Biztos vagy Te abban, hogy a Pepsi Max volt előbb????
M.O.-on van Pepsi Twist, de a Coca Cola már sok évvel ezelőtt kitalálta a Coca Cola Lemon-t, csak sajnos nálunk nem lehet kapni. Ibizán viszont fogyasztottam citromos Coca Colát! Príma!
Itt a héten jelent meg ez a kóla-kávé ízű izé. Pepsi Max Cino néven forgalmazzák és most beetetés (beitatás képpen) "csak" 18p (átszámítva 65Ft) darabja. Nekem egészen izlik, tök jó, csak kár, hogy nincs benne cukor... Mondjuk a kedvenc üdítőm ettől függetlenül a Dr Pepper marad:))
na és az miért jobb, ha valamelyik közelebb van a jelenhez? :)
íme egy mai, hogy akkor te is örülj :)
"Pepsi nehogy nem akar elmaradni a Coca-Colától a kávé-kóla mixek vadiúj frontján, de egyenesen õk nyitották a frontot, amikor idén késõ õsszel Thaiföldön, legnagyobb ázsiai piacukon színre léptek a Pepsi Latte fantázianevû keverékkel. Ez egyfajta öncsonkító, sziszifuszi bátorságra vall, az ismert kólacég ugyanis híres arról, hogy új fejlesztésû termékei a kilencvenes évek eleje óta nagyobbakat buknak, mint a kísérleti leszbikus-nehézbúváros film a kereszténydemokrata nézõk körében." :D
Kissé összezavarodtam, mert csak most néztem a dátumot. :((( Emlékeztem arra, hogy a PET palackos hír régi, de most akkor ezek végülis mikoriak? Régiek vagy újak? Nem tűntek ismerősnek, bár a két cégnek több akciójáról is lehetett már hallani, amikor egymásnak tettek keresztbe.
A HuMuSz eljárásokat kezdeményezett a Pepsi ellen, amiért egyik reklámkampányában ócsárolja a visszaváltható palackot és az eldobható PET-palackok vételére buzdítja a vásárlókat. A HUMUSZ petícióját az alábbiakban közöljük; a különböző hivatalokhoz vagy hatóságokhoz benyújtott kérelmek, valamint a Pepsitől és a Gazdasági Versenyhivataltól és a reklámetikai bizottságtól érkezett válasz megtalálható a www.humusz.hu/pepsi honlapon - A SZERK.
Tiltakozunk a Pepsi évek óta tartó törekvése ellen, amellyel előbb az üvegvisszaváltást számolta fel, majd a visszaváltható műanyagpalackok forgalmát akarja csökkenteni.
Felháborítónak tartjuk, hogy a fogyasztók számára semmilyen csomagolási alternatívát nem nyújtanak, sőt a legdrágább és a legszennyezőbb csomagolás vásárlására buzdítják őket, s a csomagolóanyag előállításának, reklámozásának és képződő hulladékok kezelésének költségeit is rájuk hárítják!
Számunkra elfogadhatatlan, hogy a Pepsi (és vele együtt a többi nemzetekfeletti vállalat) a jövő nemze-dékek, gyermekeink életkörülményeit rontja azzal, hogy a Föld pótolhatatlan és fogyóban lévő ásványkincseiből (kőolaj) készült és használat után azonnal hulladékká váló csomagolóanyagokat propagál!
Az ökológiai mérlegek egyértelműen azt mutatják, hogy a 40-50-szer újratölthető üvegek, de még a 8-10-szer újratölthető PRB-palackok környezeti hatásai is sokkal kedvezőbbek, mint az eldobó PET-palackoké.
Követeljük, hogy a Pepsi a környezet védelmének figyelembevételével és az Európai Uniós direktívák szellemében végezze tevékenységét:
*kövesse a "Szennyező fizet" elvet, azaz viselje és ne a fogyasztókra hárítsa át a csomagolási hulladékok kezelésének és ártalmatlanításának költségeit! *kövesse azt az elvet, miszerint "a gyártó felelős a termék és a technológia jellemzőinek a hulla-dékgazdálkodás szempontjából kedvező meg-választásáért", tehát csökkentse az eldobó, és terjessze, reklámozza az újrahasználatra minél többször alkalmas csomagolásokat. *feleljen meg a törvényi kívánalmaknak, misze-rint "a gyártó köteles az azonos célra szolgáló termékek és csomagolóeszközeik közül azokat előnyben részesíteni, amelyek tartósak, több-ször felhasználhatóak, hulladékként kevésbé terhelik a környezetet"! Javasoljuk, hogy vezes-se be ismét a kereskedelmi forgalomba a betét-díjas üveget legalább 2,5dl-es és 1 l-es válto-zatban. *hagyja abba a megtévesztő és agymosó rek-lámkampányokat, amelyek álláspontunk sze-rint reklámetikai és fogyasztóvédelmi szem-pontból is jogsértőek! "