Keresés

Részletes keresés

rhynn Creative Commons License 2012.08.12 0 0 922

Én január 8ig tervezem újraolvasni (június végén kezdtem), most tartok a Fires of Heaven negyedénél. Remélem befejezem időben! :)

Előzmény: RCTiv (921)
RCTiv Creative Commons License 2012.08.01 0 0 921

a legnagyobb bajom az, hogy okés nekilátok az elejéről, de ha utána két évet megint várnom kell akkor szétfeszülök, úgyhogy én úgy döntöttem megvárom, amíg teljes lesz a sorozat :) 

Előzmény: Alice (919)
KXL Creative Commons License 2012.08.01 0 0 920

Megérkezett a "Gyülekező fellegek" két kötete (a kiadó akciója okán 11 másik kötet társaságában).

Az angol nyelvű után olvasva is tetszik (12. fejezet, 241. oldalnál tartok). A kötet szép, a gyenge szememmel is olvasható.

Előzmény: Alice (919)
Alice Creative Commons License 2012.07.15 0 0 919

Sokan küzdünk hasonló dilemmával. Kérdés, hogy ki milyen sebességgel olvas. Nekem az a szerencsém, hogy egy kb. 2 éve kezdett újraolvasási akcióm révén most az Alkony keresztútján 2-ben járok (X. könyv), amit szégyenszemre jó pár hónapja félbehagytam. Innen fogom folytatni. A könyvfolyam első felére remekül emlékszem, nem is csoda, mert azt vagy ötször annyiszor olvastam, és azokat a köteteket jobban is szeretem. Az apró részletek persze elhalványultak már, de így is bevállalom a befejezőket és talán majd a 3. befejező könyv bekebelezése után olvasok újra.

 

Kotorásztam a könyvespolcon, és ha jól látom, magyarul 2006 vége óta várunk új könyv megjelenésére. Eléggé szíven üti az embert, ha utánaszámolunk, hány év is telt el. Azóta történt egy s más, és mi olvasók se vagyunk ugyanazok. Feltétlenül vissza kéne rázódni!

 

A kiadónak újabb pirospont azért, hogy egyszerre jön ki a könyv két fele. Nem ígérem, hogy tőlük fogok rendelni, mert ekkora postaköltséget valószínűleg nem tudok bevállalni, egyéb kedvezményem pedig nincs (nesze neked 500 kiló beholderes könyvvásárlás :P), de azért szeressük őket, főleg, ha tényleg ilyen közel jelenik meg egymáshoz az 1-2. harmad.

 

Jóval alább írtátok, hogy nagy ívben kerüljük a glossaryt. Az a Towers of Midnightra vonatkozott, ugye? Pont most néztem, milyen jó kis könyv-előzetes-videót gyártottak hozzá (a ToM-hez), látszik, hogy a stáb tele volt rajongókkal, pedig hivatalos Tor kiadós trailer.

Elar Creative Commons License 2012.07.13 0 0 918

Jaja....

Lehet hogy megvárom a másik kettőt is....

Előzmény: RCTiv (917)
RCTiv Creative Commons License 2012.07.13 0 0 917

ugyanez a gondom nekem is, a trónok harcát újraolvastam, de az idő kerekét újrakezdeni azért emberes feladat :)) viszont önmagában a könyvet nem érdemes, mert kb. semmire sem emlékszem, és hát elég összetett is ... 

Előzmény: Elar (916)
Elar Creative Commons License 2012.07.13 0 0 916

Szuper.Köszi az infót

Most nagyon gondolkodom, hogy mit csináljak?

5 éve olvastam a sorozatot és most hirtelen baromira nem emlékszem rá.....

Olvassam el az elejétől fogva az egészet? De az nagyon sok idő lene :)

Olvassam csak ezt el?

Várjam meg az ucsó két részt?

Mocsi Creative Commons License 2012.07.12 0 0 915
Alice Creative Commons License 2012.07.11 0 0 914

Véletlenül betévedtem a Delta Vision oldalára, és....

xxx dobpergés, harsonaszó xxx

 

Előrendelhető a Gathering Storms I-II!!! Megjelenés július 31, a magyar cím "Gyülekező fellegek", merthogy a vihar nem szokott gyülekezni ugye, legalábbis ha szép magyarosak akarunk lenni. A kettő együtt olcsóbb, mint külön-külön, szerintem megéri, ismerve a könyvárakat. Piros pont jár érte, hogy a XII. szám is szerepel rajta, ha valaki eltévedne magában a WOT sorozatban. A külföldi kiadásból átvett borító nagyon bejön, érdemes nagyítva alaposan megnézni (khm khm spoilergyanú).

 

Alig hiszek a szememnek, asszem nem vagyok ezzel egyedül :o) Máris kezdek spórolni meg tervezni!

Mocsi Creative Commons License 2012.02.07 0 0 913

A DeltaVision válasza a mikorra:

"Ha egy kis szerencsénk (szerencsétek:D) van akkor az első kettő (The Gathering Storm, Towers of Midnight) még az év közepéig napvilágot lát.
(Azért az év közepét mondtam, mert az egy kicsit talán tágabb fogalom, így könnyebb lesz betartani.)
De a június vége, július közepe a végső határidőnk.
De ugye csak akkor ha nem megy minden rosszul...."

KXL Creative Commons License 2011.10.14 0 0 912

Miért? Te már tudsz biztosat?

A kiadó még nem... Legalábbis egyelőre csak bizonytalan ígéretet láttam. :)

 

Ha biztos lesz a dolog, időponttal, akkor nyilván lesz hír is.

 

Előzmény: Alice (911)
Alice Creative Commons License 2011.10.14 0 0 911

Félreértesz, a "Gathering Storm" és a "Towers of Midnight" megjelenik nagy hírt kerestem - volna - főbb helyen, mint ahol most van. A világ szeméről már én is írtam, h. megvan :)

Előzmény: KXL (910)
KXL Creative Commons License 2011.10.13 0 0 910

Előkészületben már nincs, mert megjelent.

A főoldalon újra van, a Megjelent-rovatban.

Előzmény: Alice (908)
rhynn Creative Commons License 2011.10.12 0 0 909

Pedig úgy emlékszem, valami volt.

 

Örülök, hogy tetszett :)

 

Nekem is tetszik a borító, ha látom, hogy jön a sorozat, szerintem beszerzem az egészet magyarul is. (amik voltak, azokat elajándékoztam, most csak az angol van)

Előzmény: Alice (908)
Alice Creative Commons License 2011.10.11 0 0 908

Nem kötözködésből, de ott ugyan nincs :). Főoldal, hírek, kiadói hírek, előkészületben oldalakon mármint, ahol első körben keresné az ember. Azért kell itt ásni bőven. A főnyeremény itt a "Kérdések a kiadóhoz" fórum, ami viszont nagyon részletes, ha összeszedi az ember az infódarabkákat. A főoldalon valóban ott az új Világ szeme, miszerint előrendelhető. Télleg nagyon örülök, csak furcsállom, no. Vélhetően a kézzelfogható könyvmegjelenésnél kerül majd előtérbe :P

 

Az ajánlót nagyon jó volt olvasni, gratula. Már tovább is küldtem a családban :) Az illusztrációként használt új borító is kezd tetszeni ezzel a festményes megoldással.

Előzmény: rhynn (906)
rhynn Creative Commons License 2011.10.10 0 0 907
Előzmény: Alice (905)
rhynn Creative Commons License 2011.10.10 0 0 906

Delta honlapon volt róla írás, meg az előkészületben résznél is ott van.

Előzmény: Alice (905)
Alice Creative Commons License 2011.10.09 0 0 905

Kissé lemaradva ma találtam az infóra. Azt furcsállom, hogy sehol egy hivatalos úgymond sajtóközlemény, csak elejtett mondatok, és persze a kézzelfogható, már kapható újrakiadott kötetek. A Delta Vision fórumon egyértelműen azt írják, hogy ők adják ki a záró könyveket, és hogy nem most kezdenek neki: ahogyan sejtettük is, a háttérmunkák, a fordítás rengeteg ideje zajlanak már. De 2011-re nem is számítottam! Ez egy jó hír!!! :)

Bár én inkább 2011 legvégére vagy 2012 első negyedévére tippelek. Csodálatos karácsonyi ajándék lenne.

 

Az újrakiadásról annyit, hogy új borítók vannak/lesznek, javított szöveggel - szép kezdeményezés, főleg az utóbbi. Viszont sajnos anyagilag nem sokan engedhetik meg maguknak az sorozatuk lecserélését, én is maradok a beholderes köteteknél. (Nincs valakinek új Világ szeme? Kijavították pl. Lan mondatát, mielőtt Nynaeve belopakodik a fehérköpeny táborba? :)))

 

A Delta Vision viszont promózhatna egy kicsit. Nem tudják, milyen óriási hír ez, és hogy mit tartanak a kezükben? Ha már biztos, akkor a helyükben máris nagydobra verném :P

Előzmény: KXL (902)
Elar Creative Commons License 2011.10.02 0 0 904

Lehet hogy el kell kezdeni újra kiolvasni? :)

 

Ahh. De most jut eszembe. Szerintem pont egy dohos pincében vannak a könyveim...

Hááát akkor azoknak annyi

mzsperx Creative Commons License 2011.09.29 0 0 903

ideje lenne... :) nagyon várom már...

KXL Creative Commons License 2011.09.29 0 0 902

A DV fóruma szerint párhuzamosan adják ki a korábban már megjelent, és az "új" könyveket.

Még erre az évre ígérik az első még magyarul meg nem jelent kötetet és még egy már korábban megjelent részt.

Előzmény: Mocsi (901)
Mocsi Creative Commons License 2011.09.27 0 0 901

Úgy tűnik, mégis a DeltaVision fogja kiadni az új könyveket.

Legalábbis most elkezdték kiadni a Világ szemét:

http://www.deltavision.hu/termek/a_vilag_szeme_i/

http://www.deltavision.hu/termek/a_vilag_szeme_ii/

 

:(

Mikorra érik utol a valóságot???

 

Elar Creative Commons License 2011.05.19 0 0 900

Háát én már húzom a bőrt az arcomon.

Hihetetlen lassan folyik a történet. A II kötet első harmadánál vagyok, de az állandó moralizálás megőrjít.

Az Ellend és Vin nyűglődés, ez a kishitűség....

Áááááááááá

Azon veszem magam, hogy állandóan előre lapozok..... Pl 100 oldalt - és azon belül szinte semmi nem történt :)

Előzmény: rhynn (892)
KXL Creative Commons License 2011.05.16 0 0 899

- Pl.: A Sindzse szeme további két papírkönyv-kiadásáról tudok, azután, hogy láttam digitalizálva is.

Tudomásom szerint jól fogytak.

:)

 

- Számos olyan művet láttam könyvesboltban, ami megvan a MEK-en, DIA-n, Tankönyvtárban...

 

- Magamból kiindulva: a Nestert is megvenném könyvben. Mivel nincs papírkiadása, kinyomtattam.

 

- A gagyi minőségű papírkönyv kiadások miatt ma már "ismeretlen" művet kizárólag úgy veszek, ha láttam előtte gépen (legalább egy részét).

Előzmény: rhynn (898)
rhynn Creative Commons License 2011.05.16 0 0 898

Ez igaz az amerikai piacra, ahol az emberek tényleg nem csak lenyúlnak mindent... Itthon már kicsit más a helyzet.

 

Egyébként Delta fórumon írták, hogy még idén lesz ebook szolgáltatásuk.

Előzmény: KXL (896)
mzsperx Creative Commons License 2011.05.14 0 0 897

ezt olvastam :)

Előzmény: KXL (896)
KXL Creative Commons License 2011.05.14 0 0 896

http://ebook.sfportal.hu/neil-gaiman-a-kalozkonyvekrol-425.ebook

 

"300 százalékkal dobta meg az eladásokat egy ingyenes, letölthető regényt – Neil Gaiman, a világ egyik legsikeresebb szerzője ezzel szembesült, amikor az Amerikai istenek című Hugo-, és Nebula-díjas írását egy hónapra netre tették. Azt vallja, hogy a “kalózpéldányok” igazából reklámeszközök, és nem kell félni attól, hogy az olvasók “ellopják” a regényeket… aki akar és tud is fizetni értük, az úgyis megteszi."

 

Előzmény: rhynn (894)
mzsperx Creative Commons License 2011.05.14 0 0 895

attól hogy megveszem, elolvashatom hamarabb. csak nyáron leszek mo-on :( az első kötet is megvan :) meg németül a 2-3.

annyira utálom, hogy nem adnak ki semmit e-könyvben, mert ellopják. hát :( megmondom őszintén én inkább elektronikusan tárolnám a könyveket, mert lassan kiköltözhetönk a lakásból...

Előzmény: rhynn (894)
rhynn Creative Commons License 2011.05.14 0 0 894

Jó lenne, ha megtisztelnéd a kiadót azzal, hogy megveszed. Sajna elég keveset adnak el, ha mndenki letölti, nem fogják az újabb könyveit kiadni majd :(

Előzmény: mzsperx (893)
mzsperx Creative Commons License 2011.05.13 0 0 893

ennek örülök. németül olvastam, kb 100 oldalt, de vagy 2 hónap alatt, szóval azt sem tudtam már, mi történt, nagyon nyögvenyelősen ment. nyárnál hamarabb nem jutok hozzá :( hacsak valaki fel nem teszi ekönyvben :)

Előzmény: rhynn (892)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!