Keresés

Részletes keresés

t|3r Creative Commons License 2015.09.06 0 0 1371

Üdv,

 

 

636 és instax mini8 pro és contra érvekkel meg tudnátok támogatni?

Amit látok, hogy a nyersanyag duplája a 636 esetében (gondolom az IP600 használható hozzá).

 

Vagy érdemes kivárni egy SX-70-et, ami azért sokkal jobban tetszik?

viktor522 Creative Commons License 2015.09.05 0 0 1370

Szia! Kérlek írj e-mailt, a tiéd nem publikus. A részleteket privátban megbeszéljük. Üdv.: Viktor.

Előzmény: b49 (1368)
Cika01 Creative Commons License 2015.09.04 0 0 1369

Szia!
Engem is érdekelne, elsősorban az ára.

 

Előzmény: viktor522 (1367)
b49 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 1368

szia,

szóval engem lehet érdekelne a 600 se.

köszi, Balázs

Előzmény: viktor522 (1367)
viktor522 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 1367

Kedves fórumozók!

 

Hamarosan eladó sorba kerül patika állapotú Polaroid 600 SE típusú gépem 127mm f/4.7 objektívvel. Igény esetén többféle filmet is tudok hozzá adni (ID-UV, 125i, FP-100C).

Ha valakit komolyan érdekel, e-mailben megbeszéljük a részleteket.

 

Üdv.: Viktor.

attilacsoka Creative Commons License 2015.08.19 0 0 1366

Üdv,

van esetleg valakinek egyszer használatos vakukockája (flash cube)? Használt is érdekel.
Minden jót

foveon Creative Commons License 2015.07.29 0 0 1365

rengeteg ilyen gep van. packfilmnek hivjak. itt egy csomo fele:

http://www.rwhirled.com/landlist/landdcam-pack.htm

egy olyan van amit ne vegyel a 80-as filmhez valokat. az kisebb mint a 100-as es nem lehet kapni. ilyen tipus keves van a tobbi mind jo.

 

 

 

Előzmény: jörgson (1364)
jörgson Creative Commons License 2015.07.29 0 0 1364

sziasztok!

 

az lenne a kérdésem hogy a fuji fp100 film melyik régi polaroid gépekbe megy bele? azt tudom hogy a 600as sorozat kilőve. de van olyan amihez jó ez a pack film?
konkrétan ezekre gondolok(azért ezekre mert ezeket lehet megtalálni az aukciós oldalakon):
-land camera 1500, impulse, impulse af, instant 30 land camera, image system e

nincs kizárva hogy hülyeségeket irogattam össze, még az életemben nem volt polaroidgép a kezemben
köszi!

Patrik1100 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 1363

Köszönöm a választ. Nos, igen elég csúnyácska szegény. Én úgy vettem észre, hogy működik rajta az autofocus, bár forog az objektív össze-vissza (gondoltam ennek így is kell lennie), de tényleg érdemesebbnek tűnik manuálba használni.

Előzmény: foveon (1361)
Patrik1100 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 1362

Küldtem emailt! :)

Előzmény: fmarton (1360)
foveon Creative Commons License 2015.07.28 0 0 1361

en nem szeretem a sonnart, olyan bumszli, latszik hogy csak ra van szerkesztve, persze levenni nem lehet rola (kulon idegesito hogy osszecsukas utan mindig visszallitja a manual fokuszt a sonarra), amivel nekem gondom volt hogy igen pontatlan volt. osszevissza fokuszalt, ez soxor a keresoben is latszott, de kivul ranezve az obigyurun is latszodott hogy nagyjabol hova allt elesre. ezt erdemes ellenorizni mert ez is olyan hogy laikus nem veszi eszre aztan csodalkozik hogy minden kep eletlen.

 

 

Előzmény: Patrik1100 (1359)
fmarton Creative Commons License 2015.07.28 0 0 1360

Szia!

 

engem erdekelne az SX-70. marci@freemail.hu

 

m

Patrik1100 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 1359

Nagyon szépen köszönöm a választ. Minden szempontnak megfelelt. Annyit még esetleg kérdezhetek, hogy így manapság mennyit érhet a gép? Külsőleg sincs rajta semmi hiba.

 

Előzmény: MiLiO (1358)
MiLiO Creative Commons License 2015.07.27 0 0 1358

Ha a keresőn is rendesen átlátsz (kivéve amikor épp exponál), és ha különböző fényviszonyok között, vagy a fekete-fehér tárcsát álligatva megfelelően változik a záridő, akkor szinte biztos lehetsz benne, hogy jól fog működni filmmel is.

Előzmény: Patrik1100 (1357)
Patrik1100 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 1357

Üdv,

 

Nemrég került a birtokomba egy Polaroid SX-70 Sonar típusú gép. Nem igazán értek az ilyesfajta régi gépekhez és mindenképp szeretném továbbadni a gépet. Szeretnék biztos lenni abban, hogy működőképes a gép mielőtt még meghirdetném akárhol is. Sajnos filmem nincs hozzá, és a 6000 forintos ár számomra túl sok ahhoz, hogy csak kipróbáljam (fiatal vagyok és nincs saját keresetem:) ). Az autofocus jó rajta, és ha belerakom az üres "kazettát" akkor kidobná a filmet.  A kérdésem csak annyi lenne, hogy mindenképp ki kell próbálni filmmel is, hogy biztos legyek abban, hogy jól működik?

 

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

attilacsoka Creative Commons License 2015.07.27 0 0 1356

Amit a neten találtam elolvastam. Angol oldalakon három hibára hívják fel a figyelmet.

- elem (pipa, azért film cserénél megnézem a papucsokat, és meg is tisztítom őket)
- az expozíció során előfordulhat, hogy nem megfelelő mozdulattal nyomja le az ember az expo gombot így nem exponál a gép (igyekszek odafigyelni, és tesztelni)
- voltak olyan tapasztalatok, hogy az expo korrekció gomb, ha középen van akkor előjön a hiba, és a gép nem exponál, azt elmozdítva a középállásból viszont megszűnik a probléma

nem mondom, hogy örülök az eredménynek, de talán kis odafigyeléssel használható a fényképezőgép.

Teljesen tapasztalatlan vagyok ezzel a lehámozós filmmel, és viszonylag kevés infót találok a neten, nézzétek el nekem, hogy sokat kérdezek.

Továbbra is érdekelne, hogy az expozíciótól eltelt idő hogyan befolyásolja a hívást? Mi történik, ha hamarabb, illetve később hámozom le a pozitívat a negatívról?
Az egyik negatívot lemostam domestossal ahogy itt is olvastam. Az érdekelne, hogy az elejéről a zselét azt mivel szoktátok letakarítani?

Ez pedig egy érdekesség:
http://www.alternativephotography.com/wp/cameras-film/wet-plate-collodion-with-a-polaroid-camera

attilacsoka Creative Commons License 2015.07.25 0 0 1355

Az elemeket cseréltem, az volt az első dolog. Ezen kívül pedig a próba során nyitott állapotban exponáltam, és próbáltam átnézni a lencsén ahogy te is mondtad, és bizony volt olyan állapot amikor úgy tűnt, mintha ki sem nyílt volna a zár, viszont nem tudtam megállapítani egyértelműen. 

És ahogy mondtam is nem kiszámítható a dolog, egyedül talán hang alapján tudnék következtetni arra, hogy van olyan eset amikor nem exponál a gép.

foveon Creative Commons License 2015.07.25 0 0 1354

mindenkepp nezd meg az elemeket legjobb ha kicsereled mert olcsobb mint filmet pazarolni.

azt probald ki hogy kiveszed a filmet (sotetben) atnezel az obin es exponalsz. lehet ki se nyilik a zar.

ha magad nem tudod javitani akkor nem sok ertelme van javittatni mert biztos tobbe lesz mint venni egy masikat ami jo...

 

 

 

 

Előzmény: attilacsoka (1353)
attilacsoka Creative Commons License 2015.07.25 0 0 1353

Üdv,

nagy örömömre a birtokomba került egy Polaroid EE 100. Igyekeztem alaposan átnézni a fényképezőt mielőtt megvettem, úgy tűnt, hogy rendben van a dolog be is töltöttem egy fuji fp-100c kazettát.

Az első expo beltérben volt, az expo korrekció középen, a kép tök fekete lett, mintha nem is exponált volna a gép. A második kép rendben sikerült, erkélyről, sok fénnyel. Ez után nem foglalkoztam a jelenséggel, mert azt hittem, hogy egyrészt a beltérben nem volt elég fény, másrészt esetleg túl korán hámoztam le a negatívot a papírképről.
Azonban a jelenség további két alkalommal előjött amit csak azzal tudtam korrigálni, hogy világosabbra állítottam a korrekciót.

A kérdésem, hogy ez normális jelenség? A nem sikerült képek nem pusztán sötétek, hanem feketék.
Tudtok esetleg olyan szakembert aki be tudná vizsgálni a fénymérőt, esetleg az elektronikát?

A sikerült képek természetesen nagyon klasszak, sokkal vagányabb, mint az Impossible Project filmjei. A negatívokat pedig megpróbálom én is lemosni, remélem működni fog.

Az is érdekelne, hogy milyen hatással van a képre, ha korábban, illetve később hámozom le a képet?

Köszi a segítséget.
Attila

hagyjálmár Creative Commons License 2015.06.27 0 0 1352
foveon Creative Commons License 2015.06.11 0 1 1351

1 uj probalkozas:

 

https://mint-camera.com/tl70/preorder

 

 

azmárOdébbia Creative Commons License 2015.05.21 0 0 1350

Sziasztok! 
Keresek kitűnő állapotú, hibátlan működésű POLAROID sx-70-et!

BNSfoto Creative Commons License 2015.04.14 0 0 1348

kössz, ez hasznos volt!

Előzmény: foveon (1347)
foveon Creative Commons License 2015.02.27 0 1 1347

190 meg 180 azok meregdraga gepek, nezz olyan tipust amin uveglencses objektiv van es tavmeros. pl a 250-es, azok joval olcsobbak.

itt minden infot reszletesen megtalalsz es az osszes tipust: http://polaroids.theskeltons.org/  ehhez mondjuk hozzanezed az ebay arakat, maris tudni fogod mire van lehetoseged.

 

 

Előzmény: attilacsoka (1346)
attilacsoka Creative Commons License 2015.02.27 0 0 1346

Tudsz esetleg hasznos információkat a modellről?

Előzmény: foto-k (1345)
foto-k Creative Commons License 2015.02.27 0 0 1345

Ezt keresd: Polaroid 190, Polaroid 195.

Előzmény: attilacsoka (1344)
attilacsoka Creative Commons License 2015.02.26 0 0 1344

Folyamatosan böngészem a vaterát, olx-et, jófogást. Remélem hamarosan beleakadok egybe. :)
Bár az SX-70 számomra elragadó tárgy, remélem a packfilm a fotózás élményét is visszaadja majd.

viktor522 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 1343

Az 1331-es hozzászólásban szereplő gép pl. pont ilyen filmet használ, de nagyon sok hasonló modell volt anno a piacon. Ezek távmérős, automata gépek a 60-as, 70-es évekből, de a többségük a mai napig működik, vagy kis felújítással működőképessé tehető. Tulajdonképpen ezekkel a gépekkel lehet a legolcsóbban a legjobb minőségben fotózni packfilmre. A Fuji egyébként kiváló film, távolról sem Impossible minőség, és még olcsóbb is. Igazán magával ragadó élmény ilyen filmre fotózni egy régi, harmonikás géppel, ráadásul az utcán is garantált feltűnést kelt. :)

Előzmény: attilacsoka (1341)
foveon Creative Commons License 2015.02.22 0 1 1342

hat ja az ip az a tipikus meregdragara felhajpolt hipszter xar. ugy van beallitva hogy valami muveszkedo ize, na ja mivel jot nem tudnak csinalni csak fost. az ara a csomagolasa, a marketingje tenylegprofi kar hogy maga a termek ubergagyi (sok parhuzamot mutat a lomo-zassal).

 

ez a papir amit linkeltel sztem a fokuszfotiban olcsobb es ott szokott lenni polcrol kezbe. amugy packfilmnek hijjak.

nagyon sok fele gephez jo. pl a polaroid ollos gepei 200-as sorozat de van sok fele. akkor jo az osszes igazolvanykepkeszitohoz (studioexpress), a profi polarid 600-ba, de a legtobb kozepformatumu gephez is van packfilmes hatlap amibe jo. 

egy dologra kell figyelni, nehogy olyan gepet vegyel amibe 80-as pack kell mert olyan mar nincs (ezeket a gepeket nagyon olcson adjak de hiaba csabito film nincs hozza).

 

 

Előzmény: attilacsoka (1341)
attilacsoka Creative Commons License 2015.02.22 0 0 1341

Sziasztok,

egy nagyon jó SX-70 vétel, és néhány Impossible project kazetta elfotózása után nem nagyon foglalkoztam a polaroiddal. Őszintén szólva az IP filmjei nagy csalódás számomra, teljesen megbízhatatlan minőséget produkáltak.

Viszont ma az Analóg filmes fotózás facebook csoporton találtam egy bejegyzést ami nagyon felkeltette az érdeklődésemet.

Valaki a fuji fp filmjeihez 
http://fotoplus.hu/termekeink/nyomtatok-scannerek/fotopapir/fuji-fp-100c-silk-fotopapir
pl. ehhez keres fényképezőt.

Van olyan akinek ezekkel a filmekkel van tapasztalata? Pontosan milyen gépekkel működnek, és milyen eredménnyel?
Bármilyen megjegyzést szívesen veszek.

Üdv!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!