Keresés

Részletes keresés

cucurbia Creative Commons License 2004.10.22 0 0 37
ime(ugy látszik a képfelrakás mindig kicsit nehéz:((
cucurbia Creative Commons License 2004.10.22 0 0 36
Igértem a Hedychium gerderianumomról képet,amelyekböl van felesleges eladó magoncom.Most kinyilt,csináltam is rola két képet.Ime.
papri Creative Commons License 2004.10.22 0 0 35

tegyed földbe és sűrün locsolgasd.

vagy dobd a szekrény tetejére :))

Előzmény: taramiram (34)
taramiram Creative Commons License 2004.10.22 0 0 34
Egészen váratlanul kaptam a Match-ben gyönyörű, friss gyömbérgyökeret. Hogyan kellene növényt nevelni belőle? Tudtok segíteni?
Zitka Creative Commons License 2004.10.22 0 0 33

Hogy nyúlánk-e, nem tudok érdemben hozzászólni. :-(  Én most épp egy avokádót nevelgetek, és az is elég nyúlánk, ha nem is ennyire.

Ez amolyan "normál" gyömbérgumóból van (zingiber officinale), amit piacon, kínaiaknál, stb. lehet kapni.

Előzmény: papri (28)
taramiram Creative Commons License 2004.10.21 0 0 32
Köszi, biztos vételezek, aztán fölhajítom a szekrényre, hátha.:-)
Előzmény: rlytl (31)
rlytl Creative Commons License 2004.10.20 0 0 31
a földszinten a lilakosaras helyen (szemben a reállal) a pénztár közelében
Előzmény: taramiram (30)
taramiram Creative Commons License 2004.10.20 0 0 30

Fehérvári úti piacon hol láttál gyömbért?

Előzmény: rlytl (26)
rlytl Creative Commons License 2004.10.20 0 0 29
ezek a macskák...! Tudnak élni! Gyömbér, fokhagyma...nyamnyamnyaú!
Előzmény: Zitka (27)
papri Creative Commons License 2004.10.20 0 0 28

zitka.egy kicsit nem gyúlánk ez a gyömbér?

vagy ez ilyen? tényleg ez milyen típusu növény?

hiperbe is ritkán járok,nemhogy különböző piacokra (vidéki vagyok),remélem jó lesz a hiperes is,de figyelni fogom a zöldségeseket hátha pont lesz.

Előzmény: Zitka (27)
Zitka Creative Commons License 2004.10.20 0 0 27

Sziasztok!

Biztatásképpen egy kép a házilag növesztett gyömbérről. Egy kedves e-smerősöm csak egyszerűen elültette a gyömbérgumót, és ez lett belőle. A további fejleményekről sajnos nem tudok beszámolni, mert a kismacskái lerágták. :-(

 

Gyömbér
rlytl Creative Commons License 2004.10.20 0 0 26
hát, a'sszem bogár ült a fülembe, Fehérvári úti piacon szoktam is látni elég friss példányokat, hiperben meg elég nyaszvadtak néha...
Előzmény: papri (25)
papri Creative Commons License 2004.10.20 0 0 25

te kis mohó :-)

nem akarod megpróbálni újra?

én ha legközelebb hiperbe járok veszek egy darabkát. 

Előzmény: rlytl (24)
rlytl Creative Commons License 2004.10.19 0 0 24
Melegnek meleg, párásnak nem különösebben párás. De ez már sok-sok éve történt és én bizony...:- ( bizony...:- ( fölfaltam őt :- ((
Előzmény: papri (23)
papri Creative Commons License 2004.10.18 0 0 23

mivan!? talán párás volt a levegő,meg meleg és kihajtott!?

szóval kihajt az(suttyomba is) :)

nem mintha tapasztalt lennék, de szerintem tedd földbe és locsolgasd.

legközelebb járok hiperszuperbe, veszek egy darad gyömbért, aztán hajrá!

Előzmény: rlytl (22)
rlytl Creative Commons License 2004.10.18 0 0 22

szia papri

én egyszer ottfelejtettem egy darabot a könyvek tetején (ott persze nem kerestem)

és suttyomban elkezdett valami üde zöldet eregetni - én meg azt se tudtam mit kezdjek vele :-)

Előzmény: papri (19)
bejucc Creative Commons License 2004.10.10 0 0 21

A gyömbérkém él és virul... sőt, már kettő növénykém van... Az egyiket bevittem a munkahelyemre, a másikat itthon tartom, valamelyik csak megmarad...

Kb 15 cm magasak, és eléggé vékonykák... nem tudom mikor lesz belőlük 2 méteres pálma.... És hogy egyáltalán megmaradnak-e....

Előzmény: kertészboy (9)
taramiram Creative Commons License 2004.10.09 0 0 20

Jó kis anyagod van, majd ha lesz helyem, jelentkezem, kösz.

Előzmény: cucurbia (18)
papri Creative Commons License 2004.10.09 0 0 19

A boltokban kapható friss gyömbérgumót lehet csíráztatni?

ha igen hogyan? szívesen belevágnék

papri

cucurbia Creative Commons License 2004.10.09 0 0 18

Más különleges?A Hedychium coccineum és ellipticum töveimet már odaigértem a Rappai Józsinak,igy abbol már nincs elado.De vannak idei Guajava magoncaim,a Psidium guajava és a Psidium littoralis fajokbol.Van Eugenia uniflora magonc is néhány,ha kell.

Gondolkodom,de más most nem jut eszembe mert ilyenkor tél elejére már a minimálisra csökkentem a növényanyagot,mert nem tudnám hova tenni.

Előzmény: taramiram (17)
taramiram Creative Commons License 2004.10.09 0 0 17
Köszi, fogok jelentkezni. Ha lesz más különleges is, írd föl valamelyik topicba.
Előzmény: cucurbia (16)
cucurbia Creative Commons License 2004.10.09 0 0 16

persze,hogy lehet.Nálam az üvegházban egyenlöre elfér az asztal alatt,mert még a magoncok nem nagyok.Idös tövel,már gondba lennék.

Ha majd kell,irj a cucurbia@yahoo.com cimre,mert ki tudja milyen idöközönként nézek ide.Most még naponta,de ez nem mindig van igy.

 

Előzmény: taramiram (15)
taramiram Creative Commons License 2004.10.08 0 0 15

Meggyőztél, szeretnék ilyen gyönyörűséget.:-)

Egyetlen bajom, hogy idén még nincs hol teleltetnem. Lehet majd tavasszal venni? Esetleg november végére már lesz helyem.

Előzmény: cucurbia (13)
cucurbia Creative Commons License 2004.10.08 0 0 14
hedychium g.hedychium g.hedychium g.
Előzmény: cucurbia (13)
cucurbia Creative Commons License 2004.10.08 0 0 13

Szia

2 éves magoncok,kb.20 centi magasak most.még ugy 2-3 év mulva lesznek virágzoképesek.Nem adom drágán,700 ft-ot kérek darabjáért.vagy más gyömbérféle palántáját,ha van valakinek.A virágzoképeseket 4-5000-ért láttam termesztőnél,igaz azok már egy méteresek is megvannak.

Hogy kell nevelni?A világ legegyszerübb növényei.Sok vizet és tápanyagot szeret,szinte minden évben át kell ültetni,amig nem virágzik,hogy legyen helye az évi hajtásoknak kifejlődnie-és hogy minél vastagabb ér erősebb gumot neveljen,mert ez a feltétele a virágzásnak.Én pl.nyáron a kerti csap mellett tartom,tüzö napon,igy nagyon erős szép szárakat hajt minden nyáron.Kb.4 évs korában éri el a virágzoképességet,amikor már ugy 40 centis cserépben van.Utána már nem kell,csak akkor átültetni,ha az uj hajtás már nem férne el,és szétnyomná a cserepet.

Sazporitani tavaszi töosztással,vagy magrol lehet.

A virágot,mindig az azévi hajtás csucsán hozza, a teljes kifejlődés után kb.szeptember-oktoberben a növekedés sebességétöl függöen.A virág,kb 30centis torzsaszerü fürt,és nagyon erős illata van:))

Utána a jövö évi kihajtásig pihenni kezd,de a hajtásait csak a következö évben dobja el,amikor már az uj hajtások kifejlődnek.

Teleltetni,10-15 fokno lehet minél világosabb helyen,de hüvösebbet is kibir.Verandán,hüvösebb előszoba is megfelel neki,ha kap fényt.Én üvegházba viszem be télen,de két éve 0 fok is volt télen,egy-két hajnalban és akkor sem lett semmi baja.

Akár szárazon is tarthato állitolag,de én sosem engedtem kiszáradni.csak a sok viz árt neki télen,mert akkor mivel nem hajt,berohadhat.

Na most hirtelen ennyi jutott az eszembe.kb.egy hét mulva virágzik,akkor lefotozom,addig csak netröl talált képem van rola.

 

Előzmény: taramiram (12)
taramiram Creative Commons License 2004.10.08 0 0 12

Szia!

Mesélj róla kicsit, hogy kell tartani, telelteni, mit kérsz érte, vagy mennyiért adod stb.

Előzmény: cucurbia (11)
cucurbia Creative Commons License 2004.10.07 0 0 11

Sziasztok.Ugy látom,amennyire nem ment az Index forum tavaly,annyira sok topic lett hirtelen.Éppen ide vetődtem:))

Tavalyi vetésböl maradt 4-5 tö Hedychium gardenianum tövem,ha érdekel valakit.Az öreg tövem most fog virágozni,mindig oktoberben szokott,szerintem egy honap mulva friss mag is lesz.

KILGORE TROUT Creative Commons License 2004.07.15 0 0 10

Gyömbérültetvényesek!

 

Mi a helyzet? Mi lett a történet folytatása? Egyébként hogyan kezdődött az egész? Honnan lett, mitől lett a gumóból hajtás?

kertészboy Creative Commons License 2004.07.01 0 0 9

Szia!

 

Írd majd meg néha-néha, hogy áll a gyömbér állományod!

 

Üdv!

Előzmény: bejucc (8)
bejucc Creative Commons License 2004.06.18 0 0 8
De jó, hogy rátaláltam erre a helyre!! Nekem két gumócskám indult meg, és már attól féltem el fognak pusztulni... Most, hogy olvastalak benneteke gyorsan elültettem őket. Én is panelben lakom, de a konyhában vannak a többi fűszernövénykével együtt, az a legpárásabb hely a lakásban. Remélem, megmaradnak, nagyon szeretnék egy hatalmas gyömbérfát/bokrot/nemtudommit - cssk azt nem tudom hol fog elférni. De ez még úgyis messze van...
Onsy hogy áll a növénykéd???
Előzmény: onsy303 (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!