Keresés

Részletes keresés

blueye Creative Commons License 2002.06.02 0 0 255
A tied volt?
Előzmény: syrius (254)
syrius Creative Commons License 2002.06.02 0 0 254
Nem látta valaki a kispolskimat? :-)
blueye Creative Commons License 2002.06.02 0 0 253
Jól elbeszélgetünk itt mi ketten... :o)

Dehogy nincs ilyen tiltott hely! Erről beszélek folyamatosan: a kis "park" és járdasziget a Csörsz-Alkotás-Győri sarkon!

Előzmény: kivi (252)
kivi Creative Commons License 2002.06.02 0 0 252
Ezért írtam hogy "remélem". Gőzöm nincs hogy hány hely épült a ház alatt.
De (sajnos? vagy szerencsére?) hely sincs a környéken, ahol tilosban ugyan, de megállhatnának.
Előzmény: blueye (251)
blueye Creative Commons License 2002.06.02 0 0 251
Ez nem kultúráltság kérdése.
Egyszerűen nincs annyi parkolóhely az irodaház alatt, mint ahányan ott dolgoznak. Egy bizonyos vezetői szint alatt nem jár parkolóhely az alkalmazottaknak. És a látogatókról, karbantartókról, külsősökről, stb. még nem is beszéltem.
Előzmény: kivi (250)
kivi Creative Commons License 2002.06.02 0 0 250
Szerintem (legalábbis remélem hogy) egy irodaház látogatói nem ugyanolyan kulturáltsági fokkal bírnak mint a MOM Parkba járó mozizó, és plázázó massza.
Előzmény: blueye (249)
blueye Creative Commons License 2002.06.01 0 0 249
Persze, majd ha rózsaszín hó esik és ingyen lesz a sör...... :o(
A Mom-ba érkező tisztelt vendégek akkor miért a Csörszön állnak végig a tilosban vagy a Csörsz másik oldalán állnak a házak előtt és átsétálnak a Plaza-ba?
Érdemes megnézni, hogy 20.00 körül tele a Csörsz a T. mozilátogatókkal (pedig nekik INGYENES a parkolás!), 23.00 után pedig üres az utca.

De azt nem gondolod komolyan, hogy boldog-boldogtalan engedélyt fog kapni a mélygarázs használatára? Az ide érkező vendégek-dolgozók egy része itt fog KINT helyet keresni, de ez a rész rengeteg autóból fog állni, ahogy az épület méreteit látom! :o(

Előzmény: kivi (248)
kivi Creative Commons License 2002.06.01 0 0 248
Azok alatt épült mélygarázs, nem? Abban talán bízhatunk hogy az oda érkezők nem az utcán állnak majd.
Előzmény: blueye (247)
blueye Creative Commons License 2002.05.31 0 0 247
A helyzet fokozódik...
Ugyan "bekarózták" a Csörsz Győri és Alkotás közötti irodaház felőli oldalát, de a másik oldalt NEM! Pár napja egy kispolák legurult onnan, fél napig a Csörsz közepén állt!
Ami még hátra van: nemsokára megnyitják a 3(!) összefüggő irodaházat! Mi lesz itt!
Előzmény: blueye (233)
Csokis Creative Commons License 2002.04.17 0 0 246
Szerkesztőség címe: 1126 Budapest, Beethoven utca 2/A fszt. Telefon/fax/üzenetrögzítő: 356-3446, 355-2494. Internet: http://www.comp-press.hu/hegyvidek E-mail: hegyvid@mail.datanet.hu

--------------------------------------------------------------------------------
Kiadja: A XII. kerületi Önkormányzat Felelős kiadó: dr. Mitnyan György polgármester 1126. Budapest, Böszörményi út 23-25. Telefon: 355-1244 Telefax: 356-5846 Eng. szám: 84-5965

Előzmény: blueye (245)
blueye Creative Commons License 2002.04.16 0 0 245
Nos ma (életemben először) elvitték az autómat a Kodály köröndről. teljesen ártatlan helyzetben egyik kerekemmel felálltam a járdára, hogy mindenki jól elférjen. Erre a 1.5 m-t kell hagyni a gyalogosoknak (itt amúgy senki sem közlekedik és szvsz kb. 2 m-t hagytam) jelszóval elvitték! Most keresek vmi ekormányzat részt, ahol megemlíthetném a Csörsz-Győri-Alkotás sarkot a 1.5 m-es szabályra hivatkozva. Nem tudtok valami ilyen www-t vagy e-mail-t?
Előzmény: blueye (233)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.15 0 0 244
Sőt ... 3 sávossá. Evvel együtt nem teljesen értem a dolgot. Tény, hogy szűk volt a hely a járdán, de akkor tovább kellett volna (cölöpözni) ... mind1
Előzmény: kivi (243)
kivi Creative Commons License 2002.04.15 0 0 243
Így is, úgy is sokan megállnak másodiknak a szélén. :-( Ráadásul ott már kezd(ene) kétsávossá válni az út.
Előzmény: Törölt nick (242)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.11 0 0 242
Tegnaptól a Városmajor u. alsó szakaszán kb. a 6. számtól szépen felkarózták a járdát. -8 parkolóhely. Mondjuk ott télleg szűkös volt a hely a járdán. A másik oldalon is karók, de ott ferdén lehet parkolni.
blueye Creative Commons License 2002.02.16 0 0 241
Nekem sajnos nem ez a tapasztalatom. A sok barom kint áll meg, még ha ingyen is van a garázs a mozisoknak, ld. Mammmmmmmmut! :o(
Előzmény: kivi (240)
kivi Creative Commons License 2002.02.16 0 0 240
A mozilátogatók lehet hogy inkább a mélygarázsba teszik a kocsit, nem?
Előzmény: blueye (239)
blueye Creative Commons License 2002.02.15 0 0 239
Gondolhatod mi van ott napközben!
(Mi lesz este, ha a mozi is működni fog???)
Előzmény: kivi (238)
kivi Creative Commons License 2002.02.14 0 0 238
Ma este (8 után) arra jöttem haza, és megnéztem: dugig volt...
Előzmény: blueye (237)
blueye Creative Commons License 2002.02.12 0 0 237
Igen.
Előzmény: kivi (236)
kivi Creative Commons License 2002.02.12 0 0 236
Az Alkotás-Csörsz-Győri sarokra gondolsz?
Előzmény: blueye (235)
blueye Creative Commons License 2002.02.12 0 0 235
Itt a Csörszben eddig jól működnek a karók és az én tapasztalatom szerint a legtöbb helyen békén hagyják. Láttad, hogy néz ki napközben ez a sarok???
Előzmény: kivi (234)
kivi Creative Commons License 2002.02.11 0 0 234
Azok a karók sem lennének sokáig ott... Ahogy a Krisztina körút elején is egyre több a tőből kitépett (vagy elvágott karó), és van helyette a járdán parkoló autó.
Előzmény: blueye (233)
blueye Creative Commons License 2002.02.08 0 0 233
Kicsit beszélgetek magammal...

A Csörsz-Alkotás sarkán levő kis parkoló zsúfolásig tele van. Ez érthető, mert ez zónán kívülinek minősül, DE a sok paraszt nem csak a parkolóba áll be, hanem a járdára, fűre, mindenhova. Totál sáros minden, a kocsikat kerülgeti az ember, azok pedig felhordják a sarat mindenhova. A legújabb, hogy a Csörsz Alkotás felé vezető oldalán a lámpa előtt is felállnak az autók, így gyakorlatilag a gyalogosok egy részét az útra kényszerítve. Ez így dráma. Na ide kéne kirakni a karókat.

blueye Creative Commons License 2002.01.27 0 0 232
Nos aza tábla a kezdetektől kint van, de nagy ívben sz*rnak rá, senki nem tartja be, kivéve az 1xi alkalmat, mikor még a karók előtt mindenki mindenhol parkolt és a rendőrök elvitették az autókat (mondom 1! alkalommal!!!).
Előzmény: kivi (231)
kivi Creative Commons License 2002.01.27 0 0 231
Ha jól emlékszem (de nem merek megesküdni rá) kint van a 'megállni tilos' tábla.
Előzmény: dobka (230)
dobka Creative Commons License 2002.01.17 0 0 230
A legújabb kerületi szokás az lett, hogy a MOM Park beszakadt álmennyezetű készülő mozija mellet a Csörsz utcában autók sora parkol. Blokkolnák is az Apor tér felé a forgalmat teljesen, ha nem lehetne a szembejövő sáv kanyarodó sávján kikerülni az ott leállókat.
Egyáltalán szabad ott parkolni ?
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.17 0 0 229
Egy ugyved ismerosomtol azt hallottam, hogy az Autoklub mar meginditott valamit ez ugyben az Alkotmanybirosag fele, probalom kideriteni, hogy hogy allnak ezzel. Irtam az Autoklubnak, kivancsi vagyok, mit irnak. Majd leirom ide, ha megtudok valamit.

Pigmy

Előzmény: ha5nx (227)
lfidrich Creative Commons License 2002.01.17 0 0 228
off
mogggyutt a konyv?
Előzmény: ha5nx (227)
ha5nx Creative Commons License 2002.01.17 0 0 227
Van. :))
Előzmény: Törölt nick (226)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.17 0 0 226
En is hasonlo cipoben jarok, csak masik keruletben. Alberlonek nem adnak engedelyt, legalabbis egyelore :) Tehat a sajat autommal nem tudok megallni a sajat lakhelyemnel, kiszoritjak az automat a kerulet teruleterol.

Vegigolvastam itt a hozzaszolasokat, de ugy latom, mindenki leragadt az onkormanyzatok szintjen. Pedig ha minden igaz, ez a hulye rendelet a Fovarosi Kozgyulestol szarmazik, az onkormanyzatok csak ezt tartjak be.

Ami erdekes ebben a dologban, hogy ez a rendelet erosen surolja, szerintem meg is serti az Alkotmanyt, mivel hatranyos megkulonboztetesben reszesiti az alberloket, csak azert, mert alberlok. Ugyanugy ott laknak az utcaban, de a rendelet nekik megtiltja, hogy az autojukkal a lakhelyuknel parkoljanak, holott az ugyanott lako allando lakosoknak nem. Az teljesen abszurd es hulye kifogas, hogy jelentkezzenek at allandora. Nem is kotelezhetnek erre senkit se. Ha a sulyadora faj a foguk, reszemrol hajlando lennek nekik kifizetni, de valoszinuleg erre sincs jogszabalyadta lehetoseg.

Szoval. Felhivnam a hasonlo cipoben jaro sorstarsak figyelmet, hogy alljunk mar ossze, es csinaljunk ez ellen valamit. Ugyvedek vannak, Alkotmanybirosag is van, stb.. (csak gyozzuk kivarni) Talan tobbre mennenk vele, mint szidni a kockafeju onkormanyzatokat (amit jomagam is surun gyakorlok). Van az Autoklubnak is ugyvedje, aki talan jaratos ezekben a dolgokban. Lehetoseg van tobb is szerintem (az en csaladomban is van ket jogasz), szoval nosza!

Na, van erdeklodo?

Pigmy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!