Keresés

Részletes keresés

kertészgejza Creative Commons License 2019.11.30 -2 0 7119

Eladó egy kifogástalan Voltcraft IPC-1L töltő.

Tápegységgel, dobozzal, eredeti számlával.

Erről van szó: https://www.conrad.hu/hu/ceruza-aa-mikroceruza-aaa-automata-akkumulator-toelto-es-regeneralo-voltcraft-ipc-1l-201101.html?gclid=Cj0KCQiAw4jvBRCJARIsAHYewPN3Do3kWQgItFQuI-ditw2ck09kYD5BmPX53qINiRl32h-2hntou_MaAjfcEALw_wcB

Helyileg Egerben, posta, futár, bádogpostás a vevő igénye szerint.

Ára 6000.- forint

Érd.: suszi66@gmail.com

dr!! Creative Commons License 2019.11.30 0 0 7118

Köszönöm, nem is igen szoktam bennehagyni, de annyi cuccom működik valamilyen tölthetővel, hogy bizony el-elfelejtem kivenni azokat. Köszönöm mégegyszer!!

Előzmény: képfaragó (7117)
képfaragó Creative Commons License 2019.11.29 0 0 7117

Igen, ha lepadlózott akkut teszel bele, és az újabb töltőd ebbe belefagy, akkor csak a másik töltővel még el tudod indítani.

Azonban mindig törekedj arra hogy az akkut ne süsd ki nulláig. A normál kisütési tartomány 1.3-1.0 között van. Tilos az akkukat mélykisütésbe vinni. Amikor a készülék működése gyengül, ki kell cserélni az akkukat. Ha olyan készüléked van, amely kikapcsolva is fogyaszt, vagy hónapokig nem használod, vedd ki az akkukat.

Persze az is előfordulhat hogy egy akku végleg megadja magát, és azért jelzi hibásnak a töltőd.

Előzmény: dr!! (7116)
dr!! Creative Commons License 2019.11.29 0 0 7116

Ha megtartom, azt azzal jár, hogy amikor "pirosat" jelez, akkor ki kell próbálnom a másik töltővel?

Előzmény: képfaragó (7115)
képfaragó Creative Commons License 2019.11.29 0 0 7115

Nem hibás a Lidl töltőd, nem kell visszavinni.

Előzmény: dr!! (7113)
dr!! Creative Commons License 2019.11.29 0 0 7114

Bocsánat, nem köszöntem meg a részletes magyarázatot  de tényleg köszönöm!

Előzmény: képfaragó (7112)
dr!! Creative Commons License 2019.11.29 0 0 7113

Húúú, most aztán feladtad a leckét-----maradok a "Félrégi töltőnél" --a Lidl megy vissza, aztán elköltöm valamire! 

Előzmény: képfaragó (7112)
képfaragó Creative Commons License 2019.11.29 0 1 7112

Rövid válasz, persze tartsd meg az intelligens töltőt.

Az optimálisan tölti, ezenkívül ,,kezeli karbantartja" kérdésre már nem lehet egyértelmű választ adni. A mai korban, a mai töltőkkel már nincs optimális töltés.

-Mint ahogy a mezőgazdaságban sincs ,,optimális" gyomirtás, mert azt valaha úgy hívták, hogy kapa, ma pedig az emberek nem akarnak kapálni, inkább mérgeket esznek. -

Visszatérve az akkukra, konkrétan a NiMH ceruza akkukra, optimális megoldás nincs. Azért nincs, mert az akkuk feszültség-áram karakterisztikája olyan lapos, hogy egy félig töltött akkuról nem lehet megmondani pontosan, hogy a kapacitásának hány százalékára van feltöltve. Optimális töltés akkor létezne, ha egy képzett felhasználó és egy ,,régimódi" 14 órás, a töltés végén csepptöltésre álló töltő dolgozna együtt. A töltés ekkor nulláról indulna, és 14-24 óra alatt fejeződne be. A lassú töltés kímélné az akkut, a csepptöltés kiegyenlítené az esetleges asszimmetriákat. 

 

De ilyen ma már nem létezik, mindenki gyorsan akar tölteni, és a töltő tervezője nem számíthat a felhasználók szakszerű együttműködésére. Tehát ma már nem létezik optimális töltés. A régi töltőkkel is vigyázni kell, többnyire semmilyen, vagy csak nagyon primitív szabályzást tartalmaznak.

 

A mai töltők gyorsan töltenek, feszültséglépcsőt, melegedést figyelnek. Mivel ekkor is ajánlott, hogy a töltés nulláról induljon, a töltő alkalmanként kisütéssel indít. Ez nem ,,kezelés és karbantartás" hanem egy kényszerhelyzet, amely abból adódik, hogy a felhasználó sok esetben különböző típusú, töltöttségű, állapotú cellákat tesz a töltőbe. Normás esetben a cellák egyformák, egykorúak, egyszerre vannak töltve és kisütve. Töltők gyártói persze reklámdumákat alkalmaznak: ,,kezeli" ,,karbantartja". Egy ceruza akkut nem kell kezelni nincs is mit. A mai akkukra már nem jellemző a ,,memóriaeffektus". A kezelés legfeljebb annyi lehetne, hogy pár évenként megmérjük a cellák képességeit, és az egyformákat egy közös csoportba tesszük. De ehhez műszer és képzettség szükséges. A mai töltőkben én azt sem szeretem, hogy minden cellát külön töltenek, és emiatt maga a töltés is okozhat asszimmetriát. Én sokkal jobbnak tartanám, ha a töltő a négy cellát sorba kötve töltené, azonos árammal. Persze ilyen töltő nem létezik, mert ekkor mi lenne azokkal a felhasználókkal, akik 3 vagy 5 cellát használnak? Egy szó mint száz, optimális töltő, optimális töltés nem létezik. Kénytelen vagy olyan töltőt használni, amilyet kapni lehet.

 

Mégis mit tehet a felhasználó? Először is figyelmesen vásároljunk, használjunk Eneloop (1900-2000mAh) akkukat. Ez jó pár éve bizonyított. Nyilván ma már mások is tudnak gyártani, de csak 4-5 év után derül ki, valóban minőségi terméket vettünk-e, addigra pedig számos ,,gyártó" eltűnik. Az akkukat vásárláskor rendezzük négyes csoportokba (Eneloopnál ez lehet más-más színű) és együtt használjuk, együtt töltsük. A csoportok tagjait ne cserélgessük, a kisütött akkukat ne egy közös zsákba gyűjtsük. Az akkukat kimerülésig használjuk, a lemerült cellákat vegyük ki a készülékből, ne engedjük hogy mélykisütés történjen. Nem tartom célszerűnek azt sem, hogy minden töltést kisütéssel indítsunk. Ekkor is elhasználódik az élettartamból egy ciklus. Ha rendszeresen akkura van szükségünk, inkább vegyünk egy tartalék garnitúrát, és használjuk ki teljesen az akkuk kapacitását.

Előzmény: dr!! (7111)
dr!! Creative Commons License 2019.11.29 0 0 7111

Köszönöm a magyarázatot, ezek szerint érdemes megtartanom az "intelligens" töltőt, mert az optimálisan tölt ?, de ha már itt tartunk, egy ilyen TRONIC töltő honnan tudja, hogy mikor mit kell csinálnia, mikor kell frissíteni, mikor "kisütni" és még vagy kettő extra szolgáltatást is? Merthogy azt írja, ha jól emlékszem, hogy "kezeli-karbantartja" a ceruza és egyéb akkumulátorokat? 

Előzmény: képfaragó (7110)
képfaragó Creative Commons License 2019.11.28 0 0 7110

Nem szabad nullára kisütni az akkukat. Ez a vártnál rövidebb akku élettartammal járhat. Amikor egy készülék már nem működik, ki kell kapcsolni és az akkut kivenni, feltölteni. Vannak olyan készülékek, amelyek stand-by, vagy akár kikapcsolt állapotban is fogyasztanak és lepadlózzák az akkukat. A töltőknél elfogadott, hogy nullás (hibásnak feltételezett) cellákkal nem indul a töltés. Ilyenkor jót tesz, egy régi ,,korszerűtlen?) töltő.

Előzmény: dr!! (7109)
dr!! Creative Commons License 2019.11.28 0 0 7109

Üdv Urak!

Van egy Tronic TLGL 1000 B1 akkutöltőm, nem volt eddig különösebb probléma vele, de a napokban tölteni akartam 4 db Baby GP akkumulátort és a töltő egyet tölteni kezdett, háromnál pirosan villogott többszöri indítás után is! Áttettem egy régebbi töltőbe, kisütést elindítottam, jelzett rendesen aztán órák múlva átkapcsolt töltésre és végül mind a hármat feltöltötte ( a régi töltő). Mi az ok, mert így nem igazán tudom , hogy érdemes-e megtartanom az intelligens töltőt, inkább visszaviszem (LIDL), még benne van a háromévben! Ja, elfelejtettem írni, hogy amikor a régi töltő már töltést jelzett, átraktam az akksikat a TRONIC-ba és az is tölteni kezdett! 

motoros68 Creative Commons License 2019.11.15 0 0 7108

Üdv, sziasztok!

Eladó egy teljesen új ( félre rendeltem😬😬) utángyártott D-Li90akku. Patona gyártmány 2040 mAh-s . Bolti ára 6990ft.

Én oda adom 6000ft-t . (Nekem postával 8280ft volt)

Pentax K 01-  K5 II - K5II S - K7 - K645D  gépekhez jó.

Budapesten személyes átvétel lehetséges, a XVIII,XIX,XX,XVII,kerületben.

06205314666.

Bandesszor Creative Commons License 2019.06.14 0 0 7107

Köszi szépen Egér Fogó!

Titokban bíztam még valami ilyesmi "eshetőségben".

Egér Fogó Creative Commons License 2019.06.14 0 0 7106

Belerakhatod. Két különböző fogalom keveredik. Az akkura írt feszültség terhelt (átlag), feszültséget jelent, a mért érték viszont az aktuális feszültség, teljes feltöltöttség esetén. Ha teljesen feltöltöd a gyári akkut, és megméred, 8,4V körüli értéket kapsz.

 

Előzmény: Bandesszor (7105)
Bandesszor Creative Commons License 2019.06.14 0 0 7105

Üdv Mindenkinek!

 

Előre szólok, hogy egyáltalán nem értek a dologhoz, épp ezért van szükségem segítségre.

Vettem olcsó, kínai akksit a fényképezőgépem gyárija mellé, hogy legyen pót is. A gyárin 7,2 V és 1040 mA van, az utángyártotton 7,4 V és szintén 1040 mA.

Mivel ehhez is hülye vagyok, elgondolkodtam a 2 tized Volt eltérésen. 

Cimbi multiméterével ellenőrzést végeztem (de hivatalos voltam...), a gyári akkun 7,39 V feszkót mért. Oké. De a kínain meg 8,36-ot. Tehát kb. 1 Volt difi van. 

Merjem-e belerakni, vagy lehet, hogy tönkrevágja?

Van-e itt olyan embertársam, aki netán személyes tapasztalattal bír?

 

Köszi, előre is!

Szép estét!

A.

 

TinCsin Creative Commons License 2019.02.19 0 0 7104

Nekem az IPC már pár másodpercenként kikapcsolt, és újraindult. A gyanús és hiányzó forrasztásokat megjavítva, most egy kört teljesen jól végigvitt.

Előzmény: Csigabiga 1 (7103)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2019.01.14 0 1 7103

Az enyémen is behalt már mind a 4 üzemmód-választó gomb mikrokapcsolója - már több éve. :(
Tervben van, hogy szétszedem és kicserélem őket, de mostanában nem túl sűrűn használom, ezért húzódik a dolog...

Előzmény: ötfelezős (7102)
ötfelezős Creative Commons License 2019.01.14 0 0 7102

Ez az IPC gomb... ez alighanem a tervezett avulás megvalósítása mérnöki csúcsteljesítménnyel. :)

SzekelyG Creative Commons License 2018.09.06 0 0 7101

Uniross CR-123 töltő+3db akkumulátor+2db Duracell CR-123 elem (2024.03) eladó.

Az akkumulátorok párszor lettek csak feltöltve, az elemek csak kipróbálva.

Nikon SU-800 vakuvezérlőhöz és makróvakukhoz használtam párszor.

Ár: 3.000 Forint, Budapest.

csikosa Creative Commons License 2018.08.24 0 0 7100

XNC, arenarock!

 

Köszönöm az infókat. Meggyőztetek, nem szenvedek tovább a régi IPC1-gyel. Új, másik töltőt fogok venni.

Köszi még 1x.

XNC Creative Commons License 2018.08.22 0 0 7099

Nem kell nagyon visszaolvasnod, hogy lásd a töltőkkel kapcsolatos negatív tapasztalatomat.

A Tiéd meg már simán szolgált annyit, hogy meghibásodjon.

 

A korábban írt kiszáradt kondik miatti feszültségzavarok simán megőrjíthetik a szoftvert.

Előzmény: csikosa (7097)
arenarock Creative Commons License 2018.08.21 0 0 7098

A kommersz elektronikában az öregedés szinte kizárólag az elkókat érinti. Ezt általában szabad szemmel úgy látjuk meg, hogy az elkó púpos vagy kinyílt. A tápnál is lehet hogy a feszültség megvan, de a kapcsolóüzem miatt zavartüskék vannak rajta.  A nyomógombokon, kívülről nem fogsz látni semmit, csak ha leszeded őket és megtisztítod az érintkező felületeket.

Beégetett szoftver is öregedhet, főleg epromoknál, de ez itt talán nem valószínű.

Előzmény: csikosa (7097)
csikosa Creative Commons License 2018.08.21 0 0 7097

Szétszedtem a töltőt. Semmi extra. Semmi nyilvánvaló sérülés, elszíneződés, törés, alakváltozás, stb. A gombok mechanikáját adó kicsi ruganyos fémlapocskák határozottan, teljesen jól működnek (emiatt érthetetlen, hogy a gyakorlatban miért olyan süket a gombok nyomogatására). Hozzáértő szem lehet, hogy láthatott volna valami kórosat az igen apró mütyűrök között, én nem láttam.

A táp (kulturáltan) nem szétszedhető, de a töltő felőli végén a ráírt feszkót adja le, ami rendben át is megy a töltőre.

Szóval semmi érdekeset nem találtam, így merészen újra betettem a 4 Eneloop Pro-t. Legkisebb kisütőáram, stb., rendben elindult. 2 aksi kb. 1,1 V-ról indult, a másik 2 db kb. 1,2 V körülről. Hamarosan (amikor a legjobban lemerült aksinál eljött az idő) mind a 4 cellát pontosan egyszerre váltotta át töltésre. Ez szimplán nem életszerű, szerintem biztosan hiba.

Ekkor mind a 4 aksit egyenként, külön-külön kivettem, beraktam, és mind a 4-nél külön, pár perc eltéréssel indítottam a kisütést. Ekkor már hajlandó volt nem egyszerre, hanem az egyes aksik saját szája íze szerint átváltani őket töltésre (és így először a szükséges szintig lemeríteni őket).

További finomság, hogy 1 aksinál 1,27 V-nál 150 mAh után azt mondta, hogy "Full". Kivesz, pihen, visszatesz, ami után még belenyomott további 2600 mAh-t. (Ilyet a sima Eneloop-okkal is tudott csinálni néha.)

 

Szerintem a töltő szoftverében (gondolom, van neki olyan) lehet valami hiba, vagy az elekronika "elöregedett", és emiatt csinál hülyeségeket. El tud öregedni a cucc elektronikája a valóságban?

Előzmény: arenarock (7095)
csikosa Creative Commons License 2018.08.11 0 0 7096

Szét fogom kapni, de csak megnézem, érdemben biztosan nem fogom buherálni.

Megnyugtattál, hogy az aksik legalább rendben vannak (mert azok egyébként működnek).

Köszönöm az infókat.

Előzmény: arenarock (7095)
arenarock Creative Commons License 2018.08.11 0 0 7095

A forrasztási hiba valószinű, a gomboknál ónszippantó ajánlatos és kivétel után megtisztítani az érintkezőket mechanikailag is.

Az akkuk nem okoznak semmit, mert ha zárlatos akkor el sem indul, menet közben meg  a töltő áramgenerátoros, tehát a beállított áramot  nem lépi át.

Szerintem.

Előzmény: csikosa (7094)
csikosa Creative Commons License 2018.08.11 0 0 7094

Hát, mérnök ugyan nem vagyok, de lehet, hogy szét fogom szedni, már csak kíváncsiságból is.

 

Ezek szerint Te is a töltőre (vagy tápra) gyanakodnál, és nem az új aksikra.

A gombok beragadását nem tudom megmérni, de tény, hogy hírhedten sz@rok a gombok rajta. Azt viszont nem gondolnám, hogy 3 gomb tök egyszerre beragad, majd utána mindhárom kiragad, és ettől melegedne a töltő.

 

Ha esetleg találok valami rosszat a szétszedéskor, érdemes lehet javítani, javíttatni, vagy inkább kukába vele (úgy általában)?

Előzmény: arenarock (7093)
arenarock Creative Commons License 2018.08.10 0 0 7093

Én szétszedném és keresnék forrasztási hibát, elsősorban a tápdugó környékén. Esetleg megmérném azt is, hogy nem ragadt e be valamelyik gomb. Valamint megnézném a tápegység kondijait, nem púposak e.

Előzmény: csikosa (7092)
csikosa Creative Commons License 2018.08.10 0 0 7092

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni akku-ügyben.

 

Van egy 11 éves IPC-1-em, és több tucat Eneloop 2000 mAh-s aksim. Rendben dolgoznak együtt (vakuban használom őket).

 

Nemrég vettem két db 4-es csomag Eneloop Pro 2500 mAh-s aksit (a biciklilámpámba). Az első 4-es csomag aksi most merült le, feltettem tölteni a szokott és bevált módon (kisütés a legkisebb árammal). Azt produkálta, hogy:

1. A 4 aksit betéve (az amúgy is közismerten lusta) Mode gomb nem reagált, majd pár másodperc után "kikapcsolt" a töltő: kijelzők üresen, se kép, se hang. Akku kivesz, töltő a hálózatról levesz, pár perc pihen, majd újra bedug, aksik berak. Ezután:

2. El tudtam indítani a kisütést a legkisebb árammal. Néhány mAh után "lefagyott" a töltő: semmelyik gombra nem regált, a kijelzőn lévő mAh értékek nem mozdultak percekig. Újra kivesz, hálózatról levesz, pihen, stb. Ekkor éreztem, hogy a töltő erősen felmelegedett, az alján éreztem erőteljes meleget. Az aksik nem voltak melegek. Ez a felmelegedés lényegében néhány (nem figyeltem, de max. 5-10) perc alatt jött létre. Ijesztő volt. Ekkor kis pihenés után újra bedugtam a töltőt üresen (mindenhol "null"), hogy megnézzem, üresen is melegszik-e, de kb. fél óra alatt már visszahűlt normálisra.

3. Újra be a 4 aksit, kisütés elindít, ismét a legkisebb árammal. Rendben el is indult, rendben léptette is az időt és a töltésmennyiséget, közben 2 aksi már át is kapcsolt töltésbe. A töltés során a töltőáram azt csinálta, hogy kifejezetten ugrált a kb. 190-205 mA tartományban úgy, hogy 205-ről néhény mA-es ugrásokkal lejött kb. 190-ig, majd hirtelen felugrik újra 205-re, majd szépen "lassan" ismét le 190-re, egy ilyen ugrálós ciklus 5-10 s-ig tartott. Korábban ilyen ugrálást soha nem csinált.

4. 5-10 perc után spontán csinált egy "restart"-ot, azaz mind a 4 cellát egyszerre újra elkezdte tölteni, azaz mindenhol egyszerre újra 0-ról indult az idő és a töltésmennyiség is, pont úgy, ahogy áramszünet után tenné, de nem volt áramszünet.

5. Végül lefújtam az egészet, mert nem mertem felügyelet nélkül hagyni a cuccot.

 

Van-e 5letetek, mi lehet a bibi és/vagy a megoldás?

- elérte a 11 éves IPC-1 az élettartama végét? (extrém gyors és indokolatlan melegedés)

- a hálózati tápegység töltő felőli (eredendően sem túl szoros) dugója lenne hibás? ("restart")

- mind a 4 új aksi hibás lenne? (ezt nem gondolnám, mert felismeri őket)

- egyéb ok, hiba?

- csináljak a már ismert 2000 mAh-s sima Eneloop-okkal egy ciklust, hogy mit szól hozzá a töltő?

- az új 2500-as aksikkal próbáljak egy ciklust nagy árammal?

 

Nem akarom otthon hagyni bekapcsolva, mert ijesztő volt a töltő melegedése.

 

Szívesen fogadok ötletet, gondolatot, tanácsot.

 

ötfelezős Creative Commons License 2018.08.03 0 0 7091

Belebotlottam egy írásba, felpörgettem a google-t, és mit látok?

Az IKEA LADDA olyan, mint az Eneloop Pro (azaz: ugyanaz gyártja sokak szerint), de sokkal olcsóbb.

 

XNC Creative Commons License 2018.07.09 0 0 7090

Azokra gondolok, amikkel lehet AA-AAA-C-D-9V akkukat tölteni.
Amiket vettem, azok közül mindegyik cellánként tölt.

Előzmény: arenarock (7089)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!