Keresés

Részletes keresés

technical gremlins Creative Commons License 2018.07.19 0 0 1856

Ell-ó-ell!

Előzmény: mindenki senkije (1854)
Generic Jingle Creative Commons License 2018.07.19 0 0 1855

Ó bazzzz, hogy ez nem nekem jutott az eszembe!

Előzmény: mindenki senkije (1854)
mindenki senkije Creative Commons License 2018.07.19 0 0 1854

a DM esetében például 3 tag is...

Előzmény: technical gremlins (1852)
Generic Jingle Creative Commons License 2018.07.19 0 0 1853

Ramones esetében volt és van ilyesmi:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Marky_Ramone

 

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Ramainz

 

Marky Ramone's Blitzkrieg: http://www.markyramone.com

 

 

 

Előzmény: technical gremlins (1852)
technical gremlins Creative Commons License 2018.07.19 0 0 1852

Nem tudom, van-e még másik banda, amelyiknek a tribute bandájában az egyik originál tag is játszik. Fából vaskarika. (...de mi nem az, ha a NO-ről van szó. :)

Előzmény: waters (1850)
Generic Jingle Creative Commons License 2018.07.19 -1 0 1851

Előzmény: waters (1850)
waters Creative Commons License 2018.07.19 0 0 1850

szerintem rohadt jó volt a hajós, ne hagyd ki

Előzmény: technical gremlins (1849)
technical gremlins Creative Commons License 2018.07.19 0 0 1849

Na, a régi dilemma...

 

Menni kéne, de nem tetszik, amit a Lighttal csinálnak (hogy is szokták mondani? ahogy interpretálják a dalokat?). A múltkor végül az A38-asat is kihagytam.

Előzmény: mindenki senkije (1844)
Generic Jingle Creative Commons License 2018.07.18 0 0 1848
Generic Jingle Creative Commons License 2018.07.18 0 0 1847

Azt tudjuk, hogy van egy New Order kiadvány, amit a Stephen Morris, Peter Hook, Phil Cunningham hármas követett el?

waters Creative Commons License 2018.07.18 0 0 1846

yessss

Előzmény: mindenki senkije (1844)
Generic Jingle Creative Commons License 2018.07.17 0 0 1845

Tudom, haver jelezte fészen, bár elég koca rajongó a srác. :-)

Előzmény: mindenki senkije (1844)
mindenki senkije Creative Commons License 2018.07.16 0 0 1844

Novemberben Peter Hook a Dürerben!

technical gremlins Creative Commons License 2018.07.09 0 0 1843

Na, és azt tudtátok, hogy még Joy Division korukban kihallgatta őket a rendőrség az egyik leghírhedtebb brit sorozatgyilkos, a Yorkshire Ripper ellen folyó nyomozás során?

 

Az 1978. október 24-i leedsi koncert után, írja Hook az Unknown Pleasures c. memoárban, "I answered a knock at the door one night and there stood two plain-clothes police officers on the doorstep, faces of stone. ‘Yeah?’ I said. ‘Can we speak to the owner of a blue transit, VRJ 242J,’ said one of them. [...] ‘Right,’ he said, when we were all sat down. ‘We’ve had reports that your van has been seen in the red-light districts of Bradford, Huddersfield, Leeds, Moss Side . . .’ He looked at me. ‘Want to tell me why that is, son?’ For a moment my mind went blank. All I could think was: Yorkshire Ripper. This was during the time they were searching for him. He preyed on prostitutes in Leeds, Bradford, Manchester . . . [...] ‘Oh, hang on a minute,’ I said, ‘I’m in a group. I play bass in a group. Where you’re saying, they’re gigs we’ve played.’

They looked at each other, all doubtful like. ‘What’s your group called?’
‘Joy Division.’
‘Never heard of them.’
Probably Level 42 fans.
‘Really,’ I insisted. ‘I play bass and all the gigs that we play are in the red-light districts.’ ‘Why’s that then?’ ‘Well, we’re sort of a punk group and they’re the kind of places punk groups play.’ ‘Can you prove that, then?’ he said. ‘What, that we’re a punk group?’ ‘No, that your group has played in those places.’ ‘Oh, yeah, yeah, of course,’ I said. ‘Our manager’s got all the dates written down. And proving it’s no problem. We’ve had punters – I mean, audience – watching, you know. And we’ve been reviewed and stuff.’
They seemed satisfied. ‘Well, in that case, we won’t ask you to come to the station or anything, but you must bear in mind that you’re appearing in all these areas where there have been Ripper killings, so you can consider yourself under investigation.’ I was nodding like a bastard, pleased to be off the hook, as it were. ‘Yeah, yeah. I’ll give you any help I can, anything you want.’ And he went, ‘Right, okay, we’ll leave it at that for now.’ Off they went. And, though I breathed a sigh of relief, I chuckled a bit about it, too.

The next day I got a call from Steve.
‘All right, Hooky. Have you had the police round?’ he said, voice trembling.
‘Yeah,’ I said. ‘They came and asked me about the red-light district and all that. Did they come to you?’
‘Yeah,’ he said. ‘They came round and I panicked and they arrested me.’
Oh dear. He was so nervous they’d thought they had their man, dragged him off to the police station, cuffed him, locked him up and interviewed him. His mum had to come down and rescue him. Oh, did we laugh. Not that it was particularly surprising. Poor old Steve. We used to call him Shakin’ Steve, he was that nervous all the time."

Giorgio Volli Creative Commons License 2018.05.18 0 0 1842
Treborn Creative Commons License 2018.05.14 0 0 1841

Amikor szenvedő arcot vágott és még a kezével is könnyeket mutogatott az arcára. Nem szokott ő ilyen "beleélős" lenni :D

Előzmény: technical gremlins (1840)
technical gremlins Creative Commons License 2018.05.14 0 0 1840

Viszont nagyjából a '93-as readingi koncertig szédületes bootlegeket lehet találni néha, míg a hivatalos kiadványok leginkább vagy a banda felfutó (pl. Taras Shevchenko), vagy a lefutó stádiumából származnak. Ó, ha volna egy időgépem (if only the Doctor would take me for a ride)... :)

 

Na várjunk csak, ez hirtelenjében nincs meg. Mit csinált az All Day Long közben? :)

Előzmény: Treborn (1839)
Treborn Creative Commons License 2018.05.13 0 0 1839

Nekem is ez volt a második koncertem velük, én Londonban láttam őket 15' őszén. Azon kívül láttam a DVD-iket, meg az Electronic Beats-es (asszem berlini) koncertjük felvételét és azt kell hogy mondjam, ötlettelenek és laposak a koncertjeik setlist tekintetében is. Szinte mindig ugyanazok a számok, ugyanabban a változatban, semmi extra. Ezért is örültem, hogy ezzel a show-val jöttek, mert a setlist olyan darabokat ígért, amelyek igazi csemegék, ritkán játszottak. Másik kedvencem, a Pet Shop Boys például minden turnéjára előhúz 3-4 ritkán, vagy egyáltalán nem játszott dalt és sokszor olyankor ébred rá az ember, milyen jó kis darab. 

Elegia, All Day Long, Decades, Sub-culture (utóbbi 2 nagy kedvenc!), Ultraviolence, Vanishing Point, Dream Attack...

 

A nyitány (Elegia) fantasztikus volt, utána kicsit laposabb lett; én a Disordert nem kedvelem. A Shellshock-ot sem bírom annyira, de itt most nagyon ütött, nálam azzal indult be igazán a buli.

 

Bernard tényleg nagyon beszédes és laza volt, eddig nem gesztikulált ennyit. Bírtam, hogy a Plastic refrénjénél (you're fantastic) ránk mutogatott, de a csúcs az volt, amikor az All Day Long alatt a gyermeki szenvedést elpantomimezte :D. Talán a kiscsaj miatt volt ennyire feldobott :)

Negatívumok: A Times Change-hez nem volt ének, és túl rövid volt a show, csak másfél óra. Pedig még lett volna tippem 1-2 számra; State of the Nation, Sooner Than You Think, Thieves Like Us, Academic, Murder, Angel Dust, Every Little Counts.

Mindent egybe vetve: nagy élmény volt!

Előzmény: replikáns (1834)
technical gremlins Creative Commons License 2018.05.13 0 0 1838

Kezdő exceles vagyok, nézd el nekem a sufnituningot :)

Előzmény: replikáns (1836)
technical gremlins Creative Commons License 2018.05.13 0 0 1837

szerencse hogy nem slágerparádé volt

 

Tulajdonképpen ezért mentem. Mármint nagyon szeretem a Blue Monday-t, de... Ez egy életműösszegző koncert(sorozat), bár a koncepció nyilván tavaly Manchesterben, a Granada régi stúdiójában szólhatott csak igazán nagyot.

 

Ha Bécsben laknék simán elmentem volna a mai előadásra is 

 

Én is. :) Elröpült a két óra, pedig a "küzdőtér" elején tolongtunk, mint a heringek, egy idő után kezdett nagyon melegem lenni. Milyen jó is volna, ha volnának New Order partik, ahol volna elég hely táncolni! :)

Előzmény: replikáns (1834)
replikáns Creative Commons License 2018.05.13 0 0 1836

Nálam ez egy ismert függvény. Viszont a buta excel csak véges számokat ismer.
(a példa kedvéért azért beírtam valamit a cellákba)
:-)

replikáns Creative Commons License 2018.05.13 0 0 1835

a "táncot" én is megmosolyogtam :-)

Előzmény: technical gremlins (1833)
replikáns Creative Commons License 2018.05.13 0 0 1834

Mi most voltunk másodszor New Order koncerten. Hat évvel ezelőtt szintén Bécsben a Gasometer-ben voltunk először. Az nem hagyott bennem mély nyomokat, sőt. Szarul szólt, punnyadt volt a közönség és Bernard is unottnak tűnt. Kiábrándító volt. Ezzel szemben a tegnapi koncert hibátlan volt. Jól szólt, jó volt a setlist (szerencse hogy nem slágerparádé volt). Örültem, hogy a Behind Closed Doors helyett a Heart and Soul volt. Szuper volt az All Day Long, Subculture, Vanishing Point, de igazából mindegyik szám. A Shellshock annyira nem tartozik a kedvenceim közé de az is tetszett. A zenekar is odatette magát és a közönség is rendben volt. Ha Bécsben laknék simán elmentem volna a mai előadásra is :-) 

technical gremlins Creative Commons License 2018.05.13 0 0 1833

Két észrevétel. 1. Barney síelő kacsatánca továbbra is imádnivalóan bénácska, sőt, tegnap este még légszintizés is volt (!) A Vanishing Point után valami olyat mondott, de jó, hogy van ez a szintetizátoros orkeszter, most végre rendesen be tudják fejezni ezt a dalt, amire a Technique idején már nem volt kapacitás...

 

2. A koncert előtt és után Hooky szakasztott hasonmása olyan, kollegiális szarkazmustól csöpögő, hangos "Nyuódaaa"-kkal üdvözölte a haverjait, hogy már-már kételyeim támadtak, nem-e maga Hooky az. Vagy a NO-rajongók közt (egy bizonyos földrajzi helyről, egy bizonyos korosztályból) eleve sok a Hooky hasonmás? :)

Előzmény: technical gremlins (1832)
technical gremlins Creative Commons License 2018.05.13 0 0 1832

 

:)

Treborn Creative Commons License 2018.05.13 0 0 1831

Te nyertél!  :)

Előzmény: technical gremlins (1830)
technical gremlins Creative Commons License 2018.05.13 0 0 1830

:) En hatig.

Előzmény: Treborn (1827)
Treborn Creative Commons License 2018.05.13 0 0 1829

:D Én is hasonlóan érzek! Csak nekem nem pisilnem kell...

 

:D

Előzmény: Giorgio Volli (1828)
Giorgio Volli Creative Commons License 2018.05.12 0 0 1828

K*rva jó volt! Épp vonatkozok hazafelé.

Szomjas vagyok, és pisilnem kell, de az élmények egyelőre elterelik a figyelmemet a bajaimról. 

Előzmény: Treborn (1827)
Treborn Creative Commons License 2018.05.12 0 0 1827

Na, kinek hogy tetszett?

Most itt bolyongok fél hatig...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!