapasztal't magán?

Mert én már 3 hónapon túl vagyok és rettenetesen hullik tőle a hajam... :((

Várom a kommenteket!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!